Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

Aynen hevesimi de alırım bu diyet denemelerinden sonra normal diyet düzeni
Sürdürülebilir olmayan herhangi bir diyeti yapmak bana aşırı anlamsız geliyor. Sadece vücudunu aptala çeviriyorsun ve ne yapacağını bilmez hale geliyor. Haftada 1 kilodan fazla kilo vermek zaten sağlıksız. Düzenli spor düzenli ve sağlıklı beslenme , 4 günden fazla yapılması Bile önerilmeyen şeyler yapma kilo vermek için değmez sağlığını bozduğuna! Burada senelerdir zayıflamaya çalışan herkes bi yerlerde denemiştir verdiği o kiloyu da geri almıştır çünkü verdiğin kilo değil, kilo kalori yakarak az KB ve yağ alarak verilir, o diyetlerde sadece su ve kas kaybedersin

Bana söylenen her şeyi biliyorum aslında fakat taktım işte kafaya sonuç ne olursa olsun denemezsem içimde kalır tüm uyarılar için teşekkür ediyorum

Cok oldu canim ya. Yine doymamaya basladim.

Kizlar elma diyetini 6 gün yaptım belki merak edenler olur 2 kilo verdim, regl dönemindeyim daha fazla vermiş olabilirim sağlıksız olsa da 6 gün içinde hiç zorlanmadım (evdeydim o yüzden de rahat geçti) elma çok tok tutuyor, gözüm kararmadi halsiz hissetmedim ağır spor yapmadım hafif Leslie yaptım sadece

Günaydınlar herkese
Genelde yazılanları takip ettiğimde bi iki konu var bişeyler söylemek istediğim. Nerden baksan 2014 den beri bir zayıflama maceram var ve toplamda 25 kilo verdim. Akla gelebilecek pek çok yöntem denedim şok diyetler düşük kaloriler vs vs. 30 yaşına geldim safra kesem yok ve midemde çeşitli rahatsızlıklar var sebebi yaptığım anlamsız diyetler ve beslenme şekilleri. Ama aslında beni fit görüntüye ulaştıran sağlığımı kaybettiren bu saçma şeyler değil aksine beni tekrar toparlayan ve zayıflarken sarkmamı engelleyen 7 senedir yaptığım sporlar oldu! Kilomu korumamı sağlayan haftalık detokslar değil sağlıksız besinleri gerçekten bir daha yemek istemeyerek hayatımdan çıkarmam oldu. (Paketli gıdalar, beyaz şeker, asitli içinde koruyucu bulunan gıdalar, beyaz ekmek vs) gerçekten faydasını görmediğim şeyleri yemekte istemiyorum artık canım çekmiyor daha çabuk doyuyorum vs. Bu zayıflamanın fiziksel kısmıyla ilgili.
birde psikolojik kısmına gelelim. Bildiğimiz bilimsel gerçekler var ve en önemlisi vücut makine değil yani bugün 200 gr pirinç yedim diye yarın 200 gr eklenmez vücuda. Hep farkettiğim 100 gr aldık diye üzülmek ya verince sevinmek. Vücudun zaten standart 2 kilo aşağı yukarı oynama hali var yani kış gelir 1 kg artarsın yaz gelir azalırsın, bi ilaç alırsın şişersin, yemek yemeyi unutursun ertesi gün eksi görünürsün, bunlar ne zayıflamak ne de kilo almak. Bir kilo 10000 kalori civarıydı diye hatırlıyorum. Yani senin günlük kalori ihtiyacın 1900 ise hergün 1700 kalori alırsan sporda yaparsan zayıflarsın. Zayıflamak için bu 10000 kaloriyi vücuttan atmak gerekiyor, dolayısıyla akşam yendiğimiz 2 dilim börek sana en fazla 400 kalori verir ama 400 gr aldırmaz! Çoğumuzun vücudu cuma eksi gelmeye kitlenmiş. Herkes haftaiçi daralıyor haftasonu yiyor pazartesi artı hadi Cuma’ya kadar detoks sonra. Bu psikoloji de vücudun ayarlarını bozuyor.
Uzun uzun yazdım faydalı olacağını düşündüğümden çünkü hep benzer sorular görüyorum burada da! Yani işin özeti sağlıklı beslenme spor ve stressiz yaşam! Vücut sağlıklı kilosuna ulaşıyor kendiliğinden,ben diyetle 72 den 60a 2 senede ancak geldim bir aşağı bir yukarı ama sağlıklı beslenme spor ve stressiz yaşamla hiç inemem dediğim 47lere birkaç ayda geldim. Hemde sıkılmadan yorulmadan, şuan aldığım kilolarda tamamen düzenim bozulduğu için coronadan sonra düzen otursa biliyorum ki vücut aynı sağlıklı yere dönecek Buda kendime inanmamı kolaylaştırıyor.
Spor spor spor diyerek bitireyim

sevgiler kocaman

Bu kadar yazdım birde öncesi sonrası yapayım ilk fotoğraf yaş 20 kilo 72
İkinci fotoğraf yaş 30 kilo 47

