Apartmanda ki kadınlar.......

çok uzun kız okuyamadım valla. gidiyorum :KK55::KK55:
Ben de ayrı ve dolayısıyla yanlış yazılan ki 'leri görünce dayanamadım,derhal kayboldum :KK53:
Hemen bilgisini de vereyim en pratiğinden,nerede sorusuna cevap olan -ki ekleri bitişik yazılır.
İçimdeki ,dışındaki,yerdeki,tepedeki,evdeki,sokaktaki gibi bitişik.

sizin hamileliğiniz sıkıntılı mı?
baktımda şimdi tee kasımda doğum ben karnınız burnunuzda sanmıştım..

biraz fazla hassassınız sanırım.. hamilesiniz diye dışarı işlerini eşiniz yapıyor.. anneniz kalkıp şehir değiştirip taşınıyor vs..
hamileliği hastalık gibi yaşamayın size zarar..

balkonunuzu nerden goruyorlar bide hususi kapının onundemi dedikodunuzu yapıyolar duysam acardım kapıyı bakardım yuzlerine tip tip :KK53: salak degilse anlarlardı..ben apartmanda kimseyle muattap olmuyorum gecen kadının biri garip bir sekilde siz burdamı oturuyosunuz dedi evet dedim gormedim de dedi cıkmam cok fazla ne oldu sorunmu var dedim yooo dedi sanane be kadın bak isine :KK53: apartmandaki kadınlardan korkucan

elbette hamile olmasanız bile yapmak zorunda değilsiniz.
bir apartman toplantısında kesinlikle başka çözüm bulunmasını isteyin.
anneniz de kıymet verilmiyor madem, o da yapmasın bundan sonra yani.

ama diğer verdiğiniz örneklerde ben sizi/eşinizi haksız buldum. özellikle çöp suyuna dikkat etmesi gereken eşinizdi, siz de duymuşsunuz madem, özür dilemeniz gerekirdi, ya da en azından bir daha olmaması için daha dikkatli davranmalısınız. gerçekten çok pis kokar ve çok pis görünür.

balkondaki dolu küllüğü görüyorlarsa demek ki, baya görünecek yerde, hani iç tarafta olsa onlara ne desek de, dış taraftaysa dedikodusu yapılır yani, bir de açık balkonsa düşme ihtimali veya pisliklerin ortalığa saçılma ihtimali de var. ve sizin balkona az çıkıyor olmanız bunun sorumluluğunu sizden almaz.

bana sanki bu tarz şeyleri büyüterek sorun çıkarmaya ve annenizin evine taşınmaya çalışıyor imajı bıraktınız bu arada, neden bilmiyorum ama...
giriş katta oturuyrm balkon ayak altında.. çöp suyu akmış eşim görmemiş onlara hemen ardınan görmüş. bendeo nlar öyle knuşunca açtım gödüım sildim hemen. annemlerin evine taşınmak.... böyle birşye aklımdan geçmedi istemem de annem de istemez

Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum :KK43: Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim :KK43:((

kendi sorununuzun cevabını bulmuşsunuz aslında
bu tür insanların sözlerine alınmayın çünkü konuşmak için konuşurlar
ben konuşmuyorum der gene konuşurlar

Bende okumadım sonuna kadar ama.
Yapmayın temizlik falan.
Parasını verin onlar yapsın.

Ben de ayrı ve dolayısıyla yanlış yazılan ki 'leri görünce dayanamadım,derhal kayboldum :KK53:
Hemen bilgisini de vereyim en pratiğinden,nerede sorusuna cevap olan -ki ekleri bitişik yazılır.
İçimdeki ,dışındaki,yerdeki,tepedeki,evdeki,sokaktaki gibi bitişik.
klavyem bzuk biliyrum özellikle -ler eki gelince ayrı mı bitişik mi yani bağlaç -ki mi yoksa iyelik eki mi vs bunları bilmeiğim den değil klavyemin çoğu tuşu bzuk Q dan F e çevrip klavyeyi üzeltiyrum zor oluyr

