Apartmanda ki kadınlar.......

Ay evet ya apartmanda ayakkabinin disarda bırakilmasi cok itici. Sosyal statu yerlerde izlenimi veriyor bana.

siz niye hep kapının önündesiniz ki. ben olsam bebiş gelmeden salonumda keyif yapardım biraz.
Hayır bi de sınava çalışıyor ailesi de bu yüzden şehir değiştirmiş, insan giriştekileri düşüne düşüne konsantre olamaz böyle

ben sınava hazırlanıyrum dışarı işlerini bu aralar eşim yapıyor hamileyim diye... bi de çok hafif damla damla akmış... Balkona 3-4 günde bir çıkıyorum ev hanımlarını küçümsemiyrum ayrıca

Ay evet ya apartmanda ayakkabinin disarda bırakilmasi cok itici. Sosyal statu yerlerde izlenimi veriyor bana.
kapaklı ayakkabılıklar gayet şık durabilir kapı önünde ama komşunun meraklısı o dolabıda kurcalar bence de içeriye bir portmanto alınmalı .

Kafana taktığına, sırf bu boş insanlar için ev değiştirmene değmez. Hem sen neden o anda kapıyı açıp 'hayırdır hanımlar, dedikodumu yapıp günahlarımı yüklenmeye mi geldiniz? size ne benim evimin içinden çok mu merak ediyorsunuz?' diye sorup da utandırmadın ki? İkiyüzlüdür böyleleri yarın öbür gün samimi olmaya çalışırlar. Eşini karıştırman hata olmuş. Onun da eşi karışıp olay büyüyebilir.

Bundan sonra ne sen ne de annen apartman silmesin parasını öde çekil. Yüzlerini görsen de selam verme olsun bitsin.

İnşallah bir an önce çalışır da görmek zorunda kalmazsın. Valla oturduğumuz apartman topu topu 5 daire kimseyi gördüğüm yok. Nadir sabah akşam denk gelirsek selamlaşırız o kadar.

Çıkıp söylicen arkadaşım, oyle kapi arkasina gizlenmekle olmuyor bu işler. Dedikoduyu duydugun an tepeleyeceksin. Yoksa daha çok duyarsın bu lafları. Senin ayakkabinin icindeki tozdan onlara ne? Ayrica kim ne derse desin temizlikci tutun. Maksimum 15 tl alir daire basi. Benim durum budur, artik annem de gelmeyecek de. Ya temizlikci tutulur ya da silme isine ben karismam de. Bu kadar ezilme insanlara karsi, rest cekicen bazi durumlarda.

Ben evimi her gün ufak temziliğini yapıorum ama 1. katta oturup apartmanı hamile halimle neden temzleyeym düşük riski var ilk aylar sizin gibi 5 aylık olsam cam da silerim çünkü düşük tehlikesi yok... Annem in temzlemesini bizde istemiyoruz kaç kez gündeme getirdik temzlkçi olayını kiracı tek biziz diye umursamıyorlar

bir tanıdığım vardı iş yerinde yapılacak her şeye ama ben hamileyim derdi bakınız ben de yakın zamanda doğurdum,doğurdu mesaiye kalınacak ama ben anneyim toplantı yapılacak ama ben anneyim çocuğuda kaynanası büyüttü ,lafım benimde konu sahibine değil,şimdi yüksek frekansta bizede kızacak ama.

eve temizlikçi alacak kadar bütçemiz müsait değil ama apartman için araştırma yapıyruz sadece bizim günümüzde gelip yapacak birini

Bu ödleri kopmuş hali mi
Ama nasıl desem antre yok mu
Giriş kapısının önünde değilsen her konuşulanı böyle detaylı duymazsın yani, şaşırdım
benim kapımın önünde sesli konuşuyorlar bende kapıya ne konuşuorlar die dinleyince duyuyorum

Eşiniz hiç bulaşmasa olurmuş, ancak bunun haricinde haklısınız.
Hamile halinizle (hele ki ilk 3 ayı içinde) bir de kalkıp bilmem kaç kat apartmanı yıkayıp merdiven demiri mi ovalayacaktınız?
Beğenmeyen, bir temizlik firmasıyla ya da temizlikçi bir hanımla anlaşır, ona göre artık aylık merdiven temizliği yapılır.

Ya da seninkini de yapıversinler, size düşen temizliğin parasını sayın komşunuzun avucuna. "Biz sizin kadar iyi yapamıyoruz, aylık ne kadara denk geliyor, şu kadara. Böl daire başına, buyruuun bu benim temizlik param" bu kadar.

