Adet kanı demiş

Aynen estetik(!). Zarım galp şeklinde olsun, gocişlere sürpriz olsun diye yaptırılıyor.

Yok yav yine de tuhaf geliyor, saçma. Evlatlıktan reddetme olayı damat tarafının iki lafına bağlıysa kızın bakire olmadığını simdi bilseler ne değişir?
O zaman da bu kafada olan aileler, elin adamına "rezil" olmadan öğrenirlerse yani, önce kızın kemiklerini kıracak kadar dövüyorlar. Sonra da bunu kendilerince temizliyorlar. Hemen birini bulup evlendiriyorlar.

Arkadaşınız ve o çocuk ne yaptılarsa ikisinin arasında. Siz siz olun asla karışmayın böyle şeylere. Bırakın canım reşit yaşta kız, zar dikimini size mi araştırtıyor bi de. Hiç fikir bile vermeyin, senin özelin ben karışamam diyin.

#cok #sükür #bin #sükür #yalnız #degilmisim #öyle #pat #diye #olmuyor.
4 ay ugrasmıs biri olarak söylüyorum.

Adam gibi bı adam seçerek baslayabilir mesela evliliğine, hayatına. Onu zarla, önceden sevismis olmayla degerlendirmeyecek bı adamla mesela. Çok var onlardan.
E zaten ben de onu diyorum. Normalde böyle şeyler mesele edilmemeli diye. Eğer normal bir ortamda yaşamıyorsa seçenekler arasında olabilir. Çarşaf geleneği vs hala var gelişmemiş şehirlerde, köylerde. Sadece türkiye’de değil çoğu ortadoğu ülkesinde yaygın bir durum, sosyolojik olarak derin bir konu. Şöyleyse böyledir öyleyse böyle olmalıdır vs kesin konuşabileceğim bir şey değil

D...... bak adet kanı beni kandırmaya demis . Edepsiz ayda adet görüyor sanki

O zaman da bu kafada olan aileler, elin adamına "rezil" olmadan öğrenirlerse yani, önce kızın kemiklerini kıracak kadar dövüyorlar. Sonra da bunu kendilerince temizliyorlar. Hemen birini bulup evlendiriyorlar.
Ay evet ya şimdi ayıktım, akşama kadar iş yetiştir , canlı hizmetiçi derse gir , kafam balon gibi oldu. Tabi gencecik hali vakti yerinde adama verip rezil olamazlar, buluyorlar 50 yaşında herif, o yaşta gencecik kadın bulmuş bekaret sorgulayacak hali yok kart horozun tabi.

Aynen canım. Ama sülalede duyulursa geri dönüşü olmayacağı için "temizleme" şansı da kalmıyor.
Valla emin değilim ama evin babası duymazsa, bence anne bile zar dikimi işini organize edebilir gibi geliyor bana. Anneler önce bir çimdirir, saçını başını yolar ama nihayetinde kendince çözmeye odaklanır. Geleneksel olanlar bu modelde oluyor çoğu zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…