merhaba arkadaşlar.... 8 aylık evliyim. Evlenip başka şehre geldim eşimin tayininden dolayı... Mayıs da kpss ye gireceğim evden dışarı çıkmıyorum derslerle meşgulüm. apartmanda herkes 35 yaş üstü ev hanımı... Mahalle aparmanında oturuyorum. Apartman temizliğini her hafta karşılıklı 2 dairede ki 2 kişi yapıor. toplam 6 hane var 4 hafta da bir sıra bana geliyor. Ben hamileyim ayrıca planlı bir hamilelk değildi... Babam emekli ailem memlekette ki evi eşyalı kiraya verip buraya taşındılar bana çok yakınlar. hamilelikten beri annem yapıyor merdiveni.. Eşim bi kez çöpün suyunu akıtmış apartman da ki 2 kadın kapımın önünde dedikodumu yapıyorlardı.. ben akan çöp suyunu görmüş olsam silerdim ama sınava çalışıyorum hamilelik bulantılı geçiyor evden dışarı çıkmıyorum farketmemiş olablrim eleştirdiklerini duyunca çok üzüldüm... Annem karşı komşu ile sırası gelince temizlik yapmıştı geçenler de neymiş kimse onlar kadar ii temizlemiyormuş üstünkörü yapılıyormuş.. ben hamileyim sınavım var annem yazık memleketten kalkıp benim için gelmiş işimi görüyor bi de öyle konuşmalarını duyunca çok sinir oldum... Eşim balkonda sigara içiyor balkonda çöp kovası ve kültablası var ama çok dolmuş ben balkona pek sık çıkmam görmemişim eşimde boşaltmamış küllüğü ve gene kapı önümde laf adiyorlardı yok külablası çok kötü görünüyormuş bi insanın evinin dışı pis ise içi de pis olurmuş.... evim çok şükür tertemiz toza alerjim olduğu için gün aşırı süpürge ve vileda yaparım annem sağ olsun hafta da 1 gün büyük temizliğimi yapar.... Bugün yine temizlik günleriydi kapımın önünde yine konuşutular ve yok ayakkabımızın içi pis miş bu ayaklarla nasıl evde halı da geziyorlar dediler... temziliği bitirip dedikoduyu edip gittiler sonra çıktım bizim ayakkabılarımızın içi pis mi acaba dedim çıktım baktım pis falan değil sadece eşimin kundurası içinde kum vardı... ben zaten ıslak mendille silerim ara sıra ama uzun zamandır sınav stresinden evlilik sorumluluğu hamilelik hastane muayemneleri derken annem olmasa yetişemycem çoğu şeye sınav yüzünden.... Artık o bugünkü ayakkabı muhabbetleri beni tam sinir etti... karşı komşunun ayakkabılarına baktım onların ayakkabıları içi kirli gibiydi sonuçta açık renk ayakkabı daha çabuk kir gösteriyor onlar demese hiç dikkat etmezdim kimsenin ayakkabısına onlara mı dedi acaba dedim ama zannetmem çünkü o komşu duyar aram bozulur diye ses çıkarmaz diye düşündüm bu apartmanda tek kiracı benim benle de arası pek iyi değil.... Bana ya da bir başkasına kapıda bu şekilde konuşması öyle sinir oldum ki nasıl insanlarla komşuyum dedim önce ki söyledikleri aklıma geldi zaten hamileyim hasssasım.. eşim öğlen yemek molasında eve geldi ve anlaıttm böyle insanlarla aynı aparmanda yaşamak istemiyorum diye başka ev bakalım dedim hemen bi koşu da yukarı çıktı kadınlara temzilikçi tutun uğraşmak istemiyoruz kapımızın önünde dedikodu yapmayın gibi şeyler dedi... kadın bi de yemin ediyor ben öyle bişey demedim diye... Akşam eşi varken çıksa olacaktı ama yaşça büyük diye kadının bizim yaşımızda çocukları var diye bi de ben hamileyim üzülüm diye sinir oldu o da bi anlık öfke ile çıktı sanırım... Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum :KK43: Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim :KK43:((
Kultabla dolunca büyük ihtimalle ruzgarla külleri ucuyordur onların balkonuna ve pencerelerine komsulariz bu yüzden laf etmiş olabilir.
Temizlik için de sizin sıranız gelince kadın tutun temizlesin ayda 1 geliyor madem.

