Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Aslında sizin adınıza üzüldüm. Ziynet eşyaları kadınlara aittir ama aile her dara girdiğinde ilk gündeme gelen de bunlardır. Verirsiniz geri gelmeyebilir (tıpkı benim gibi hem altınlarım borçlarına gitti -ticarette battı malum ticaret çok kazandıra da bilir batadabilirsiniz- hem de aldatıldım iki çocuğum var konu sahibi gibi kocama güvenim sonsuzdu. Neden yazıyorum hayatta herşey insan için. İnsanı tanıyamıyırsunuz.) Risk hep var ama evlilikte ki huzurun korunması açısından altınlarınızın bir kısmını feda etseniz daha iyi olurmuş ve eğer altınlarınız gelmezse de bir kısım altının üzerine su içer ve bir daha olursa giden altınlarınızı örnek gösterebilirdiniz. Tabi bunu söylemek için geç biliyorum. Şayet bu durumu yaşayan bir kadın alsaydı eminim gönül koysada bir süre sonra normalleşecek (ara da bir söylenecek de olsa) ve boşanmayı düşünmeyecekti. Tabi bu kadının ve erkeğin aile içi rol, beklenti ve kendini konumlandırmasıyla ilgili uzun bir mesele. Burada bunu tartışmaya gerek yok.
Sonuç olarak süt döküldü geri alamıyorsunuz ne yapmalısınız kısmındayız. Açıkcası biz de sizin kadar çaresisiz. Böyle bir durumdan nasıl dönülür bilemiyorum. Samimi bir kalp ve özür ve tabi jestler de yeterli olmadıysa özel hayatta olumsuza gidiyorsa nasıl çözülmeli bilemiyorum. Bir erkeğin bakış açısından nasıl affederdim sanırım bunu güvenilir bir karşı cinse sormak lazım. Belki onun bizden daha iyi bir tavsiyesi olur. Sonuçta elinizdeki para veya altının hepsini kocanıza vermeniz durumu çözmeyeceği gibi daha da kötüleştiriyor gibi. Para, hediye, yemek, özel bir akşamla çözemeyeceğiniz bir konuyu diz çöküp ağlayıp yalvarmak dışında nasıl çözersiniz inanın bilemiyorum. Yardımcı olamadığım için çok üzgünüm. Umarım aranızı düzeltebilirsiniz.

Hem anlamayıp hem de ahlaksız topunu atmak şahane hareketTekrar aciklamayacagim. Evet evet haklısınız.

Eşler arasında güven elbette önemli.Yaptığınız yanlış olmuş.Ama olan olmuş.Size boşanma ile ilgili bu lafı ediyor yüzünüze bakmıyorsa siz de bu saatten sonra üzerine düşmeyi bırakın.Siz böyle düşmeye devam ederseniz belli ki olmayacak.Siz de biraz kendinizi geri çekin.Sonra adamın bu tavrı devam ederse böyle ne kadar sürdüreceğini yapamıyorsa ayrılmayı düşündüğünüzü söyleyeceksiniz.Bu şekilde bir evlilik ortak yaşam devam eder mi.

Benim esim de is icin istedi altinları..verdim malesef is battı. Ama verdigim icin pisman değilim. Esasen duğunde bana o takmişti altinları zaten . O nedenle kendimin olarak düşünmedim altjnları aslinda. Dogru yanlis demiyorum ama ben verdigime pisman olmadım. Tersi olsa ani ben esime yalvarsam yine de bana vermese ben de bosanmasam bile gözümden çook düşerdi. IIşiicin istemis sonucta o da sizin geciminiz. Kumara vermemis borsa oynayayim dememiş nihayetinde.

Bir de kendiniz hur iradenizle vermeseniz neyse de annenize falan sorup vermemeniz garip geldi

Hanımefendi ben anladım sizi. Siz anlayamıyorsunuz. Sizin yaptığınız mağduru suçlamak. Ama belli ki anlayabilecek biri değilsiniz. İyi geceler.
Anlayabilecek biri değilim. Ahlaksızca taraf tutuyorum. Biri de kötü niyetli demişti galiba. Konu sahibi kıymetimi bilSenin için ne abukluklara maruz kalıyorum, gör işte. Tamam gelip gelip benim yazılarımı yorumlayip hakaret etmek de değişik bir ruh hali heralde.

Şöyle ara ara yorumlari okudum, Ferhans'a hak verecegimi dusunmezdim :) Bizde kadina alinan altin, kadinda kalir. Onun mali olarak sayilir. Araba alirim, ev alirim kafasiyla taki alan hic almasin. Kadinin 3 5 ziynetine tenezzul eden adama saygi duymuyorum. Olayin detayi da onemli ama adam elbiselerini satacak kadar zor durumdaysa verirdim bir kismini. Istenilen altinin miktari nedir ? Onu da bilmiyoruz. Karim altinini vermedi, bosamaliyim neyin kafasi. Blof yapmasın, dava açsın oyleyse

bunu teklif eden eş bence karşıdakinin eski eşi olur artık cidden bu kadarına da pes
Pek de sasilacak bir durum değil. Adamlar bosanma durumu olunca, malini kacirma yollarini ariyor. Cocuguna verecegi nafakanin hesabini yapan var. Altinini vermek istemeyen kadin,bana pek de abes gelmedi.

