75'ten 50'ye... Son 9 kilo!

Günlük öğünlerimi 2 ye indirme kararı aldım sabah kalhvaltısı ve akşam yemeği olarak becerebilirsem tabii. Sabah çok sıkı kahvaltı yapıyorum
2 gün kurusu
1 ceviz
1 köy yumurtası
1 dilim peynir
5 zeytin(yagsız tuzsuz kendi imalatım:)
tere roka

öglen acıktım 2 kare bitter eşliğinde türk kahvesi

akşam
portakallı kereviz
bol salata(tere roka dereotu kereviz yapragı kırmızı lahanalı )
ve yogurt( kendi imalatım yine)

40 dakika tempolu yürüyüs

Yemeklerinize pul biber karabiber ekleseniz susatır belki kızlar, ben ne zaman baharatlı yemek yesem deli gibi su içerim.

canım zaten ben son zamanlarda çok acılı yemege başladım motabolizmayı hızlandırıyor ve tuvalete çıkarıyor. Biliyosunuzdur Mesut Yar bu acı sayesinde dünya kilo vermiş. Birde bununla ilgili kitap yazmış. Ayça Kayada aynı şeyleri söylüyor. Elimden geldiğince yemeğe çalışıyorum.

Teşekkür ederim tatlım. Bende suya biraz limon suyu damlatıp içmeye başladım. İşe yarıyor tavsiye ederim.

Gerçekten mi? Sizde işe yaradı mı? Bende bir deneyeyim bakalım. Kızlar bide diyet yaparken sakın karbonhidratı tamamen kesmeyin çünkü karbonhidrat yağların yakılmasında gereklidir. Eğer tamamen kesersen kilo kas ve sudan gidermiş.sakıncası yoksa sen kaç kilosun ve hedefin kaç sorabilir miyim?

Ben de hep pulbiber ekiyorum canım yemeklerin ve yoğurdun üstüne. Bel çevresindeki yağın erimesine de katkısı varmış :)

Ben de iki öğün yemeye çalışıyorum uzun zamandır canım ama son haftalarda kilo kaybımda bir duraksama var hatta gerileme. Sebebini çözemedim. Eğer bu hafta da kilo verememiş olursam değişim olsun diye karbonhidrat rejimine döneceğim.

Canım ama o şekilde sağlıksız kilo verirsin verdiğini de geri alırsın hem kaldı ki çok yorulursun bu diyetle pes,etme noktasına gelebilirsin.haftada bir kilo vermeye çalışsan bile kârdır.

Evet canım acıyı abarttıgım zaman cidden işe yarıyor. Karbonhidratı tamamen kesmemeliyiz canım ama biliyosun vücudun yüzde 1 i karbonhidrat bizde bu oranda almalıyız amabu demek değilki karbonhidrat almak için pilav makarna vs rahatça yiyebiliriz. zaten yediklerimizde mutlaka var extra ekmek vs yemege gerek yok. Ben bu konuda canan karataya inanıyorum yag yakmak için karbonhidrata değil doğal yağa ihtiyacımız var. ben bu sabah tartıldım 64.6 kiloydum gecen hafta bugün 64.5 idim çok sinir bozucu. 1. hedefim martta 4 kilo vermek. Aslında hedefim biraz şaştı amacım marta 63 ile girip martta 3 kilo vermek nisana 60 ile girmekti. Ama ben evde spor yapmayı sevmiyorum havalar yüzünden tembellik yaptım biraz suda içmeyince o 1.5 kiloyu veremedim. Ama dün itibariyle tekrar hırslandımo gazla attım kendimi ormanabün 1 saat bugün 40 dakka aa pardon 50 dakka tempoluı yürüyüş yaptım bakalım martta 4 kilo verebilirmiyim şimdilik amacım bu. sonra
nisan da 3
mayıs ta 2
55 oluncada korumaya almak.

minervacığım hatırlıyosun değilmi ben resmen 2 ay takıldım sonra bi kaçamak ardından ayran detoksu nasıl iyi gelmişti çok motive olmuştum. Bu hafta sebze agırlıklı başladım öyle devam edecegim bakalım. hafta sonuna kadar. pazartesi 63 olmak zorundayım yoksa hedefimi tuttrumam mümkün değil.

Peki acıyı nasıl yemeklerde kullanıyorsun ya da özel bir kür mü yapıyorsun acılı? Bu arada umarım hedefine ulaşırsın

2 ay önceki fotolarımlaşimdiki arasında çok büyük değişim var o kadar şiş idiki yüzüm aynaya bakmaktan fotolarıma bakmaktan nefret eder hale gelmiştim. şimdi o şişlik çekildi eski güzelim yüzüme kavuştum o kadar mutluyum ki kızlar anlatamam şimdi giyinmek makyaş yapmak saçlarıma şekil vermekten zevk alıyorum. Önceden pijamalarımı çıkarmak saçlarımı açmak dahi istemiyodum. Evden çıkmak işkenceydi hiçbişeyden mutlu olmuyodum. şu halimden bile çok memnunum. Bugün uzun zamandır görüşmediğim bi misafirim vardı beni çok motive etti.beni lise yıllarımdan tanır ben lisedeyken 45 kiloydum

Peki acıyı nasıl yemeklerde kullanıyorsun ya da özel bir kür mü yapıyorsun acılı? Bu arada umarım hedefine ulaşırsın

yok canım özel kür filan yapmıyorum. Dayıyorum pul biberi isotu yada yazdan kuruttugumuz acı biberler filan bide ev yapımı acı turşu ye
ayrıca ev yapımı tursuda k2 vitamini varmış
bu vücuttaki fazla kalsiyumu kemiklere verirmiş. hem kemik erimesine engel oluyor hemde vücutta biriken kalsiyumun böbrek taşı oluşumunu engelliyormuş tabi herşey dozunda olmak kaydıyla

Canım ama o şekilde sağlıksız kilo verirsin verdiğini de geri alırsın hem kaldı ki çok yorulursun bu diyetle pes,etme noktasına gelebilirsin.haftada bir kilo vermeye çalışsan bile kârdır.

canım bugün şu saate kadar hiç acıkmadım acıksaydım ayranım hazırdı ama dediğim gibi kendimi zorlamadan 2 ögün deniycem olmazsa zorlamıycam merak etme. Akşam yemeginden sonra acıkırım diye düşündüm ama kereviz acayip tok tuttu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…