Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

8 yıllık evlilik 2 çocuk çocuklarım için diyorsunuz eşinizde sizler için çabalıyor ne bileyim ben evlilikte böyle durumları anlayamıyorum eşiniz har vurur harman savurur habire borç yapar kumar alkol eğlence mekanları düz gider falan biyerden sonra dur dersiniz vermezsiniz adam iş için zor duruma düşmüş kıyafetlerini satacak hale gelmiş üzüldüm adamcağızın haline gerçekten geri koyacağız demiş iyi günde kötü günde koyamasada canı sağolsun denedik en azından derdiniz güvenilmeyecek biri olsa kızkardeşi de vermezdi emin olun belki o an 3 bilezik verirdiniz eşiniz 5 koyardı yada olmayadabilirdi evlilik böyledir senin benim olmamalı diye düşünüyorum alın karşınıza tüm samimiyetinizle konuşun kırılmakta haklı bence eşiniz pişmanlığınızı ona geçirirseniz düzelir belki zamanla

Eşiniz sonuna kadar haklı şimdiki aklım olsa verirdim diyorsunuz ama bence yine vermezdiniz siz haksız çıktığınizi altınların misliyle geri döndüğünü gördüğünüz için şu an verirdim diyorsunuz. Adam resmen yalvarmis size demekki şimdi biraz da sen yalvar diyor .
Hele ki anneye arkadaşa sormak nedir ya siz evlisiniz evlilikte anneler dahil eş ve çocuklardan başka herkes dış kapının dış mandalidir onlara ne sizin altininizdan paranizdan

Ya herkes sizi suçlamış ama afedersiniz de.. Bizim de borcumuz vardı. Bir an önce borç stresinden kurtulmak için eşime bileziklerimi vermeyi ben kendim teklif ettim. Kimseye minnet etmeyelim bana sonra ödersin hemen dedim. Kabul etmedi. Onlar az da olsa senin güvencen dedi. Şimdi sana ödemekte gevşeklik gösteririm nasılsa karımsın diye ama kız kardeşime olan borcumu mecburen ödemek zorundayım dedi. Almadı. Ara ara şakasını yapıyor bileziklerinle arabayı yükselteyim yok iş kurayım diye. Kızdırıp gülüyor. Bu zamana kadar senin bileziklerin üzerine hiç hesap yapmadım diyor. Böyle de olabilirdi yani. He eşimin zor günleri oldu. Maaşımı harcadım hep. Ne zaman istese gık demedim verdim. Ev kentsel dönüşüme girebilir diye bazen benden para alabileceğini söylüyor. Onda da evi üzerime yaparsan veririm diyorum :) tamam diyor. Yoksa arsa alacağım çoluk çocuğumuz icin diyorum. Yani kadın malını vermek zorunda değilki. Vermek isterse verir, istemezse vermez. He verse kötü gün için destek olmaktan dolayı iyi olabilir ama vermediği için de böyle boşama raddesine getirilmesi kötü. Sonuçta eşinin altınlarını hiç eden bir ton erkek var.

Şöyle adamla kadının evlilik içinde yaptığı birikimi istemiş yani kendi payı da var. Üstelik bu birikim öyle 3 5 burma bilezik değil, mücevherler falan mış baya yüklü Bi miktar. Yani adam her ay mücevher falan alıyormuş konu sahibinin anlattığına göre. Yani adamda zaten onu geri koyacak kapasite var. Güvenilmeyeceğini biri değil. Onu geçtim, yine konu sahibinin anlattığına göre konu sahibinin kendine ait işi var ve ailesinin durumu da eşi kadar iyiymiş. Yani öyle altınlar battı ortada kalırım gibi Bi mağduriyet oluşmaz.

Hanımefendi rahatsız oluyorsanız cevap vermeyenilirsiniz. Anlayabilecek biri olmadığınız belli. Siz mağdurlara zorbalık yapmaya devam edin. Konu sahibi kıymet bilmeli gerçekten. Keşke sizinle evlenseymiş valla. Siz onun evlilik içi haksızlıklarına da güzel güzel göz yumardınız kader işte.

