Apartmanda ki kadınlar.......

Konu sahibi o kadar kötü olsa kpssye hazırlanıyorum, evimin günlük temizliğini yapıyorum demzdi. Işine geleni yapabiliyor bence

Evini temizleyecek kadar iyi olmasi cok iyi yinede hamilelikten hormonlaran cok hassaslasmis, annesi de yardim ediyor nazlansin. Ne bileyim sansli gördüm kendisini. Ben bulanti döneminden sonra mecburen apartmanin merdivenlerini koca karnimla silmistim. Hatta gece yarisi kadin yarin cöpler alinacak ama cikarmamissiniz diye gelmisti kapima. Karnim kocaman ben o cöp konteynrini nasil cikarayim. Yurt disindayim zaten kapiya gelen almandi dedim esim gece gelince cikarir ben bu göbekle onu cikaramam, zaten karnim catlayacak gibi kendimi zor tasiyorum. Neyse ne iste hepimiz hamilelik döneminde bu tür seyler yasiyoruz. neden anlattim bu kadar seyi bilmiyorum. Keske konu sahibi gibi annem yanimda olabilseydi. Özendim bu duruma galiba, hüzünlendim.

ben hamıleyım benım yerıme sılebılecek birı varsa ben ucretını vereyım her ay de..
artı eşine bahaneyle balkonda da olsa sıgarayı bıraktır yarın bebış olacak yanında içmese bile kokusu sinecek nasılsa üzerine...
kpss içinde strese sokma kendini zor bi hamilelik geciriyorsun belli ki ..

Çıksana sen bi balkona
Benim annem olsa var ya dedikoduyu duyunca fırlar bana mı dediniz diye
Yüzsüzler

5+1 evinin camlarını silmişmiş de, yok nazlıymış konu sahibi de, yok mide bulantısı hiç bişeye engel değilmiş de.....

ne bu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

geleceğin senin sütün yetmiyor diyerek gelinini çıldırtacak olan kayınvalide adayları işte sizsiniz.

konu sahibi çok halsiz olabilir, herşeyi annesi yapıyor olabilir. ama bir hemcinsinizi ezerek kendinizi yüceltmeniz takdire şayan doğrusu.

silemem ulan ben hamileyken cam felan kolum kalkmıyor ne var. halsizim işte. senin gibi süper güçlerim yok benim. harikasınız, mükemmelsiniz.

Ben olsam duydugum anda dırekt hayırdır sorun ne derdım... Siz niye tepki göstermiyorsanız_?

yüzlerine karşı sorunun ne olup olmadığını açıkça sormalısınız. yoksa kendi kendinizi doldurur durursunuz. bebeğinize yazık bu kadar strese değmez allah aşkına o kadınlar kim ya? neden herkesi bu kadar kafaya takıyor buradaki kadınlar ben anlamadım.

Seni cok iyi anliyorum. Bende komsumun sesinden cok sikayetciyim, dayanamiyorum artik ve gitmek istiyorum. Ama gitmek tasinmak da komay degil. Sabir versin Allah bize. Sende kafani takmamaya calis cnm biliyorum zor ama ins konusursalar da duymamaya calis, Allaha havale et.

5+1 evinin camlarını silmişmiş de, yok nazlıymış konu sahibi de, yok mide bulantısı hiç bişeye engel değilmiş de.....

ne bu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

geleceğin senin sütün yetmiyor diyerek gelinini çıldırtacak olan kayınvalide adayları işte sizsiniz.

konu sahibi çok halsiz olabilir, herşeyi annesi yapıyor olabilir. ama bir hemcinsinizi ezerek kendinizi yüceltmeniz takdire şayan doğrusu.

silemem ulan ben hamileyken cam felan kolum kalkmıyor ne var. halsizim işte. senin gibi süper güçlerim yok benim. harikasınız, mükemmelsiniz.

Harikasın. Benim okumayı sinirim bile kabul etmedi. Atladım oraları.

• Beğen
Reactions: fdm
Kiz ne dert ediyosun kendine duydugun anda cik hayirdir de. 3-5 issiz gucsuz toplanmis jendilerini egliyorlae sen de buna canini sikiyorsun. Annenden de Allah razi olsun. Ama durumunuz varsa bir kadinla anlasin ayda bir kere sira size geldiginde o gelsin silsin merdiveni yazik annenede. Hem boylece o insanlarla! Da muattap olmamis olursun.

Komşunun dedikodu yaptığını duyar duymaz tepki vermelisiniz.
Yani normalde hamilelere çok toleranslıyımdır her zaman ama sizi çok pasif gördüm. Biraz dik durun.
Ben olsam komşuma tepki gösterirdim. Temizliğimi anneme yaptırmazdım planlı bir şekilde herşeyin üstesinden gelebilirsiniz

HAYIRDIR TEYZE, YAŞINDAN BAŞINDAN UTAN, HAMİLEYİM BEN.

