Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

ben bu ara belirsizlikte olduğum için yeme düzenimede yansıyor haliyle
sabah
1 bardak zencefilli kür

1 haşlanmış yumurta
2 dilim beyaz peynir

ara
4 sarma(4/3 bulgurlu)

öğle
1 dilim yağsız tavuk
salata

ara
2 incir
2 çilek
1 kaşık yoğurt

akşam
bir tabak ıspanaklı yumurta(1 yumurta ile)
1 dilim çavdar ekmeği
3 kaşık yoğurt

ara
2 incir
2 kurabiye

3 litre su
1 bardak yeşil çay
1 bardak rezene çayı

arada herkeste belirsizlik oluyor ama bu menü belirsizlik menüsü gibi durmuyor çok güzel.hiç yemeyip ölecek miyiz yani..?

ablacım evde sürekli yemek yeniliyor görünce dayanamıyorum( birde çok yoruluyorum son günlerde. dinlenmeyince yemeğe düştüm...

Merhaba arkadaşlar
uzun bir süredir izinliydim ve nasip olursa haftaya tekrar listede olmayı planlıyorum.
bu arada herkesın geçmiş bayramını kutluyorum.
izinliyken diyete pek dıkkat edemedım bayram tatılı felan baya yoruldum hala yorgunlugum gıtmedı üstümden üstüne birde rahatsızlanınca zor oldu benım ıcın bu arada memlekete 5 yıl aradan sonra gıdınce herkes cok kg verdıgımı söyleyınce acayıp mutlu oldum demekkı kk bana çok iyi geldi devam etmelıyım dedım kendı kendıme. inşallah sizler kg verebilmişsinizdir. ben çok almadım 58,5 kgdayım bakalım bu haftadan sonra neler olacak. sizleri çok özlediğimide belırtmek isterim sizlerle çok istikaralı gıdıyorum kg konusunda.
pazartesiden itibaren menu paylaşımlarıma başlayacağım inşallah. hepinize iyi günler diliyorum.

hoşgeldin canım çok istekli olman süper...

hoşgeldin tatlım
inşallah gönlünce güzel bir tatil geçirmişsindir
istersen yarın da seni listeye alabilirim

2 AĞUSTOS 2013/16 AĞUSTOS 2013

***8.TAKIM 322.ETAP***

moni ( 88,8 / / / % )
yağmur3872 ( 63,7/ / / % )
hrnsnr (56,5/ / /% )
koizumirisa ( 103,9 / / /% )
nice15 ( 60,0/ / /%) izinli
sewil087 (53,7/ / /% )izinli
bitanemo (64,5/ / /% )izinli
efsax ( 84,4 / / / % )9.takımdan transfer oldu hedef kilosu 65
sky87 (92 / / / % ) yeni üye hedef kilosu 70
deligelin ( 113 / / / % ) yeni üye hedef kilo 60

8. TAKIM ORTALAMASI:%

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri topluyosun kişi sayısına bölüyosun

birde spor konusuna değineyim;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşam
ı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

ekmek yemedımkı :S
ekmek alışkanlık olmuş :S

sabah
1 tabak yayla çorbası
1/2 tamtahıllı ekmek

ogle
5 kasık pilav
1 tabak fasulye uemegı

ara
3 lokum
1 nescafe

aksam
5-6 kasık pilav
1 tabak fasulye yemegı
yayla çorbası
1/2 ekmek

spor:
30 dk kosu bandında 4 4,5 5 km hızla yurudum
(120 kalorı yakmışım)
ayrıca 15 dk yuruyus+bahce sulama

Bugünü de kapamış bulunuyorum.

Sabah: 2 dilim tam bug ekmeği, yumurta salatası (haşlanmış yumurta, pul biber, tuz, maydanoz, soğan), domates
Ara: 3 kuru kayısı
Öğle: 2 dilim tam bug ekmeği, et sote, 1 kase yoğurt, salata(az yağlı)
Ara: 25 dk Kendell Hogan
Ara: ½ paket form bisküvi (88.5 kal), 1 bardak yeşil çay
Akşam: 2 dilim tam buğ ekmeği, 6 yk susuz taze fasulye, salata (yağsız), 1 kase yoğurt

sabahla akşam yer değiştirmeliymiş, akşam ağır sabah hafif olmuş. Lokum hiç olmamış.