sizin hamileliğiniz sıkıntılı mı?
baktımda şimdi tee kasımda doğum ben karnınız burnunuzda sanmıştım..

biraz fazla hassassınız sanırım.. hamilesiniz diye dışarı işlerini eşiniz yapıyor.. anneniz kalkıp şehir değiştirip taşınıyor vs..
hamileliği hastalık gibi yaşamayın size zarar..
annem hamile olmadan önce geldi sınava hazırlanıorum diye sonra işe başlarsam bebk olursa yardımcı olmak için ve bana yakın olmak için... esas ilk aylar tehlikeli düşük riski oluyor

herkes aylık 30 tl verse bütün ayın temizlik parası çıkar.. tutun birini gelsin temizlesin her hafta.. kaldı ki evinizin pis veya temiz olması kimi ne ilgilendiriyor onu anlamadım.. bizim millete de konuş de, yardırır..

Kultabla dolunca büyük ihtimalle ruzgarla külleri ucuyordur onların balkonuna ve pencerelerine komsulariz bu yüzden laf etmiş olabilir.
Temizlik için de sizin sıranız gelince kadın tutun temizlesin ayda 1 geliyor madem.
ben birinci katım yan tarafa uçacak bi yer yk yukarda onlar zaten.. bir kez olmuş olabilir şimdi dikkat ediyrum artık. eşime de dedim dikkat et diye... yeni evliyim herşeyi hemen öğrenmek kolay değil sınav bi taraftan. temizlikçi biz de bakıoyruz sadece bizim güdne yapacak birini

annem hamile olmadan önce geldi sınava hazırlanıorum diye sonra işe başlarsam bebk olursa yardımcı olmak için ve bana yakın olmak için... esas ilk aylar tehlikeli düşük riski oluyor

valla 2 çocuk doğurdum ilk aylar bir sıkıntı varsa düşük riski vardır..
durduk yere düşük olmaz bu kadar tedirgin yaşamayın..

dediğim gibi fazla hassassınız bence.. hamile olmadan önce sınava hazırlanmak için niye annenize ihtiyacınız oldu ki .. zaten çocuk yok birşey yok gayet rahat hazırlanabilirdiniz..

biraz hayata karşı ve karşınıza çıkan olaylara karşı dirayetli olmanız lazım..

Anneme apartman temizleteceğim haa.... Vallahi siz buna takılın bence. Dedikodulara değil. Ne halt ederlerse etsinler. Ben kalkıp canım anneme elin pisliğini temizleteceğim... hey gidi... Versinler üç beş kuruş bu işi yapanlara devretsinler. Saçmalamışsınız sizde. Annenize apartman temizleterek

ben birinci katım yan tarafa uçacak bi yer yk yukarda onlar zaten.. bir kez olmuş olabilir şimdi dikkat ediyrum artık. eşime de dedim dikkat et diye... yeni evliyim herşeyi hemen öğrenmek kolay değil sınav bi taraftan. temizlikçi biz de bakıoyruz sadece bizim güdne yapacak birini
1.katta olsa uçabiliyor ruzgardan ötürü.
Merdiven için en iyisi temizlikci tutmak.

