anneme rko çeksem anca rahatlayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üzüldüm sizin adınıza. Ama annenizin sıkıntısı kendisi bence. Sevgilinizden ayrılıp başkasıyla da birlikte olsanız yine aynısını yapar. Onu bu şekilde bir sohbet ortamına sokmasaydınız keşke. Canlı müzik olan bir restauranta yemeğe gitseydiniz. Müzik varken bu tür konulara çok giremezdi zaten. Abarttığında konuyu karıştırabilir, gerekirse tuvalete falan giderek uyarabilirdiniz. İlk izlenim pek iyi olmamış ama olsun. İlerleyen zamanlarda kvnin de size ayıp edeceği durumlar olacaktır mutlaka, o zaman ödeşmiş olursunuz. Kimse dört dörtlük değildir. En hanımefendi kv bile ofsayt durumlar oluşturur eni sonu. Sıkmayın canınızı.

Neden bi araya getirdiniz anneleri? Ozel bi sebebi var mi? Diger kadin olgunmus valla:) hic bozmamis kendini annenin yaninda...bu kadar takma bence tecrube ettin tekrar ayni seyi yapip bir araya getirmezsiniz. Ayrica pogca borek yapsaydinda yaranamazdinki anneNe, bildigin ariza cikarmaya gelmis.

Oyke ustten bi kusura bakma dersin sevgili annesine o anlamistir zaten anliycani

Bir kez yaşanacaktı bu durum.
Bir daha biraraya getirmezsiniz.
Yani gelmeleri gerekir mi?

gerekmez zaten bu insanlar benim babamın bir arkadaş grubundan tanıdığı insanlar. babamla sık sık görüşüyorlar yani bu ilişki ileride ne olursa olsun onlar hep babamla muhatap olurlar bundan sonra eminim çünkü iki saatlik sohbet bile yaka silktirdi. ama işte bu kızın da bir annesi var evlerden ırak diyeceklerine eminim.

Bence kadın çok olgun ve aklı başında. Orada annene karşı çirkefleşebilir, o da annene laf sokmaya kalkabilirdi. Aksine çok kibar davranmış. Ben senin hakkında kötü düşündüğünü hiç sanmıyorum. Sevgilin de kriz yönetmeye çalışmış. Bence bu aileden (sevgilinin ailesi) ötürü şanslısın bile. Lütfen ağlama, sen nerden bilecektin böyle yapacağını. Bir ara, özür dilerim çok mahcubum de. Dediğim gibi yeniden davet et, baban gelsin ya da gelmesin o zaman. Telafi et. Seni anlayacaktır

sevgilimin annesi çok uzun zamandır istiyordu ama benim annem yanaşmadı, kadını bildiği için onu kendine denk görmüyor yani ben onunla mı görüşeceğim tribine giriyordu. kadın da oğlum bu kızla yurt dışında yaşıyor ben anasını bilmiyorum evine gitmedim tarzı düşünüp görüşmek istemiş. ufukta bir nişan veya evlilik filan yok tamamen iyi niyetli bir teklifti annem içine tükürmeden önce.

Yassy canim senin bu annenle babandan cektigin nedir bi turlu huzue vermediler sana.bence annenle biraz mesafe koy anlasin yaptigi hatayi.sevmiyor olabilir ama sana saygi duymaliydi

Benim bir akrabagimin ayni senin annen gibi kizini isteyene kötülerdi. Iste bu hastalikli,isinize yaramaz gibi mesajlar veriyordu. Kiz sonunda kacti. Adam bunu neden yapiyor diye sorsaniz hicbir fikrimiz yok. Herkes bunun huyu böyle diye geciyor. Yani Allah sabir versin. Oglunun annesi kesin "olmaz bu is" der. Sizi kötülemesi bir yana, oglanin babasina da saydirmak nedir

