Apartmanda ki kadınlar.......

Rossella

♡^♡♧○
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2016
1.079
831
merhaba arkadaşlar.... 8 aylık evliyim. Evlenip başka şehre geldim eşimin tayininden dolayı... Mayıs da kpss ye gireceğim evden dışarı çıkmıyorum derslerle meşgulüm. apartmanda herkes 35 yaş üstü ev hanımı... Mahalle aparmanında oturuyorum. Apartman temizliğini her hafta karşılıklı 2 dairede ki 2 kişi yapıor. toplam 6 hane var 4 hafta da bir sıra bana geliyor. Ben hamileyim ayrıca planlı bir hamilelk değildi... Babam emekli ailem memlekette ki evi eşyalı kiraya verip buraya taşındılar bana çok yakınlar. hamilelikten beri annem yapıyor merdiveni.. Eşim bi kez çöpün suyunu akıtmış apartman da ki 2 kadın kapımın önünde dedikodumu yapıyorlardı.. ben akan çöp suyunu görmüş olsam silerdim ama sınava çalışıyorum hamilelik bulantılı geçiyor evden dışarı çıkmıyorum farketmemiş olablrim eleştirdiklerini duyunca çok üzüldüm... Annem karşı komşu ile sırası gelince temizlik yapmıştı geçenler de neymiş kimse onlar kadar ii temizlemiyormuş üstünkörü yapılıyormuş.. ben hamileyim sınavım var annem yazık memleketten kalkıp benim için gelmiş işimi görüyor bi de öyle konuşmalarını duyunca çok sinir oldum... Eşim balkonda sigara içiyor balkonda çöp kovası ve kültablası var ama çok dolmuş ben balkona pek sık çıkmam görmemişim eşimde boşaltmamış küllüğü ve gene kapı önümde laf adiyorlardı yok külablası çok kötü görünüyormuş bi insanın evinin dışı pis ise içi de pis olurmuş.... evim çok şükür tertemiz toza alerjim olduğu için gün aşırı süpürge ve vileda yaparım annem sağ olsun hafta da 1 gün büyük temizliğimi yapar.... Bugün yine temizlik günleriydi kapımın önünde yine konuşutular ve yok ayakkabımızın içi pis miş bu ayaklarla nasıl evde halı da geziyorlar dediler... temziliği bitirip dedikoduyu edip gittiler sonra çıktım bizim ayakkabılarımızın içi pis mi acaba dedim çıktım baktım pis falan değil sadece eşimin kundurası içinde kum vardı... ben zaten ıslak mendille silerim ara sıra ama uzun zamandır sınav stresinden evlilik sorumluluğu hamilelik hastane muayemneleri derken annem olmasa yetişemycem çoğu şeye sınav yüzünden.... Artık o bugünkü ayakkabı muhabbetleri beni tam sinir etti... karşı komşunun ayakkabılarına baktım onların ayakkabıları içi kirli gibiydi sonuçta açık renk ayakkabı daha çabuk kir gösteriyor onlar demese hiç dikkat etmezdim kimsenin ayakkabısına onlara mı dedi acaba dedim ama zannetmem çünkü o komşu duyar aram bozulur diye ses çıkarmaz diye düşündüm bu apartmanda tek kiracı benim benle de arası pek iyi değil.... Bana ya da bir başkasına kapıda bu şekilde konuşması öyle sinir oldum ki nasıl insanlarla komşuyum dedim önce ki söyledikleri aklıma geldi zaten hamileyim hasssasım.. eşim öğlen yemek molasında eve geldi ve anlaıttm böyle insanlarla aynı aparmanda yaşamak istemiyorum diye başka ev bakalım dedim hemen bi koşu da yukarı çıktı kadınlara temzilikçi tutun uğraşmak istemiyoruz kapımızın önünde dedikodu yapmayın gibi şeyler dedi... kadın bi de yemin ediyor ben öyle bişey demedim diye... Akşam eşi varken çıksa olacaktı ama yaşça büyük diye kadının bizim yaşımızda çocukları var diye bi de ben hamileyim üzülüm diye sinir oldu o da bi anlık öfke ile çıktı sanırım... Şimdi bu apartmanda yaşamak istemiyorum Huzurum hiç yok sayelerinde bugün ders çalışamadım olanları kafama taktım.. Hemen kapılarına eşim gidince farklı konuşuyorlar ben doldurmuşum eşimi güya.... Sanki hiç bir hataları yok... Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar. Böyle olmasnı hiç istemezdim istem dışı böyle garip birşey oldu acaba hep ben mi yanlış anladım dedim ((

Sende de ne kulak varmış
Bildiğin ne var ne yok duyuyosun
Bende doğum iznimde evdeydim ve hiç komşum yok, çocukların cırlamasından başka girişten bi ses duymadım
Merdiven için birini tutsanız iyi olur komple
He bi onlar temizlik abidesi zaten..