canım ekmeklerin yarım dilim sanırım?
lokumlar için
akşam yemeğindede pilav ve çorba olduğu için ekmek yemeyebilirdin
sporun harika

pıtırcıkımmm
tatlım 2 şer dilimden 6 dilim ekmek yemişsin gün boyu
ekmek miktarını azaltman gerek
sporuna bayılıyorummm

iyi akşamlar şekerciklerim
yarın bildirim günü lütfen unutmayalım yarın saat 11 olmadan bildirimlerimiz yapılmış olsun
kilonuzun yanında bu hafta yaptığınız sporuda(cuma sabahından, bu akşama kadar)dakika olarak belirtin

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

kızlar az önce forumda gezinirken bulduğum bir yazı
ben yıllarca ,bu kliniğe gitmek istemişimdirtabi bir türlü olmadı,hep beni orda zayıflatabileceklerini düşünerek yaşlandım
şimdi bu yazıyı görünce sizinlede paylaşmak istedim

ALINTIDIR
''Dr. Muzaffer Kuşhan Tesisleri'nin Şile'deki girişi... Kapının önündeki birbirinden havalı otomobil modellerini park halinde yan yana görünce, ilk işim, obezite ile zenginlik arasında paralel kurmak oluyor.

Ne var ki, istisnalar da vardır.

Her obez zengin değildir:

Mesela ben!

Ve her zengin, obez değildir.

Mesela, Paris Hilton!

*

Ürkek adımlarla kapıdan girdikten sonra, şu anda bulunduğumuz yerin, askeriye-cezaevi karışımı bir yer olduğu hissine kapılıyorsunuz.

Nereden belli?

Programından!

08.00... Kalkış.

08.30... Kahvaltı. Kibrit kutusu peynir, bir dilim kepek ekmeği, 3 dilim domates, 3 dilim salatalık. Ve yarım portakal. Afiyet olsun! Allah doymayanları da doyursun!

09.15... 5 kilometrelik sabah yürüyüşü. 1 kilometresi iniş. Ama harbi iniş. 4 kilometresi ise çıkış ama harbi çıkış. Sırf o yokuşu çıkarken Ayten ağlar. (Ayten, benim annem!)

10.30... Ayakların İsyanı.

11.15... Büyük toplantı. Konusu: ‘Biz neden obeziz? Neden şişmanız? Dr. Kuşhan neden sağlıklı? Şimdiye kadar neden ve nasıl yanlış beslenmişiz? Bizim yanlış beslenmemizin insan sağlığı üzerindeki anatomik etkileri' gibi.

12.00... Öğle sporu. Ya koşu bandında 4 kilometre koşacaksın ya fitness yapacaksın. Ama en ağırından. Benim tavsiyem: Fitness. Bonusu iyi, hocası Alina fıstık! Sırf o yüzden katlanılır.

13.00... Ayakların İsyanı (2). Odana çıkabilirsin, telefon molası.

13.30... En nihayet yemek... Mi dedim? Pardon! En muhteşeminden bir çorba. Yanında da 3 dilim domates. Daha ne isteyebilirsin ki?

15.00... Orman yürüyüşü. 5 kilometre (2). Sabahkinden farkı, öğleden sonra olması.

16.15... Dönüş. Üfffffff! Meyve saati. 3 adet mandalina veya iriden biraz büyük bir elma.

16.30- 19.00... Serbest zaman. Havuza girebilirsin. Jimnastiğe devam anlayacağın! Ya da jakuzide yağları erit, işin ne?

19.30... Akşam yemeği. Tencerede kenarında gezinirken suya düşüp boğulmuş tavuk ve haşlanırken unutulmuş fasulye! En iyisi, mercimek çorbası...

20.00... Drink ve beze. Drink, Nutraslim'in çikolatalı sütüne benzeyen Kuşhan'ın özel formülü. Beze dediysem, şeklini görebilmek için büyüteç lazım!

20.30... Ve artık tamamen özgürsün. Doyanlar yatağa, doymayanlar 40 civarı obezle birlikte yemek üzerine ilmi toplantı yapmaya: ‘Sen böreği nasıl açarsın, ben nasıl açarım...'

*

Evet, program bu.

Konuklar arasında eski sinema sanatçılarımızdan (... ....) var.

Çok hoş bir kadındı, biri üfleyip şişirmiş!

Tek sorunu bu.

Ama n'olacak, zayıflar.

Hepimizin amacı aynı değil mi?

Ve (...) Tekstil'in sahibi (...) Amcam.

Sonra (...) Holding'den (...) Abim.

Ve güzel Olivia... Yanında İzmirli kocasıyla...

Neşeli bir grubuz anlayacağınız.

Bir de babasıyla gelen 18 yaşındaki Orkun var... 135 kilo...

