Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Burdan bakınca ve hukuken haksızlik gibi geliyor ama kendini kurtarmış işi gücü olan biri kardeşi için böyle düşûnmesi çok normal simdi ben evliyim eşimin evinde oturuyoruz abim evlense annemlerin evinde otursa bende oyle isterim benim ihtiyacım yok neden abim oturmasın

İnsan ihtiyaç durumunda kardeşinin yanında olmalı diye düşünüyorum. Ama kardeşler arasındaki dengeyi kurmakta ailelere düşüyor. Sen okudun, sana şunu yaptık diyerek kardeşler arasına ikilik sokmadan daha akılcı çözümler sunmak varken, bu şekilde davranarak kardeşlerin arasını açıyor bazı aileler ne yazık ki.

Anneniz ölmeden miras derdine dusmussunuz. Su an size daire de kira da vermek zorunda degil. Dezavantajli oldgunu düşündüğü kizina daha fazla yardimci olmasinda da bir sakınca yok. Miras olarak bile ona 2 saire size 1 daire vasiyet birakirsa itiraz etme hakkiniz yok. Malin sahibi anneniz buna siz karar veremezsiniz

Bence haksızlık. Direkt evlat ayrımcılığı. Hele kirayı bile vermiyor olmaları rezalet. Kimisi vermek zorunda değiller vs demiş. İşin içinde olunca kardeşinize yapılırken size yapılmayınca hiçbişi öyle olmuyo işte kimse kusura bakmasın yaşamayan bilmez. Kardeşiniz bipolar haliyle evleniyo da okuyamamış mı, ben olsam resti çekerdim.

İyi de anneniz daha ölmemiş hayatta kadın , istediği gibi kullanır dairelerini. Size de demiş gelin kira ödemeyin burada oturun demiş siz kabul etmemişsiniz , kadın da keyfiniz bilir demiş.

Ben haksızlık görmedim . Benim de kız kardeşim evlenirken ailem ona baya para harcadı. Sonra babam sana haksızlık oldu diye bana durumunu toparlayıp araba verdi.

Hoş vermese de olurdu. Ama ben rahat edemem hak yemiş olurum dedi. Yine de hala arabayı üstüme bile almadım 2 senedir.

Ameliyatın lafının yapılması çok saçma o konuda ailenizi hatalı buldum ama gözden kaçırdığınız bir detay var. Aileniz hala sağ. Şu an ev onların, evi ne size vermek ne kira vermek mecburiyetindeler. Bu noktada sizin ve yeni eşinizin beklentisini fazla buldum. Yapabilecekleri tek şey buyur evde otur demekti onu da yapmışlar zaten

muhtemelen kendi kendini idare edermez diye onunla yasamayi planliyorlar. ya da sen evlisin diye esine guvenmedikleri icin oyle yapiyorlar. eger sana bulasmayacaklarsa ben bir ikinin hesabini yapmazdim.

Kardesinizin rahatsızlıgından oturu ona pozitif ayrım yapmak istemeleri anlayışla karsilanabilir, fakat en azından üç daireden size verilecek olan tek bir taneyi sizin icinize sinecek kat olacak sekilde verebilirlerdi diye düşünüyorum. Onun disinda hayattayken dairenin kirasini almak kendi tercihleri, ona birsey denilmez bence

Şu an herkes birinin mirasçısı durumunda , eee o zaman herkes alsın payını , kimse kimsenin ölümünü beklemesin!!!Anneniz size dairede oturmayı teklif etmiş ve ölünce de size kalacağını belirtmiş. Ama bu daire daha sizin değil, ailenizin dairesi. Size kira parası vermek gibi sorumlulukları yok. Ve eşinize de bu konuda söz hakkı hiç düşmez( buna benzer konuları gelinler de kayın aileleri için açıyor, aynısı onlar için de geçerli). Farklı bir yerde oturmayı siz tercih etmişsiniz ve sorumluluğu da üstleneceksiniz. Aileniz daha yaşarken tapuları kardeşinizle size verir, o zaman hak talebinde bulunursunuz. Anladığım kadarıyla böyle bir tapu paylaşımı yok. Allah gecinden versin vefat durumunda kanuni olarak tüm hakkınızı alırsınız.