Diğer sayfaları şimdi okudum. Sanırım eşinizin de birikimleri varmış içinde. Ben ilk sayfayı okuyarak yorumlamıştım

İnsan çocuklarının babasını zor durumda bırakır mı ? O nasıl kim güdüyorsa size sizde zamanında onu yüzüstü bırakmışsınız. Baştan sona eşiniz haklı mutlaka gönlünü almaya çalışın

Ama o kadınların kendi problemi biz demiyoruz ki kumar borcu var ama olsun ayrılma, aksine burda hep kumlardan kurtulmak zor ayrıl çocuğunun rızkını kumara harcayan adamdan diyoruz, çekmek istemeyen ayrılıyor isteyen oturup o borcu birlikte ödüyor. Burdaki yorumlarda da Bi aşırılık yok, demek ki sen böyle Bi durumda kalsan eşine çok da kızmazsın, ister verir ister vermez diye anlayış gösterirsin. Şahsen ben empati yaparak yorum yaptım, konuya erkeğe yapılmış Bi hata olarak bakmadım, eşimin imkanı varken ablamdan borç almak durumunda kalsam, beni kıyafetlerimi satacak duruma düşürse, hele ki benim de birikimim olan bi para ve o paraya ihtiyacı olmadığı halde ben boşanırdım. Bana göre çok ağır. Ki çoğu yorum illa boşasın da demedi, kurtarması için kendimizce tavsiye de verdik. Ama adam haklı da dedik, demeyelim mi? E bize göre haklı, sana göre o kadar da değil. Konuda eşin Bi falsosu olsa, güvenilmeyecek Bi durum olsa, ya da bahsedilen miktar düğün takıları olsa, kadının başka güvencesi olmasa, adam bu parayı iş için değil de araba almak ailesine vermek hatta belki ev almak için istese biz de bu kadar hak vermezdik. Hatta bazı durumlarda sakın verme altınlarını enayilik etme derdik. Ama durum burda farklı ve adam soğumuş ve iş işten geçmiş gözüküyor. Adamla yılanın hikayesi gibi ben de bu kuyruk acısı sen de bu evlat acısı varken biz daha dost olamayıza dönmüş konu.

Offf gercekten anlamamakta o kadar direnmissiniz ki, icim sisti. Oldu olacak 7 jenerasyondaki butun travmalari bu konu sahibi ve esinin evliligine yukleyelim, amaaan ne olacak diyelim.

Sizin yaptiginiz genellemelerin konu sahibi ve esinin durumu ile bir ilgisi yok ki. Ben esime altinlari vermedim esim bosanmak istiyor dediginde de adam hakli, ben her gun kayinvalideme gitmek istemiyorum bosanmak istiyorum dediginde de kadin hakli. Geri kalan milyonlarca insanin bu veya benzeri konularda bosanmiyor olmasinin bu iki insan ozelinde hicbir etkisi yok.

Tutturmussunuz bir adam 'affediversin, unutuversin'. Yapmiyor ama adam iste. Istemiyor. Hemcinsleri eslerine haksizlik ediyor diye bu adam neden bunun sorumlulugunu ustlenip 'affediverecek'.

Cocuklar kucuk oldugu icin muhtemelen buyumesini bekliyor bosanmak icin. Ki bu hakki. Eger ayni evde yasarken bosanmak yerine aldatirsa o zaman adam haksiz olur. Ve bosanmak isterse kadin da hakli olur. Geri kalan hemcinslerinin ilk aldatilmada affetmesi kadinin da 'affedivermesini' gerektirmez. Argumanlarinizi kisiye ozel yaparsaniz mantikli olur, koca bir toplumun hatalarini bireysel olarak kisiye yuklemeye calismak mantikli olmuyor.

