Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

İyi hafta sonları canlarım
Bugün geç kalktım,kahvaltımı yaptım,sonra çarşıda işler vardı aracımı kullanmadım,tam 2 saat aralıksız yürüdüm hem de işlerimi hallettim artı bugün tek kaçamak yapmadım
Geçmişi okudum. Mefkurem kaptanlığın ve yeni kurallarımız hayırlı olsun canım,kendi adıma uyacağıma söz veriyorumMenümü paylaşıyım

Bugünkü menüm şöyleydi:

SABAH:
*1 yumurta ile yapılmış bol maydonozlu omlet+1 dilim tam buğday ekmeği+1 kk peynir

ARA ÖĞÜN-1:
*1 sütlü nescafe

ÖĞLE YEMEĞİ:
*1 bardak süt+10 badem

ARA ÖĞÜN-2:
*1 portakal

AKŞAM YEMEĞİ:
*1 tabak ızgara balık+1 tabak havuç turp salatası

SU:
*2 litre

SPOR:
*1 saat açık havada yürüyüş+3 mil Leslie

Canlarım nasıl ki bi bir takımız ve istişare yaparak kararlarımızı alıyoruz,benim bir konuda rahatsızlığım var ve bu konuda da önce kaptanımız Mefkurem ve sizlerle fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Bütün takımlar bildirimlerini cuma yapıyor.Biz perşembe yapıyoruz.Mantıksal bakıldığında evet diyet yapma süresi eşit.Ama bizim şöyle bir dezavantajımız oluyor:

Biz haftasonundan önce 2 gün,haftasonundan sora 3 gün diyet yapıyoruz ve perşembe tartılma günü geliyor.Diğer takımlar ise haftasonundan önce 1 gün,haftasonundan sonra ise 4 gün diyet yapıyor cuma bildirim yaptıkları için.

Neden haftasonunu özellikle belirtiyorum;çünkü hafta sonu bütün diyet yapanlar için riskli bir zaman dilimi ve ister istemez misafirlikler,dışarda yemekler,gezmeler haftasonu olduğu için kaçamaklar oluyor.Cuma bildirim yapan takımlarda bunu telafi için 4 gün varken,biz perşembe bildirim yaptığımız için 3 gün kalıyor.

Ve takımca birçoğumuz pazartesi sabit ya da artı olurken,3 günlük verdiğimizle listeye giriyoruz resmen bu genelde hepimizde böyle.Ben bildirimlerimizin bütün takımlar gibi cuma yapılmasını değerli kaptanımız Mefkurem den talep ediyorum.Ve eminim ki haftasonundan sonraki diyet süremizi 1 gün arttırmış olmak hepimizin eksilerini arttıracak.Saygıyla fikirlerinize sunuyorum

Önce bu başarın için seni tebrik ederim fıstığım
Ayrıca istikrarlı devam edişin takıma karşı gösterdiğin sorumluluk içinde ben teşekkür ederim
Bu başarıda azcıkta tuzumuz varsa bu tabiki beni çok mutlu eder

Valla aslında bence de mantıklı pazartesi artısını eritmek için bizim 1 gün eksiğimiz var diğer takımlardan. Güzel bir fikir.

Menün de sporun da süper

Azcık tuz olur mu. Tamamıyla lezzetisiniz bu durumun

Menün de sporun da süper
Canım bu sabah neden bilmiyorum +1 artı görünce hemen sporu arttırdım,inşallah pazartesiye eksilerim rakamıAma senin akşamın biraz az geldi bana canım öğlen de yememişsin,keşke bir de salata ya da yoğurt ya da çorba mı eklesen ki

Benimkilere patates pilav pişirdim. Ne yiyeceğimi bilemedim ama aslında accıkırım da. Haklısın çorba eklerim. Bu arada erir o artı merak etme

mstb canim benimki 9aylik ama dr un verdigi listeyi ezerek yrtistirmem imkansız yiyemez cunku bak bi yazayım listeyi
Sabah
Bi dilim ekmek yarım cb elma suyu 2tk pekmez 1yunurta sarısı
Ara bi meyve

Ogle
4yk kiymali sebze yemeği 1dilim ekmek 1yk pilav makarna vb

Ara 1cb yogurt

Aksam oglenin aynısı

Yatarken
1cb pekmezli yogurt

Artı 1dilim ekmek

Hafi diğerleri neyse ogle akşam sıkıntı yiyemiyi hos pure yspsamda yetismiyo ve ben aksama kadar cogu zaman emzirmiyorum sadece gece bide demezmi yetmezse emxir diye tabi ben butun bunlari yapmak icin tepinirken beyefendi sadece150g almaxmi kiloyu gerci iki defa hastalandı ama cok hareketli yattigi yerden harcıyor bide yuruse falan yandij

Hakılısın zühal ablacım vazgeçtim yapmaktan eşimde aynı şeyleri söyledi. Sadece yavaş kilo verdiğimi düşünüyorum biraz arttırmak istemiştim ama vazgeçtim. Normal diyete devam edicem ve regl günüm yaklaştı muhtemelen bu hafta çok veremem biraz ona etkisi olur sdiye diüşünmüştüm. Ama olsun yavaşta olsa böyle diyet yapmak daha iyi kendimi aç bırakmadan zararsız yiyecekleri doyana kadar yiyorum. Böylece sinir sistemimde coşmuyor:))

Haklısınız aslında pure vermemin sebebi daha cok yefiriyorum diye vakalim bi deneyelim catalla ezmeyi aslinda abkaradaki dr da ayni seyi söyledi blender kullanma diyede dinlemedim iste şimdi sıkıntı
bende blender kullandım cnm ama ben çok erken başladım ek gıdaya ve ekmeği yemeklerin salataların suyuna banarak başlamıştım belki ondanda olabilirki oğlumda hiç böyle problemler yaşamadım.
çok güzel cnm
arada olsaymış daha iyi olacakmış ve spor
Bencede mantıklı

Bugünkü menüm

Sabah 12.00
İki çatal peynir
İki çatal köz kapya
İki yudum çavdar (cnm hiç istemedi sanırım dün yediğim pidenin doygunluğundan )

Ara 2.30
Bir avuç kuruyemiş

Akşam 5.30
5 köfte tost makinasında yağsız (küçüktü)
Bolca yeşil salata
3-4dilim çiğ kapya

Su 1.5 lt (alışverişte unuttum su içmeyi ama yatana kadar 2 olur)
Spor şuan yok ama 2 buçuk saat market market gezdim
Yinede 1 saat kadar egzersiz yapıcam.

Tatlım bu konuda herkes düşüncelerini yazsın tabiki demokratik bi ortamda karar veririz

Bu konuda benim tek sorunum liste konusu
Şeyda da yoğun olduğu için liste konusunda yardımcı olucak kimse yok
Perşemden bildirimler hazır olunca yapması daha kolay oluyor
En azından benim işim olduğu zaman bu konuda birileri yardımcı olabilekmi

Diğer bi soru işaretide, daha cumaya çok var deyip haftasonu abartılırmı

Sağol bitanem

Bu konuda sana güveniyorum zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…