Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Canım sen yanlış anladın sanırım. Benim hakkım olan daireyi annem vermiyor işte. Ben öldükten sonra size kalır diyor. Ya şimdi gelip alt katıma oturursun diyor ya da ben öldükten sonra sana kalır diyor
Anneniz doğru söylemiş ben buna karşıyım anne baba sağ ise çocukların mal talep etme hakkı yoktur zaten öldükten sonra size kalacak o kadar evi anne babanız kendi emekleriyle yapmış siz bir nevi hazıra koyacaksınız esinizde ailenizden bekleyeceğim kirayı acaba aynı durumda kendi ailesi den talep edebilir miydi okumuşsun bir yere gelmişsiniz gözünüz ailenizin malında olması yerine kendi birikiminizle sizde geleceğinize yatırım yapin

Canım sen yanlış anladın sanırım. Benim hakkım olan daireyi annem vermiyor işte. Ben öldükten sonra size kalır diyor. Ya şimdi gelip alt katıma oturursun diyor ya da ben öldükten sonra sana kalır diyor
8 sayfa ne yazıldı okumadım ama normal olan bu evet. Annenizin yaptığı doğru.

Pardon de eşiniz annenizin kazandığı evlerle ilgileneceğine 40 yaşına kadar 5 kuruşsuz dolaşmasaymış..

Ben tam idealini istedim 25 ve 28 yaş arası ki öyle de olacak inşallah. Sadece bedenen ve ruhen otuzdan sonra kimse 20 25 yaşındaki gibi genç ve diri olamaz bu bir gerçek.
Ayrıca 27imde de anne oldum 35imde de 35imde daha olgun daha sabırlıyım.. diri olmanin bebek bakmakla ilgisi olduğunu düşünmüyorum

Ay anne baba olmak ne zor yarabbim. Okutup büyütüp evlendiriyorsun. Hala yaranamıyorsun. Hala fazlasını ver fazlasını ver. Kadın sana evime gel otur demiş. Evi istemeyen sen, kiraya çıkan sen, sonra bir de vay o evin parasını versin. Üstelik çalışmıyorsun eve tek maaş giriyor hamilesin. Valla bizde hayatta neler olsun istiyoruz ama şartlara durumlara göre hareket ediyoruz. Hem o dairede oturmayayım istediğim olsun hem çalışmayayım kira gelsin. Lütfen insanların şuncacık kalan ömrünü de zehir etmeyin.

ailelerimizi biz seçmiyoruz ki.travmaları unutmak en iyisi yetişkinlikte.ha paylaşmak da güzel ara ara .siz iyi bir annesiniz ya gerisi hiç önemlid eğil.o kayıp yılların hesabını da zamanı gelince onlar verecekler.almadan vermek sadece allaha mahsusdur.ben anne babalık yapmayan insana zamanı gelince evlatlık yapmam.yapmıyorum da

Burada da öyle Miss.
Bipolar teşhisi geldiği an %40 engelden başlar.
Tedaviye alınan cevaba göre bu oran ya düşer ya da artar.

Malulen emeklilik hakkı da vardır bipolar bozukluk hastasının.

Konuya anne olarakmi cevap versem yoksa bipolar olan bir annenin kizi olarakmi bilemedim valla

Şu an sana daire vermek ya da kiranı ödemek gibi bir zorunluluğu yok. Ama öldüğü zaman mallar eşit paylaşılır. Öncesinde annen tapuyu kardeşinin üzerine geçirse bile dava açar hakkını alırsın. Ama şu an orada oturmak istemiyorsan karşılığında kira ödemesini beklemek saçmalık. Yasadıgı sürece isterse üç katta da kendi oturur. Isterse boş tutar kimseyi sokmaz. İsterse kardeşine kullandırır.

Ne büyük bir travma? 3 tane ev almak için çalışan ve işten eve gelince yorgunluktan uyuyan bir anne… Oysa keşke sizin gibi işsiz bir şekilde, annesinin parasına güvenerek çocuk yapsaydı kadıncağız böylece ev hanımı olur doya doya ilgilenirdi.

Her ailede ayrım var maalesef çok takılmamaya çalışın.
Ailenizin yaptığı şey adil değil tabiki o ayrı
Bu durum eşinizi ilgilendirmez bence onu bu konuda konuşturmayın zamanla dahada ileri gitmesin..
Kardeşinizin psikolojisi bozuk olması sıkıntılı bir durum...psikolojisi yerinde olmayan bir insan elindekilere zaten sahip çıkamaz bu ayrı bir konu
Ama madem bütün bunları yaşadınız ailenize mesafe koyun emin olun daha az üzülürsünüz

Benim annem 65 yaşında, sinemaya da gider gezmeye de, sabah namazında kalkar, her işini kendisi yapar. Sizin anneniz çalışıyormuş anladığım kadarıyla bütün sorumluluk onun üstündeymiş, yardımcı olmayı denediniz mi? İşi eğer ağırsa gerçekten yorgun geliyormuştur eve.

Allahın sevgili kulusunuz haberiniz yok.
Gözünüzü açın.

Anneniz vermek zorunda hiç olmadığı bir parayı (ev) veriyorsa biraz şüphelenmeniz lazım. Hadi kardeşinize ağır hasta diye vicdan yapıyor da sizi niye alt kata almak istiyor?

Cevabını vereyim annenizin teklifinin arkasında kardeşinizin bakımı var. Alta taşınırsanız anneniz kardeşinize devamlı ilgilenmenizi isteyecek. Tatile giderken yanınıza gelmek ister, yalnız bir yere çıksanız tepki gösterir. İtiraz ederseniz de o ev Demoklesin kılıcı gibi tepenizde hep bir tehdit unsuru olacak.

Bipolar olmayan eş ailelerinde bile ortak apartmanda sorun yaşanıyor. Siz bir bipolar kardeş bir de şüphe duyduğunuz anneniz ile aynı apartmanda rahat edebilecek misiniz?

Başka yerde oturun, evet anneniz evi de kirasını da vermeyecek çünkü amaç adaleti sağlamak değil. Siz yine de ayrı oturun ki akıl sağlığınızı ve evliliğinizi koruyun.

Aslında evet annemde de bipolar gibi bir şey var evet ama inkar ediyor annem

Anneniz kardeşiniz çalışamadığı için o evi veriyor.
Mesela kardeşiniz rahatsız olmasaydı ve o evi yine de verseydi size karşı haksızlık olurdu, şu anda öyle bir durum yok.

Peki evi bana neden şimdi vermiyor diye sorarsanız.
Diyelim ki anneniz yaşlandı rahatsızlandı, yatılı bakıcı lazım, oturup bakıcı parasını verebilecek misiniz?

Yoksa “biz evinde oturmaya devam ederiz ama bakıcı parası vermeyiz elimizde paramız yok ki” mi denecek?

O evin kirası annenizin yaşlılık tedavi parası.
Mirastan da en büyük farkı bı, ortada kalmamış oluyor.

Dediğim gibi o ortamdan çıkın, kendi yağınızda kavrulun.

İki daire haksızlık diyenler sizce konu sahibi yarın öbür gün kardeşi muhtaç olsa elinden tutacak karakterde bir insan mı? Biz burada az çok anladıysak karakterini anne baba evladını bizim bin katımız tanır. O yüzden muhtaç olma ihtimali olan çocuğun geleceğini garantiye almaya çalışıyorlar mecburen.

44 mü nedense ben seni hep 26-32 arası düşünmüştüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…