Apartmanda ki kadınlar.......

Çok çirkin duruyor bence ya, bizim apartmanda da bırakılıyor, artık apartman kültürü bu şekilde bir şey diyemiyorsun tabi ki.
ama çirkin duruyor yani ayakkabılar dışarıda.

eşin başka yere taşınmaya sıcak bakıyo mu. hiç üzülme boşver ya hamilesin sen. zaten karşındakiler insan olsa hamile kadın için böyle konuşmazlar. mesela iki hafta önce falan ayağım burkulmuştu merdiven çıkamıyordum. apartmanda hamile bir kadın vardı asansör korkusu varmış. beşinci kata kadar kadını çıkardım bişey olursa yardım edeyim diye. bu insanlar neden bu kadar kötü. hamilesin yardıma ihtoyacın var mı diyeceğin yere dedikodunu yapıyolar

haberleri yok ki, daha 2 aylık hamile.

Çok çirkin duruyor bence ya, bizim apartmanda da bırakılıyor, artık apartman kültürü bu şekilde bir şey diyemiyorsun tabi ki.

Baba evinden ben de alisik degilim mesela, ama semt olarak cok guvenlikli bi yerde oturmuyoruz malesef, gece salon isigini acik da birakiyorum,disarida ayakkabi da birakiyorum. Yapacak bir sey yok. Keske tek cirkin gorunen sey bu olsa.

yinede hamile bir kadın için böyle ağır temizlik yapmak tehlikeli

kesinlikle.
ben hamile olmasam da 5 katlı apartmanı temizleyemem, biraz tembelimdir.
kesinlikle şözüm bulunmalı bu tarz durumlar için.
apartmanca karar vermişler de bu kararlar oy çokluğuyla alınmaz ki, oy birliği gerekir.

Canım kocani takdir ettim. İyi yapmış karıları korkutmus. :)) ne sen ne de annen temizlemezsin. Temizlikci tutsunlar sen de parası neyse verir sildirirsin.

Balkonda kultablasi, kapıdaki ayakkabı.. Ayy bunlar sana nerden sallayacaklarini şaşırmış. Bir daha gelip kapının önünde boş boş konusursam ac kapıyı sesin içeriden duyuluyor ses kaydı aldım mahkemeye vereceğiz seni hakaretten de. Kapat yüzüne.

kapı önünde ayakkabı en sinir olduğum görüntü... dışarda bırakılmazsa ayakkabılara kum dolmaz...

ders calisabiliYorsa demek ki kötü degil

2 aylığın düşük riski varsa diğer ayların da kendine göre riski var. Erken doğum, kordon dolanması vs duydunuz mu hiç?

Kaldı ki pat diye 9 aylık olmadı karnımdaki bebek, 2 aylıkken de yaptım îşimi. Bahsettiğiniz merdiven silme işi de çok ağır bir iş değil, düşüğe neden olacak kadar...

Eğer îtirazınız merdiven silmeye ise, o zaman annenize de yazık. Yapmayın, polis zoruyla yaptıracak halleri yok ya.

Kadınlar çok hatalı gerçekten ama bir daha duyduğunuzda kapıyı açıp açıkça konuşun. Bir de sürekli "hamile halimle" deyip durmuşsunuz. Hamilelik o kadar ağır bir süreç değil, başkalarını geçtim ama kendinize bu kadar nazlanmayın. İnsanlar hem hamile, hem çalışan, hem eş, hem de öğrenci olabiliyorlar. Biraz dirayetli olun.

tam benim kapımın önünü temizlerken tam dibinde yüksek sesli konuşuyrlar duymamamam mümkün değil. kredi ile ev almış hepsi ucun kıt yaşıyor temizlikçi tutulacak diye ödleri kopuor

O zaman ver onlardan birine 10 lira senin yerine silsin. Bence teklif et yeterince eziklersin bunlari

Sormayın o dert bende de var. Biz bir de sıfır apartmana taşındık, asansör 6 aydır aktif değil ve 5. katta oturuyoruz. Koridorlar da dar olunca eşyayla yukarı çıkmak eziyetti. Komşuların tüm ayakkabıları dışarıda. Bir de öyle 1, 2 ayakkabı değil hani. Çoluk çocuk hepsinin ayakabısı, terliği kapıda duruyor. Bir de koridorlara ayakabılık koymuşlar 1er 2şer tane. Biz de eşimle ayakkabıları dağıta dağıta çıkıyoruz yukarı. Şimdi daha düzenli koyuyorlar ama gördüm mü vuruyorum. Uyarmamıza rağmen durum bu.

