Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

Günaydınlar herkese❤️🔥😍
Genelde yazılanları takip ettiğimde bi iki konu var bişeyler söylemek istediğim. Nerden baksan 2014 den beri bir zayıflama maceram var ve toplamda 25 kilo verdim. Akla gelebilecek pek çok yöntem denedim şok diyetler düşük kaloriler vs vs. 30 yaşına geldim safra kesem yok ve midemde çeşitli rahatsızlıklar var sebebi yaptığım anlamsız diyetler ve beslenme şekilleri. Ama aslında beni fit görüntüye ulaştıran sağlığımı kaybettiren bu saçma şeyler değil aksine beni tekrar toparlayan ve zayıflarken sarkmamı engelleyen 7 senedir yaptığım sporlar oldu! Kilomu korumamı sağlayan haftalık detokslar değil sağlıksız besinleri gerçekten bir daha yemek istemeyerek hayatımdan çıkarmam oldu. (Paketli gıdalar, beyaz şeker, asitli içinde koruyucu bulunan gıdalar, beyaz ekmek vs) gerçekten faydasını görmediğim şeyleri yemekte istemiyorum artık canım çekmiyor daha çabuk doyuyorum vs. Bu zayıflamanın fiziksel kısmıyla ilgili.
birde psikolojik kısmına gelelim. Bildiğimiz bilimsel gerçekler var ve en önemlisi vücut makine değil yani bugün 200 gr pirinç yedim diye yarın 200 gr eklenmez vücuda. Hep farkettiğim 100 gr aldık diye üzülmek ya verince sevinmek. Vücudun zaten standart 2 kilo aşağı yukarı oynama hali var yani kış gelir 1 kg artarsın yaz gelir azalırsın, bi ilaç alırsın şişersin, yemek yemeyi unutursun ertesi gün eksi görünürsün, bunlar ne zayıflamak ne de kilo almak. Bir kilo 10000 kalori civarıydı diye hatırlıyorum. Yani senin günlük kalori ihtiyacın 1900 ise hergün 1700 kalori alırsan sporda yaparsan zayıflarsın. Zayıflamak için bu 10000 kaloriyi vücuttan atmak gerekiyor, dolayısıyla akşam yendiğimiz 2 dilim börek sana en fazla 400 kalori verir ama 400 gr aldırmaz! Çoğumuzun vücudu cuma eksi gelmeye kitlenmiş. Herkes haftaiçi daralıyor haftasonu yiyor pazartesi artı hadi Cuma’ya kadar detoks sonra. Bu psikoloji de vücudun ayarlarını bozuyor.
Uzun uzun yazdım faydalı olacağını düşündüğümden çünkü hep benzer sorular görüyorum burada da! Yani işin özeti sağlıklı beslenme spor ve stressiz yaşam! Vücut sağlıklı kilosuna ulaşıyor kendiliğinden,ben diyetle 72 den 60a 2 senede ancak geldim bir aşağı bir yukarı ama sağlıklı beslenme spor ve stressiz yaşamla hiç inemem dediğim 47lere birkaç ayda geldim. Hemde sıkılmadan yorulmadan, şuan aldığım kilolarda tamamen düzenim bozulduğu için coronadan sonra düzen otursa biliyorum ki vücut aynı sağlıklı yere dönecek Buda kendime inanmamı kolaylaştırıyor.
Spor spor spor diyerek bitireyim 🥰🥰

sevgiler kocaman ❤️🔥😍😍😍
Ben bir de sporun yanına protein ağırlıklı beslenmeyi ekleyeceğim kızlar 45 kilo verdim daha da veriyorum spor olarak yürüyüş ve Leslie yaptım ama sebze sevmediğim için protein ağırlıklı beslendim böyle olunca kas yıkımı olmadı o kadar kilo vermeme rağmen aşırı bir sarkmam olmadı detoks hiç yapmadım ama ihtiyaç duymadım kolay kilo veren bir bünyem var kilo vermem hiç durmadı ama artık son 8-9 kilodayım kesin detoksa ihtiyacım olur gibi🤣🤣
Bu kadar yazdım birde öncesi sonrası yapayım ilk fotoğraf yaş 20 kilo 72
İkinci fotoğraf yaş 30 kilo 47
❤️🥰🔥
Vay canım harika gözüküyorsun😍😍
Köfteciye gideceğiz, 200 gram kadar köfte ve yoğurt yerim diye düşünüyorum :olamaz: . Gitmeden bol bol da su ve kahve içersem abartmam sanırım :) Hedef kilomu gördüm de bugün korumam lazım:KK76::eğlence: Azimliiii Azimliiii
Aman sen de akşam karbon dolu bir sofra var zannettim tatlı yeme ama sakın🤭🤭

