Berbat bir yildonumu

Benim gördüğüm, adam size pırlanta elmas takı alıp bütün engelleri aşıp Paris'e götürse ona da burun kıvırırdınız. Yapa yapa bir hafta sonu planı yapmış, gelmişken bir de Roma ayarlar insan derdiniz. Otel beğenmezdiniz, oteli beğenseniz yediğinize içtiğinize laf söylerdiniz. Annem gelsin, çocuklara baksın biz baş başa bir şeyler yapalım diyorsa siz de bir ucundan tutsaydınız. Niye güzel bir restoranda yer ayırtmadınız? İki tıklamaya bakıyor, restoranın kapısına kadar gitmeye gerek yok.

Şarj olayı da çok ilginç. Benim boyum kadar çocuklarım var, ne zaman evden çıksam ilk baktığım şey telefonum olur. Şarj azsa doldurmadan çıkmam. Herkesin başına her şey gelebilir, haber almamak haber verememek ulaşamamak bana göre korkunç. Aynı şekilde çocukların da şarjı yoksa çıkamazlar gidemezler. O telefonlar kullanılacak şekilde olmalı. Hatta uzun kalacaklarsa şarj aleti koyun çantanıza derim.

bu konulara hic onem vermiyormussunuz ama yildonumunde parise gitme hayaliniz varmis

bence siz beklentinizi yuksek tuttunuz, kahve sizi kesmedi. siniriniz bundan.
ama bu gecimsizlikle eyfele ciksaniz "aman demirden direk, ciktik da noldu sanki, midem bulandi yuksekten. öğğk" derdiniz
Zaten bahsettiği maddiyata Paris hayali kurması bile ne derece zor bir insan ispatı.
Bu zamanda tek memur maaşıyla iki çocukla kim gidiyormuş Paris’e.

O konuda tek memur maaşı alıyoruz, kiradayız demiştiniz.
Bakın İstanbul gibi bir yerde memur üstelik kirada iki çocuklu bir insan çocuğunu özel kreşe vermeye kalkıyorsa düz sorumsuzdur.
İlk çocuk varken ikinciye bakamıyorum bütçemi zorlayıp göndersem mi diye açmışsınız o konuyu.
Ki Parise vize peşinde de koşuyorsunuz.
Görünen itibariyle siz sorumsuz bir insansınız.
Ne çocuk bakımı ne kişisel bakım ne telefon şarjını takip edecek bir sorumluluk anlayışı yok sizde:
Bu halinizle bir de adama trip atacak haliniz yok.
Adam sizden çok çaba harcıyor mu harcıyor.
Bir dönün kendinize bakın sonra kocanıza trip atın
Vay maşallah ya😳 premsesmiş😁 bir prenses olamadım 😬

Bir çok arkadaşa katılıyorum. Haksızsınız. Telefonunuzun şarjı olsaydı sürprizi gözünüzün önünde yapmayacakmış

Merhaba bizim yildonumumuzdu bu aksam..çift olarak özel günleri çok kutlayan bir yapımız yok yani ne doğum günü ne yildonumlerinde hediylesme özel bir şeyler yapma gibi. Belki eşim çok üzerinde durmadığı için bende çok önemsemediğimden ortak bi paydadayiz diyebilirim . Yani her yıl iki ufak çocuk da olsa o gün bir şeyler yaparız illaki disarida yemek tatlı falan yemeğe çıkarız . Bu yıl da kahve içelim dedi akşam için eşim gündüzden.Annem gelir çocuklara bakar biz çıkarız dedi . Ben ararım dedi görüştü haberleşti.
Akşam hazırlandık çıktık telefonumun şarjı bitmişti ( hep şarj konusunda sknttlym doldurma alışkanlığım yok gibi. Hep sorun oluyor aramızda . Annesi gelecekken bende arabaya iniyim çöp var onu da atarım annem gelince inersin dedi . Asagiya indim ama şarjım yok tabi bekliyorum geldi bindim 5 kere aradım seni dedi hafif gerilmişti hep aynı şey diye. Sonra yakıt aldık biraz ilerde durdu çiçekçinin onunnde. Ya gerek yok dedim kolunu tutup ısrarla çektim . Sinirlendi …. İlerledik bende ya ne kızıyorsun normal olarak bana bisey almaya kalkıyorsun gozumun önünde bende gerek yok diyorum kim olsa bunu yapar dedim banane elalemden falan filanlar.. iste bende madem çiçek almaya niyetin vardı önceden diyince bu sen bencilsin işte argo bi kaç kelime söyledi çok sinirlerim bozuldu. O telefonunu açsaydın yakıt alıp gelirken alacaktım çiçeği de alicaktm ama telefonun kapalı sap gibi 15 dk kapıda bekleme diye gidemedim dedi gittik kahve içtik tartıştık bi dünya zehir gibi geçti , geldim çocukları uyutuyorum ama sinirlerim çok bozuk 😏
Eşin haklı. Argo kelimesi kullanması dışında. Sen yinede yakınlaş gönlünü almaya çalış. Bıraksaydın alsaydı çiçeği. Erkekler çok detaya inip düşünmez.

