Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Yok Ablacım artık çok şükrediyorum. Söylediklerin hep kulağım da duruyor. Eskisi gibi mantıksız hedefler koyup kendimi yıpratmıyorum. Oluruna bıraktım biraz da.

Ben de abartılı hedefi bıraktım. 1 aralık hedefim 70 di ama olmazsa da sorun etmeyeceğim. Zaten olması da zor. Ama her hafta az da olsa eksiye düşmek beni memnun ediyor. Buna şükür :)
Hedefimiz sadece aşağı inmek olsun
Zaten biraz çaba gösterince NORMAL şekilde verebiliyoruz

Bazen böyle salmalarda iyi oluyor cnm
Zamanın kıymetini daha iyi anlıyosun
Seni bu bi süre götürür

Hedefimiz sadece aşağı inmek olsun
Zaten biraz çaba gösterince NORMAL şekilde verebiliyoruz
Kesinlikle. Ben sizinle diyet spor çalışmalarıma 9 ksımda başladım ve 18 günde 4.200 verdim. Sizleri daha önce tanısaydım kesin şimdiye çıtır olmuştum. Ama keşke demiyorum. İyi ki diyorum. İyi ki tanımışım hepinizi. Teşekkürler

Evet cnm geçmişe değil geleceğe bakıyoruz
İnşallah burdaki herkes hedefine ulaşıp mezun olacak
Bunun içinde hepimiz birbirimize destek olacaz

Sende bu hafta listeye adım atıyorsun inşallah
Başlangıç kilon 77.5 muydu
Bide hedefin ne
Yarın listeye yazılacak

Evet ablacım 77.5 ile başladım totaldeki hedefim 65 ama ne zaman ulaşırım bu hedefe bilmiyorum :)

Son düzenleme:
Sağolasın inşallah

Menüm hazır
Sabah 7.30
2 yumurtalı sade omlet 1 kk peynir 5 zeytin 2 dilim tb ekmeği roka
Öğlen 12.30
1 porsiyon bulgur pilavı 1 kase yoğurt dereotu
Ara
1 avuç kuru üzüm

Akşam 18.00
3 kaşık etli patates yoğurtlu kereviz bol yeşil salata

Su şimdilik 2 daha içerim

Spor 150 yarım mekik
Akşama kendimi yorgun hissetmezsem en azından leslie 1 mil

Önce menumu yazayım sonra geçmişe dalayim :)
Sabah :klasik kahvaltim 1 şekersiz çay
Ara : 1 Türk Kahvesi 4 gün kurusu kabız oldum gene .
Öğlen : canım arkadaşım çok ozenmis diyyette olduğumu bildiği için diyet menü yapmış bana..
Diyet kurabiye 1 tane
Diyet ıspanaklı börek yağsız tuzsuz 2 tane küçük ama 3 şekersiz çay
Akşam 4 gibi elma bugünü kapattım
2 lt olur su
O kadar yorgunluga da yarım saat yürüyüş

Menüm
Sabah,patatesli klasik kahvaltı
Öğle, 1 muz,1 avuç ceviz fındık
Akşam, turplu tavuklu salata, 1 kase yoğurt

Su,2 lt olur
Spor,5 dk eliptik,20 dk yürüyüş (15 dk daha eliptik yaparım)

Geçen hafta 72
Bugün 71.5
Fark 0.5
% 0.69
Tebrik ederim canım benim çok güzel
Günaydın kizlarr
Bildirimim gelsin
Gecen hafta 94.4(94.3 te olabilir tam hatirlayamadim
Bu hafta 93.5
Giden 900
Yüzde 0.95
Mesaj 44
Çok iyi canım Tebrikler
Günaydın kızlar :)
Geçen hafta : 92.5
Bu hafta : 91.6
Fark : -900 / % 0.97
Mesaj sayım : 50
Tebrik ederim canım
Eki Görüntüle 1700659
Geçen hafta,86.8 kh
Bugün, 86.7 kg
Fark,-0.1 kg
Mesaj sayım,54

Çok az bi rakam ama artıda olmadığımı gördüğüm en mutlu olduğum tartı günlerinden biriydi.
Kötünün iyisi diyelim canım adet bitimi inşallah gider artılar
merhaba kızlar
bu hafta ıyıyız galıba masallah
ben72,5 um -300 ıyı yıne
+1600 dum hafta basında
Tebrik ederim canım
Menü güzel cnm
Perşembe menüm
Sabah 2 elma 2 Salatalık
Öğle 1/2 dilim çavdar ekmeği 1 kase Bulgurlu kabak yemeği 1 B ayran
Öğle 1 elma 1 portakal
Akşam 1/2 dilim ekmek 2 kk salamura peynir 1 B normal süt
menu güzel canım
Menüm

Su,2 lt olur
.
Güzel menü canim

Perşembe menüm
Sabah 2 elma 2 Salatalık
Öğle 1/2 dilim çavdar ekmeği 1 kase Bulgurlu kabak yemeği 1 B ayran
Öğle 1 elma 1 portakal
Akşam 1/2 dilim ekmek 2 kk salamura peynir 1 B normal süt

Menüm

Su,2 lt olur

Güzel menülee afiyet olsun :)

Evlendiğimde 57 kilo çıtı pıtı bir gelindim.Yemek yapmayı bilmediğim için mi dersiniz mutluluk sarhoşluğu mu dersiniz bilemem ama ilk bebeğime hamile kaldığım zaman kilom 69 olmuştu.