Anne ve babanız hayattayken mallarının tasarruf kararı onlara aittir, isterse hepsini kardeşinize, isterse size verir. Hatta isterlerse satıp yerler!!!
Kardeşinizin özel durumundan dolayı aileniz ona kolaylık sağlamak istemişler, sizinde bunu desteklemeniz gerekmez mi?
Ayrıca kocanıza ne oluyorda kazanılmasında hiç dahili olmayan mallardan dolaylı da olsa hak bekliyor…
Haddim olmayarak, tecrübelerime dayanarak size bir öğüt vereyim; ailenizle aranızda geçen herseyi eşinize anlatmayın, size kalsın..

Offf eşinize uyuz oldum
Ona ne annenizin size para vermesinden ya? Ne haddine??? Annen baban nasıl yıllarca çalışıp ev dikmişler, yememisler biriktirmisler,siz de böyle yapın. İnsanların evi,ister satar yerler,ister başka bir şey.
Haa, ölür o zaman dersiniz ölüm hak,miras helal. Gereken hakkınızı alırsınız. Ama yaşayan insanin mali hakkında konuşmanız çok yanlış.
Kadın kötü bir şey dememis ki. Benim evim,benim kuralım. Alt katta bana yakın oturacaksan otur, oturmayacaksan yapacağım bir şey yok demiş.
Kadının evi,kadının bütçesi,kadının kararı.
Oturmak ya da oturmamak senin kararın. Bence doğru karar vermişsin, yuzgoz olmamissin.
Daha ne yani hala uzatıyorsun?? Benim damadım 'bari kirayı versin bize' dese ağır konuşurdum. Ne münasebet yani, erkek ol evine bak. Kaynanandan gelecek paraya mi göz diktin??? Uyaniga bak ya, çok sinirlendim
Anneniz sizi parasıyla satın almak istemiş, izin vermemissiniz.
Bu saatten sonra yapacağınız tek şey anne ya da baba öte aleme geçtikten sonra hakkınızı almak, vermezlerse hukuk ile almak. Ama kadın yaşarken ne yapacaksınız, neye hakkınız var?
Hiç bi şeye

Ailenizden ev kalınca satın oturmayın ama bu konu üzerinde durmayın eşinizde konuya dahil olmasın bana kalırsa..siz kendi ayaklarımız üstünde durun başınızda eşiniz de var yolunuza bakin hayat kısa düşünmeyin..Bana ailemden hicbirsey kalmaz öyle bir beklentimde yok annem beni sinir etmese yeter

daha olmemıs ebeveynlerınız sag , aılenız evlerın hepsını kıraya verıp rahat yasayabılırlerdı sagolsunlar dusunmusler sızlere gecın oturun bız oldukten sonra da zaten sızlerın demısler
sızın bu yaptıgınıza bulmusta bunuyor derler

Öncelikle bi eşinizi susturun bence
Anne babanızın mirası konusunda hiç söz hakkı olmayan biri o sonuçta

Miras konusuna gelirsek
Ben aslında annenizin dezavantajlı durumda olan kardeşinizi kayırmasını bir açıdan anlayabiliyorum
Sonuçta size hiçbir şey vermemiş değiller
Size de ev vereceklermiş işte
Kardeşiniz açısından bakarsak tek tek gider hesabı yapmazdım belki ama mantık olarak düşünürsek o zaman miras zamanına kadar en az masraf çıkaran en çok zararda çıkan oluyor gibi duruyor
Sonuçta sizin için de bu zamana kadar epey harcama yapılmış, kardeşinize karşılığında bi şey yapılmamış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…