Böyle aileleri gördükçe dilimin ucuna cok korkunc kelimeler geliyor ama site kuralları geregi yasak elbette
Benim babam böyle
Herseyimiz ortada agzindan cikani kulagi duymaz,hele ickiliyse vay halineee
Annem desen asla kendi haklarini ve cocuklarini savunan birisi olmadi. Annemde babamda baskasinin yaninda hep bizi küçük düşürdüler ve baska cocuklarla kiyasladilar hayir birbirinizden bu kadar nefret ediyorsanız acınızı neden bizden çıkarırsınız hic anlamam ki ?
Millet eşşek eşşek bak eşşek diyorum essek oglunu kızını oyle bir gosteriyor ki yabancinin yaninda bilmesek inancwz ama olmasi gereken bu kimse benim cocugumu kotuleyemez laf sokamaz vs
Kaynana adayinuz akli basında bir insan
Ve hanimefendi
Cok ayıp olmus kadincagiza
Anneniz ozur mozur de dilemez cok cok der ki ne yaptim ben ne dedim ki
Cunku boyle insanlar hatali oldugunu kabul etmez kendisi mutsuzdur herkesi mutsuz eder
O yuzden is sana düşüyor canim
Bir daha bir araya getirme
Ben nişanlılik donemimi cok kida tuttum ipin ucu kaçacaktı
Allah bilir esim ne düşünüyordur benim ailem hakkinda
Allah tan esim annesine anlatmıyor bazi seyleri oyle bir erkek olsa kaynana beni cok ezmisti
Esimin en sevdigim huyu bu sanırım
Gelir gideriz rezaletleri bitmez ne lafi biter ne terbiyesizligi babamin
Artik utanmaktan bir hal oldum
Insan ailesinden utanir mi ya??
Seni cok iyi anliyorum ama mesafeyi sen ayarlayacaksin bir araya getirme lutfen sevgiline de anneni kotuleyecek sekilde hic konusma sakin ne olursa olsun biz burdayiz bize konus
O bilmesin bilsede yuzeysel bilsin
Yasin 22 sanirim benden küçüksün abla ya da dost tavsiyesi olarak görebilirsin
Aglama sil gozyasini aileni sen secmedin
De ki ben aile oldugumda cocuguma boyle yapmayacagim de
Bu dusunceler seni rahatlatacaktir
Kaynana adayin da seni seviyormus gozunun icine bakiyormus baksana
Sevgilinde anlayışlı birisi belliki
Sukredecek cok sebebin var
Malesef herkes ailesinden yana sansli olmuyor
Babana da anlat ama bu defa annenle daha papaz olursun
Baban seni tutarsa annene kizarsa falan.
Ah ah

Sanirim anneniz ve babaniz bosanmis. Anneniz hala bosanmayi hazmedememis. Zoru aslinda babanizla. Ve sanirim sevgilinizin ve annesinin babanizi tanidigini biliyor. Bu nedenle babanizi kotuleyerek aslinda problemli kisinin babaniz oldugunu mu gostermeye calisti ki? Belki de onlarin tanisik olmasina takti. Bu nedenle de herseyi berbat etmeye calismis sanirim. Biraz kiskanclik mi yapti acaba? Ama isin kotu tarafi sizi kotulemeye calisirken kendini kotu duruma sokmus.

Konularını bildiğim kadarıyla annenden zaten pek hazzetmiyosun hatta pek doğru dürüst görüşmüyosun bile.Niye böyle bi ortama soktun ki.

evde olmayı sevgilimin annesi istedi, birlikte yaşamıyoruz ama oğlu haftanın 5 günü bende kadın haliyle merak etti yani. bir yıldır tanışıyoruz annesiyle, o da aslında öyle sus pus bir tip değil ama kadın cidden anneme taş atıp üstüne sıçratmak istemedi onu çok net anladım.

Konularını bildiğim kadarıyla annenden zaten pek hazzetmiyosun hatta pek doğru dürüst görüşmüyosun bile.Niye böyle bi ortama soktun ki.

maalesef karşı taraf istedi. annemle sevgilim zaten tanışıyordu çocuğu gördüğü yerde dövmekten beter ediyor. nereye kadar saklayabilirim dedim yani. zaten annem kadını sürekli erteliyordu kısmet bu güneymiş. ben çok olumlu geçeceğini düşünmemiştim zaten ama bu kadar kötü de beklemiyordum açıkçası.

