Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

akdenizaksamlari

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
19
-143
34
sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim

Eşinizle daha önce maddi açıdan buna benzer bir sıkıntı yaşadınız mı? Sanki en başta siz güvenmiyormuşsunuz gibi hissettim. Annenize, arkadşlarınıza sormanıza gerek yokmuş aslında. Evet çoğu erkek geri vermiyor bende bunu daha sık duyuyorum. Bir tane vereni duydum onunda eşi zaten bir dediğini iki etmeyen, ailesini mağdur etmeyen bir adam. Siz sanırım her şeyden önce kendiniz şüphelenip vermek istemediniz.

Eşinize maddi konuda güvenmiyor musunuz? Gereksiz harcama yapar savurgandır iş batırır vs. Evet erkekler genelde eşlerinden aldıkları altınları ödemiyorlar. Ben olsam hemen üzülür verirdim ama vermeyene de saygı duyarım. Demekki eşiniz baya çıkmazdaymış o haldeyken üstelik başkalarının ağzına bakarak vermemenize baya içerlemiş. Ve bazı insanlar da fazla kindar oluyor

Eşiniz de keyfine istememiş anladığım kadarıyla ailesi için istemiş. Size fazlasıyla kırılmış ve bence haklı. Kötü gün görmüş ve yanında olmamışsınız gibi hissettirmiş olabilirsiniz. Bence arayı siz düzeltmeye çalışmalısınız gibi geliyor bana. Evet alsaydı altinlarinizi geri vermeyebilirdi bence de böyle bir genelleme var. Ne için istediği çok önemli bence. Kalkıp ta araba alıcam veya yukselticem dese vermemekte hak verebilirdim ama böyle bı konuda bilemiyorum

eşim biraz lükse düşkün birisi ama har vurup harman savurmaz hakkını yiyemem parası kadar lüksü sever. örneğin cebi biraz dolsun arabasını değiştirir aslında her erkek gibi özetle. ben daha çok tipik erkek olabileceğinden ve parayı geri vermeyeceğinden korktum çünkü ben de o birikimle çocuklara nasıl bir gelecek sunabilirim onun hesabını yapıyordum ve geri dönüşünün olmayacağından korkup kocamında parayı eritmesinden korktum o kadar.

Disarda el alemden akil almak yerine eşinizin işini durumunu dogru durust ogrenseydiniz, iyice arastirip konuşsaydiniz keske.
Gelecegimizi dusundum diyorsunuz da adam kimin gelecegi için calişiyor zaten?

Bu adam batsaydi bir sekilde muhtemelen altinlari cocuklari alip annenizin evine giderdiniz. Adam da bunun farkina varmiş. Bence eninde sonunda boşayacak ya da baska hayat yasayacak.

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi

zaten konuda yazdığım gibi başta vermeye niyetlendim ama ya geri gelmezse diye korktum. çevremin baskısında kalınca resmen bağnazca vermemeyi savundum.

zaten konuda yazdığım gibi başta vermeye niyetlendim ama ya geri gelmezse diye korktum. çevremin baskısında kalınca resmen bağnazca vermemeyi savundum.
Zaten hepimiz geri gelmeyeceğini düşünerek veriyoruz verirsek de.
İstemeyerek veriyoruz ama sonradan bu tür konuşmalar çıkınca daha kötü oluyor değil mi.
Açıkçası ben paradan vazgeçerek veririm ama vermeyene de neden verdin diye ustelemem.

merhaba, peki ne yapmalıyım? özür diliyorum görmezden geliyor yaklaşmaya çalışıyorum canım istemiyor diyor. sofra kuruyorum en sevdiği şeyleri yapıyorum yedim öyle geldim diyor. ki bende çalışıyorum bütün gün evde de değilim. daha pişman olduğumu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. isterse altınları alsın hiç geri vermesin gitsin istediği gibi harcasın hiç umrumda değil yeterki bana geri dönsün tekrar beni sevsin onunla evliliği özledim. suratıma bakmıyor.

İyi de kocanız tamamen batsa ne yapacaktınız. Altınlar çocukların geleceği deyip aç mı duracaktınız? Çocuklar onun da çocuğudur heralde mağdur bırakacak değil ya. Altınları zor zamanında vermemenize ayrı başkalarının etkisinde kalmanıza ayrı kırılmış. İnsan eşine kim güder mi diyorsunuz ama o zaman insan eşini zor zamanında çaresiz bırakır mı

Yerden goge hakli esiniz. Siz adama biz bir takim degiliz demissiniz. Ben sana guvenmiyorum demissiniz. Altinlar senden daha onemli demissiniz. Kiz kardesi olsa da baskasina muhtac etmissiniz. Evet bazen verilen geri donmez ama bu kadar yakin iliskide de donmezse donmesin denilir. Kaldi ki esiniz oturmus isi, duzeni olan biriymis. Bu parayi kardesi verdigine gore demek ki ailesinin durumu da kotu degil. Siz simdi kirildiniz ama kirilmanizin nedeni zamaninda kendi kirdiklariniz. Hatanizin bedelini oduyorsunuz. Sabredin. Pismanliginizi gostermeye devam edin. Ama zamanla azaltip normale donmeye calisin. Cunku cok da uzerine duserseniz bu sefer iyice kalkar popisi.

inşallah allahım size böyle bir durumu yaşatmaz da düşünmek zorunda kalmazsınız. şuan çok pişmanım keşke verseydim de hiç geri getirmeseydi diyorum. evliliğim bitecek nerdeyse

Anladım bende ona göre yorumlayacaktım. Kimi erkek ne yazık ki ailesinin sorumluluğunu almayarak gereksiz harcamalar yapıyor. Aslında kadının istemesi ya da erkeğin fark etmez evlilikte birbirine destek olmak gerekir. Ama eşini ve çocuğunu önemsemeden çok gereksiz harcamalar ve borçlar yapanlar oluyor onlara kesinlikle hiçbir kadın altınını vermemeli. Burada da çok okuyoruz maalesef. Ama sizin ki öyle değilmiş. Kırılmakta haklı tabi. Çevreniz eşinizi sizin kadar tanımıyor ki. Onlarında söylemeye çalıştığı şeyi anlıyorum aslında. Ama bu ne bize ne annenize sorabileceğiniz bi durum eşinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Ama yine de seni boşardım demesi hoş olmamış. Kafasında evliliği bitirmiş resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…