Eklentiler

• 65098F1F-FBB1-4CF8-9940-C56666724B46.jpeg
    51,6 KB · Görüntüleme: 24
  • FBC0D36E-766B-41F0-BE56-92BE941BF1F5.jpeg
    157 KB · Görüntüleme: 28
Uzun, güzel bir serüvenini anlatmışsın, benim ilk diyet denemeleri o yüzden değerli deneyim bilgin için teşekkür ediyorum,
Sadece eksilere odaklanmak evet çok akıl karı değil önemli olan her zaman sağlıklı beslenmedir, fakat o eksilere dönemsel olarak odaklanmak moral için ve kısa bir gaz almak için gerekli olabiliyor naçizane fikrim nasıl ramazanda oruç tutuyor az yiyor bazı besinlerden eksik kalıp ay sonunda vücut için faydalı oluyorsa, aynı şekilde dönemsel kısa süreli açlık veya eksik besin bence faydalı olmakta çünkü vücut da ihtiyaç besinler depo halinde bulundugu için onların yakılması (otofaji ile zararlı hücrelerin ölüp yeni hücreler ile yenilenmesi) gençlik iksiri gibidir. Önemli olan dozunda olup vücudu dinlemek zorlanarak veya bayılarak aç kalinmamali.
Sana kesinlikle katılıyorum spor spor spor

Ortim söylediklerine katılıyorum. Benim de çok denemelerim oldu bu zamana kadar ama uzun soluklu olmadı hiçbiri. Sonunda anladım ki insan önce bedenini tanımalı onun tepkilerine göre davranmalı. Sonuç olarak biraz olsun kendimi bedenimi tanıdım ve tek tip beslenmenin bana göre olmadığını anladım. Sadece dengelemek gerekiyor. Bir de dediğin gibi spor spor spor. Öyle ki takıma gireli 3 hafta oldu ve ben 5 kilo vermişim. Ama eşim daha fazla vermiş gibisin diyor. Sıkılaştığımı hissediyorum.
Bu kadar yazdım birde öncesi sonrası yapayım ilk fotoğraf yaş 20 kilo 72
İkinci fotoğraf yaş 30 kilo 47
Fıstık gibisin otiiim. Yalnız 30 olduğun fotoda 20 yaşında gibisin. Maaşallah

Seni çok iyi anlıyorum canım. Birkaç kilo hızlıca verip kendini ateşlemek istiyorsun. Senin için motivasyon olacak. Ama mutlaka bedenini dinle. Sporu ihmal etme. Biz bu işi başarıcaz ❤❤

Köfteciye gideceğiz, 200 gram kadar köfte ve yoğurt yerim diye düşünüyorum . Gitmeden bol bol da su ve kahve içersem abartmam sanırım :) Hedef kilomu gördüm de bugün korumam lazım Azimliiii
Yiyeceklerini önceden planlamak güzel oluyo canım. Şartlanmış olunca yiyemiyorsun otamatik olarak. Bence hedefe ulaşacaksın yine bu hafta

Seni çok iyi anlıyorum canım. Birkaç kilo hızlıca verip kendini ateşlemek istiyorsun. Senin için motivasyon olacak. Ama mutlaka bedenini dinle. Sporu ihmal etme. Biz bu işi başarıcaz ❤❤
Burası olmasa gerçekten bırakmıştım, irademe hiç güvenmiyorum, burası beni dinç tutuyor hedefimi hiç unutturmuyor

Akşam için yemek planladık ailemle. Şimdiden ne yiyeceğimi planlıyorum o saate kadar oruca devam edeceğim. Nefsimle savaşım olacak
Aman canım dikkat et listedesin
Şükürler canım çok sevindim

Günaydın ortim
Sağ ol canım
Cok oldu canim ya. Yine doymamaya basladim.
Sen emziriyor muydun canım
Hadi bakalım bir iki kilo da İsveç diyetiyle gitsin inşallah Ben de bir sen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…