Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Kesinlikle kadın olmak çok zor.. daha önce böyle bir şey oldu mu. Benim mesela karnım ağrır hemen regl başlar olurdum. Sen de ilk defa oluyorsa yerlesme kanaması olabilir
Benimki de direk başlar normalde. Ama bu okuduklarıma göre yerleşme kanaması gibi değil. Zaten kırmızıya döndü iyice. Gece daha da sökülmeye başlar büyük ihtimalle.

Bende bunu 1 saat önce yaptım hayalet var mı kızlar ve regl gününde hamile olsam baya belli olmazmi
Ya bunu takip etmek gerekiyor bence, yukarılarda bi arkadaş 2 günde 1 kan ver takip et demiş ya doğru.

Benim İlk hamileliğimde reglimden 1 gün önce ilişkiye girmiştik. Ondan öncesinde de eşim hastaydı ben hastaydım fln giremedik yani 1 ay öncesinde fln girmiştik. Yani süreç şöyle yaklaşık 1 ay fln ilişkiye giremedik, sonra ilişkiye girdik ertesi gün regli oldum, reglimden sonra da yine birliktelik yaşanamadı. Ertesi ay benim göğüsler hassaslaşmaya başladı ki ergenlikte fln bile ben hiç göğüs ağrısı fln çekmedim, alla alla dedim göğsümde bişiy kist mist var galiba, o ay reglim gecikti 2-3 gün, iş yerinde test yaptım günün ortasında, anında çift çizgi oldu, inanamadım. Reglimden 1 gün önce girdiğim ilişkide gebelik oluştu resmen. (Ve çok sonradan öğrendim ki aslında doğal yollardan hamile kalma şansım %30'lardaymış benim)

Doktorlar gebelikte, son âdeti esas alıyor ya benim son adetim atıyorum 5 Ocaksa ilişkiye de 4 Ocakta girmiştik, yani aslında üstüne görme dedikleri şey gibi bişey oluyo, doktora ben bu durumu söyledim şu tarihte birliktelik yaşandı o birliktelikte oldu bu dedim o öyle olmuyo fln dedi doktor, biz son adeti esas alıyoruz dedi iyi dedim al naparsan yap benim için aynı şey

Yani o zaman ben hamilelik beklemediğim için takip fln etmiyordum, ama belki de regliylen test yapsam çift çift çizgi mi görecektim bilemiyorum.

Ama 2 günde 1 kan ile test vererek takip etmelisin

Ben öyle yapayım bakalım ağrı sızı da gitti insaAllah yerlwsmedir ama reglime göre de 4 haftayı geçmesi lazım 10.40 da düşük Araf ta kaldım resmen
Canım 4 haftalık gebelikte değer bu kadar az gelmez, Beta HCG direkt fırlar, üzgünüm ama polyanna olamıcam, ben tüp bebekte ilk kanımı verdiğimde 18 gelmişti Beta HCG, doktorum ve hemşireler ya dış gebelik ya da kimyasal gebelik, takip edelim demişti, yüzde %10 ihtimalle sağlıklı bir gebelik oluşur demişlerdi. Doktorla yüzyüze konuştuğumuzda da şuan 4-5 haftalık gebe sayılırsın ve değer bu kadar az olamaz 4-5 haftalık gebelikte demişti. Ondan yola çıkarak söylüyorum nolur yanlış anlama. İnşallah umarım sağlıklı bir gebelik oluşur ama burada birbirimize destek olurken gerçekçi de olmak durumundayız, evet gebelik var sanıp hayal kurarken insan kendini bir anda kuyunun dibinde görebiliyor maalesef...

Yok yanlış anlamam haklısın zaten ben de öyle düşünüyorum. Geç döllenme ihtimali geliyor aklıma sadece 1 hafta bile geç dollense etkiler diye düşünüyorum. Reglimjn ilk gününden itibaren sandığında 4 hafta ediyor. 30 haziranda regl oldum 1. Gün 13 temmuz da 14. Gün yumurtlamam olması lazım di ama 14 u değilde 21 inde yumurtlama olsa 28 inde yerlesmez mi o zaman da tıbbi açıdan 1 haftalık olsa 10.40 normal olmaz mi

Yani o kadar detayını bilemicem ama 2 günde 1 takip et kandan. Hatta bana hastaneden 2 günde 1 demişlerdi ama ben onların dediği günlerde gidiyordum diğer günler kendim dış merkezde takip ediyordum (sen bana bakma tabi benimki manyaklık biraz da)

Ve normalde olmadığı gibi bi sancı fln olursa direkt kadın doğum acile git. Normal dışı duramayacak derecede bi kasık ağrısı, bıçak saplanması gibi bi sancı vb. Zaten o ağrıyı anlarsın, umarım bunu da yaşamazsın tabi

İlk kan testi verdiğinizde 18 geldiğinde yani bebek ne kadar önce dönllenmisti. Tüp bebekte de mi adet son adetin İlk gününü baz alıyorlar

İlginç bir şekilde hiç ağrım yok normalde majezik içmem lazım anlamadım bu işten bisi

Benim gebeliğimde hiç adet belirtilerim yoktu zaten ordan anlayıp test yapmıştım. Ama herkesin deneyimi farklı çoğu kişi adet olacak gibi ağrım vardı diyor. İnşallah sağlıklıdır canım

Gebelik belirtileri ve regli belirtileri ne yazık ki aynı ya off bu hormonlar vallahi ya
ilk hamileliğimde geciktiğim 4-5 gün boyunca aha regli oldum aha olucam, bu sefer kesin oldum diye diye WC gittim hiçbirinde de olmadım. Meğersem tam da o haftalarda kese dediğimiz şey rahmin içinde oluşmaya çalıştığından yani minnoş embriyoların yer edinme çabasından öyle oluyormuş.

İlk kan testi verdiğinizde 18 geldiğinde yani bebek ne kadar önce dönllenmisti. Tüp bebekte de mi adet son adetin İlk gününü baz alıyorlar
10 gün önce transferim olmuştu, yani embriyo rahme konmuştu.
Transferin 10.günü test yapılır.
Transferin 10. Günü 4-5 haftalık gebelik sayılırmış.
10.gğn yapılan kan testinde ennn ama enn az 50-100 arası olması beklenirmiş. Benim gibi daha düşük çıkan değerlerde de genelde kimyasal ya da dış gebelik yaşanırmış.
Ben dış gebeliğin allahını yaşadım Allah bindaha yaşatmasın olmayan düşmanımın başına bile vermesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…