Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Yıllarca bana da bişiy yapmadı, sonra bi oldu olanlar oldu, mantar çok feci bir şey... O gün bugündür hep değiştiririm nerede olursa olsun, kimse yaşamasın dilerim, çok fenaydı ve hatta o zamandan beridir ped hassasiyetim de arttı belli markalar dışında asla kullanamıyorum
Bi dönem bende oldum ama öyle böyle değil, tuvalete çıkmak istemiyodum iç çamaşır dahil dokunan değen ne varsa hepsi hem deli gibi kaşınma deli dehşet de ağrı yapıp sızlamıştı. Hatta ömrümde ilk smear testimi o zaman vermiştim korka korka. Dediğin gibi bacım kimse yaşamasın çok ağırdı ilk ve son oldu benim için dışarıda lavaboya gireceksem hep peçete serip oturdum

Merhaba iki aydır deniyoruz bu ay yumurtlamami yakaladım sanırım bir kaç uygulamadan takip ediyorum yumurtlamam geçeli yaklaşık 10 gün oldu adetime 4-5 gün var erken gebelik testim negatif çıktı yoğun beyaz sümüksü akıntım benim de var bir de bazen bel ağrısı oluyor ama ayırt edemiyorum adetten öncesi gibi belirtiler gibi sanki çok umutlanmak da istemiyorum ama insan merak ediyor bir de fmf (ailevi Akdeniz ateşi) hastasıyım bu hastalıktan dolayı tüpleri tıkalı olanlar varmış bir yandan da korkuyorum umarım tuplerim tıkalı degildir
Merhabalar geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim önce. Hsg cekilerek tüplerde sorun var mı yok mu öğrenebilirsiniz en azından kafadan onun stresinii atmış olursunuz

Reglime 3 gün kaldı, 2 gündür bazı saatler mide bulantım oluyor yemekten önce ve yemekten sonra, sık sık idrara çıkıyorum yarım saat içinde 2 kez diyebilirim. Arada bir kasık ağrım oluyor bazen sağ bazen sol sonra geçiyor bazen bi tarafta yanma hissi hissediyorum bazen böyle bildiğiniz nasıl tarif edebilirim böyle ekşi ağrı gibi olup geçiyor ve özellikle ayaklarımın üşüdüğünü hissediyorum bu 2 günde fark ettiğim yine. Çok afedersiniz ishal olmusum gebelikte genelde kabızlık olur derler ordan bi eksiğim, göğüs ağrısı hassasiyeti derler o da yok adetten önce hep şişlik dolgunluk hissi olurdu şimdi bi yumuşak geliyor hâlâ bilmiyorum ve afedersiniz tuvalete gittikten hemen sonra bile sanki tutuyormuşum gibi bi his oluyor öyle ağrı ama sürekli değil.
Gebelik testini en son dün veya önceki gün yaptım hatırlayamadım 😅 negatifti.
Kan vermedim gecikme olmadan veya testte pozitif görmeden vermeyi düşünmüyorum.
Belirtilerim böyle adet gününü bekliyorum içimde bi umutla bi yanım umutsuz yine olmadı mı acaba diye ama bu ayı güzel değerlendirdik inşallah tutmuştur 🥺
Eğer hamileysem de bu ay belirtiler böyle yazmak istedim belki bi teselli arıyorum bilmiyorum

Reglime 3 gün kaldı, 2 gündür bazı saatler mide bulantım oluyor yemekten önce ve yemekten sonra, sık sık idrara çıkıyorum yarım saat içinde 2 kez diyebilirim. Arada bir kasık ağrım oluyor bazen sağ bazen sol sonra geçiyor bazen bi tarafta yanma hissi hissediyorum bazen böyle bildiğiniz nasıl tarif edebilirim böyle ekşi ağrı gibi olup geçiyor ve özellikle ayaklarımın üşüdüğünü hissediyorum bu 2 günde fark ettiğim yine. Çok afedersiniz ishal olmusum gebelikte genelde kabızlık olur derler ordan bi eksiğim, göğüs ağrısı hassasiyeti derler o da yok adetten önce hep şişlik dolgunluk hissi olurdu şimdi bi yumuşak geliyor hâlâ bilmiyorum ve afedersiniz tuvalete gittikten hemen sonra bile sanki tutuyormuşum gibi bi his oluyor öyle ağrı ama sürekli değil.
Gebelik testini en son dün veya önceki gün yaptım hatırlayamadım 😅 negatifti.
Kan vermedim gecikme olmadan veya testte pozitif görmeden vermeyi düşünmüyorum.
Belirtilerim böyle adet gününü bekliyorum içimde bi umutla bi yanım umutsuz yine olmadı mı acaba diye ama bu ayı güzel değerlendirdik inşallah tutmuştur 🥺
Eğer hamileysem de bu ay belirtiler böyle yazmak istedim belki bi teselli arıyorum bilmiyorum
Bende de göğüs hassasiyeti sık idrar çıkmak vardı adete 1 hafta pozitif çıktı inşallah dizinde öyledir

