Apartmanda ki kadınlar.......

Allah komşunun da hayırlısını versin.. bizim bi teyze vardı o geldi aklıma mutfakta bulaşık yıkarken altına leğen koyardı sonra o suyla bahçe sulardı balkon yıkardı ııyyykk sizin komşu da onu anımsattı bana

Benim kapıma komşumun kocası gelse var ya...

Kusura bakma ama yaptığın çok rahatsız edici. Kapıyı dinliyorsun, üstüne gıkını çıkaramıyorsun birde kocanı elin kapısına yolluyorsun.

Yaptıkları yanlış kabul ama senin tutumunda çok itici.

aklıma gelen ilk şey o gün için bir temizlikçi tutmak. konu sahibinin annesi gelip temizliyomuş. komşular buna bile laf ediyomuş

"Allahtan tek dileğim bi an evvel atanıp işe başlamak böyle insanları duymak görmek beni deli ediyor. çalışmadıkları için bi meşgaleleri olmadığı için uğraşacak yer arıyorlar"

Şu ev hanımlarının her fırsatta dedikoducu gibi gösterilmesinden , işe yaramıyormuş gibi gösterilmesinden gına geldi.

Siz ders çalışmaktan başımı kaldıramıyorum diyorsunuz ama kapı önünde konuşulanları dinlemek için epey vaktiniz varmış, oturduğunuz yerden duyamayacağınıza göre kapı arkasında epey mesai harcıyor olmalısınız .

Siz apartmaninizdaki komşuları kendiniz 35 yaş üstü evhanimi deyip kişisel özelliklerini bilmeden etiketliyorsunuz. ...ayrıca siz hamile olmanıza ne kadar da herkesin dikkat etmesini bekliyorsunuz bi siz misiniz hamile olan?sınav varsa da sizin sinaviniz sonuçta ...Bana bayagi şımarık geldiniz ki eşinizin bir koşu gidip hesap sorması da enteresan. .sizi sahiplendigini değil sizin acziyetinizi gösterir bu...bir kere evinize davet etseniz belki seveceginiz insanlardır ama önce o kompleksten kurtulmalisiniz bence ;nacizane. ...

Canım niye boşa stres yapiyosun bosveeeer.. Dedikoducu kadınlar ne bulsakta laf yapsak işte bütün ömürleri öyle geçiyor.. Anlayışsiz insana laf anlatamazsın. Ben 2 katlı bi evde oturuyorum şu an. Takmışlar apt yıkamaya.. Kaç defa dedim silelim ayda bi yikansin yok yikanmadan temizlenmezmış. Yemin ediyorum 7 aylık hamileyken bile apt yikadim. O gün sancidan hastanelik oldum eşim nerdeyse kavga edecekti başlarım temizliklerine diye. Sen hiç tinlama onları, duymazlıktan gel gitsin. Benim yaptığım gibi aman laf gelmesin aman dedikodumu yapmasınlar diye stres yapıp düşünme...

Amaaaaaan dıs kapının dıs mandalını nıye kafana takıyn ya bırak knussınlar cok da dert olyrsa saana cııık ne dynuz arkadasım de

Sıfat yapan -ki bitişik yazılır ablacım yazım yanlışı var başlıkta ayrıca yerinde olsam daha en başından hamile Halimle merdiven yıkayamam bu iş için birini tutalım diye itiraz ederdim annene yazık değil mi

Başkalarının dediklerine hiç bakmamaya çalış canım. Derslerine odaklan.. inşallah atanırsın ve de çalışan anne olursun. Hamile olduğunu bilmediklerinden dolayı böyle demiş olabilirler. Bende elimi pek bişeye süremiyorum. Anlayabiliyorum canım seni. Hayırlı olsun