Aynen öyle. Bana bu teklif gelse mesela. “Ay valla mı dur ben seçecem çiçeğimi” derim çok da mutlu olurum..
bu ayın başında yıldönümümüz vardı. Yemeğe gidelim dedi ben de diyetteyim diye “boşa yemeğe para vermeyelim çocukları tatlı yemeye götürelim olur mu” dedim..
hatta şöyle bir çiçek konusu oldu. Çiçeksiz geldi eve eşim. “ ooo beyefendi 12 yıl bitti diye çiçek gelmiyor mu artık” dedim güldüm. O da “internetten sipariş vermek istemedim,görerek sipariş ettim çiçekçi hazırlıyor biz çıkmadan gelir,nasıl lafını yedin ama” dedi güldü.
O arada kapı çaldı geldi çiçek. “Bak böyle mahcup olursun bekle kadın bekle” dedi gülüştük çobuklarla. Hatta kızım “baba annem hep böyle ödevleri bile bizim söylememizi beklemiyor hemen yapmadın mı yoksa diyor. Galiba annem bize güvenmiyor” dedi. Baya konu üzerine sohbet ettik.
Çiçeği unutmuş olsaydı,müsait olamadım giderken yaptıralım mı bir çiçek dese de çok mutlu kabul ederdim.
Kahveciye de gitmek olurdu, evde durmak da olurdu her şey olurdu.
Ama hem benim zaten heveslerim yok çok önemsemem deyip yapılmaya çalışan her şeye bahane bulmak huzursuzluk için bi çaba bence.
Haklısınız … sorun bende yani biliyorum okudukça anlıyorum ama sanıyorum ki direniyorum

Zaten bahsettiği maddiyata Paris hayali kurması bile ne derece zor bir insan ispatı.
Bu zamanda tek memur maaşıyla iki çocukla kim gidiyormuş Paris’e.
yoo, guzelce planlasalar giderler aslinda kari koca.
bak mesela 11 aralik carsamba gece binip romanya aktarmasiyla sabah 8de paristesin, pazar de aktarmasiz dönüş. is yerinden 3 gün izin alip gidilecek bir rota
Screenshot_20240923_120027_Free Adblocker Browser.jpg

Screenshot_20240923_121048_Free Adblocker Browser~2.jpg

iki kişi 10000e biletler (haftaici daha ucuz ama eşi çalıştığı icin pazar sectim)
kalacak yer icin de (baska isim yokmus gibi) sehre 2 km mesafede guzel bir yerde icinde mutfagi banyosu olan bir yer buldum 4 gece toplam
Screenshot_20240923_120944_Free Adblocker Browser~2.jpg

vergilerle 12,400
soyle sirin bir oda
Screenshot_20240923_120817_Free Adblocker Browser~2.jpg

yani kalacak yeri ve ucagi iki kisk toplam, 4 gün 22.000e halledebilirler. hem noel pazarlari da kurulmus olur, işil işil olur paris:)
hem iceride mutfak olduğu icin bazi gunler restoranda bazi gunler marketten hazir yiyecek alip mantiyi kaynatip vs cok dusuk bir rakama yemek kahvalti isini halledebilirler.
ama iste konu sahibi gitse "of aktara aktara gittik, alamadin 8 bine bilet!! cimri adam" der, "yürü yürü ebem bipildi neden tam eyfelin yaninda yer tutmadin" der, "parise gelmisken neden suda manti hasliyoruz, ne anlami kaldi tatilin" der, romantik bir aksam yemegi sonra sevismek isteyen kocasindan kacar vs yine huzursuzluk cikarmanin bir yolunu bulur

