21 yasindayim annemin kiyafetlerime asiri karismasi

Umarım en yakın zamanda kızınız kendisine dayattığınız hayatı görür ve sizi sevmekten vazgeçer.

Herkes görsün yazdığın şu saçmalığı vala bıktım bir de doktor olacaksınız.

kıyafet insanın kendini ortaya koyma bicimlerinden sadece biri ve onda da o ne der bu ne der diye kasmak ....allah kolaylık versin
Aynen öyle, mevzu ip askılı bluz, şort, mini etek veya ferace giyme meselesi değil, kadın-erkek herkesin giyim tarzı kendini yansıtır.
İnsanları kendi görüşümüze uymaya zorluyoruz, zorlamak baskı kurmak gizli yapmaya teşvik ediyor, ailesi istediği gibi giyinmesine izin verilmeyen kızlar hemen kendini belli ediyor, geçmiş yıllarda ortaokul çağındaki kızları görüyordum, benim kapının önünde eteklerini kıvırıp okula öyle gidiyorlardı.

İttireni dovecek gibi bakmak...niye kadin diye.katiliyorum coguna.erkekler bir bakistan gulusten de tahrik olabilirler mini etek sart degil.lakin mini etek giyip erkeksi gezmek de sacmalik.kibar olma,kadin kadin olma hakkim var benim.

İttireni dovecek gibi bakmak...niye kadin diye.katiliyorum coguna.erkekler bir bakistan gulusten de tahrik olabilirler mini etek sart degil.lakin mini etek giyip erkeksi gezmek de sacmalik.kibar olma,kadin kadin olma hakkim var benim.

Aslında meselenin tahrikle ilgisi olmadığını anlatmaya çalışmıştım yalnız

Kibar olmak başka, özgüveni düşük olmak başka şeyler. Kıyafetle ilgisi yok.

Mesela birisi sizi arabayla bir yere zorla götürmek isterse mutlaka bağırıp çağırın ortalığı yıkın derler. Aman komşulara ayıp olur, aman niyeti kötü değildir yanlış anlamışımdır vs denirse... çok kötü bitebilir.

Bazen kadınlar o anın şokuyla susayım diyebiliyor, aman yapmayın diyorlar.

Bunu bir kadının giysisine bağlamak ancak ve ancak yapılan tecavüz ve tacizi meşrulaştırır. Evet hepimiz toplumun bu kadar yozlaşmış ve güvensizleşmesinden dolayı korkuyoruz ve tedirginiz. Ama bir çocuğu doğurmuş olmanın ona sahip olmak anlamına gelmediğini artık farketmeliyiz. O ayrı bir birey. Zaten ahlaki değerleri çok küçük yaşta aşılamak ve kendini koruma yollarını öğretmekten başka yapabilecek bir şey olmamalı. Burada üniversiteye gidebilecek zekada ve olgunlukta olan birinin hala kısa kollu giyememesi hakkında konu açması çok üzücü. Hiç bir özel günü ve hatta gündelik zamanlarını dahi kendini iyi hissederek yaşamaması çok ama çok üzücü..
Sizin bu yorumunuz toplum adına çok tehlikeli..

Evet,kapanmak isteyen de açılmak isteyen de daha da açılmak isteyen de herkesde bir elalem derdi var,hele aile içi baskıları tam bir fiyasko ve sinmeyenlere inanılmaz saygı duyuyorum...
Giydiğin şey senin kimliğini belirler bu özgürlüğünü annen baban da olsa eline veremezsin hele belli bir yaştan sonra...

Bence bunun kızı içi endişelenmekle de ilgisi yok. Kızı için endişelense neden kısa kollu giymesine laf etsin ki? Kısa kollu giymek dekolte bir şey değil sonuçta. Tek bir sebebi var bence. Anne dindar bir kadın ve kızının da bu ölçüde olmasını istiyor. Dindar olabilir tabi ki bu onun tercihi ama kızına bu ölçüde karışmaya hakkı yok

Aslında burada tepki gösterilen şey kıyafet kısıtlamasının yalnızca kadınlara uygulanması, her kültürden görüşten ailelerin erkek çocuklarına böyle bir baskısı yok, varsa dahi ben hiç rastlamadım aksine plaja gidiyorum anadan üryan erkek çocukları, parkta yürüyüş yapıyorum ağaç dibine tuvalet yaptırılan erkek çocukları.
Kız çocuğuna bir baskı dayatma var, konu sahibesinin erkek kardeşi abisi var mı bilmiyorum, olsa aynı baskıyı görür müydü? Hiç sanmıyorum, ki baskı dahi görseydi erkek çocuğu annesine dahi karışamazsın diyor susturuyor.

Olayın taciz/tecavüz kısmına girmeyeceğim çünkü köpeğe bile tövbe estağfurullah

Bir evde kurallar olmalı, kuralsızlığa karşıyım ama bu kurallar baskı ve zorlama üzerine olmamalı, 7-18 yaş arası çocuğa topuklu giyme diyebilirsiniz veya makyaj yapma çünkü gelişim çağındaki bir çocuğun sağlığı için uygun değil.

21 yaşındaki bir genç de ne giyeceğine kendi karar verebilir, elalemden çektiğimiz kadar kimseden çekmiyoruz, her konuda karşımıza çıkıyorlar, hayır bu elalem darda kalsak, evsiz barksız kalsak hiç ortaya çıkmazlar ama düğün yapmak istemezsiniz, çocuk yapmak istemezsiniz, evlenmek istemezsiniz, özgürce giyinmek yaşamak istersiniz zebellah gibi çıkarlar karşınıza, hayatımızı elalem yaşıyor resmen.