Bu sinirle ani kararlar verme
Yatip uyumaya calis
Ama baban cok hakli sana yaklasmamasi gerektigi konusunda

Annenizin problemi bence sevmek, sevilmek, değer görmek ile ilgili. Kendinde bunlar eksiktir ve siz kızı olmanıza rağmen bunları yasadiginiz için size hasetleniyordur... Aklıma depresif ama bir o kadar da kontrol ve hakimiyet hastası bir kadın profili geldi...
Kendinizi de harap etmeyin, sevgilinizin annesi sizi tanıyordur. Siz değil de anneniz biraz rezil olmuş inanın bu da çok dusunulecek bişey değil. Özel günlerde mesafeli görüşecek insanlar sonuçta.

Kadının asilliğine bayıldım yalnız. Bende canımı sıkan ortamlarda aynen bu şekilde davranırım.

ÖZür dilemek değilde üçünüz buluştuğunuzda İkiniz kaldığınızda durumun farkında olduğunuzu ve siZin üzüldüğünüzü söyleyin anneniz hkkında uzun uzun konuşmayın. Kibarca farkındayım olanların, üzülüyorumu hissettrin yeterli.

Ben ailemle bana iyi gelmediği için yıllarca görüşmedim,annemle de babamla da güvenli bi ilişkim yoktur hatta hayatımın dışında tutarım,annem de sözkonusu paraysa cok güzel harcar beni. Yapacağınız şey belli bundan sonra herşeyi kendiniz halledip sadece nikaha çağıracaksınız o kadar,anneniz ölmüş de uzaktan bi akrabanız var da onu çağırıyormuşsunuz gibi,ben bu kararları 25imde verdim yıllardır da uygularım,sevgilinizin annesinden özür dilemeyin bu konuyu da açmayın onun yanında,herseyin herkesle konuşulmasına gerek yok,anlayan anlamıştır,siyasetin içinde bi aileyse eğer politik davranıp olayı idare etsinler

ben de görüşmemek için çok uğraşıyorum ama maddi olarak anneme bağımlıyım, göndermese de olur ama gönderiyor para. daha yakında bir evlilik yok bu sadece dostça bir tanışma olacaktı ama dostluk bile kalmadı zaten. annemle iletişimim minimum seviyede daha bunun altına nasıl indireceğim bilemiyorum hiç.

Annen yıllardır öfkesini dindirememiş, üzgünüm ama sadece hırslarını ve öfkesini kusmuş bu gece. Babanla aranın iyi olmasına tahammül edemediğinden de bunu dışa vurumu seni inciterek yapıyor. Aklı sıra babanı arkadaşlarına küçük düşürecek...zaten anne tarafından sarılıp sarmalanmadan büyüdüğünü önceki konularından biliyorum bunu telafi etmek yerine hala tırnaklarını geçirmeye devam ediyor

Sevgilinin annesi belli ki olgun, hanımefendi biri. Annenle aranın limoni olduğunu az biraz biliyorsa bu durumu tolore edeceğini düşünüyorum. Kaldı ki sevgilin zaten seni de anneni de biliyor, annesine gerekli izahati uygun bir dille yapacağını düşünüyorum. Kafayı takma demeyeceğim ister istemez takıyor insan, ama ağlama lütfen. Yaşıtlarından çok daha fazla duygusal olgunluğa sahipsin anlaşılıyor bu, ayda yılda bir annenin müdahil olup bozmaya çalıştığı güzellikleri bertaraf edebilecek bir kızsın. İleride evlenirsiniz/evlenmezsiniz bilinmez ancak annen zaten her dakika hayatında olmadığı için sevgilinin ailesiyle de içli dışlı olmayacak bunu sevgilinin annesi de farkedecektir. Erkek arkadaşının bu krizi güzel idare edeceğine inanıyorum yarın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…