Bunu ilk kontrole gittiğimde öğrenmiştim ve şok olmuştum. Kilo alabileceğimin farkında bile değilmişim demek. 9 ayin sonunda ben kilomda tavan yapmış 92 kilo ile doğuma girmiştim.

Bebeğimi sezaryen ile dünyaya getirmiş hiç kilomu düşünecek zamanımın olmadığı, sıkıntılı loğusalık depresyonunun hat safhada seyrettiği bir ruh haliyle büyüttüm ilk bebeğimi. Aynalara küs, mağazalara küs, tartıya küs bir 4 sene geçirdim.

Aslında eşimin çok büyük desteği vardı bu zaman zarfında bana. Mekik aletleri, kremler koşu bandı… Bir dediğimi iki etmiyordu sağ olsun. Bense bir mucize bekliyordum: Şunu ye tekrar 57 ol diye bir şey var sanıyordum. Aletlermiş, kremlermiş… Alınan hiçbir şeyi kullanmıyordum… Nasıl bir üşengeçlikse bende ki: “aman ye can boğazdan gelir”, “senin yüzün, gözlerin yeter”ler dostum olmuştu.

Eşofmanlarla gezen, bir düğün dernek kıyafetinde aklı başına gelen ama ertesi gün bütün o sözleri unutan ve sağlıksız beslenmeye devam eden bir kadındım ve böyle 4 sene geçirdim.

Almadığım çay, zayıflama hapı kalmamıştı sanırım. ama ne disiplin vardı ne sabır ne de istikrar…

Spor mu? Asla… Terlemeye üşenirdim.

4 senenin sonunda hiçbir şey yapmadan sanırım iki sene ilk bebeğimi emzirerek kilom 78′e inmişti.

Ve ben bu kiloyla ikinci bebeğime hamile kaldım.

88 kilo ile ikinci yavrumu yine ameliyat ile dünyaya getirdim.

Yusyuvarlak, tostoparlak bedenimle ve 85 kilo ile bir 4 sene daha geçirdim

Yine bin bir hevesle alınan ama bir kere kullanılıp yeri unutulan kremler, spor aletleri çaylar ve haplarla…

Büyük kızım 8, küçük kızım 4 yasındaydı artık…

Kendimi sadece ev temizliği, ütü ve yemek yapan bir kadın olarak görüyor; kadın olduğumu bile hissetmiyordum.

Eşimle muhabbetimiz ise sadece:

Her dışarı çıktığımda herkese özenen, “ Hasan o mu kilolu, ben mi?”

“ Hasaaan onun basenleri mi daha büyük, benimkiler mi?” şeklindeydi.

Mutsuzdum, mesele kiloyu çoktan geçmiş, bedenime ve yaşamımdaki bir parçama küsmüştüm sanki…

Kasım 2011’de bir ameliyat geçirdim. Annem bana bakmak için bir sure evime geldi. Gerçeklerle ilk yüzleşmem anneciğim sayesinde oldu…

Yine bir karın ameliyatı geçirmiş kocaman göbeğim ve ben sabahlığımla evde geziniyordum

İyileştiğim günlerden birinde, annem bana tüm samimiyetiyle “bu hal ne Çiğdoş?” diye muhabbete girdi.

“Kızım yapma 33 yaşında kadın gofret yer mi, sonra üzülüyorsun bak tansiyonun çıkıyor diye… Kolesterolün aldı başını… Daha çok gençsin… Kocan genç… Yakışmıyor” diye sürdürdü konuşmasını… Beni diyete soktu ama ne fayda!!! annem alışverişe ben sürüne sürüne gofretlere gittim…

Artik iyileşmiştim. Annem de evine dönmüş, ben eski sağlığıma kavuşmuştum.

Kuzenim Ecem ile artik ameliyat hayalleri kurmaya başlamış, göbeğimizi kaça aldırırız, hangi zayıflama kampına gideriz, hangi diyetisyen ünlü, vizite ne kadar araştırmalarına girmiştik. İki gün sonra hepsini unutarak tabii…

Ve bir gün ben yemek hazırlarken kızlarım odalarında oyun oynuyorlar, ben de kulak misafiri oluyordum. büyük kızım küçüğüme,

“Ben babama benziyorum bu bebek babam onu ben seslendireceğim sen de anneme benziyorsun bu bebek de annem onu da sen konuşturacaksın” dedi.

İşte o an kızımın ağzından çıkan sözler benim gerçek kilo verme serüvenimin başlangıcı oldu…

“Hayır, ben anneme benzemek istemiyorum” diyordu en masum haliyle, “Annem çok şişko… Ben annem olmak istemiyorum.”

Elimde ne varsa bırakıp, banyoya koştum… kaç zaman ağladığımı hatırlamıyorum… Kendimi kaybetmiştim. O kadar yaralandım… Kendime kızdım sinirlendim ve dedim ki ben artik şişko bir anne olmayacağım.

Alıntı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…