Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Benim bildiğim atak durumları var çok ciddi depresyon olarak düsünebilirsin ve o zamanlar hiç birsey yapamıyorlar yapmıyorlar

Benim işarkadaşım boşandı, dedi ki eşim bazı dönemlerde yardımsız duş bile yapamıyor, bitkisel hayatta yaşıyor öylece koltukta saatlerce oturuyor. Evlendiği kızın zaten engelli raporu vari durumu tıbbi olarak da tanınıyor yani belediyede engelli kontenjanında memur olarak çalışıyor. Okumaya da, stabil bir iş tutturmaya da gayet engel yani aile haklı.

30 yaşından sonra doğuranların enerjisini düşük mü oluyormuş? Sadece annenizden yola çıkarak böyle bir sonuca varmanız enteresan olmuş.

Eşiniz aileniz için kirayı bize versinler demek yerine 36 yaşına en kadar birikim yapsaymış ya.

İsteklerimizin bir bedeli oluyor, iş hayatına başlamadan çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz, ya ailenizin evine gideceksiniz ya da eşinizin maaşıyla geçineceksiniz bir süre. Bunları hesap etmişsinizdir herhalde.

Her şeyi kalem kalem hesaplamaları saçmalık kabul ediyorum. Ailen şahane değil onu da kabul ediyorum konu sahibesi ama 2. kısımda haklılar bence. Senin hayatta yolun açık, kardeşinin ise pek bir seçeneği yok.

Ama annenin malına güvenerek, annen gibi olmamak için

Aileniz size gönlünden geçeni verir geçmeyeni vermez bunu haksızlık olarak görmem bana yapılsa. Gözünü burnunu yaptırdık oldukça ağır bir söylem olmuş ben çok üzülürdüm şahsen.Ama öte yandan da hasta kardeşime neden daha fazlasını yapıyorsunuz diye de sormazdim. Sizin evliliğinizde ayrılık olsa muhtelen ayaklarınız ustunude durabilecek konumdasiniz eğitimli ve meslek sahibisiniz ama kardeşimiz bir ayrılık yaşasa tepetaklak olur aileniz bunları düşünmüştür anne baba baki değil ve hayatın bin türlü hali var.Esinizin tavrı annenizinkinden daha rahatsız edici bence. Kocama ne babamın evinden hoşlanmıyorum hiç böyle tavırlardan.

Ayrıca anne baba isterse üç evini de diğer kızına verir buna laf etmek eşinize düşmez size başta acır gibi olmuştum ama şurdsn sonrasında e bende olmelerini beklerim gibi bişey hissettim eşinize çok güvenmeyin konu sahibi sizi iyi doldurmuş
Canım sen yanlış anladın sanırım. Benim hakkım olan daireyi annem vermiyor işte. Ben öldükten sonra size kalır diyor. Ya şimdi gelip alt katıma oturursun diyor ya da ben öldükten sonra sana kalır diyor

Yapacaginiz en mantikli sey size verdikleri eve gecip oturmak. Fena halde esinizin doldurusuna geliyorsunuz, ona sebep elinizdeki evden de olmussunuz.
Eşim böyle durumlar için der ki "hem karnım tok dursun hem çoregim bütün dursun,yok öyle"
Damat bey hem kvye yakın olmayacak,kuyruğu dik tutacak,hem de,"istemem yan hesabıma yatır"
Evde oturmayı kabul etmezken kirasi verilir hesabını yapmıştır eminim..

Kirayı size verseler sizin için iyi olurmuş ama vermemeleri haksızlık değil. Çünkü vermek zorunda değiller.

Size 1, kardeşinize 2 ev vermeleri normalde haksızlık ama kardeşiniz hastalık kaynaklı okuyup meslek sahibi olamadıysa kızlarının geleceğini garantiye almak istemeleri çok normal.
Siz her türlü başınızın çaresine bakabilirsiniz.

Eşiniz ise üzerine vazife olmayan konularda yorum yapıyor.
Daha dün 1 bugün 2, yeni evlisiniz, cesarete bak.
Ailenizin evi, ailenizin parası. Eşiniz çok biliyorsa kendi tarafının mirasina kafa yorsun.

++++++++
Es cok merakliysa kendi ailesinden ev istesin.

Yaşlarınız da baya varmış 36 yaşına gelmiş biri birikim yapsaydı kirkina merdiven dayamış ama kayinvalideden kira parası istiyor sizde bunu szie söylemesini normal karşılıyorsunuz ilginç gerçekten
Yaşlarımız derken? Ben 27yim canım. Eşim 36 doğal olarak onun yaşı var tabii. Onu da normal bulmuyorum zaten bu konuda farkındayım

30 larında doğuranların enerjisi düşük olmuyor merak etme.19 20 lerinde doğuranlar asıl annelik bilincine zor sahip oluyorlar maddi manevi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…