75'ten 50'ye... Son 9 kilo!

bende istiyorum ki hiç diyabetli kalmasın herkes iyileşsin annmde diyabetli bendede insülin direnci olacak diye çok korkuyorum bu yüzden çok dikkatli davranıyorum tahlil ve tetkiklerimi ihmal etmiyorum bendede hipertiroidi var kilo vermemi zorlaştırıyor

Yukarıda anlattığım gibi, kendisi diyetisyen değil, çoğu şeyini de doğru bulmakla beraber kendisine branşları dışında saygı duymuyorum. Yalan değil belki ama tercih meselesi, diyetisyenler neden varlar o zaman bir dahiliyeci yapabilirdi bu işi.. Benim şekerle alakalı tavsiyem, meyveleri proteinle tüketmek. Tarçını hayatımıza sokmak, ki meyve ve sütlere çok yakışır.. Onun dışında pirinç yerine bulgura ve tam tahıla yüklenmek, baklagillerden uzak durmamak gerek.

Canım benim elbette haklı olabilrsin ama bende gittim diyetisyene hem özele hem devlet hastanesine herkese aynı fotokopiyi vermeleri dogrumu sence üstelik bu insanlar sürekli yabancı yayınları takip ediyorlar kendilerini yeniliyorlar. Yıllarca bize yumurta kırmızı et yedirmediler. Profösör olmak kolaymı. valla diyetisyenler neden var cidden bende bilmiyorum büyük bir pasta var herkes nemalanma peşinde çünkü modern hayyatta obezite çok fazla buda onların işine geliyo şişmanlar olmasa onlar işsiz kalacak:) bu kadın iç hastalıkları uzamanı erkan topuz onkoloji bölümü başkanı ne diyorlar kendinizin doktoru olun kimseye güvenmeyin.

Evet o bir diyetisyen değil. O iç hastalıkları uzamanı dahiliye profösörü organların düzgün çalışması onun branşı olayda bu zaten. Amaç sağlıklı beslenmek hücreleri doyurmak. Diyetisyene gittim bana günde 6 dilim ekmek verdi.

Vallaha benim elimde şuan bir sürü diyet var haftalık, tamamen bana göre düzenlenmiş şekildeler.. Herkese aynısını vermediğini biliyorum çünkü aynı kişiye ablamda gitti, ortalama bütün diyetler birbirine benzer, ben toplama diyetler yapıyorum zaten. Örneğin haftanın 1 günü proteinle besleniyorum (dukan), 1 günü karatay usulü besleniyorum. Geri kalan günler normal diyetler gibi. Ama gittiğim diyetistenden çok memnundum ama kendisi başka şehirde

Aslında az bile vermiş, :) benim ilk diyetim 12 dilimdi. Ablamın 8 dilimdi. Şuan 6 ya indirdim. Haftanın belli günleri de sadece proteinle besleniyorum. Gayet rahat vermiştim 12 dilim ekmekle de. Belki size yaramadı. bilemiyorum...

Evet canım vücudun kilitlenmişti resmen. Şimdi de ben o durumdayım bakalım nasıl kurtulacağım :) Olmadı beslenme biçimimi değiştireceğim senin gibi.

Ne iyi hissediyor insan böyle olunca değil mi :) Ben de dün en son kasım ayında gördüğüm arkadaşlarımı gördüm, eskiden yönetici olduğum toplulukta bir etkinlik vardı oraya gittim. Herkes şaşırdı beni görünce. Yarım kalmışsın diyenler oldu, devamlı nasıl zayıfladın sorularına maruz kaldım. En güzeli de eski sevgilim geldi tam ben çıkacakken, o da en son kasım başında görmüştü beni. Sen nasıl zayıfladın ya böyle dedi, muhabbet kurmaya çalıştı falan. Eve resmen uça uça geldim Tanıdıkların yüzündeki o gıptayla bakar ifadeyi görmek paha biçilemez arkadaşlar, hiçbir yemek o keyfi veremezdi bana

01/03 64.7
02/03 64.5
03/03 64.7
06/03 64.7
08/03 64.6
09/03 64.5

sabah uyanınca 1 bardak suya akşam ısladıgım 2 ceviz
2 tane gün kurusu
1 köy yumurtası(çok minik)
1 dilim beyaz peynir
5 tane yeşil zeytin
2 cherry domates
yeşillik tere roka

Son düzenleme:

Ne güzel canım menün :) Benim canım çok istiyordu birkaç gündür, dayanamadım tost yaptım. 50 gram (2 dilim) esmer ekmek tüketmiş oldum. Üzerine de biraz fıstık ezmesi yedim 420 kalori aldım ama böyle daha iyi oluyor, akşam yemeğinde abartmamış oluyorum.

