Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

ay valla biliyprum billa biliyorum ben içer içer bırakırım ilk oğlumda 2.5 sene hiç içmedim, ikinci de tek tük içtim. arada bırakırım 5 ay içmem falan ama işte tamamen bitiremedim yaaa :KK43:
İçmeyin şunu ya 🥴 bebek için değil vallahi sağlığınıza yazık paranıza yazık

Merhaba kızlar, aranıza yeni katılıyorum. Bir süredir bebiş için uğraşıyoruz biz de ve son aylarda adet düzensizliğim olduğu için psikolojim de alt üst oldu. Hormon değerlerime baktılar, bir iki değerde çok az düşüklük veya yükseklik var ama gebeliği engelleyici bir şey yok şükür. Sigarayı bırakmamı ve kilo vermemi söylediler. Sigarayı bıraktım ve spora başladım geçen ay. Bakalım. Bir yandan da malesef bir türlü istediğim doktoru bulamadım, en son belki bu iyi çıkar diye gittiğim doktordan ağlayarak çıktım gerçekten doktor ve yönlendirmeleri de çok önemli. Rabbim hepimizin kucağını doldursun inşallah
Spor çok iyi geliyor özellikle pilates , mat üstünde de Rahmi esnetme hareketleri yapın YouTube da hamile kalmak icin yoga hareketleri de var onlar da çok çok etkili 🥰 Kısa zamanda güzel haberler gelsin insallah , doktor çok önemli ben çok küçük bir yerde yaşıyorum 3 doktor var sadece burada 🥲 çok iyi anlıyorum , var olan tüm doktorlara randevu alın en azından bir bakın enerjisi nasıl size diye

Hoşgeldin. Evet doğru yönlendirme doğru tedavi çok önemli. Bı bakmışız bunca zamanı boşuna geçirmişiz gibi düşünebiliyoruz ama herşey nasip bundan ötesi de yok 😊 inşallah emeklerin karşılığını bulur,çok beklemezsin🙏🏻
Hoş buldum canım. Sorma zaten yapım ve işim gereği çok kolay strese kapılabilen birisiyim bir de bu bebiş süreci beni hepten çıldırttı diyebilirim. Her endişemi paylaşamıyorum çünkü artık eşim de kızıyor yeter bir rahat ol diye. ama aile büyükleri ve çevre o kdr çok üstüme geliyor ki ''hadi artık hadi'' diye, en son babannem ''ölmeden bi bebeğini sevmek istiyorum'' şeklinde baskı yapınca iyice bunaldım. Umarım burası ve sizler uğur getirirsiniz de oluverir :)

Keşke sigarayı nasıl bırakacagımızı da söyleseler :KK70:
ben 17 yaşımdan beri içiyordum ve çok da zevkle içiyordum öyle söyleyeyim :) ama öyle bir cinnet anı geldi ki, arkadaşımla kahve içiyorduk yaktık sigaraları da. o sırada arkadaşıma dedim ki ''bu benim son sigaram''. güldü sadece. şaka sandı. zevkle içtim. sonra söndürdüm ve söndürürken ben sigarayı bıraktım bitti dedim ve dediğimi yaptm :) sıra bebişte diyelim .d

HAdi inşallah arkasından da bu benim ilk bebişim diyerek bebek yaparsın kuzu :KK70: Darısı bize kurtulmaya :)
ben 17 yaşımdan beri içiyordum ve çok da zevkle içiyordum öyle söyleyeyim :) ama öyle bir cinnet anı geldi ki, arkadaşımla kahve içiyorduk yaktık sigaraları da. o sırada arkadaşıma dedim ki ''bu benim son sigaram''. güldü sadece. şaka sandı. zevkle içtim. sonra söndürdüm ve söndürürken ben sigarayı bıraktım bitti dedim ve dediğimi yaptm :) sıra bebişte diyelim .d

Spor çok iyi geliyor özellikle pilates , mat üstünde de Rahmi esnetme hareketleri yapın YouTube da hamile kalmak icin yoga hareketleri de var onlar da çok çok etkili 🥰 Kısa zamanda güzel haberler gelsin insallah , doktor çok önemli ben çok küçük bir yerde yaşıyorum 3 doktor var sadece burada 🥲 çok iyi anlıyorum , var olan tüm doktorlara randevu alın en azından bir bakın enerjisi nasıl size diye
Merhaba, öncelikle hamişliğin hayırlı olsun okumuştum önceki sayfalarda :) şu an bir spor salonuna gidiyorum çünkü hem kilo vermem lazım gittiği kadar artık, hem de dediğin gibi gebelik öncesi çok iyi geldiği söyleniyor. youtubedakileri hiç denemedim ama denerim varsa özel beğendiğin bi şeyler link atar mısın?? doktor konusuna gelnce, iki tane doktor denedim bi tanesi afedersin ağzıma etti resmen önce sigarayı bırakkkk önce kilo verrrr vs şeklinde. ben de o şokla ağladım anca ama tekrar görürsem bu kez ağzının paynı vericem. haklı olabilir tamam ama üslup çok önemli, ki gittiğim iki doktor da özeldi. bi ton parayı azar yemek için vermedim yani sonradan çok sinirlendim :KK43: diğeri yine bi tık daha iyi ama o da acaba fazla mı rahat bilmiyorum, burda herkes klomen vs ilaç milaç yazmış, o sadece biraz daha devam, önce adetleri düzenleyelim acele etme fln diyor. bakalım hayırlısı :)