Kızlar yorumlar için teşekkür ederim burada kimsem yok paylaşabileceğim. ben hassas biriyim üzülüp kafama takıyorum.. eşimin yukarı çıkması hata oldu sanki ben çıkardım gibi oldu arkasından seslendim bi hızda çıkmış.... Artık bi daha konuşacaklarını sanmam konuşurlarsa da kapıyı açıp dediğiniz gibi anlık tepki vercem.... temizlikçi tutmaz onlar biz kendi günümüze birini bulcaz nette ilan vercek eşim... hamileliği abartmıorum düşük olur diye korkuşorum. sınav ve hamilelik üst üste geldi.... Şimdi çıkmam gerek ders çalışmalıyım.. Bu kadınlar yüzünden vaktiimi daha fazla boşa harcamak istemiroum...

bende hepsini okuyamadim ama anladigim ders calismaktan daha cok o ne dedi bu ne dediye takmissiniz.
tabi herkesin hamileleigi farklidir ama 9 haftalik hemilelik icin fazla abartmiyomusunuz acaba?
tabiki merdivenleri silemezsin ama hamile halimle beni uzuyolar modu fazlaca abarti giib.
bosverin konussunlar, kapi balkon alti dinlemeyi birakin huzur icinde ders calisin bana kalirsa.

merhaba arkadaşlar.... 8 aylık evliyim. Evlenip başka şehre geldim eşimin tayininden dolayı... Mayıs da kpss ye gireceğim evden dışarı çıkmıyorum derslerle meşgulüm. apartmanda herkes 35 yaş üstü ev hanımı... Mahalle aparmanında oturuyorum. Apartman temizliğini her hafta karşılıklı 2 dairede ki 2 kişi yapıor. toplam 6 hane var 4 hafta da bir sıra bana geliyor. Ben hamileyim ayrıca planlı bir hamilelk değildi... Babam emekli ailem memlekette ki evi eşyalı kiraya verip buraya taşındılar bana çok yakınlar. hamilelikten beri annem yapıyor merdiveni.. Eşim bi kez çöpün suyunu akıtmış apartman da ki 2 kadın kapımın önünde dedikodumu yapıyorlardı.. ben akan çöp suyunu görmüş olsam silerdim ama sınava çalışıyorum hamilelik bulantılı geçiyor evden dışarı çıkmıyorum farketmemiş olablrim eleştirdiklerini duyunca çok üzüldüm... Annem karşı komşu ile sırası gelince temizlik yapmıştı geçenler de neymiş kimse onlar kadar ii temizlemiyormuş üstünkörü yapılıyormuş.. ben hamileyim sınavım var annem yazık memleketten kalkıp benim için gelmiş işimi görüyor bi de öyle konuşmalarını duyunca çok sinir oldum... Eşim balkonda sigara içiyor balkonda çöp kovası ve kültablası var ama çok dolmuş ben balkona pek sık çıkmam görmemişim eşimde boşaltmamış küllüğü ve gene kapı önümde laf adiyorlardı yok külablası çok kötü görünüyormuş bi insanın evinin dışı pis ise içi de pis olurmuş.... evim çok şükür tertemiz toza alerjim olduğu için gün aşırı süpürge ve vileda yaparım annem sağ olsun hafta da 1 gün büyük temizliğimi yapar.... Bugün yine temizlik günleriydi kapımın önünde yine konuşutular ve yok ayakkabımızın içi pis miş bu ayaklarla nasıl evde halı da geziyorlar dediler... temziliği bitirip dedikoduyu edip gittiler sonra çıktım bizim ayakkabılarımızın içi pis mi acaba dedim çıktım baktım pis falan değil sadece eşimin kundurası içinde kum vardı... ben zaten ıslak mendille silerim ara sıra ama uzun zamandır sınav stresinden evlilik sorumluluğu hamilelik hastane muayemneleri derken annem olmasa yetişemycem çoğu şeye sınav yüzünden.... Artık o bugünkü ayakkabı muhabbetleri beni tam sinir etti... karşı komşunun ayakkabılarına baktım onların ayakkabıları içi kirli gibiydi sonuçta açık renk ayakkabı daha çabuk kir gösteriyor onlar demese hiç dikkat etmezdim kimsenin ayakkabısına onlara mı dedi acaba dedim ama zannetmem çünkü o komşu duyar aram bozulur diye ses çıkarmaz diye düşündüm bu apartmanda tek kiracı benim benle de arası pek iyi değil.... Bana ya da bir başkasına kapıda bu şekilde konuşması öyle sinir oldum ki nasıl insanlarla komşuyum dedim önce ki söyledikleri aklıma geldi zaten hamileyim hasssasım.. eşim öğlen yemek molasında eve geldi ve anlaıttm böyle insanlarla aynı aparmanda yaşamak istemiyorum diye başka ev bakalım dedim hemen bi koşu da yukarı çıktı kadınlara temzilikçi tutun uğraşmak istemiyoruz kapımızın önünde dedikodu yapmayın gibi şeyler dedi... kadın bi de yemin ediyor ben öyle bişey demedim diye... Akşam eşi varken çıksa olacaktı ama yaşça büyük diye kadının bizim yaşımızda çocukları var diye bi de ben hamileyim üzülüm diye sinir oldu o da bi anlık öfke ile çıktı sanırım... Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum :KK43: Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim :KK43:((
su hamilegi abartan bayanlarimiz yokmu.... ben son günüme kadar temizlik yaptim. hastaneden cikar cikmaz yine kendi isimi kendim gördüm. hamilelik abartilcak birsey degil bukadar...

