Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Hanımlar ben diğer gebeliklerimi de bel ağrısı ile öğrendim yine belim ağrıyor epeyce.Fakat baya ağır bi grip atlatıyorum tüm vücudum da ağrıyor.Ayırt edemiyorum hiçbir belirtiyi.

Canım benim eminim ki neden ben diyorsun, neden oldu diyorsun niye oldu diyorsun, hatta sadece sana bu oldu gibi hissediyorsun bazen belki de... Tam olarak geçen sene bu zamanlar seninle aynı hisleri yaşıyordum. Ben de senin gibi kullandığım demir hapı yüzünden kabız olmuştum acaba o mu sebep oldu diye çok düşündüm. 1 hafta öncesinde kpss vardı, o hafta artık iyiden iyiye kıpırtıları hissediyordum, arabadayken bebeğimle (karnımla) konuşmuştum "bak ben sınavdayken uslu dur annenin kafası karışmasın." demiştim o günden birkaç gün sonra doğumum oldu, çok suçladım kendimi kahroldum istemediğini hissetti diye i, bak şuan bile göz yaşlarım akıyor inan bana...
Ben hastanedeyken erken doğum olmadan önce aldığımız bebek bezlerinin teslim edildi mesajları geliyordu, mesajlar geldikçe ben ağlıyordum.. Geçen sene bu zamanlar henüz hastaneden çıkmış ve kendimi eve kapatmıştım ve hormonlarım ile beraber yaşıyordum, lohusalık dönemi denilen o dönemi o moralle çok kötü geçirdim fln... Üstelik bebekten örnek alınıp patolojiye gönderilmiiemişti, bunun yapılması gerektiğini çok sonra öğrendik ve sırf neden olmuş "olabilir" diye yüzlerce tane doktor gezdik hep aynı cevabı aldık, o anda patoloji alınması gerekiyordu şuan neden oldu bunu bilmeye imkan yok. Doğumdan 2 3 ay sonrasında neden oldu niye oldu diye doktora gittiğimizde kendimle ilgili bambaşka şeyler öğrendim...

Lütfen asla isyan etme. O hastane odasına bir abla ile aynı anda yatışımız olmuştu. Ben ağlıyorum o ağlıyor... Konuşurken bana dedi ki "benim artık son şansımdı 9 kez tüp bebek denedik, elimde ne araba ne de para kaldı, 9.da tutmuştu o da 5. ayda erken doğum oldu. Bundan sorma hiç şansım yok, bitti artık yol." dedi. Ben o an sustum, 5 ay sonra kendimi de tüp bebek ünitesinde bulacağımı bilmeyerek sustum...

Bu günler geçiyor inan bana, günler geçiyor ama zaman geçtikçe içine gömüyorsun... Ben nasıl atlatmaya çalıştım... Kimsenin beni tanımadığı yerlere gittim. Bu bi kurs olabilir mesela, ortaya bişşy çıkartmak yapmak zorunda değilsin, bana tanımadığım insanlarla konuşmak iyi gelmişti. O insanların da kendine göre yaşadıklarını duymak iyi gelmişti. Kiminin eşi erken yaşta vefat etmiş, kimini eşi çocuklarıyla bırakmış gitmiş, kimi kanseri yenmiş, kimisi çocuklarını evlendirmiş evde yalnız kalmış... Kafamda tamamlanmayan şeyler olduğu için yaptıklarım da hala yarım, o önemli değil...

İnanıyorum ki toparlayacak ve iyi olacaksın

2 hafta sonra benim de kpss var. Ben de bebişimle sınava gireceğimi düşünüyordum. Nasip olmadı. Ders çalışmayi çok severim şu an o bile iyi gelmiyor elim hep karnıma gidiyor. İçinde bebek olmadığını bilmek çok zor geliyor. Bir yandan sınav stresi sardı aylarca çalıştım şu an içimden hiçbir şey gelmiyor. İsyan etmiyorum ama düşünmeden de edemiyorum. İyi olmayı denicem çok teşekkür ederim yaşadıklarimiz elbette zor ama zamanla her şey geçiyor inanıyorum.

Evet saglikli olmasi önemliydi hayırlısı böyleymiş canım çok teşekkür ederim. İnşallah hepimizin süreçleri çok kolay ve güzel geçer

Kızlar pazartesi reglime 7 gün kalmış oluyor. Kan versem çıkarmı
Kasıklarıma arada sancı giriyor. umutlanıyorum

Merhaba. 3 aydır hamile kalmak istiyorum, kalamıyordum. Eşimin ve benim yumurtalık veya spermlerinde herhangi bir sorun yoktu. Doktorum bir de progesteron değerime bakmak isteyince progesteronumun az yani 3 olduğunu öğrendik. Duphastan kullanmam gerektiğini söyledi. Bunu kullanıp hamile kalan var mıdır?

Bende bu ay hormon baktırdım benim de progesteronum düşük çıktı. Bana da doktorum verdi duphaston adetin 14.gün başlayıp 10 gün sabah akşam kullanmamı söyledi. Bu ilaç bebiş varsa tutunmasına yardımcı canım. Progesteron hormonu bebğin tutunmasını sağlayan hormon eğen düşük olursa bebek tutunamıyor döllenme olsa bile bu yüzden çok önemli bir hormon. 10 gün kullanıp bıraktıktan sonra 3-4 gün içinde adetin başlar dedi bana doktorum başlamazsa eğer test yap dedi

Ben ilk denediğimiz ay normalde hiç olmamasına rağmen parçalı pıhtı kan şeklinde ve tam 20 gün süren adet oldum. Normalde 1 hafta olur biterdi. Progesteronumun düşük olması sebebiyle döllenmiş yumurtam tutunamadığından bu şekilde atılmış olabilir mi sizce? Bir de bunla da çözülemezse ne yapmak gerekecek acaba.

Adetim 2 gün geçti tek belirtim göğüs dolgunlugu ve ağrısı evde gebelik testi olmadığından ovulasyon testi yaptım böyle çıktı bu kadar koyu çıkması normal mi sizce

Eklentiler

• IMG_4218.jpeg
    38,8 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba iki aydır deniyoruz bu ay yumurtlamami yakaladım sanırım bir kaç uygulamadan takip ediyorum yumurtlamam geçeli yaklaşık 10 gün oldu adetime 4-5 gün var erken gebelik testim negatif çıktı yoğun beyaz sümüksü akıntım benim de var bir de bazen bel ağrısı oluyor ama ayırt edemiyorum adetten öncesi gibi belirtiler gibi sanki çok umutlanmak da istemiyorum ama insan merak ediyor bir de fmf (ailevi Akdeniz ateşi) hastasıyım bu hastalıktan dolayı tüpleri tıkalı olanlar varmış bir yandan da korkuyorum umarım tuplerim tıkalı degildir

Tüpleri tıkamak gibi bir riski varsa muhakkak rahim filmi çektirmeni öneririm canım. Belirtilere çok takılmamaya çalış derim çünkü düşündükçe beynimiz daha çok belirti veriyor. Testi de iki gün sonra tekrarlamanı tavsiye ederim

Evet haklısınız geçen ay adetim 5 gün gecikti sanırım stresten, o zaman midem bile bulaniyordu iki gün sonra tekrar yapayım teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…