Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Şimdi benim anladığım, annenizin 3 evi var, miras olarak da 2 kardeşinize 1 size bırakıyor ama şu anda kendisi birinde, birinde kardeşiniz oturuyor. Siz diğerinde oturmak istemediğiniz için kiraya vermiş ama kirasını size vermiyor.
Öncelikle, miras öldükten sonra kalır öncesinde kendisi vermezse talep edemezsiniz, kirasını da vermek zorunda değil. Belki kendisinin ihtiyacı vardır.
Bu arada, anneniz vefat ettikten sonra mirası o şekilde dağıtırsa iptal ettirebilirsiniz.

Ama ablacım bu senin bile isteye, serbest iradenle seçtiğin bir durum. Madem para istiyordun önce iş bulup çalışacaktın daha sonra çocuk işlerine girecektin. Mesleğin var, diploman var ama işgücüne katılmamak senin etrcihin olmuş. Kardeşin bipolar, onun hayatta pek seçeneği yok ne adamakıllı çalışabilir ne de senin imkanlarına sahip olabilir.
Ben de işe girip sonra çocuk demeyi biliyorum. Dile kolay tabi demesi. Ama onun yeri çok başka. Her türlü iş bulurum biliyorum. Sıkıntı çocuk doğana kadar sonuçta ben kendimi bir ömür çocuğa hapsedecek değilim

Evin kirası eşinizi hiç ilgilendirmez
kirayı ödemekte zorlanıyorsa kendi ailesinden istesin, onlar ev bırakcaklarmı kendisine?
size miras yoluyla da olsa ev düşecek eninde sonunda
yani kardeşe 2 ev düşmesi bence haksızlık, onun hastalının sebebi siz değilsiniz size yapılan masraf ile evin ne ilgisi var. İmkanları varmış yapmışlar, borç verir gibi hiç hoş değil
kardeş evlenmeyi bilmiş ozaman rahatsız değildi herhalde.
Bana göre birer ev verilip 3ü evin kirası bölüşülmeli kardeşler arası zamanı gelince
Ama şuan ailenizin size kirayı verme mecburiyeti yok.
İstersen gel otur demişler
tercih etmemişsiniz
ev size kalana kadar ne isterlerse onu yaparlar,

Ben mezunum ve su an da yüksek lisans bitirmek üzereyim. Ayrıca hamileyim iki aylık. Özel sektörde kimse hamile kadın istemiyor maalesef. Görünen o ki anca doğum sonrası çalışabilicem
Bu kadar madur olsanız gider bedava evde oturursunuz,eşiniz sizi cok doldurmuş ve bencillik ediyorsunuz, sahsi fikrim.Sonucta evlenip ,hamile kalırken, annenizin mallarına mi güveniniz?

Ben mezunum ve su an da yüksek lisans bitirmek üzereyim. Ayrıca hamileyim iki aylık. Özel sektörde kimse hamile kadın istemiyor maalesef. Görünen o ki anca doğum sonrası çalışabilicem
Anladım, sağlıcakla gelsin minik. Eşinizin ev alacak birikimi yok mu? Çocuk da geliyorsa kira zor olacak, ya annenizin verdiği eve geçin ya da eşiniz annenizin vereceği kiraya bel bağlayacağına bir zahmet bir ev alsın.

yani kardeşe 2 ev düşmesi bence haksızlık, onun hastalının sebebi siz değilsiniz size yapılan masraf ile evin ne ilgisi var. İmkanları varmış yapmışlar, borç verir gibi hiç hoş değil

Konu sahibesinin ailesi gerçekten çok tuhaf geldi bana, harcadıkları her paranın hesabını tutmuşlar gibi seni okuttuk şu bu demeleri çok rahatsız edici ve itici. Herkes iyi kötü çocuğunu okutuyor bunun lafını etmek ayıp.

Babam ben okurken ettiği masrafları kalem kalem aldı benden . Kredi çektim aylarca babama olan borcumu ödedim. Ama sonuçta hala

Üzülmezsiniz umarım ama sizce bu normal mi, herkes çocuğunu iyi kötü okutuyor bunun parasını geri istemek çok tuhaf değil mi? Babanız asla normal biri değil. Ben olsam ayrıca da para falan ödemezdim, kredi hele hiç çekmezdim. Her şeyden önce ruhsal olarak yaralayıcı bence, dışarda çocuğu mutlu olsun diye maddi manevi çabalayan babaları gördükçe okuduğum kitabın parasını isteyen bir babaya sahip olmak ruhumu yaralardı. Aile de , ebeveynlik de örnek verdiğiniz gibi bir şey değil.

Konu sahibesinin ailesi gerçekten çok tuhaf geldi bana, harcadıkları her paranın hesabını tutmuşlar gibi seni okuttuk şu bu demeleri çok rahatsız edici ve itici. Herkes iyi kötü çocuğunu okutuyor bunun lafını etmek ayıp.
Dünyaya getirdiysem okutcamda, imkanım varsa ameliyatınıda yaptrıcam araba isterse arabada alıcam. Ben ailemden böyle gördüm. Babam önüme hesap çıkarıp koysa ölene kadar altından kalkamam herhalde. Bilemedim banada aile tuhaf geldi. Evlat değilde iş ortağı sanki

Dünyaya getirdiysem okutcamda, imkanım varsa ameliyatınıda yaptrıcam araba isterse arabada alıcam. Ben ailemden böyle gördüm. Babam önüme hesap çıkarıp koysa ölene kadar altından kalkamam herhalde. Bilemedim banada aile tuhaf geldi. Evlat değilde iş ortağı sanki

Bu durumda, konu sahibesi ameliyatın parasını ve okul masraflarını toplasın, 3. evin ederinin yarısından çıkarsın kalanı talep etsin ne diyeyim madem herkes her şeyi hesaplıyor.