İşte o konumlandırma biraz değişse hiç fena olmaz

Pek de sasilacak bir durum değil. Adamlar bosanma durumu olunca, malini kacirma yollarini ariyor. Cocuguna verecegi nafakanin hesabini yapan var. Altinini vermek istemeyen kadin,bana pek de abes gelmedi.
adı üstünde boşanma. yani evlilik birliği bitmiş artık yaşananlara mukabil ne koparsam kar kafası. ama bu konuda birliktelik var. aynı şey değil bence

Başka konularda da takılar kadınındır diye linçlemişlerdi beni şimdi hatırladım. ben de niye kadının oluyormuş, zaten evlendiği için takılmış bu takılar, iki kişi evleniyor neden kadının oluyor demiştim de, kadınlar maddi açıdan evliliklerde çok sömürülüyor, erkekler herşeye göz dikiyor, o takılar kadının güvencesi, göz diken isteyen adam adam değildir demişlerdi. hiçbir kadın vermemeli demişlerdi.isteyen adamları gömmüşlerdi.kendi işini kendi görsün, hep bir bahane demişlerdi.. Ayy bazen sürü psikolojisine kurban gidiyormuşuz gibi geliyor.
Arada farklar var ama yine de.tamamen düğün takısı değilmiş ki.adam arada yapıp yapıp koyuyormuş, kadın hakkı olmadan üstüne yatmış benim diye.ben öyle anladım yani.eee bir de ev, araba alacağım dememiş.

Adam yumuşak huylu da bence, altınlarda kendi yatırımları da varmış, en azından onları almak için ciddi baskı yapabilirdi. Haklı da olurdu yine.

Tv'de hergün farklı bir akıl dağıtan var. Yemek programında 21 yaşında bir kız: öz babası kıyafetine laf söyledi diye; polis çağırdığını anlatıp övünüyordu. Babası fiziksel bir müdahalede bulunmadığı halde, evden uzaklaştırma kararı aldırıp, 1 gecede nezarette tutturmuş babasını.

Bu olayla ilgisi ne derseniz: Konu sahibi de adama benzer bir tehditte bulunduysa; adam kendi parasıyla hem rezil olup hem de itibarından olmak yerine, kardeşine gitmiştir.

Bunu düşünüp keşke en başta bunu yapsaydıniz. Şöyle düşünün evladınız hasta ve kocanız birikimini vermiyor neden tekrar yerine koyamayiz diye. Böyle bir mantik var mı ya . kocanız o sizin siz düştügunuzde o ,o dustugunde siz ayağa kaldirmaliydiniz. Arkadaşlara katılıyorum. Bu yaptığınızı düşman yapar anca. Adam darda kalmış siz neden eşsiniz? Sizin altinlariniz ne demek bu aile için bir sermaye ise kullanilmaliydi. Eşiniz adına çok üzüldüm. Ne yapsanız nafile geçmiş artik.

Eşimin isi icin yurt disina gitmesi gerekiyordu ama bizde sikisiktik. Sadece dogumda takilan tek bilezigim vardi verdim. Allaha sukur isleri duzeldi. Bilezigi geri almadi ama kat kat fazlasini aldi yapti. Sonucta esinizde sizin icin calismiyormu? Adami zor gununde elaleme muhtac etmissiniz. Para altin her sekilde kazanilir yapilir. Evlenirken iyi gunde kotu gunde diye evleniyorsunuz o zaman adam batsaydi o altinlari alip cocuklarla gidicekmiydiniz. Esinizin yerinde ben olsam bende bosanirdim sevgim biterdi adam cok hakli. Buyuk ihtimallede affetmez siz yariyolda birakmissiniz adami mal mulk icin boyle guvensizlikle evlilikmi olur.

Hepsini okumadim ama aile butçesi bir olmali. Evlwndikden sonra senin benim olur mu? Bizde yok. Tabi eşiniz guveninizi sarsacak birsey yaptiysa bilmiyorum. Olmadiysa yani zaten altinlarin amaci eve kullanmak. O da aileniz için istemiş. Ben verirdim. Bizim paramiz ortak. Eşim benden çok çok fazla kazaniyor ama asla benim u kadar senin şu kadar demez. Evlilikte olmaz oyle şeyler. Oda arkadaşi degilsiniz ki hayat arkadaşisiniz.

Konunuzun devamini okudum baya pişman olmuşsunuz. InseAllah araniz duzelir. Guveni kirilmiş zaman verin ona. Siz de ailenizle ilgili şeyleri dişaridakilarla paylaşmayin. Kendi kararlarinizi kendiniz verin. Eşsiniz. Bir ailesiniz. Eşinizden içtenlikle ozur dileyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…