bak mesela 11 aralik carsamba gece binip romanya aktarmasiyla sabah 8de paristesin, pazar de aktarmasiz dönüş. is yerinden 3 gün izin alip gidilecek bir rotaEki Görüntüle 3482191
Eki Görüntüle 3482197
iki kişi 8000e biletler
kalacak yer icin de (baska isim yokmus gibi) sehre 2 km mesafede guzel bir yerde icinde mutfagi banyosu olan bir yer buldum 4 gece toplamEki Görüntüle 3482198
vergilerle 12,400
soyle sirin bir odaEki Görüntüle 3482199
yani kalacak yeri ve ucagi iki kisk toplam, 4 gün 20.000e halledebilirler. hem noel pazarlari da kurulmus olur, işil işil olur paris:)
hem iceride mutfak olduğu icin bazi gunler restoranda bazi gunler marketten hazir yiyecek alip mantiyi kaynatip vs cok dusuk bir rakama yemek kahvalti isini halledebilirler.
ama iste konu sahibi gitse "of aktara aktara gittik, alamadin 8 bine bilet!! cimri adam" der, "yürü yürü ebem bipildi neden tam eyfelin yaninda yer tutmadin" der, "parise gelmisken neden suda manti hasliyoruz, ne anlami kaldi tatilin" der, romantik bir aksam yemegi sonra sevismek isteyen kocasindan kacar vs yine huzursuzluk cikarmanin bir yolunu bulur
Haklısınız mesela eşim şey demişti eyfelin tam karşısında sanırım sghraria tam yazılısını bilmiyorum öyle bi otel vardı onları göstermişti gitsek maddiyat elverse böyle bi odada kalmak isterdim diye .. bende önemli olan güzel anı kalması gerek yok zaten eyfeli görücez demiştim ama işte tek bi bakış acıma elli tane laf

bak mesela 11 aralik carsamba gece binip romanya aktarmasiyla sabah 8de paristesin, pazar de aktarmasiz dönüş. is yerinden 3 gün izin alip gidilecek bir rotaEki Görüntüle 3482191
Eki Görüntüle 3482197
iki kişi 10000e biletler (haftaici daha ucuz ama eşi çalıştığı icin pazar sectim)
kalacak yer icin de (baska isim yokmus gibi) sehre 2 km mesafede guzel bir yerde icinde mutfagi banyosu olan bir yer buldum 4 gece toplamEki Görüntüle 3482198
vergilerle 12,400
soyle sirin bir odaEki Görüntüle 3482199
yani kalacak yeri ve ucagi iki kisk toplam, 4 gün 22.000e halledebilirler. hem noel pazarlari da kurulmus olur, işil işil olur paris:)
Sen bulursun yengencim de biz bulamıyoruz öyle ucuza bilet ya. Biraz da bu işler deneyim ve heves işi. Herkes de o yok.
Mesela konu sahibini o dediğin otele götürsün elli kusur bulur. Adamın da burnundan getirir 🤣

Yani başka yerlerden gelirlerimiz olamaz dimi 😣
Yani konu çok başka çok başka şeylere yorum yapiyorsunuz
Yahu kendiniz o konuda bütçemizi zorlayacak kreş parası ama Ocak zammını düşünüyoruz diyorsunuz.
Gelmeyen zamla hareket edecek sıkışıklıktasınız.
Birden bire ek gelir uyduruyorsunuz ya.

Sen bulursun yengencim de biz bulamıyoruz öyle ucuza bilet ya. Biraz da bu işler deneyim ve heves işi. Herkes de o yok.
Mesela konu sahibini o dediğin otele götürsün elli kusur bulur. Adamın da burnundan getirir 🤣
Yoo ben temmuz ayinda bakmıştım 20 bine geliyordu gidiş geliş biletler ama anlık oluyor bunlar yani ertesi gün bakıyorsunuz yok vizesi olanlar kovalıyor çat gidiyor yani vize olmayınca problem

Yahu kendiniz o konuda bütçemizi zorlayacak kreş parası ama Ocak zammını düşünüyoruz diyorsunuz.
Gelmeyen zamla hareket edecek sıkışıklıktasınız.
Birden bire ek gelir uyduruyorsunuz ya.
Yani mesela evlendik balayına gidemedik diyelim sonra benim elime biyerden toplu bi para geldi bize iyi gelir diyip bu plan için ayıramayiz dimi ??

X