Günaydın kızlar en uykucunuz olarak güne başlamaya çalışıyorum🤭🤭 Zaten son beş günüm ondan sonra sabah kuşu olacağım mecbur okullar başlıyor son günleri iyi değerlendirip bol bol uyku depolayayım en iyisi🤣🤣🤣

Ben bir de sporun yanına protein ağırlıklı beslenmeyi ekleyeceğim kızlar 45 kilo verdim daha da veriyorum spor olarak yürüyüş ve Leslie yaptım ama sebze sevmediğim için protein ağırlıklı beslendim böyle olunca kas yıkımı olmadı o kadar kilo vermeme rağmen aşırı bir sarkmam olmadı detoks hiç yapmadım ama ihtiyaç duymadım kolay kilo veren bir bünyem var kilo vermem hiç durmadı ama artık son 8-9 kilodayım kesin detoksa ihtiyacım olur gibi🤣🤣

Maaşallah sana canım. 45 kilo vermek çok büyük başarı. Yolundan ilerliyorum. İnşallah ben de başarıcam. 😍😍😍

Maaşallah sana canım. 45 kilo vermek çok büyük başarı. Yolundan ilerliyorum. İnşallah ben de başarıcam. 😍😍😍
Sağ ol canım bir senedir yapıyorum ama vakit be ara geçmiş anlamadım inşallah senin de öyle olacak😍😍Kesinlikle başaracaksın canım senin başlangıç kilon bana göre çok daha iyi dur diyebilmeyi ne güzel başardın çok da güzel gidiyorsun her yönüyle hedef kilonu bilmiyorum ama 7lerin başına gelmeden bırakma canım 🥰😘

Sağ ol canım bir senedir yapıyorum ama vakit be ara geçmiş anlamadım inşallah senin de öyle olacak😍😍Kesinlikle başaracaksın canım senin başlangıç kilon bana göre çok daha iyi dur diyebilmeyi ne güzel başardın çok da güzel gidiyorsun her yönüyle hedef kilonu bilmiyorum ama 7lerin başına gelmeden bırakma canım 🥰😘
Canım benim çok sağol. 😍😍 İlk hedefim 70. Ondan sonrası da yavaş yavaş çok stres yapmadan gider inşallah.

Canım benim çok sağol. 😍😍 İlk hedefim 70. Ondan sonrası da yavaş yavaş çok stres yapmadan gider inşallah.
İnşallah canım 7lere inince insan zaten ayrı bir motive oluyor çok da kafaya takmıyorsun bir yerden sonra çünkü aynaya baktığında bedenin küçüldüğünde çok mutlu oluyorsun🥰🥰

İnşallah canım 7lere inince insan zaten ayrı bir motive oluyor çok da kafaya takmıyorsun bir yerden sonra çünkü aynaya baktığında bedenin küçüldüğünde çok mutlu oluyorsun🥰🥰
Evet canım yaa. O 7li sayıları bi göreyim, çok mutlu olucam. Hatta yeni yıla 7li bi kiloda girmeyi hedefliyorum. İnşallah olur. ❤❤❤

O zaman acıkman da doğal canım haklı olarak bebiş daha ufakmış o yüzden fazla yiyorum diye hiç sıkma canını sağlıklı yiyecekler olduktan sonra sorun yok emzirdiğini için kalori yakıyorsun sen zaten
Az da olsa eksi olayim da sorun yok zaten 😉 dedigin gibi saglikli yemeye calisiyorum ama biraz fazla yiyorum 😩😩

