Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

kızlar bu arada size bi şey daha diyeceğim. son aylarda adetlerimde düzensizlik ve kaymalar vardıı, en son geçen ay adetim gecikti ama gebelik negatifti, doktor da tarlusal verdi adet söktürücü. kullandım ve regl oldum. bugün reglimin sonuncu günü gibi görünüyor. bugünden itibaren nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?? adetlerim şu an düzenli olmadığı için yumurta takibi de zorlaştı bana. ovulasyon testi hiç yapmadım, alayım kullanayım mı napim ne diyorsunuz tecrübeli arkadaşlarımdan öneri bekliyorum :)

Kızlar kilo konuşulmuş
Ben diğer hamileliğimde 20 kilo aldığım için, bunda hamilelik öncesi 2 sene ideal kiloma ulaşmaya çalıştım. Son 8 kilomu verdim.
Bunda hamilelik oluşursa daha bilinçli ilerleyecegim, o kadar kilo almamaya calisacagim.
bende aynı şekilde kilo almaya meyilliyim ama kısa sürede farkedip önüne geçebildim. youtubeda elçin demirel var pilates hocası hamilelere özel evde spor videoları yapıyor.4.aydan itibaren onun videolarını yaptım haftada 3 4 kez.yediklerime de dikkat ettim 8 kilo aldım toplamda.zaten doğumdan sonra tekrar eskiye döndüm kalmadı bende. tekrar gebelik yaşarsam yine aynı videoları yaparım çok etkiliydi

kızlar bu arada size bi şey daha diyeceğim. son aylarda adetlerimde düzensizlik ve kaymalar vardıı, en son geçen ay adetim gecikti ama gebelik negatifti, doktor da tarlusal verdi adet söktürücü. kullandım ve regl oldum. bugün reglimin sonuncu günü gibi görünüyor. bugünden itibaren nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?? adetlerim şu an düzenli olmadığı için yumurta takibi de zorlaştı bana. ovulasyon testi hiç yapmadım, alayım kullanayım mı napim ne diyorsunuz tecrübeli arkadaşlarımdan öneri bekliyorum :)
bende de bir tuhaflıklar olduğu için hem ovülasyon hem ateş takibi yapacağım.Bu ay gebelik olmayacak bende ama yine de kendimi tanımak diğer aylara hazırlık olsun diye yapacağım. bence sende yap her ikisini de. bilmediğin yada kafana takılan bir şey olursa zaten tecrübeli arkadaşlar yardımcı oluyor :)

bende de bir tuhaflıklar olduğu için hem ovülasyon hem ateş takibi yapacağım.Bu ay gebelik olmayacak bende ama yine de kendimi tanımak diğer aylara hazırlık olsun diye yapacağım. bence sende yap her ikisini de. bilmediğin yada kafana takılan bir şey olursa zaten tecrübeli arkadaşlar yardımcı oluyor :)
Yanıt için teşekkür ederim :) Sizin neden bu ay olmayacak? tabi yapayım yeni fikirlere açığım ama sıfır bilgiyim yani mesela ateş takibi nedir nasıl yaplır ovülyasyon testi nereden alınır kaç tane alınır hangi marka vs. detaylı bilgi lazım bana :KK43:

5 ay oldu sezaryen olalı o yüzden bir ay daha beklememi istedi doktorum.(Bebeğimi kaybettim o yüzden tekrar istiyorum)
Normal ateş ölçer ile her sabah aynı saatte yataktan kalkmadan dil atından ateşini ölçüp not edeceksin.bunun programları da var grupta bazı arkadaşlar prof. bu konuda :) onlarda yardımcı olurlar bu süreçte. femometer türkçe olan program.
Ovülasyon testini eczaneden veya internetten alabilirsin. onu da gün içinde hep aynı saate öncesinde 2 saat sıvı almadan yapacaksın.çizgilerin koyuluğuna göre yumurtlama dönemine bakılıyor.

yani işin aslı iki yöntemde hangi günler verimli,ne zaman yumurtladın ne zaman çatladı sana onu gösteriyor. sende değerlendirmen gereken günleri tespit ediyorsun :)