Baska konuda da yazmistim,bizim apartmanda da ayni sorun oldu, epi topu 4 dairelik apartman,temizlikci tutunca daire başı cok tutuyor diye kendi aralarında hallediyorlarmis benden once,ben gelince ogrenciyim diye uzun sure soylemediler bNa,silmeye devam ettiler. Sonra iclerinden yildizimin barismadigi bi tanesi sorun cikarmis. Ben yeri geliyor evimi bir ay temizleyemiyorum kusura bakmayin apartman silemem dedim.ki benim de onemli bir sinava hazirlanma durumum vardi ve okul hayatim zordu zaten. Kaldi ki esim asla musaade etmezdi herhalde ev hanimi olsam dahi.Bu surecte benim de dedikodumu yapanlari duydum sinir oldum ama sınırlarımı belli ettim bu sayede. en son şu sekilde anlastik,ben apartman elektriğini oduyorum,onlar kendi aralarında donusumlu siliyorlar. Ayda kac kere silmisler vs hic de umrumda degil.

Yorumlardan merak ettigim bir sey var bu arada. Kapi onunde ayakkabi birakmayi tabiri caizse kirolukla iliskilendirenler olmus.esim evde olmadigi vakitler veya disari cikacagimiz vakitler özellikle birakirim kapinin onunde ayakkabi. Daha rahat hissediyorum,esim nerdeyse ayin yarisinda evde yok, onceden annemlere giderdim o yokken ama şimdi cocuklar var,onlarla yalniz kaliyorum. Haliyle bi endise oluyor. Herkesin durumu farkli,suruyle ayakkabiyi kapinin onunde birakmadigin surece bi sorun yok bence.

Kızlar yorumlar için teşekkür ederim burada kimsem yok paylaşabileceğim. ben hassas biriyim üzülüp kafama takıyorum.. eşimin yukarı çıkması hata oldu sanki ben çıkardım gibi oldu arkasından seslendim bi hızda çıkmış.... Artık bi daha konuşacaklarını sanmam konuşurlarsa da kapıyı açıp dediğiniz gibi anlık tepki vercem.... temizlikçi tutmaz onlar biz kendi günümüze birini bulcaz nette ilan vercek eşim... hamileliği abartmıorum düşük olur diye korkuşorum. sınav ve hamilelik üst üste geldi.... Şimdi çıkmam gerek ders çalışmalıyım.. Bu kadınlar yüzünden vaktiimi daha fazla boşa harcamak istemiroum...

bakın bazı kişiler deterjan masrafını karşılıyor veya apartman elektrik borcunu ödüyor.
bir konuşun siz, belki farklı çözümler de gelir.

X