Bugünlerde iştahımı çok zor kontrol ediyorum kızlar ya ne yapacağım böyle

Ögleden sonra yürüyüşe çıktım tam 1 saat 10 dk tempolu yürüyüş yaptım eve geldiğimde ölüyodum yorgunluktan. Hemen bi türk kahvesi yaptım yanında 2 minik kare bitter yedim ama kendimi alıkoyamadım 1 tatlı kaşıgı da nutella yedim gitti beni yürüyüş yani ama dayanamadım napiyim. Her zamanki gibi akşam yemegim saat tam 18:00 de idi menümde bugün pırasa vardı yanındada yogurt tabi ikisindede bol acı vardı. MinervaMcGonagall minervacığım bende senin gibiyim zor zaptediyorum kendimi. Hiç yapmadııgm bişey yaptım 21:20 de 2 dilim ayva yedim. Yemeklerden sonra hele hele akşam 18:00 den sonra asla ağzıma bişi sürmezdim ama dayanamadım. Meyvelerin özellikle yemeklerden önce tüketilmesi gerektiğini aksi halde şeker olarak depolandıgını biliyorum aylar sonra ilk kez yaptım pişmanım:)

Bu aralar ben de hep meyve, çikolata vs. istiyorum canım dayanamıyorum Sabah uyanır uyanmaz yarım ayva yedim ben de. Yarın sabah yine yiyeceğim tadı damağımda kaldı. Akşam da kabak yemeği yapmıştım tam hafif bir menüyle atlatıyorum diye sevinirken dayanamadım bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi yedim. Babam nereden aldıysa resmen diyetime sabotaj oldu ya nutella falan gözüm görmüyor da bu markanın fıstık ezmesi çok güzelmiş. Bitse de kurtulsam

Allahtan ayva zararsız hatta çok faydalı bir meyve ve tok tutar. O kadar çok şeyden kısıyoruz ki1-2 tatlı kaşığından zarar gelmez. afiyet olsun

01/03 64.7
02/03 64.5
03/03 64.7
06/03 64.7
08/03 64.6
09/03 64.5
10/03 64.2

sabah
1 ceviz
1 yumurta
1 dilim peynir
2 cheryy domates
5 yeşil zeytin
çeyrek avakado dilimi

öglen
2 dilim fit kek

akşam yemeği 18:00(her daim)
birazdan patlıcan yemeği yapıcam :)
öncesinde yarım greyfurt yiyeceğim
kendi yaptıgım turşum ve yogudum olacak
gerisi Allah kerim :)

NOT: FİT KEK TARİFİM
2 yumurta
1 s.b yoğurt
1 pkt kabartma tozu
kuru incir-üzüm
ceviz
portakal kabugu rendesi
tarçın
1/2 zeytinyagı
zencefil
yulaf ve tam bugday unu yada kepek (aldıgı kadar)

VE unutmadan 50 dakika tempolu yürüyüş( bi anda yagmur bastırınca tempom dahada arttı:):)

Allahtan ayva zararsız hatta çok faydalı bir meyve ve tok tutar. O kadar çok şeyden kısıyoruz ki1-2 tatlı kaşığından zarar gelmez. afiyet olsun

Haklısın canım benim :) çok sağol.

Harikasın yine :) 63'e çok az kaldı. Fit keki de deneyeceğim ilk fırsatta.

Ben de sabah yulaf ezmesine azar azar badem, kaju, kuru cranberry, kuru kayısı, kuru üzüm ekleyip müsli yaptım. Çok besleyici oldu ve bayağı hoşuma gitti :)

İyi geceler kızlar. Bugün sabah kahvaltısında 350 kalori, akşam yemeğinde 600 küsur kalori aldım. Spor olarak 4 fast miles ve ardından 105 squat yaptım. Neden bilmem spor akşam saatlerine kalınca çok daha zor geliyor. Gündüz saatlerinde hoplaya zıplaya yaptığım 4 fast miles bu akşam canımı çıkardı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…