Madem evi vermiyor, öldükten sonra bana kalacakmış. Ben de diyorum ki en azından o evden aldığı kirayı bana verebilirdi çünkü ben kiracıym
Bu nasıl düşünce tarzı ya. Evlisiniz ayrı yuvanız var ne münasebet size evlerinin kirasını vermek zorunda olsunlar. Yardım edilir anlaşılır o ayrı ama kesinlikle zorunluluk yok yani insanlar hayatta. Oradan gelecek gelirle planları var belki güzel yaşamak istiyorlar. Konunuz sanki miras kalmışta verilmemiş gibi olmuş. Bana saçma geldi

Bu kadar madur olsanız gider bedava evde oturursunuz,eşiniz sizi cok doldurmuş ve bencillik ediyorsunuz, sahsi fikrim.Sonucta evlenip ,hamile kalırken, annenizin mallarına mi güveniniz?

Ben katılıyorum, eşi konu sahibesini fena dolduruyor sonra da ailesinin üstüne salıyor. Hayır yani damadın ferdi olmadığı ailenin mirasına bu kadar karışması saçmalık. Madem meraklı miras eve konmaya bu kadar gitsin kendi ailesinden istesin. Konu sahibesinin ailesi sahane degil kabul ediyorum ama damat da fena

Ama ablacım bu senin bile isteye, serbest iradenle seçtiğin bir durum. Madem para istiyordun önce iş bulup çalışacaktın daha sonra çocuk işlerine girecektin. Mesleğin var, diploman var ama işgücüne katılmamak senin etrcihin olmuş. Kardeşin bipolar, onun hayatta pek seçeneği yok ne adamakıllı çalışabilir ne de senin imkanlarına sahip olabilir.
Hah bende onu diyecektim ayrı evi cikmayi isteyen calışmadan doğurmak isteyen siz ama haksızlık yapan anne bipoların nasıl birsey olduğunu az çok biliyoruz 1 gün iyiyse 1 ay kötü olabiliyor bazıları intihar bile ediyor Allah kardesinde hayırlısını versin ne diyelim

Evlât kayırmanın enteresan bahanesi.

Bipolar olup okuyan çalışan kim bilir kaç kadın vardır. hatta kac insan vardır
Bunlar bahane

Anneniz haksızlık yapıyor.
Hem ölüm hak miras helal. Evet yaşıyorken size kira vermek zorunda değil. Ama belli ki ihtiyacı da yok, yoksa gelin oturun demez.
Ben yerinizde olsaydım gidip otururudum

Eşinizi ilgilendiren hicbir durum yok. İşine gücüne baksın. Ondan bişi bekleyen mi var .Evin gelini moduna girmiş kusura bakmayın

Anladım, sağlıcakla gelsin minik. Eşinizin ev alacak birikimi yok mu? Çocuk da geliyorsa kira zor olacak, ya annenizin verdiği eve geçin ya da eşiniz annenizin vereceği kiraya bel bağlayacağına bir zahmet bir ev alsın.
Hazır ev var eşi ev alacak olsa kirayı ister miydi bu adamdan o performansı beklemek çok bence

Bu durumda, konu sahibesi ameliyatın parasını ve okul masraflarını toplasın, 3. evin ederinin yarısından çıkarsın kalanı talep etsin ne diyeyim madem herkes her şeyi hesaplıyor.
Evet annem her şeyin hesabını yaptı babamla. Sana burun estetiğine, gözüne lazere toplam 30 bine yakın meblağlar ödedik ama kardeşin evde oturdu, ona bir şey yapmadık dediler. Sonra da dediler ki sen çok emek verdin okula, saçların beyazladi akademik kariyer için ... En azından senin yolun açık , onun yok bile dediler.

Hazır ev var eşi ev alacak olsa kirayı ister miydi bu adamdan o performansı beklemek çok bence
Eşim 36 yaşında bense 27 ve hiçbir birikimi yok. Maaşı ile idare etsek de elbet bebek olunca zorlanicaz. Ben sırf çocuğu annem gibi 30umdan sonra doğurup enerjisi düşük bir anne olmamak ve araya nesil farkı sokmamak için istedim

Hah bende onu diyecektim ayrı evi cikmayi isteyen calışmadan doğurmak isteyen siz ama haksızlık yapan anne bipoların nasıl birsey olduğunu az çok biliyoruz 1 gün iyiyse 1 ay kötü olabiliyor bazıları intihar bile ediyor Allah kardesinde hayırlısını versin ne diyelim
Hep duyuyorum duygu durum bozukluğu diyorlar ama tam olarak nasıl bir rahatsızlık? Yani bipolar birinin hayatı nasıl oluyor, kişi bipolar olduğunu nasıl fark ediyor, nasıl anlaşılıyor birinin bipolar olduğu? Okumasına, çalışmasına nasıl bir engel oluyor mesela merak ediyorum.

Eşim 36 yaşında bense 27 ve hiçbir birikimi yok. Maaşı ile idare etsek de elbet bebek olunca zorlanicaz. Ben sırf çocuğu annem gibi 30umdan sonra doğurup enerjisi düşük bir anne olmamak ve araya nesil farkı sokmamak için istedim
36 yaşındaki adamın nasıl hiç bir birikimi yok yahu sizdekide iyi cesaret kime güvenip tek maaşla çocuk yaptınız ben olsam annemin evine gecerim çünkû çocuk çok büyûk masraf demek

X