Bu tip konularda özür dilerim ama birazcık pişkin oluverin, çünkü dedikodu ile yıpratıldığınızı söylüyorsunuz.
Biri bir laf diyecek olursa da "Sorun mu var?!" deyin duyduğunuz anda.

Bunun benzerlerini yaşadım, yaşıyoruz, yaşanıyor, benim çatıyı oyuncak ettiler kendilerine oyuncak.
En üst kattayım, pazar sabahın körü demezler dangıl dungul tepemde halı yıkarlar bilmem ne döverler.
Bir oldu iki oldu... 3.de sabahlıkla, saçım başım birbirine girmiş halde çıktım yukarı ve "Kolay gelsin de, daha medeni saatler içinde işlerinizi yapsanız uyumak için bir tek hafta sonları olan insanları uykularından korku içinde uyandırmazsınız!" gibisinden sert çıktım.

Ara ara yine yapıyorlar ama eskisi kadar beter değil, ona da ses etmiyorum kendimi 2-3 kendini bilmez için düşüremem. İnsan olana tek laf yeter çünkü.
Mahalle içi oturuyorsanız bunlar olacak maalesef, sadece pasif kalarak kendi içinizde büyütmeyin.

elbette hamile olmasanız bile yapmak zorunda değilsiniz.
bir apartman toplantısında kesinlikle başka çözüm bulunmasını isteyin.
anneniz de kıymet verilmiyor madem, o da yapmasın bundan sonra yani.

ama diğer verdiğiniz örneklerde ben sizi/eşinizi haksız buldum. özellikle çöp suyuna dikkat etmesi gereken eşinizdi, siz de duymuşsunuz madem, özür dilemeniz gerekirdi, ya da en azından bir daha olmaması için daha dikkatli davranmalısınız. gerçekten çok pis kokar ve çok pis görünür.

balkondaki dolu küllüğü görüyorlarsa demek ki, baya görünecek yerde, hani iç tarafta olsa onlara ne desek de, dış taraftaysa dedikodusu yapılır yani, bir de açık balkonsa düşme ihtimali veya pisliklerin ortalığa saçılma ihtimali de var. ve sizin balkona az çıkıyor olmanız bunun sorumluluğunu sizden almaz.

bana sanki bu tarz şeyleri büyüterek sorun çıkarmaya ve annenizin evine taşınmaya çalışıyor imajı bıraktınız bu arada, neden bilmiyorum ama...

O değil de anne niye temizlik yapıyor ? Temizlikçi tutuverin bari yazık değil mi ayol yaşlı kadına merdiven mi temizletilir?

8 aylık evliyim 7 aydır falan temizlik olayı var bu bina yeni yapılır yapılmaz taşındık herkes yeni. önceden ben yapıyrum şimdi hamileyim annem yapıyr.

Bu ne ya onlar hiç çekinmeden kapında Dedi kodu yapıyorlar sende onları dinliyorsun benim komşularımın çoğu da ev hanımı ev hanımı olan her insan dedikodu yapmaz sadece niyeti kötü olan insan dedikodu yapar ben kızımın bezini evdeki çöpe koymam poşete koyup kapının önüne koyarım komşum geçen gün diyo ki ben aşağı inince bakıyorum kapında çöp varsa atıyorum elim boş ineceğime bi yararım dokunsun sen sürekli inemiyorsun diyo Allah iyi insanlara denk getirsin yoksa çalışanı da aynı ev hanımı da aynı sende onlar konuşunca dinleyeceğine kapıyı aç cevaplarını ver onların yaptığı ne kadar doğru değilse senin yaptığında hiç hoş değil

Annen niye elin apartmanını temizliyor bir temizlikçi tutsanız ya sıra size geldiğinde.
Ha bi de ağır işsiz tipler bana evi çöp ev deseler zerre umursamazdım. Şahsen sınava hazırlanırken evimi 10 günde bir temizlerdim, komşular uğramak istediğinde evimi temizlemedim, temizleyince gelin derdim zerre umrumda değildi pis mi diycekler temiz mi diye.sınavım daha önemli diye düşünürdüm. Umursamayın dış kapının mandallarını bu kadar.umursarsanız daha çok üstünüze gelirler.

sakın yapmayın birini tutsunlar.aidatı ona göre yapsınlar.böyle saçma sey mi olur.herkes ne yapıyorsa onu yapsınlar.hamile hamile yaptıkları terbiyesizlik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…