Siz o kısmı kaçırdınız galiba, birikmiş altın sadece düğünde takılanlar veya çocuklara takılanlar değil. Kocası her ay takır takır altın mücevher saymış kadının eline. Aksatmamış almış adam ve yine konu sahibinin yazdığına göre dağ gibi olmuş o birikim. Ben de yaptım diyor ama bana göre büyük kısmını kocası yaptı.

Kocası kırk kişiye sormamış karıma vereyim mi aldığım altınları diye, güvenmiş eşim ailem demiş ortak birikimlerine koymuş. Ayıp değil mi bu adama yapılan? Çocuklarının annesi karısı başkalarına soruyor kocama altın vereyim mi diye? Herkesin onuru gururu kaldırmayabilir. Ben paradan altından çok eşimin tüm çevresine anlatmasına kırılırdım. Karı koca diye kimse kimsenin haysiyetiyle oynamasın.

Komik komik komik. Mağdurlara zorbalık????? Tamam haklısın. Rahatla diyorum yine gitmiyor. Bu kesin bana aşık

İçin şişti ama cevap yazmaktan da geri kalmadın anlamıyorsun eşliğinde Ben o kişileri bireysel olarak tanımadığıma göre gayet mantıklı. X kişini ancak konu sahiplerinin anlatımı üzerine biliyoruz. Ben toplumsal normlar üzerinden konuşuyorum. Kadın haklı demedim 15. kez yaziyorum. Siz kadına sen oyle bir davranıyorsunuz ki. Koca seni bugun( neredeyse çocuklarını vermeden) bosasa cok haklı adamın gururu dağıldi. Çözüm odaklı o kadar az cevap verildi ki. Vurun abaliya!

Kadın haklı değil özellikle adamın parasını adamdan saklamakta, 7 düvele akıl danismakta, adamın zor zamanını herkes afişe etmekle. Burda okeyiz. Benim ozelimde ben verdim, yine veririm, bana yapılsa da sonuçları ağır olur.
Benim derdim burdaki hayır sen ölümcül bir hata yaptın, adamın her türlü psikolojik baskısını çek, bosayacak seni tavrında. Bir kırbaç eksik. Erkek hatalarında ve gerçek bencilliklerinde çift terapisi onerileri. Kadın hatasında çek otur senin hiçbir şeye hakkın yok tavrı. Belki bu çiftte terapi alsa, belki zamanla adam da yumuşar. Ama erkek haysiyeti o kadar yüce ki. O esneyemez, kirilamaz, dokulemez. Bu arada konu sahibi kaçtı ben burda debelleniyorum

Ferho bu altınlar sadece düğün takıları değil, konu sahibinin eşinin sonradan koydukları da var. Mehir değil yani hepsi. Burdaki adam kıytırık bir araba almak için karısının beş burma bileziğine göz koyan adamlardan değil. Sürü mürü yok, herkes anladı olayı.

Evet yazdım ben de sonuna zaten.fark var.

Konunun benimle alakası yok. Ben bu konularda eşi bırakın herkese fazla fazla yaparım. Adamı yalvartamam. Hiçbir şey olmasa karşımdaki insanın o duruma düşmesini istemem. Evlilik içi problemleri de kimseye anlatmam. Bu konuda annemin kizmisligi da vardir. Hiç açık değilsin diye. Konu sahibi ile taban tabana zittiz yani. Hiç işimi bilen biri de degilim.
Bu iş işten geçmiş yorumuna karşıyım. Kadınlarda bunun 10 katı iş işten geçmiş olan durumlarda esneklik varken. Pişman olduğunu söyleyen, affettirmeye çalışan, konu kıyafete gelince hatasının farkına varan o esnada kocanın reddettigi kadına evet haksızsin ama şöyle mi yapsan yerine iş işten geçmiş demek, çıkışın yok tavrı çok erkek gözünden bakmak gibi geliyor. Erkek formuna yazsa kadın bu kadar cikissiz bırakılır miydi bilmiyorum.

Ablası değil de karısı altınları verseydi karım verdi diye karısının üzerine de çok mal mülk yapacak miydi bilinmez tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…