Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Abla o albüme nasil resim atiyoruz bide resimlerisonra silebiliyoruz dimi
Sayfanın en üstünde albümler yeri var
Ordan albüm Oluştur yerine girip resim yükleyebilirsin
Sadece izleyenler görsün yada işledikleri görsün diyede ayarlıyabilirsin

Biraz gecikmeli de olsa sonunda başarı hikayemi yazabildim.1,5 yılda 34 kg verdim. 1,5 yıllık hikayeyi özetlemek biraz zor aslında ama sizi sıkmadan en kısa haliyle yazmaya çalışacağım.

4 çocuklu çalışan bir anneyim. Evlendiğimde 53 kilo iken 4 çocuktan sonra 93,1 kiloya ulaştım. İlk iki hamileliğimde aldığım kiloları 67 kiloya kadar gerileyebilmişken son iki hamileliğim peş peşe olunca kilom da çok arttı. Her hamileliğimde 25-30 kg arası alan biriyim çünkü.

Doğumdan 11 ay sonra bir gün eşim eve geldi ve bir arkadaşının beni gördüğünü ve eşin yine hamile mi diye sorduğunu söyledi. Bunu biraz da alaylı söyleyince –ki eşim kiloyu hiç sevmez- çok sinirlendim ve çok üzüldüm. O sıralar yaşadığım yerde bir diyetisyen gelmiş ve bir akrabam ona gitmiş ve bir ayda 6 kg verdim deyince bende hemen randevu almak için hastaneyi aradım ve randevu tarihini 10 Nisan 2014 olarak alabildim. Akrabamı arayarak randevu zamanına yaklaşık iki ay olduğunu bu arada onun diyet listesiyle bir başlangıç yapmak istediğimi söyledim ve 16 şubat 2014 tarihine diyete başladım.

Emziren bir anne olduğum için ilk başta biraz bebeğim etkilenir mi diye endişelensem de günde en az 3 litre su içen biri olarak, belki de yediğim sebzelerdendir bilmiyorum ama sütüm azalacağına arttı diyebilirim. Liste benim için düzenlenmediği için tam anlamıyla uymasam da genelde listedekileri yapınca tartı yüzüme gülmeye başladı ve diyetisyen tarihine kadar 7,5 kilo verdim. Sonrasında diyetisyen kontrolünde hiç kaçamak yapmadan diyetime başladım.

O arada internette diyet için motivasyon olabilecek bir şeyler araştırırken KK’nın diyet guruplarını fark ettim ve 80-90 topiğinde yazmaya başladım. Başta sweetdimple olma üzere oradaki bütün arkadaşlar çok yakınlık gösterdiler ve oradan almış olduğum motivasyonla hiçbir şeyi aksatmadan doktorumun dediği her şeyi yaptım. Tabi bu arada spor da baş tacımdı. Step, plates ve yürüyüş yapıyordum. Genelde haftanın üç günü birer saat spor yapabiliyordum. Doktorum haftada üç gün birer saatin ideal olduğunu, eğer bu sporu yapamazsan o zaman günde yarım saat tempolu yürüyüşün kilo vermek için yeterli olduğunu söyledi. Bende öyle yaptım. İlk 6 ayda 23 kilo verdim ve kilo vermem biraz yavaşlayınca o arada sevgili sweetdimple kaptanıma 6. Takımda yarışmak istediğimi söyledim. Eylül 2014 de 69 kilo ile 6.takımda yarışmaya başladım. Bir ay sonra diyetisyenim buradan ayrıldı, sonrasında yine aynı listemle devam ettim, bir ara sıkıldım izine ayrıldım bazı olumsuzluklar oldu ama sonunda Eylül 2015 de 58,9 kg ile takımdan mezun oldum. Aslında yiye yiye zayıfladım diyebilirim. 3 ana öğün ve 3 ara öğün olma üzere 6 öğünle beslendim. İçtiğim suyu bile saatinde içtim. Haftada bir gün sütlü tatlımı yedim. Doktor kontrollerimdebeklenilen kiloyu verdiğim için bir öğün istediğim her şeyi yiyebildim yani ödül günüm oldu. Bu beslenme tarzı da hoşuma gidiyor diyebilirim. Artık sağlıklı beslenmeyiöğrendim, Her gün et, yoğurt, peynir, yumurta gibi proteinlerin yanında, sebzemi meyvemi de ihmal etmiyorum. Öğrendiğim iki kural: Sağlıklı beslenme ve yanında spor dahayatımızın bir parçası olmalı.

Alıntı

Haklisin canim :) aksamada yogurt,salata yerim herhalde .. Siz nasilsiniz,ne yapiyosunuz bugun :)
Salatanın yanına bide ana yemek eklersen iyi olur cnm

Benim yarın görümcemin oğlunun düğünü var
Şimdi onun için baklava yapıcam
Tabiki ben tadına dahi bakmıcam

Sabah 1 haşlanmış yumurta 1 kk peynir 2yk zeytin salatası 1 dilim k.ekmegi
Öğlen : 1 küçük tabak barbunya 1 kase yoğurt
Ara 1 elma
Aksam 1 kase yayla çorbası 3 yk barbunya
Su 1 litre icemiyorum
Birazdan yarım saat yürücem

Selammmmm bugün oğluşun aşısı vardı huzursuzdu giremedim o yüzden
Menümü bildireyim
Sabah 7 30
İki yumurtalı omlet 2 dal marul 5 zeytin 1 kk peynir 1 dilim cavdar ekmeği 1 tatlı kaşığı pekmez
Öğlen 12 00 yoğurt
İkindi 15.00
2 kaşık pirinç pilavı (karşılığında 50 squat yaptım) 5 kaşık fırında köfte patlıcan

Akşam yoğurt yerim bi de elma yerim sonra

Spor 100 yarım mekik 100 squat
Su 2 olur

Suyun az ama .(

Canim menun güzel ama su bbaya bi az en azindan1 buçuk yapmaya calis.

Canım spor suz olmaz. İşe giderken yürüyerek git yanda eve dönerken yürü.
Eve gidince egzersiz yap atlayabiliyorsan ip atla..
Hiç olmadı aç müzik başla oynamaya .
Senin bebis 1 tanemiydi
2 tane benim bazen tuvaletimi bile tutuyorum inanmazsınız herkes olemi bilmiyorum

Sen nerde çalışıyodun cnm
İşteyken çocuklara kim bakacak
Havaalanında. KaynanaM bakacak. Nöbetli caliscam

Eeee boğazı tutunca gidiyor tatlım

Hoşbulduk canım. Ben eski yarışmacılardanım. Alarak geri geldim. En kısa sürede kurtulmam gerek.

Menüm
Sabah,1 salatalık
Öğle, peynirli,2 halka sucuklu omlet, 1 salatalık, çay
Ara,neskafe
Akşam, 1 kase çorba, poşette tavuk(2 but) patates (mandalina kadar),turp
Su,2 lt
Spor,

Sabah öğlen karışmış diycem ama sen zaten geç yapıyorsun kahvaltıyı

İyi aksamlar
Menüm
Sahur 1 bardak sut

İftar iki kasik pirasa tavuk haşlama iki dilim ekmek bir kase sarimsakli yogurt

Su iki litre olur yatana kadar
Spor yok simdilik
Ama.yapmaya calisacagim

Sporunu da yapınca tam olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…