Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Ediyorlar canım ben geçen gittiğimde reglimin 4.günüydü hem alttan hem karında muayene etti doktorum. Regl olduğumu söyledim ama problem değil dedi. Hatta tekrar kontrole yine bu günlerde gel dedi yani yoğunluğun azaldığı dönem. Ama hormon testi yaptıracaklar için yoğun günde gitmek gerekiyor
bakalım canım inşaallah gerek kalmaz gitmeye de ama sanki doktor yolu görünüyor

ben daha dün konuştum. Asistan hormon testini sağlık ocakları yapıor ona para verme dedi. Temizlenince gel smear alalım yumurtalıklarına bakalım dedi. Smear da yapıyormuş sağlık ocakları kuzum haberin ola
ben daha önce hiç gitmedim doktora bu ayda tutmazsa haftaya adetliken kadın doğuma gideyim diyorum herşeye baksınlar bi sıkıntı cıkar diyede korkuyorum bakalım

bakalım canım inşaallah gerek kalmaz gitmeye de ama sanki doktor yolu görünüyor
Canım İnşAllah gerek kalmaz. Eğer doktorla takip etmen gerekirse de için daha rahat oluyor. Sanki sorumluluk senden gitmiş gibi ne stres kalıyor ne gerginlik. Ben o şekilde doktor kontrolünde ilk aydan hamile kalmıştım öncesinde 3 yıl gebelik yaşamamışken

ben daha dün konuştum. Asistan hormon testini sağlık ocakları yapıor ona para verme dedi. Temizlenince gel smear alalım yumurtalıklarına bakalım dedi. Smear da yapıyormuş sağlık ocakları kuzum haberin ola
Canim sağlık ocakları tam tahlil bakıyor mu ? LH, estradiol falan. Ben bunun için hep kadın doğuma gittim

Ediyorlar canım ben geçen gittiğimde reglimin 4.günüydü hem alttan hem karında muayene etti doktorum. Regl olduğumu söyledim ama problem değil dedi. Hatta tekrar kontrole yine bu günlerde gel dedi yani yoğunluğun azaldığı dönem. Ama hormon testi yaptıracaklar için yoğun günde gitmek gerekiyor
kloemndir vs başlamak için özellikle adetin 3. günü çağırıyorlar bende ilk kontrole gitiğimde nasılsa adetim allatn muayene etmez dedimdi kendimi koltukta buldum :)

haftaya belli olur şimdi rasgele randevu da aldım hiç bir doktoruda tanımıyorum şansıma ne cıkarsa artık
Canım İnşAllah gerek kalmaz. Eğer doktorla takip etmen gerekirse de için daha rahat oluyor. Sanki sorumluluk senden gitmiş gibi ne stres kalıyor ne gerginlik. Ben o şekilde doktor kontrolünde ilk aydan hamile kalmıştım öncesinde 3 yıl gebelik yaşamamışken

kloemndir vs başlamak için özellikle adetin 3. günü çağırıyorlar bende ilk kontrole gitiğimde nasılsa adetim allatn muayene etmez dedimdi kendimi koltukta buldum :)
ay o koltuguda hep görürdüm uzaktan bekarken yengemle kontrolu için giderken cokta ürkütücü bişey 🙈