Bizim merdivenleri bi abla siliyodu çok iyiydi
Paragöz bi komşu taşındı, kadını işinden etmiş
Bi de karşı dairemde oturduğu halde 'bir kova su' ondan gitmesin diye doğum yapıp hastaneden geldiğim gün bile güm güm güm su istedi kapıyı çalıp
Terbiyesiz, onla hacca gidecek sanki
Gözünüz aydın bile demedi

Annem 4 gün sonra gitti
Bu güm güm kapıyı çalıyo tabi, ben ameliyatlıyım dedim annem de yok artık.
Napalım mecbur diğerleri evde yok dedi.
Nesi mecbur sizin eviniz karşı daire 1 kova su için şu yaptığınıza bakın dedim, suyunu da verdim yeter ki gitsin gibisinden
O utanmadı da ben utandım hatta
Ne insanlar var

Artık izin günümde bile kapıyı çalsa açmıyorum
Pis pinti, insanlıktan bi haber

Son düzenleme:

Bu kadar dert edecek ne var
Bizim Karadeniz'de bir laf vardır ; dedi bana dedim sana derler, sorunlar hep bundan çıkar
Allah aşkına neden milleti bu kadar dert ediyorsunuz, konuşsalar ne olur konuşmasalar ne olur
Ayrıca neden anneciğinize apartman temizletiyorsunuz, yazık değil mi, kadın tutulur parası verilir, apartman temizlemek nedir yani.

Valla çok uzun olmuş başka detay yazdınızmı sonlarda okumadım hepsini ama şu başkasına kulak asma işini bırakmazsanız kısa sürede sinir hastası olursunuz.beğenmeyen gitsin başka yerde ev tutsun.herşeyinizi herkese göre ayarlamak zorunda deilsiniz.evinizin içi isterse b.k götürsün kime ne bundan.hiiiç sallamayın

hımm öncelikle lütfen paragraflara bölün yazıyı. okuması güç oldu.

gelgelelim işi gücü olmayan insanlar sadece dedikodu ile beslenir. yapacak bişey yok. sizin kapınızın önünde konuşmaları bilinçli yaptıklarını gösterir. eşin yerine sen direkt kapıyı açıp içinden geçenleri söyleseydin keşke. hem onların ayakkabılarını da alıp gözlerine sokardın.

ve annenin ayakları öpülesi bir kadın olduğunu hiç unutma. kalkıp memleket değiştirmiş evinin apartmanın temizliğine kadar yapıyor. çok şaşırdım. çünkü sen sadece hamilesin hasta veya muhtaç değilsin. demek ki pek nazlı büyümüşsün.

Apartman toplantısı talep edin. Bir temizlikçi ile anlaşın haftada bir kadın gelip silsin. Bu ne ya siz temizlikçi misiniz? Bu salak problemler olmasın diye sitede oturuyorum hep.

Kapında konuşuyorlarsa aç kapıyı buyurun bana da anlatın de utanırlar belki.

Bir de lütfen ayakkabılarınızı dışarıda bırakmayın. Çok çirkin görünüyor..

Hamilesiniz, bu kadar kafaya takmayın. Anneniz de silmesin siz de silmeyin. Ya Temizlikçi tutulsun ya da onlar silsin siz deterjan, elektik parasını verin...

Dedikodu duyunca da açın kapıyı, kimden bahsediyorsunuz deyin. Bu kadar basit!

Calısmadıkları icin bir mesguliyetlerinin olmadıgını nerden cıkardın,ev hanımlarını kücümsemeye gerek yok.

Her problemin arkasına bir bahane sıralamıssınız.
Kül tablası misal,balkona hic cıkmıyorum bir bahane olamaz.
Onları ilgilendirmez tabii ki.Esiniz iciyorsa o bosaltacak.
Ama sizin de cok dikkat ettiginiz söylenemez.cöp suyu falan....... Hicmi kapıdan cıkan eden gören yok yani. Benide ilgilendirmez gerci,iyi günler

Aynen ben olsam açar kolay gelsin der iki muhabbetin belini kırardım :)

Bu arada kusura bakmayın ama ne hamilelik ne kpss anneme apartman sildirmeme neden olmaz. Çok nazlısınız...

Daha 2 aylık hamilelik, mide bulantısı herşeye bahane olmamalı...

Doğuma 2 hafta kala 5+1 evimin camlarını sildim tek başıma. Hamileliğim boyunca da kendi işimi kendim yaptım. Siz de abartmayın hanileliği

Ben olayı anlamadım. Tek anladığım hamile halinizle temizlik bekledikleri. Olmaz arkadaş bu ne ya
hamile olduğumu bilmiyorlar annem yapıyor annemin yaptığı temizliği eleştiriyrlar bi de ufak hatalarımı eleştiriyorlar bunları hep kapımda benim duyacağım yerde yapıyorlar

amaaan belli ki dedikoducu tipler çokta kafaya takmaya değmez benceçeşit çeşit insan var napıcan takmıycan ona üzül , buna üzül , çuvaldaki una üzül ee bana kim üzülcek

tam benim kapımın önünü temizlerken tam dibinde yüksek sesli konuşuyrlar duymamamam mümkün değil. kredi ile ev almış hepsi ucun kıt yaşıyor temizlikçi tutulacak diye ödleri kopuor

Hamileliği abartmayın yorumuna katılmıyorum. Kendimden biliyorum günde 15 defa cikardigimi sorumsuz ayağa kalkamadigimi bilirim. Degil merdiven silmek suyumu alamıyorum ben ilk aylar.

Ben konu sahibinin yerinde olsam annemi yormaz yardıma bi hanim alir hem.evi temizletir hem.merdiveni sildirir ona göre de.parasını verirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…