🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Banka faiz işletir yalnız tikkat et bebeyim:KK70:
(Banu Mehmet çifti tikkat et bebeyim:KK70:)
ne oldu ya onlara hiç görünmüyorlar artık, ayrıldılar mı :KK70:
Ayy 2 gündür ben de çok fenayım doymuyorum midem kaziniyor gözüm zaten ac😂
Sporu hiç aksatmamam lazim bu hafta yoksa güme gideriz😂
niye böyle olduk balım yaa, ramazan geliyor diye vücut saldırıya mı geçti ne yaptı. Hayır yani nerden biliyor ki ramazanı falan :KK70:
Kızlar benim yapamadığım bir off günüm vardı bugün eşimle yine işi astık akşam da arkadaşlarım ile kahve içeceğiz tatlı yemem söz 🤣 bugün menü ve spor bildirmesem olur mu Karabuğday patlağı falan aldım bugün yarına gelirim. Ama hala su tutuyorum 😞geçicidir inş iki kilo birden atar haftaya
Keyfine bak kardeşim, sefan olsun :KK54:
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik ben çok hastaydım ve çok yoğun çalıştım. Dikkat de etmedim beslenmeme. Ama geri döndüm bugünnnn
Çok geçmiş olsun canım. Hastayken psikolojik olarak da salıveriyoruz sanırım. Kısa zamanda toparlarsın üzme kendini.

Beyne botoks yapamıyorlar mi doyamama hissimi bastıracak. 😁 benim yeme hissim tamamen psikolojik. Diyetisyenle olurr dedim evet oldu da ama devam etmeyince yine aldim.🤬
Evet ya bizim bu psikolojiye bir çare bulmamız lazım. Ne zaman evde yalnız kalacak olsam ne yesem diye planlar yapıp duruyorum. Bizim kafada bitirmemiz lazım bu işi.
Canim ben bu aralar gerçekten alıştım biraz aştım sanki eskisi kadar canım istemiyor abur cubur 🩵 bu hafta regl öncesi olduğu için hormonlar tavan ondan şaştı dengem😁
Her şeye de ağlayasım var 🥹
Birazdan oturup ben niye kilo alıyorum diye ağlayabilirim mesela:KK70: :KK70:
Benim için de ağla civcivim, benim songülüm de veremiyor neden acep diye de sorgula lütfen :KK70:
Öyle bir şey yok:KK12:

Ye ye nolcak menü yazma balım şifa olsun sefan olsun bi keyif yapın esinle😝

Geçmiş olsun canım neyin vardı iyi misin simdi

Cuma günü ben de bi çiğ köfte yapıyım en iyisi böyle olmayacak:KK70: eksi eksi:KK72: Yanina da marul bol limonlu :KK8:
Ayy neyse ben elencem böyle gidersek susuyum en iyisi:KK70:
Ben bu akşam yedim balım, nasılsa hazır dolapta vardı. Tabi kalanı 3 kişi paylaşınca 5 küçük sıkım düştü hakkıma, olsun nefsimi köreltti ya yeter bana. Sana da şimdiden afiyet olsun balım.
Akapuntur var ama ne kadar sağlıklı bilinmez
Hiç sevmediğim o cümleyi kullanıcam şimdi, benim bir tanıdığım yaptırdı, seanslara devam ettikçe kilo verdi ama bırakınca hepsini geri aldı canım malesef. kesin çözüm olan tek şey bizim irade sahibi olmamız.

Tamam canim kolay gelsin😘

Regl yakın mı canım?
Ben de 2 gündür öyleyim

:KK43: :KK43:

:KK70:
Kurupastalar neyse reglmissin o yüzden gormuyorum😁 bugün dengele ama😘

Afiyet olsun canım ara yapmadan iyi durmussun😁 ben zaman geçsin de ara yapayım diye bekliyorum🤣

Canim biz normalde spor yarışı yapıyoruz o zaman puanlama yapıyoruz.
Ama bi ölçüt diyorsan mesela yaklaşık 45 dk hızlı tempo spor öneriliyor Haftada en az 3 kez.
Eliptik bisiklet, yürüyüş, yüzme, ip atlama, koşu bu tarz kardiyo olmalı.
Pilates plank falan da evet olur ama o mesela kardiyonun arkasına sikilasmak amaçlı yapılmalı. Spor hocam öyle yaptiriyordu bana ben de zaten zamanla vücuduma bunun çok iyi geldiğini keşfettim.

Mesela 30 dk yürüyüş, 10 15 dk pilates çok güzel kombinasyon oluyor Başlangıç için. Ben bu sekilde çok güzel sikilasmistim.

Ama tek başına pilates plank o tarz sporlar kilo pek kaybettirmiyor (kardiyo kadar)
1 hafta felan kalmıs olması lazım. Ben duygusal olarak düsük oldugumda cok etkiliyor beslenmemi malesef. Keske öyle olmasa. Hiç bişey için çaba gösteresim gelmiyor.

Evet ya bizim bu psikolojiye bir çare bulmamız lazım. Ne zaman evde yalnız kalacak olsam ne yesem diye planlar yapıp duruyorum. Bizim kafada bitirmemiz lazım bu işi.