Adetleriniz düzensiz ise ovülasyon testlerine hiç bulaşmayın derim (benim de öyle 1 ay denedim ve stres yarattı bugün mu yarın mı derken ☹), folik asitinizi kullanın, avokado ve balık mutlaka tüketin (balık haftada bir). Eşinizde sperm sorunu yoksa sık ilişki deneyebilirsiniz sperm sorununuz varsa gün aşırı yöntemini deneyin aynı şekilde eşiniz de multivitamine başlayabilir. Kafeini, rafine şekeri azaltın. Aklıma gelenler bu kadar 🐣

5 ay oldu sezaryen olalı o yüzden bir ay daha beklememi istedi doktorum.(Bebeğimi kaybettim o yüzden tekrar istiyorum)
Normal ateş ölçer ile her sabah aynı saatte yataktan kalkmadan dil atından ateşini ölçüp not edeceksin.bunun programları da var grupta bazı arkadaşlar prof. bu konuda :) onlarda yardımcı olurlar bu süreçte. femometer türkçe olan program.
Ovülasyon testini eczaneden veya internetten alabilirsin. onu da gün içinde hep aynı saate öncesinde 2 saat sıvı almadan yapacaksın.çizgilerin koyuluğuna göre yumurtlama dönemine bakılıyor.

yani işin aslı iki yöntemde hangi günler verimli,ne zaman yumurtladın ne zaman çatladı sana onu gösteriyor. sende değerlendirmen gereken günleri tespit ediyorsun :)
Çok geçmiş olsun. Umarım bundan sonrası çok güzel olur. Ateş ölçer konusunda henüz aydınlanmadım, fakat ovülasyon testini trendyoldan sipariş ettim bile.. Sizlere güvenme seviyem :)

Adetleriniz düzensiz ise ovülasyon testlerine hiç bulaşmayın derim (benim de öyle 1 ay denedim ve stres yarattı bugün mu yarın mı derken ☹), folik asitinizi kullanın, avokado ve balık mutlaka tüketin (balık haftada bir). Eşinizde sperm sorunu yoksa sık ilişki deneyebilirsiniz sperm sorununuz varsa gün aşırı yöntemini deneyin aynı şekilde eşiniz de multivitamine başlayabilir. Kafeini, rafine şekeri azaltın. Aklıma gelenler bu kadar 🐣
folik asit alıyorum her gün, ama avokado ve balık neredeyse sıfır bende :KK43: hemen onları da tüketmeye başlayayım, avokado nasıl yenir sahi fikir alırım :KK70: eşimde de bilinen bir sorun yok çok şükür. çok teşekkürler

folik asit alıyorum her gün, ama avokado ve balık neredeyse sıfır bende :KK43: hemen onları da tüketmeye başlayayım, avokado nasıl yenir sahi fikir alırım :KK70: eşimde de bilinen bir sorun yok çok şükür. çok teşekkürler
Ben avakadom güzelce olgunlaşınca eziyorum biraz tuz, limon ve zeytinyağı ile karıştırıp sos yapıyorum mis gibi oluyor 🐣

Bende muzla birlikte yiyorum tadı güzel oluyor muz da yememiz gerek ikisi arada çıkmış oluyor 😅

Bende 30 um ilk bebek olacak Allah nasip ederse 3 yıllık evliyim ilk iki yıl izin versem hop kalırım diye aklım çıkıyordu çünkü hazır değildim sonra haziranda bir düşük oldu çokta kolay hamile kalmıştım ama düşük sonrası bak hala kalamadım 😔
Bende 1 yıl oldu evleneli 3 aydır istiyoruz bebek ondan önce bende olursa hazır değilim falan diye korkuyordum 😕 yaaa çok geçmiş olsun Rabbim sağlık sıhhat versin inşallah bir daha olur en azından bir kere olmuş bende şimdi aceba olmaz mı diye düşünceler sarmaya başladı

B Buffalosos nerelerdesin nasılsın merak ettim seni sesin yok ne durumdasın belirtilerini ara ara bize de aktar 🤗
İyiyim kuzum doktorum bir daha beta baktırmadı takip etme dedi direkt haftaya salı gel kese oluşmuş mu bakalım dedi strese girmeyeyim diye..
Belirtilerim tamamen adetle aynı hatta adet mi geldi diye tuvalete koşuyorum psikolojik

Kasık ağrım var ara ara
Sol tarafım batıyor
Belim hafiften arada ağrıyor

Akıntım var beyaz , bugün yarın adet günümdü normalde ama adet belirtileri birebir hissediyorum hic fark yok :/

X