Uzun, güzel bir serüvenini anlatmışsın, benim ilk diyet denemeleri o yüzden değerli deneyim bilgin için teşekkür ediyorum,
Sadece eksilere odaklanmak evet çok akıl karı değil önemli olan her zaman sağlıklı beslenmedir, fakat o eksilere dönemsel olarak odaklanmak moral için ve kısa bir gaz almak için gerekli olabiliyor☺️ naçizane fikrim nasıl ramazanda oruç tutuyor az yiyor bazı besinlerden eksik kalıp ay sonunda vücut için faydalı oluyorsa, aynı şekilde dönemsel kısa süreli açlık veya eksik besin bence faydalı olmakta çünkü vücut da ihtiyaç besinler depo halinde bulundugu için onların yakılması (otofaji ile zararlı hücrelerin ölüp yeni hücreler ile yenilenmesi) gençlik iksiri gibidir. Önemli olan dozunda olup vücudu dinlemek zorlanarak veya bayılarak aç kalinmamali.🤗
Sana kesinlikle katılıyorum spor spor spor 😃😍♥️
Sende haklısın canım insan hemen karşılık bekliyor ilk başlarda sonrasında süreç olduğunu kabul edebiliyoruz• insan aklı hepimiz aynı şeyleri denedik ben bir sağlık sorunu yaşamasın kimse diye kendi deneyimlerimi aktardım sadece. Arada vücudu kandırmaya bende katılıyorum, senede bir ay Vegas besleniyorum genelde vejetaryenlere yakın sayılırım zaten ama vefan beslenmede ciddi faydalar sağlıyorum, yada elma detoksu gibi şeyler. Ama detoksların güzelliği de zaten kısa süreli olması 🔥❤️
Wow 💥
Çok güzelsin maşallah, 30 yaşında kilo verince gerçekten 20 yaşında sabitlenmiş gibi olmuşsun mükemmel 👌👍
Kilo çok yaşlandırıyor insanı sağolasın canım🥰
Ortim söylediklerine katılıyorum. Benim de çok denemelerim oldu bu zamana kadar ama uzun soluklu olmadı hiçbiri. Sonunda anladım ki insan önce bedenini tanımalı onun tepkilerine göre davranmalı. Sonuç olarak biraz olsun kendimi bedenimi tanıdım ve tek tip beslenmenin bana göre olmadığını anladım. Sadece dengelemek gerekiyor. Bir de dediğin gibi spor spor spor. Öyle ki takıma gireli 3 hafta oldu ve ben 5 kilo vermişim. Ama eşim daha fazla vermiş gibisin diyor. Sıkılaştığımı hissediyorum. 😍😍😍

Fıstık gibisin otiiim. Yalnız 30 olduğun fotoda 20 yaşında gibisin. Maaşallah :nazar:
Senin zaten şuan inanılmaz avantajın var sadece düzenli yürüsen ciddi kilolar verirsin 🔥🥰 ilk 10 kilo gittiğinde nasıl farklı hissedeceksin bak yeter ki ucunu bırakma çok iyi gidiyorsun maşallah 🥰🥰🥰 evet o kilolarda yaşlı duruyordum, ama yaşam tarzımı tamamen değiştirmenin de çok faydası oldu gençleşmemde🤪
Hey seni yerler yerleeer:):)
Ay şımardım 😍😍😍🤪 kız hepsi senin mi diye geleyim 😂😂😂

Yavrum sen zaten hepimizi cebinden çıkartırsın senin iradeni ben çok az kişide gördüm, Allah nazardan saklasın 🥰 sana tatlı detoksu hediye etmek lazım 🙈🙈🙈 sağol canım o senin harika bakışın 🙈🙈
Evet canim emziriyorum. Bebisim 9 aylik.
Bi maşallah da sana hem bebek hem diyet hem spor hepde aktifsin inşallah fit fit olup alırsın hediyeni 😍😍❤️

