Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Objektif bakmak gerek. Aynısını kocam yaptı diye yazsa da darda yanında olmayanla mutlu günde birlikte durma derdim. Erkeği kadını yok. Aynı cinsiyetiz diye başkaların hatalarını ben neden yükleneyim. Erkekler daha hatalı diye ben neden çekeyim? Dedikleriniz çok mantılsız.
Zor günde destek olmayan eşten kadın da boşansın erkek de boşansın. Güven duygusu bitmiş. Bir de ilişkiler iki kişinin isteğiyle başlar birinin istememesiyle biter. Bir kere de affet denemez. Bitmişse adamda bitmiştir. Affetmiyor diye suçlayamayız

A akdenizaksamlari arkadaşım doğru yanlış herkese göre değişir, haklısın haksizsin tartışmaya gerek yok ki kendinde çok pişmansin zaten, şimdi çocukları evden gönder eşinle başbaşa kal ve çok samimi ve net bir şekilde konuş, çok pişman olduğunu aslında ailenizi düşünerek vermediğini ve hatanin farkında olduğunu bunun bedelini de eşine özlem duyarak ödediğini belirt, fakat ben bu evliliği böyle surduremem de, ya benimle düzgünce konuş sen de çabala aile gibi olalım zamanla duzelmemiz için şans ver ya da bosanalim de....yani ben olsam böyle yaaprim bir adamı bana sürekli kötü kötü bakarak çekemem, evet hepimiz hata yaparız ama bu bir ömür çekilecek bir hata değil

Kadınlar da ilk hatalarında karşı taraftan boşanma hakkına sahip. İsterlerse ayrilabilirler. Ben bunu yaşayan bir kadın olsa erkeğe cok daha ağır cümlelerle hakaret ederdim. Konuya yorum yazan çoğu kişi gibi. Başkalarının karşı tarafın yanlışını alttan alması herkesin alttan almak zorunda olduğu anlamına gelmez. Ben ne psikolojik şiddet uygulanan kadına ne de kumarbaz adamların karısına idare et kocanı dedim. Demem de.

Mantıksız değil. Kaç kadın o altınları verdi ve bir daha gelmedi. Kadın altınları bozdurup babasina araba mı almış, kumarda mi yemiş? Çocuklarıma ait para gitmesin demiş O altınları verse, adam batsa burda yine lincleniyordu( istisna savunan olacaktır). Konu sahibi haksız ama adamın yaptığı muamele fazla. Bakın benimle alakası yok. Ben verdim bırakın eşimi 1.derece yakınım herkese veririm. Hakkına sahip ama gerçek hayatta ilk bencillikte ayrilan kadin gördünüz mü? Ya da kocasına bu kadar ikinci sınıf muamelesi yapan?

İş konusunda bu kadar hırslı birisinin işini batirdigini herkese nasıl anlatabildiniz ben onu merak ediyorum. Belki de adamın en hassas olduğu konudaki başarısızlığını orada burada anlatmışsınız. Adamın sizden soğuma sebebi sadece zor zamaninda ona sırt çevirmeniz olmayabilir.

Adam batmak üzereyken istemiş. Çocuğunu gerçekten düşünen anne batmaktan kurtarmak için verir. Elli kişiye aile özelini açmaz.
Kadının veresi yokmuş.
Ayrıca bahse konu altınlar düğün altını da değil. Adamın para akarken her ay koyduğu birikimler. Adam karısına o güne kadar güvenmiş kenara güvence parası koymadan karısına vermiş. Sonra karısı o parayı geri vermemiş. Adamın birikimine çökmüş yani. Bundan daha büyük boşanma nedeni mi var?

Var. Sizin için demiyorum ama kadının çilesi o kadar kaniksanmis ki gorulmuyor.Bu konuda konu sahibi haklı değil onu tartismiyorum. Sadece fazla reaksiyon var. Para her zaman bulunur ki adam bulmuş yıllarca es ailesinde istemedigi halde habire yatılı kalmak bana göre daha büyük boşanma sebebi (tek örnek bu değil) . Ama biri böyle post açsa esin sümsük ayrıl diyen kadar mesafeli otur, ne var bunda vs vs yorumlar olur. Niye çünkü kadın tahammül mekanizması. Evi idare etmek zorunda. Neyse gençler çok fazla yazdim bu posta. Cikiyorum şimdilik.
Konu sahibi seni haklı bulmuyorum. Fazla tepki nedeniyle savunasim geldi. En fenasi da evlilik içinde kalması gereken konuyu iyice döküp sacmissin. Ona buna anlatmışsın. Güzelce konuş, içten özür dile olmuyorsa boşanma riskini de goze alıp rest cek.

ney ney ney

Dogru ama herkes ama herkes bende darilirdim adam hakli diyerek daha da dibe cekiyor cozum sunmuyor ve biliyorum ki sadece kafadan verme diyenler olurdu dusunmeden

Konu sahibine verilebilecek çözüm önerileri yok ki; adama verilebilecek öneriler var. Adam da foruma üye değil.