Hoş buldum canım. Sorma zaten yapım ve işim gereği çok kolay strese kapılabilen birisiyim bir de bu bebiş süreci beni hepten çıldırttı diyebilirim. Her endişemi paylaşamıyorum çünkü artık eşim de kızıyor yeter bir rahat ol diye. ama aile büyükleri ve çevre o kdr çok üstüme geliyor ki ''hadi artık hadi'' diye, en son babannem ''ölmeden bi bebeğini sevmek istiyorum'' şeklinde baskı yapınca iyice bunaldım. Umarım burası ve sizler uğur getirirsiniz de oluverir :)
Etrafa biraz kulak tıklayabilirsen kafan rahatlayacak😌 onlar ol deyince olmuyor maalesef. Önemli olan sensin, sen kendini sürekli baskı ve stres altında hissedersen bu herseyine yansıyacak. O yüzden ' takma ' 😊

Etrafa biraz kulak tıklayabilirsen kafan rahatlayacak😌 onlar ol deyince olmuyor maalesef. Önemli olan sensin, sen kendini sürekli baskı ve stres altında hissedersen bu herseyine yansıyacak. O yüzden ' takma ' 😊
ya Allah gönlüne göre versin çok rahatlattın şu an beni farkında olmadan.. İyi ki gelmişim buraya.

Merhaba, öncelikle hamişliğin hayırlı olsun okumuştum önceki sayfalarda :) şu an bir spor salonuna gidiyorum çünkü hem kilo vermem lazım gittiği kadar artık, hem de dediğin gibi gebelik öncesi çok iyi geldiği söyleniyor. youtubedakileri hiç denemedim ama denerim varsa özel beğendiğin bi şeyler link atar mısın?? doktor konusuna gelnce, iki tane doktor denedim bi tanesi afedersin ağzıma etti resmen önce sigarayı bırakkkk önce kilo verrrr vs şeklinde. ben de o şokla ağladım anca ama tekrar görürsem bu kez ağzının paynı vericem. haklı olabilir tamam ama üslup çok önemli, ki gittiğim iki doktor da özeldi. bi ton parayı azar yemek için vermedim yani sonradan çok sinirlendim :KK43: diğeri yine bi tık daha iyi ama o da acaba fazla mı rahat bilmiyorum, burda herkes klomen vs ilaç milaç yazmış, o sadece biraz daha devam, önce adetleri düzenleyelim acele etme fln diyor. bakalım hayırlısı :)
Kesinlikle uslup çok önemli zaten kendimizi rahat is etmemiz gerekiyor doktorun önemi o kadar çok ki hamilelikte, hamilelik öncesi dahi zaten bizi çok etkiliyor doktorun söyledikleri Benim doktorum beni biraz rahatlattı sağ olsun ben biraz paniktım polikistik sebebiyle yumurta tembelliğim vardı ben de dedim hani bir şey gerekiyorsa bir tedavi gerekiyorsa yapabiliriz demiştim o bana bir tane dene bir sene olmazsa tedavi yaparız şu an hiç gerek yok dedi bu bile beni biraz rahatlatmıştı aslında, Çünkü ne doktorlar var hemen tedavi yapmak isteyen tüp bebek dışında çocuğun olmaz diyen bir sürü doktor var bu konuda biraz rahat etmiştim. Kesinlikle rahat doktor çok iyidir diğeri kilo ver diyen beni bile gerdi şu an açıkçası. Rahat olan senide rahatlatır benimkide çok rahat bence onunla devam et derim gözlemle tabi yine de 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

kızlar adetliyken doktora gidince alttan muayene ediyorlar mı hç gitmedim daha önce bu ayda tutmazsa gitmeyi düşünüyorum artık adetliyken gideyim diyorum horman testleri için
Ediyorlar canım ben geçen gittiğimde reglimin 4.günüydü hem alttan hem karında muayene etti doktorum. Regl olduğumu söyledim ama problem değil dedi. Hatta tekrar kontrole yine bu günlerde gel dedi yani yoğunluğun azaldığı dönem. Ama hormon testi yaptıracaklar için yoğun günde gitmek gerekiyor

ben daha dün konuştum. Asistan hormon testini sağlık ocakları yapıor ona para verme dedi. Temizlenince gel smear alalım yumurtalıklarına bakalım dedi. Smear da yapıyormuş sağlık ocakları kuzum haberin ola

kızlar adetliyken doktora gidince alttan muayene ediyorlar mı hç gitmedim daha önce bu ayda tutmazsa gitmeyi düşünüyorum artık adetliyken gideyim diyorum horman testleri için

X