Merhaba. 3 aydır hamile kalmak istiyorum, kalamıyordum. Eşimin ve benim yumurtalık veya spermlerinde herhangi bir sorun yoktu. Doktorum bir de progesteron değerime bakmak isteyince progesteronumun az yani 3 olduğunu öğrendik. Duphastan kullanmam gerektiğini söyledi. Bunu kullanıp hamile kalan var mıdır?
Bende bu ay hormon baktırdım benim de progesteronum düşük çıktı. Bana da doktorum verdi duphaston adetin 14.gün başlayıp 10 gün sabah akşam kullanmamı söyledi. Bu ilaç bebiş varsa tutunmasına yardımcı canım. Progesteron hormonu bebğin tutunmasını sağlayan hormon eğen düşük olursa bebek tutunamıyor döllenme olsa bile bu yüzden çok önemli bir hormon. 10 gün kullanıp bıraktıktan sonra 3-4 gün içinde adetin başlar dedi bana doktorum başlamazsa eğer test yap dedi
Selam, ben de şuan kullanıyorum, ben tüp bbk tedavisinde kullanıyorum. Adetin 3. günü başladım ama ne işe yaradığını da bilmiyordum 😂😂

Ben ilk denediğimiz ay normalde hiç olmamasına rağmen parçalı pıhtı kan şeklinde ve tam 20 gün süren adet oldum. Normalde 1 hafta olur biterdi. Progesteronumun düşük olması sebebiyle döllenmiş yumurtam tutunamadığından bu şekilde atılmış olabilir mi sizce? Bir de bunla da çözülemezse ne yapmak gerekecek acaba.
Ya aynısını suan ben yaşıyorum 15. Gündeyim pıhtılı kan gelıyor doktora gittim ultrasonla baktı problem yok dedı ılac verip yolladı ıkı gun oldu hala durmadı kanamam senınkı nasıl gectı ya yardımcı olur musun

Bi dönem bende oldum ama öyle böyle değil, tuvalete çıkmak istemiyodum iç çamaşır dahil dokunan değen ne varsa hepsi hem deli gibi kaşınma deli dehşet de ağrı yapıp sızlamıştı. Hatta ömrümde ilk smear testimi o zaman vermiştim korka korka. Dediğin gibi bacım kimse yaşamasın çok ağırdı ilk ve son oldu benim için dışarıda lavaboya gireceksem hep peçete serip oturdum
Dışarı kitiyle geziyorum, dışarıda asla giremiyorum Allah'tan işim dolayısıyla tutmaya alışığım 😅 mecbur giriceksem de intim temizleme mendili ve spreyleri ile artık, benim bi de tam pandemi burada başladığında denk gelmişti doktora da gidemedim, felaketti eczaneye gidip bu da işe yaramadı diyordum her gün, off kabus gibi

esra gok esra gok hiçbir şey yapmadım. Neden olduğunu bile anlamadım. Bebek denediğimiz ilk ay olduğu için vücudum tepki veriyor diye düşündüm kendimce 🤷‍♀️ bugün test yaptırdım progesteronum düşük çıktı. Progesteron düşük çıkınca döllenmiş yumurta tutunamıyor ve vücuttan atılıyormuş rahim kalınlaşmadığı için. Ben de şimdi ona yoruyorum. İlk ay döllenmiş yumurtam vardı büyük ihtimalle ve progesteronum düşük olduğu için rahme tutunamayan gitti. çünkü hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım 🤷‍♀️

esra gok esra gok evet 20 günün sonunda kendiliğinden durdu. İstersen hormonlarına bir baktırabilirsin. Ben çocuk yapmaya başlamadan önce yumurtalıklarıma baktırmıştım. Doktor hiçbir sorun olmadığını söyledi. İlk ay denedik bu parçalı ve uzun süren adetim oldu. İkinci ay denedik yine olmadı ve adetim 10 günü geçince anca bitti. Ben bir sorun olduğunu düşündüm Yumurtalarda sorun yok deyince doktor 🤷‍♀️ Spermiyogram testi yaptık. Bir de bu progesterona bakıldı. Benim progesteronum düşükmüş🤷‍♀️

esra gok esra gok evet 20 günün sonunda kendiliğinden durdu. İstersen hormonlarına bir baktırabilirsin. Ben çocuk yapmaya başlamadan önce yumurtalıklarıma baktırmıştım. Doktor hiçbir sorun olmadığını söyledi. İlk ay denedik bu parçalı ve uzun süren adetim oldu. İkinci ay denedik yine olmadı ve adetim 10 günü geçince anca bitti. Ben bir sorun olduğunu düşündüm Yumurtalarda sorun yok deyince doktor 🤷‍♀️ Spermiyogram testi yaptık. Bir de bu progesterona bakıldı. Benim progesteronum düşükmüş🤷‍♀️
Teşekkür ederim bende kendi kendimi yedim bitirdim bu 15gun içinde doktor ultrasonla cok detasylı baktı hiç bir şeyim yok dedı ama dediğin gibi birde hormon baktırsam iyi olur umarım tez zamanda evlatlarımıza kavuşuruz

esra gok esra gok ben hala kendimi yiyorum. Sonucu bugün öğrendim. Ne yapıcam nasıl yapıcam diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun. Geciktiriyorsa vardır bir bildiği 🤷‍♀️

esra gok esra gok ben hala kendimi yiyorum. Sonucu bugün öğrendim. Ne yapıcam nasıl yapıcam diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun. Geciktiriyorsa vardır bir bildiği 🤷‍♀️
Aslında bu kadar çok düşünüp stres yaptığımız için gecikiyor işte benım subat ayında da bir kaybım oldu malesef bebeğin kalbi durdu ama bunda da vardır bir hayır diyorum biraz akışına bıraksak hiç ummadığımız anda alıcaz bence o güzel haberleri

X