*

Gelelim Kuşhan Tesisleri'nde hayatta kalabilmenin inceliklerine...

Öncelikle, önündeki yemeğe sahip çıkacaksın!

Yoksa, sen salata almaya gittiğinde ya da herhangi bir şey için kafanı çevirdiğinde ekmeğin çalınabilir.

Üstelik çalan da suçlu senmişsin gibi direkt gözünün içine bakar:

‘Hangi akla hizmet ekmeğini bırakıyorsun da gidiyorsun?'

Ve tabii 18 yaşındaki Orkun'a kızamıyorsun!

Oğlan doymuyor, n'apsın...

Koğuş Ağası (...) Abi. En az 50. gelişi. ‘Aslında artık fit bile sayılırım' diyor ama 2 kilo alsa geliyor, çünkü tesislerde kendini iyi hissediyor. Adana'dan kimi söylesem biliyor.

Masaya herkesle birlikte oturuyorsun, kıdeme göre masa başına yaklaşıyorsun...

Cezaevi koğuşlarında yeni gelene yapılabilecek en büyük ikram cep telefonuysa...

Kuşhan Tesisleri'nde de kırmızı pul biber...

Ama onlar ikram ettiği müddetçe...

Sen istemeye kalkarsan çok büyük bir ayıp!

Hoş karşılanmıyor...

Bereket, (....) Abi, Yumurtalık'tan komşumuz, beni kolluyor, yol yordam öğretiyor...

*

Bu arada, kilo vermek için orada bulunan kadınların modaya düşkünlüğü de inanılır gibi değil. 150 santimlik kalçalarıyla tayt giymeden asla yürüyüşe çıkmıyorlar.

Bir filme benzetmek gerekirse...

Görüntü Tinto Brass'tan ziyade, Fellini filmlerine dönüşüyor...

Ve tabii her yeni gelen şişman misafire kart açılıyor, kilolar takip altında.

Eğer bir haftada kilo vermezsen Kuşhan seni oyuyor.

Ama dur sadece seni mi?

Ih-ıh. Sana hizmet veren personeli de. Çünkü onlar da takibe alınıyor. Bir hafta içinde kilo vermiyorlar mı, ya da kilolarını koruyamıyorlar mı? Demek ki ki gizli gizli yiyorlar, hadi onlara da güle güle...

Söylemeyi unuttum, garsonların cebi tatlandırıcıyla dolu.

Çünkü şeker, katiyen yasak.

Tuz da kesin yasaklar lisesinde.

Kırmızı pul biberin yasak olması da o yüzden, tuz içeriyor.

Bir tek karabiber serbest...

Bir de nane-kekik ve kırmız toz biber...

İnsanlar ne yediklerini unutmak için, bütün baharatları yemeklere boca ediyor...

Akşam yemeğinde de salata serbest. Ortada duran soğan ve turp ekmek vazifesi görüyor. Millet saldırıyor. Sonra da haliyle her akşam aynı muhabbet oluyor:

‘Bana bir şey dokundu ama ne..?!'

Evet, şimdilik bu kadar.

Kuşhan, bunları yazdığımı bilse beni oyar.

Odasında yiyecek bulunan 2 kişiyi direkt attı.

‘Gitmezseniz, jandarmayla gene yollarım' dedi.

Kulağımla duyduğum bu.

Gidişler gözümle takip.

Unutmadan, ben, iki haftada 9 kilo 100 gram verdim...

Ve burayı çok sevdim.

Yine geleceğim.

O zaman gizli günlük tutmayacağım, söz veriyorum! ''

ALINTIDIR

abla aksam aslında yarım dılım degıl daha az da ben duz hesap oyle yazdım .yenı peynır almıştımpeynıurın tadına bakmak ıcın aldım.
dıger ekmekler yarım oglende ekmek yemedim.

buarada abla kısır yıyebılrsın demıstın onu nezaman yemek doğru olur?

ayse abla kaptanım dayımın durumu agırmıs heran hersey olabılır allah korusun bırsey olursa sabah gıremeyebılırım dıye sımdı tartıldım 91,5 geldım

(92-91,5)/92*100=0,54

belirteyımde gıremezsem bunu alırsınız bırsey olmaz sabah gıtrebılecek olursam tartılır yenıden soylerım kılomu

sabah bır tartıldım 91 bır tartıldım 91,5 geldım demıstım ya dun tartı zemınden dolayı dengesız dıye ben garantı olsun 91,5 dıye duşundum kendıme.
sımdıde 91,5 geldım.
sabah yıne tartılırım

toplam spor 200 dk
toplam suyu yazıcakmıyız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…