Benim için de ağla civcivim, benim songülüm de veremiyor neden acep diye de sorgula lütfen :KK70:

Ben bu akşam yedim balım, nasılsa hazır dolapta vardı. Tabi kalanı 3 kişi paylaşınca 5 küçük sıkım düştü hakkıma, olsun nefsimi köreltti ya yeter bana. Sana da şimdiden afiyet olsun balım.

Hiç sevmediğim o cümleyi kullanıcam şimdi, benim bir tanıdığım yaptırdı, seanslara devam ettikçe kilo verdi ama bırakınca hepsini geri aldı canım malesef. kesin çözüm olan tek şey bizim irade sahibi olmamız.
Önemli olan kafada bitirmek işte.
Ay bende evdeyken az yiyorum ama dışarıdayken yedikçe yiyesim geliyor 🤦🏼‍♀️

Önemli olan kafada bitirmek işte.
Ay bende evdeyken az yiyorum ama dışarıdayken yedikçe yiyesim geliyor 🤦🏼‍♀️
Dışardayken porsiyon belli ötesine pek geçmiyorum o yüzden ama ev çok tehlikeli. Gerçi dediğin gibi kafaya koyunca evdeyken diyet daha kolay yapılıyor, diyete uygun yiyecekler seçebiliyorsun ama dışarda çoğu zaman bulmak sıkıntı. O yüzden de kalorili yemekler tüketiliyor.

Ben şimdi menülerimi nasıl hatırlayacam yaa :bicak:

Kızlar cumartesiyi zerre hatırlamıyorum ben ama kaçamak yapmadığımı biliyorum. Yürüyüş de yapmıştım.

20 Mart Pazar
11.30 kahvaltı
2 dilim esmer ekmek, 1 dilim peynir, domates salatalık, yumurta.

18.30 akşam
çeyrek beyaz ekmek, 2 tavuk kanat, 1 pirzola, 3 köfte (mangal yapmıştık), iki kaşık patlıcan salatası, biraz yoğurt.

20.00 çay yanı bir kare kadayıf (büyük değildi), çekirdek.

21 Mart Pazartesi
Kahvaltı yok

13.30 öğle
2 orta boy lahmacun.

19.00 akşam
5 küçük sıkım çiğköfte, 1 domates, 1 kornişon, 1 kaşık patlıcan salatası, 200 ml ayran.

19.30 çay yanı 10-15 adet yer fıstığı.

Su 2 lt
spor 8000 adım

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik balım tatlı için verdiğin cezayı yarın yapacağım bilgin olsun.

Stresin mi var canım, niye böyle oldun.
Regl olcam olmadan önceki hafta hep böyle oluyorum ya:KK43:
Stres zaten hep ver be balim:KK14:
Bugün de çok erken uyandım bir daha uyumadım uykumu alamadım yorgunluk vardı ondan da saldırmış olabilirim hiç bilmiyorum.
Ama Bence tamamen hormonal çünkü zor dayanıyorum cidden resmen midem kazinıyor son günlerde😐
İnşallah yarın dengelerim😔bu da yanlış biliyorum ama mecbur az yicem kahvaltıyı atlarım yarin.

Regl olcam olmadan önceki hafta hep böyle oluyorum ya:KK43:
Stres zaten hep ver be balim:KK14:
Bugün de çok erken uyandım bir daha uyumadım uykumu alamadım yorgunluk vardı ondan da saldırmış olabilirim hiç bilmiyorum.
Ama Bence tamamen hormonal çünkü zor dayanıyorum cidden resmen midem kazinıyor son günlerde😐
İnşallah yarın dengelerim😔bu da yanlış biliyorum ama mecbur az yicem kahvaltıyı atlarım yarin.
Balım yarın kahvaltıyı asla atlama, bence en büyük yanlışı burda yapıyoruz. Hatta sağlam bir kahvaltı yap ki akşam tekrar açlıkla boğuşma. Gün içinde yeterli yemediğimiz için akşam yorgunlukla birlikte vücut eksiği yerine koymaya çalışıyor. Bu da bizi yoldan çıkarıyor. Regl dönemleri zaten sıkıntılı bir de az yiyerek kendini daha fazla strese sokma. Gerekirse bu hafta eksi görmeyiver tartıda ama yeme düzenini gereksiz bir şekilde bozma.

Günaydın 21.03.2023
Sabah 10.00 1 yumurta domates salatalık 6 zeytin 3 parmak genisliginde peynir
Ara 1 sade kahve
Öğlen 2 küçük poğaça yedim😏
Akşam 1 tabak nohut yemeği, 3 kaşık bulgur pilavı
6 bin adım yürüyüş tempolu

Balım yarın kahvaltıyı asla atlama, bence en büyük yanlışı burda yapıyoruz. Hatta sağlam bir kahvaltı yap ki akşam tekrar açlıkla boğuşma. Gün içinde yeterli yemediğimiz için akşam yorgunlukla birlikte vücut eksiği yerine koymaya çalışıyor. Bu da bizi yoldan çıkarıyor. Regl dönemleri zaten sıkıntılı bir de az yiyerek kendini daha fazla strese sokma. Gerekirse bu hafta eksi görmeyiver tartıda ama yeme düzenini gereksiz bir şekilde bozma.
Balım haklısın olmazsa yaparım birazdan.
Yeni uyandım midem o kadar kötü ki nerdeyse cikaracaktim🤦🏼‍♀️ alerjimi de tetikledi tıkanmış bir şekilde uyandım. Nerden yedim ya sağlam bir yerim kalmadi😶

X