Bu kadar takilmayın dış kapinin dış mandalları ne düşünüyor diye. Burada bile sürekli açıklama yapmışsınız hamileyim diye.
Eviniz,kapınızın önü pismi temiz mi kimi ne ilgilendirir? Neden kendinizi yıpratıyorsunuz? Ayrıca hamile olmak bu denli zor kötü bir durum değil,ha yatmanızı gerektirecek özel bir durumunuz varsa bilemem ama normal şartlarda hamile insanlar çalışıyor,spor yapıyor,normal bir bayan ne yapiyorsa hepsini dikkatli bir şekilde olsada yapıyor. Hamileliģinizi bu denli büyütmeyin.
Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim bebeginizi.

ben olsam hiç kulak vermez onları da gözümde büyütüp adam yerine koymazdım

Bende ayakkabı gördümmü şut çekmeden geçmiyorum

Yapmayın temizlik
Yapmak zorunda değilsiniz, bırakın b.. götürsün, apartman temizlemek gibi bir zorunluluğunuz yok
Eşiniz fevri davranmış, hanımlar arasındaki bir mevzuya karışmamalıydı
Duymayın, görmeyin ve iletmeyin en sağlıklısı bu

Dumur oldum şu an ameliyatlı halinle bi de kova mı kaldırdın terbiyesiz gaddar ya bi de kendi de kadın pesss

Dumur oldum şu an ameliyatlı halinle bi de kova mı kaldırdın terbiyesiz gaddar ya bi de kendi de kadın pesss
Evet zaten ben pek doktoru dinleyen biri değilim yerimde duramam
Ama en azından annemle eşim ağır kaldırma dediğinden o tarz şeyler yapmıyordum

Kadına da açıkça söyledim, zaten biliyor eve bebk geldi yani. Bebeğimiz yoktu daha önce.
Ama hala 1 kova suyun pazarlığına oturunca, kovasını aldım doldurdum bıraktım
Bazı insanlar fazla paragöz, paradan daha önemli birşey yok.

O kadarcık su bana göre değersiz ama insanlık namına bişey olmadığını anladığımdan selam bile vermiyorum
Normalde nerde eski komşuluklar derdim ama böyleleri yüzünden işte..

Geçmişte epey yaşadığım bir sorunu yaşıyorsunuz.bu tarz aile apartmanlarında komşularla gelip gitmiyor pasta börek götürmüyor ve işlerine koşmuyorsanız her zaman bu tarz şeylerle karşılaşırsınız.sürekli dedikodunuzu yaparlar ve en sonunda da çıngar çıkarırlar.ilk hamileliğimde bebeğim karnımda üç aylıkken sürekli kanamam oluyordu ve hareket alanım kısıtlıydı.böyle olunca merdiven silme işine girişmem çok çılgınca bir davranış olacaktı ve kadın bulana kadar eşim durumu devraldı.lakin beğenmediler erkek temizlikmi yaparmış dediler ve en sonunda benimle kavgayı patlattılar.en sonda yine üç aylık bebeğim vardı iki katlı bir eve girdim.kadın sen sonradan geldin ben yıllardır oturuyorum hep sen yapacaksın temizliği deyip ben kabul etmeyince yukarıdaki bütün çöplerini benim kapının önüne süpürmüş ve birde yukarıdan su dökmüş.sonrasında bende bu nedir deyince bir oğlu ve kızıyla üstüme saldırdılar kapıyı kapatmasam ne olurdu bilmiyorum üç kişiye karşı ben.kapıyı filan yumrukladılar polis çağırmak zorunda kaldım.siz hamilesiniz şuanda kendiniz muhatap olmayın yinede.kimsenin ne olduğunu bilemezsiniz.saçma bir şey yaparlar dönülmez zarar yaşarsınız.o evdende kesinlikle çıkın.bu konuda tecrübeli biri olarak söylüyorum.duymamazlıktan gelerek kurtulamazsınız çünkü.sonrasında olayı fiiliyata döküyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…