Kesinlikle uslup çok önemli zaten kendimizi rahat is etmemiz gerekiyor doktorun önemi o kadar çok ki hamilelikte, hamilelik öncesi dahi zaten bizi çok etkiliyor doktorun söyledikleri Benim doktorum beni biraz rahatlattı sağ olsun ben biraz paniktım polikistik sebebiyle yumurta tembelliğim vardı ben de dedim hani bir şey gerekiyorsa bir tedavi gerekiyorsa yapabiliriz demiştim o bana bir tane dene bir sene olmazsa tedavi yaparız şu an hiç gerek yok dedi bu bile beni biraz rahatlatmıştı aslında, Çünkü ne doktorlar var hemen tedavi yapmak isteyen tüp bebek dışında çocuğun olmaz diyen bir sürü doktor var bu konuda biraz rahat etmiştim. Kesinlikle rahat doktor çok iyidir diğeri kilo ver diyen beni bile gerdi şu an açıkçası. Rahat olan senide rahatlatır benimkide çok rahat bence onunla devam et derim gözlemle tabi yine de 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
aynen öyle kuzum ya beni anlayan birileriyle konuşmak o kadar iyi geliyor ki cidden benzer süreçleri yaşayan insanlar kadar birbirini anlayan bir grup olamaz.. ya bebeğim işte esas başka bi doktor daha denemek istiyorum çünkü ikisi de tam içime sinmedi, üslubu sert olan zaten notunu aldı yani bekleyen testlerim var onda onlar bi sonuçlansın bağımı kesmeyi düşünüyorum çünkü çok ağlattı beni sen önce kilo ver sigara içme vs vs diyerek azarlar gibi. ve ağlamama rağmen hani hiç pardon falan diye çark etmedi devam etti aynı şekilde konuşmaya. yanından ağlayarak çıktığımda eşim şoka girdi noldu diye. söylemedim doktor ağlattı diye. tabi ki çok yanlış bi şey ama inan sağlıkta şiddet falan diyolar ya bazen o insanları da anlıyor insan. ben şimdi eşime desem ki bana neler dedi ağlattı beni vs kimbilir olay nereye gidecekti. neyse. diğer doktor da bi tık daha iyiydi, ama onun olduğu yer de tam teşekküllü bi özel hastane değil yani daha ziyade tıp merkezi gibi bi yer. o da o yüzden tam sinmedi içime.. Ay bilemedim ya öyle işte..

ay o koltuguda hep görürdüm uzaktan bekarken yengemle kontrolu için giderken cokta ürkütücü bişey 🙈
o bacak koyulan koltukta bakmadı bana.ultrasonla baktığı sedye varya orada baktı.sadece bacaklarını biraz kendine çek dedi zaten örtülüydü her tarafım hiç sıkıntı yaşamadım. o koltuk bende de büyük korku oluşturuyor ya

aynen öyle kuzum ya beni anlayan birileriyle konuşmak o kadar iyi geliyor ki cidden benzer süreçleri yaşayan insanlar kadar birbirini anlayan bir grup olamaz.. ya bebeğim işte esas başka bi doktor daha denemek istiyorum çünkü ikisi de tam içime sinmedi, üslubu sert olan zaten notunu aldı yani bekleyen testlerim var onda onlar bi sonuçlansın bağımı kesmeyi düşünüyorum çünkü çok ağlattı beni sen önce kilo ver sigara içme vs vs diyerek azarlar gibi. ve ağlamama rağmen hani hiç pardon falan diye çark etmedi devam etti aynı şekilde konuşmaya. yanından ağlayarak çıktığımda eşim şoka girdi noldu diye. söylemedim doktor ağlattı diye. tabi ki çok yanlış bi şey ama inan sağlıkta şiddet falan diyolar ya bazen o insanları da anlıyor insan. ben şimdi eşime desem ki bana neler dedi ağlattı beni vs kimbilir olay nereye gidecekti. neyse. diğer doktor da bi tık daha iyiydi, ama onun olduğu yer de tam teşekküllü bi özel hastane değil yani daha ziyade tıp merkezi gibi bi yer. o da o yüzden tam sinmedi içime.. Ay bilemedim ya öyle işte..
En güzeli o zaman 3. bir doktor o enerji tutması cok cok önemli. kendimizi bebeğimizi teslim ediyoruz doktora her kosulda.. kücük bir yerde mi yasıyorsunuz siz de

Kızlar kilo konuşulmuş
Ben diğer hamileliğimde 20 kilo aldığım için, bunda hamilelik öncesi 2 sene ideal kiloma ulaşmaya çalıştım. Son 8 kilomu verdim.
Bunda hamilelik oluşursa daha bilinçli ilerleyecegim, o kadar kilo almamaya calisacagim.

X