Ahh canim yaa seni oyle iyi anliyorum ki resmen okurken kendimi gordum cok sinirlendim yine benimde eski apartmanimdaki komsular boyleydi resmen tiksinmistim hepsinden issiz gucsuz butun gün dedikodu yapan bombos kadinlar midemi bulandiriyorlardi... oyle huzursuz edecek seviyeye getirdiler ki bende senin gibi hamileydim hem merakli hem dedikoducu butun gun kapi onunde oturan yaptigim alisverisin posetlerini dahi ne var die sorgulayan sacma sapan tipler sonunda tasinmakta buldum careyi cok sükür kurtuldum o seviyesizlerden darisi senin basina ev degistirmek cok zor gelmiycekse bebisin de dogmadan degistirmeni öneririm

herkesin hamileligi bir degil kimisinin cok rahat gecer kimisinin ayaga kalkacak hali olmaz nazlisin mazlisin lafina cok kiziyorum ayrica belki konu sahibinin dusuk tehlikesi var belki

tam benim kapımın önünü temizlerken tam dibinde yüksek sesli konuşuyrlar duymamamam mümkün değil. kredi ile ev almış hepsi ucun kıt yaşıyor temizlikçi tutulacak diye ödleri kopuor
ben senin yerine olsam giderim yoneticiye ben merdiven falan silmiyorum annemde silmiyecek o kadar diyin sadece kendi kapinizin önunu silin o kadar yapmiyorum bitti silah zoruyla sildircek halleri yok.
ve bir temizlikci tutulmasini talep edin

Yani bende zor bir hamilelik geçirdim seni anliyorum ama temizligini elestirecek kadar ileri gitmelerine nasil izin verdin?Acip kapiyi siz kimsiniz diyemedin mi ?Dedikoduyu duydugun anda tepkini koyacaksin yoksa sonrasi hep inkar oluyor.Ayakkabilari disarda birakan daire sahiplerine cok sinir olurum Allahtan bizim binada yok.Koy iceriye vestiyere.Çöp suyu da cidden sorun büyük bir çöp kovasi alin sorun kalmaz.Sizin balkondaki kultablasini nasil gördüler onu anlamadim.

esin iyi yapmis bence Bu tipleri çok iyi bilirim sesini çıkarmadıkça tepene cikarlar
esin boyle yapmakla sizin de disli oldugunuzu anlamis oldular bunu bahane edip merdiven silme isimdem cikin sadece elektirik ve tedarjan parasini verin

Hepsini okudum canım yazdıklarının.. gerçekten boş ver...
Senin evinin içi onları ne ilgilendirir hele ki... Siz kendi sıranızda gerekirse bir kadın tutup parasını verin durumunuz varsa, onlar da pis kadın kendi yapmıyor kadın tutmuş diye çekiştirsin dursunlar çatlasınlar kendileri yapıyor diye
gerçekten boş ver, hem evinin içi pis olsa ne olacak sanki? onlara mı temizletiyorsun, evinde mi ağırlıyorsun sanki? öyle olsa bile onlara ne? balkondaki kültablasından onlara ne? uçar izmaritler balkonlarına, o zaman kapınızı çalar uyarırlar, haklısınız da dersin, ama dedikodu da neymiş?
Sen hiç dinleme, onlar inkar etse de eşin diyeceğini demiş zaten.
Kapıda seslerini mi duyuyorsun evin en uzak köşesine git tv radyo müzik falan bağırtmadan, aç evde ses olsun onlar gidene kadar. Selam bile verme. Hiç adam yerine koyma, sözlerini duyarsan 3 yaşındaki çocuk gibi algıla, zekalarına ve edep yoksunluklarına ver.. Dersini çalış, boş ver huy işte sen mi öğreteceksin koca kadınlara dedikodu etmemeyi

canım bu kafayı yemiş dedikoducu kadınlarla muhattap olma işleri güçşeri yok ben hamileyken çalışıyordum evimi b.k götürüyordu karşı komşum temizledi kaç kere...erken doğum oldu hastanede yattım yine temizledi ama iş yerinde senin dediğin gibi kendilerinin içi pis insanlar vardı vay o kirli vay bu değil konuşuyorlardı mümkünse başka yere taşın veya muhattap olma kafayı yemiş onlara ne evinin içinden

Eşin iyi yapmış yapmasınada ben böyle şeyleri eşlerine söyleyen kadınlarıda anlamıyorum aç kapıyı tersle bak bakalım bir daha yapabiliyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…