Burada kim affet diyor. Ben henüz yeniyim ama genelde kimse öyle yapmıyor. Burası gün teyzeleri gibi ataerkil bir yer değil. Daha çok ayrıl diyenler var. Kadın olsaydı eğer ağlasaydı kocasına nolur işim batacak diye adamın parası olduğu halde bile bile vermeseydi başkalarından borçla işini kursaydı evde para olmasına rağmen herkes bu adam seni sevmiyor boşan derdi.

Birikim olarak kenara koyulan altınların büyük kısmını adam almış kötü günde lazım olursa diye biriktirsin diye nasıl olsa eşimle ayrı gayrımız yok o muhafaza etsin diye karısına vermiş kötü gün gelince kadın bu altınlara ÇÖKMÜŞ yalnızca kendi emeği kendi hakkı gibi görüp GASPETMİŞ benim gözümde zorbalık etmiş bir nevi hırsızlık etmiş ve bu kadın haklı öyle mi? Bu alenen dolandırıcılık, bunu hazmedebilen insana da herşey müstehaktır, adamın yapması gereken hem dolandırıcılık için hem boşanma için hem maddi-manevi tazminat için dava açmaktır.
Erkeklere güvenilmez öyle mi kadınlar cennetten inme huri çünkü. Evlenirken gayet güvenilir birinci çocuğu yaparken güvenilir hatta okadar güvenilir ki ikinci çocuk da yapılıyor ama iş altına gelince güvenilmez, evlatlarınızın altınlarınız kadar değeri yok demekki.
Bırak parayı altını dünya malını benim annem babama organını verdi ya organını. Bu kadın tırnağını vermez adama be. Ne sevgi var ne vefa ne vicdan ne saygı. Bir de bunu savunuyorsunuz valla Rabbimin merhameti çok büyük hala dünya dönüyor

Konu sahibine verilebilecek çözüm önerileri yok ki; adama verilebilecek öneriler var. Adam da foruma üye değil.
Bence de aynen öyle. Çözüm önerisi versek bile ki yok diyelim barıştılar. Bu para konusunda pişman oldu ama karakteri aynı sonuçta başka bir konuda adamı ortada bırakmayacağı ne malum? Güven konusu bu yüzden önemli işte.

Ben eşim işsiz kaldığında düğünümüzü yapmış kadınım, para aile için harcanmayacaksa hiç olmasın. Heralde sorarım kocanı tanımıyor musun diye. Hayatıma yatağıma aldığım adam neyi yapabilir neyi yapamaz iyi bilirim. Sen nasıl bi hayat yaşıyorsun zerre kadar umrumda değil gerçi ama bizim gibi aileler de var, şaşkınlığını gidereyim bil istedim.

Ben olsam boşanırdım sizden

Buradaki bircok konuda ben de ayni seyi dusunuyorum. Cogu insan aile olmayi bilmiyor, ayni gemide oldugunu fark etmiyor. Genelde erkeklerin yaptigini okurduk ama kadinlar da yapiyormus
Güzel özetlemişsiniz fikirlerimi. Aile olmak demek istediğim bu. Her adımı hesaplayamazsın. Ne olur eğer karşındaki seni şaşırtırsa olgunlaşırsın, öğrenirsin yoluna ona göre devam eder-etmezsin.

Maşallah.

adam çok haklı başkasından istetecek konuma sokmuşsunuz sizi artık en yakını olarak görmez

Evet gördüm. Hayat sadece bizim tanıdığımız insanlardan değil ki. Çevremde eşi tarafından kötü muameleye uğrayan kadında gördüm erkekte. İkisinde de mağdur olanın tarafını tuttum. Diğer taraf haklı ama ben hemcinsim tutarım demek ahlaksızca geliyor bana kusura bakmayın. Karısını aldatan insanları hemcinsi diye koruyan erkeklerden hiç farkınız yok şu an.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…