AYRICA HAMİLE OLMASAM BİLE, EV BENİM, TEMİZLİGİNDEN SANA NE DERDİM.

Of okudugum kadarlik kisima yaziyorum kapinin onunde olan muabbeti nerden duyuyorsunuz ya tika kulagini bak isine

nefret ederim dedikoducu insandan. hatta en iğrendiğim insan tipidir milleti çekiştirip duran. boşver onları

merhaba arkadaşlar.... 8 aylık evliyim. Evlenip başka şehre geldim eşimin tayininden dolayı... Mayıs da kpss ye gireceğim evden dışarı çıkmıyorum derslerle meşgulüm. apartmanda herkes 35 yaş üstü ev hanımı... Mahalle aparmanında oturuyorum. Apartman temizliğini her hafta karşılıklı 2 dairede ki 2 kişi yapıor. toplam 6 hane var 4 hafta da bir sıra bana geliyor. Ben hamileyim ayrıca planlı bir hamilelk değildi... Babam emekli ailem memlekette ki evi eşyalı kiraya verip buraya taşındılar bana çok yakınlar. hamilelikten beri annem yapıyor merdiveni.. Eşim bi kez çöpün suyunu akıtmış apartman da ki 2 kadın kapımın önünde dedikodumu yapıyorlardı.. ben akan çöp suyunu görmüş olsam silerdim ama sınava çalışıyorum hamilelik bulantılı geçiyor evden dışarı çıkmıyorum farketmemiş olablrim eleştirdiklerini duyunca çok üzüldüm... Annem karşı komşu ile sırası gelince temizlik yapmıştı geçenler de neymiş kimse onlar kadar ii temizlemiyormuş üstünkörü yapılıyormuş.. ben hamileyim sınavım var annem yazık memleketten kalkıp benim için gelmiş işimi görüyor bi de öyle konuşmalarını duyunca çok sinir oldum... Eşim balkonda sigara içiyor balkonda çöp kovası ve kültablası var ama çok dolmuş ben balkona pek sık çıkmam görmemişim eşimde boşaltmamış küllüğü ve gene kapı önümde laf adiyorlardı yok külablası çok kötü görünüyormuş bi insanın evinin dışı pis ise içi de pis olurmuş.... evim çok şükür tertemiz toza alerjim olduğu için gün aşırı süpürge ve vileda yaparım annem sağ olsun hafta da 1 gün büyük temizliğimi yapar.... Bugün yine temizlik günleriydi kapımın önünde yine konuşutular ve yok ayakkabımızın içi pis miş bu ayaklarla nasıl evde halı da geziyorlar dediler... temziliği bitirip dedikoduyu edip gittiler sonra çıktım bizim ayakkabılarımızın içi pis mi acaba dedim çıktım baktım pis falan değil sadece eşimin kundurası içinde kum vardı... ben zaten ıslak mendille silerim ara sıra ama uzun zamandır sınav stresinden evlilik sorumluluğu hamilelik hastane muayemneleri derken annem olmasa yetişemycem çoğu şeye sınav yüzünden.... Artık o bugünkü ayakkabı muhabbetleri beni tam sinir etti... karşı komşunun ayakkabılarına baktım onların ayakkabıları içi kirli gibiydi sonuçta açık renk ayakkabı daha çabuk kir gösteriyor onlar demese hiç dikkat etmezdim kimsenin ayakkabısına onlara mı dedi acaba dedim ama zannetmem çünkü o komşu duyar aram bozulur diye ses çıkarmaz diye düşündüm bu apartmanda tek kiracı benim benle de arası pek iyi değil.... Bana ya da bir başkasına kapıda bu şekilde konuşması öyle sinir oldum ki nasıl insanlarla komşuyum dedim önce ki söyledikleri aklıma geldi zaten hamileyim hasssasım.. eşim öğlen yemek molasında eve geldi ve anlaıttm böyle insanlarla aynı aparmanda yaşamak istemiyorum diye başka ev bakalım dedim hemen bi koşu da yukarı çıktı kadınlara temzilikçi tutun uğraşmak istemiyoruz kapımızın önünde dedikodu yapmayın gibi şeyler dedi... kadın bi de yemin ediyor ben öyle bişey demedim diye... Akşam eşi varken çıksa olacaktı ama yaşça büyük diye kadının bizim yaşımızda çocukları var diye bi de ben hamileyim üzülüm diye sinir oldu o da bi anlık öfke ile çıktı sanırım... Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum :KK43: Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim :KK43:((

apartmanda daire basi para toplanip da bir kadin tutulamiyor mu, bu ne?

50 kere ben hamileyim yazmışsın..kusura bakma ama sanırım biraz nazlı hamilelerdensin...

X