Evet canım yaa. O 7li sayıları bi göreyim, çok mutlu olucam. Hatta yeni yıla 7li bi kiloda girmeyi hedefliyorum. İnşallah olur. ❤❤❤
Olur canım sen bu istikrarını bozmadıktan sonra yıl başından önce görürsün🥰😘
Az da olsa eksi olayim da sorun yok zaten 😉 dedigin gibi saglikli yemeye calisiyorum ama biraz fazla yiyorum 😩😩
Olsun canım yavaş yavaş azaltırsın birden kesmek kolay olmuyor🥰🥰
Sende haklısın canım insan hemen karşılık bekliyor ilk başlarda sonrasında süreç olduğunu kabul edebiliyoruz• insan aklı hepimiz aynı şeyleri denedik ben bir sağlık sorunu yaşamasın kimse diye kendi deneyimlerimi aktardım sadece. Arada vücudu kandırmaya bende katılıyorum, senede bir ay Vegas besleniyorum genelde vejetaryenlere yakın sayılırım zaten ama vefan beslenmede ciddi faydalar sağlıyorum, yada elma detoksu gibi şeyler. Ama detoksların güzelliği de zaten kısa süreli olması 🔥❤️

Senin zaten şuan inanılmaz avantajın var sadece düzenli yürüsen ciddi kilolar verirsin 🔥🥰 ilk 10 kilo gittiğinde nasıl farklı hissedeceksin bak yeter ki ucunu bırakma çok iyi gidiyorsun maşallah 🥰🥰🥰 evet o kilolarda yaşlı duruyordum, ama yaşam tarzımı tamamen değiştirmenin de çok faydası oldu gençleşmemde🤪

Yavrum sen zaten hepimizi cebinden çıkartırsın senin iradeni ben çok az kişide gördüm, Allah nazardan saklasın 🥰 sana tatlı detoksu hediye etmek lazım 🙈🙈🙈 sağol canım o senin harika bakışın 🙈🙈

Bi maşallah da sana hem bebek hem diyet hem spor hepde aktifsin inşallah fit fit olup alırsın hediyeni 😍😍❤️
Sağ ol canımcım ya ben de bu kadar irade sahibi olduğumu bilmiyordum açıkçası🤣🤣🤣 Dibi görmem gerekiyormuş demekki🙈 Bir senedir künefe yiyeceğim güya kendime ödül vereceğim ama yok elim gitmiyor kıyamıyorum🤭🤭

Sagol canim benim. Insallah ya. Spordan dokayi baya bir ince gozukuyorum ama kilo vermem sart tabiki.

sen nasil oldun?

Olur canım sen bu istikrarını bozmadıktan sonra yıl başından önce görürsün🥰😘

Olsun canım yavaş yavaş azaltırsın birden kesmek kolay olmuyor🥰🥰

Sağ ol canımcım ya ben de bu kadar irade sahibi olduğumu bilmiyordum açıkçası🤣🤣🤣 Dibi görmem gerekiyormuş demekki🙈 Bir senedir künefe yiyeceğim güya kendime ödül vereceğim ama yok elim gitmiyor kıyamıyorum🤭🤭
Bende bir bogaz var masallah yani limitim yok.

Kahvaltı: haşlanmış yumurta light peynir domates salatalık 2 zeytin 1 çay kaşığı çilek reçeli şekersiz çay
ara:1 kaşık tahin pekmez orta türk kahvesi
öğle: patlıcanlı börek 2 ufak parça ve şekersiz çay
akşam kabak rendesi yoğurt salata
su:2,5 lt (şimdilik)
leslie 30 minute spor
DeryaOnDiet DeryaOnDiet @MuMu85
Sporun da menun de cok guzel olmus ortim 👏👏 aksami da gafif gecirmissin super 👍

kardelelen321 kardelelen321 canim ben bugun sana oZendim. Spordan once birsey yemedim. Ama tabiki buyuk kizi anaokuluna birak, kucuk bebisi emzir uyut derken spora ancak 11 gibi basladim. Fakat acayip enerjiktim 😉 spor oncesi sadece kahve ictim. Sonrasinda dus alio kahvaltimi yaptim.

X