Memleketi arabistana çevirdiniz, doğurduğunuz cocuklarin da psikolojilerini bozdunuz. Beni ilgilendiren cok sey var. Senin gibilerin yetistirdikleri benim başıma bela oluyor kendi hayatlari da olmuyor.

Allah bizi senin gibilerden korusun siz bu ülkenin başına belasınız sadece..ben burdan kapalı kadınlarımıza sesleniyorum kendinize dikkat edin bi yerde otururken yada yolda yürürken birileri tarafından saldırıya ugrayabilirsiniz (başınız kapalı olduğu için sadece ) o yüzden gözünüzü dört açıp etraftan gelebilecek tehlikelere karşı hazırolda beklemek zorundayız..bunlarda bi kac örnek sadece​

1..Oyuncu Deniz Çakır'ın, doğum gününü kutlamak üzere gittiği mekanda yan masasında oturan başörtülü genç kadınları "Burası Arabistan mı?" diyerek tacizetti.​

2..Karaköy’de bir kadın, yanından geçen başörtülü kızlara hakaret edip saldırdı. Kızlardan birini yumruklayan kadın ‘Ben Cumhuriyet kadınıyım’ diye bağırdı. Neye uğradığını şaşıran kızlar ise gözyaşlarıyla esnafa sığınırken, saldırgan kadın gözaltına alındı​

3...Nişantaşı'nda bir parkta oturan akademisyen Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşına başörtülü oldukları için "Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere. Gaziosmanpaşa’ya gidin" şeklinde nefret söylemlerinde bulunan Eray Ç. daha sonra yumruklu saldırıda bulundu. Genç kadın darp raporu alarak şikayetçi oldu.​

Inanırmısın kocaman oğluna dizden bir iki karış şort giydirmeyen kadına da denk geldim ben neymiş ayıpmış günahmış ama dediğin gibi binde bir olaylar bunlar genellikle onlara hersey free...

Inanırmısın kocaman oğluna dizden bir iki karış şort giydirmeyen kadına da denk geldim ben neymiş ayıpmış günahmış ama dediğin gibi binde bir olaylar bunlar genellikle onlara hersey free...
Doğrudur ama çoğunluk erkek çocuklarına gayet rahatlık sağlıyor, Ege'deyim kimi küçük yerlerde korona yokmuş diyerek kimi de tatil için çeşitli illerden geliyor az çok konuşmalarından vs nerelerden geldiklerini anlıyorum, erkekler yanlarındaki eşleri, kızkardeşleri veya kız çocuklarına kıyafeti için göz devirirken kendileri yarıçıplak geziyor, marketlerde bile öyleler artık kafamı kaldırınca gördüğüm koca işkembesini açmış üstüne bir yüzücü atleti giymeyi bile düşünmeyen adamlardan gına geldi, kadınlara şort giyince askılı giyince teşhirci gözüyle bakan bu adamlar koca göbeklerini kime teşhir ediyor acaba?

Aynı adamlar kıyafetiniz ne olursa olsun fark etmeksizin yanınızda erkek yoksa bir konuda kendisiyle sürtüşmüşseniz gayet terbiyesiz ve hadsizce yalnızlık başına vurmuş diyebiliyor, eğer erkek ahlaksızsa ve kadına saygısı yoksa kıyafetinizin bir önemi yok, yalnız görmesi dahi taciz etmesi için kafi, ahlaksızca konuşabiliyor çünkü o erkek ve onlara göre kadın başında erkek yoksa her türlü ahlaksızlığa açıktır, dişinizi gösterince de edepsiz oluyorsunuz ve bunların bu düşüncesini, pervasızlığını, ahlaksızlığını besleyenler onları yetiştiren sen erkeksin kadın elinin kiridir diyen kadınlar.

Kadınlar giyimleri yüzünden ahlaksız olamaz, ahlaksızlık kadını bırakın cinsiyeti insan olarak bile görmeyen erkeklerin pis düşünceleridir, iyi adamlar müstesna, 8 Mart'ta topluma uymak için 2 çift güzel söz söyleyip kadınlar çiçektir diyen adamların samimiyetsizliğinden yıldı kadınlar.

Kesinlikle haklısınız. Ayrıca ben de İzmirdeyim. Dediğiniz gibi çeşit çeşit şehirlerden geliyorlar buraya. Gelsinler başımızın üstünde yerleri var, sonuçta bu ülke hepimizin. Ama kalkıp da İzmirin kültürüne küfreden biri buraya tatile gelince biz deliriyoruz. Madem buraların kültürünü beğenmiyorsun niye geliyorsun, ikiyüzlülük bu. Ve aynen dediğiniz gibi onların erkekleri yarı çıplak dolaşıyor ama eşlerine, kızlarına baskı yapıyorlar maalesef. Zavallı kadınlar baskı altındalar. Bir de buraların yerlilerinin giyimine falan laf atıyorlar. Söylenecek çok şey var da neyse..

Hanımlar lütfen hepinize rica ediyorum yorumu nedeniyle banlanmış üyeleri alıntılayıp konuyu farklı boyutlara çekmeyiniz.
Kişilerin düşünceleri kendilerini bağlamakla birlikte forumun genel kanaatini yansıtmaz, ayrıca bir kesimi başka bir kesime kötüleyen, rencide eden, aşağılayan vb ayrımcı bir dil kullanıldığında da rapor etmeniz halinde gereken yapılıyor.
Rica ediyorum konuyu örtülü/örtüsüz tartışmasına çevirmeyiniz, kıyafet özgürlüğü her ne gerekçeniz olursa olsun insani hak ve özgürlüktür, isteyen şort giyer isteyen ferace, kimse kılık kıyafeti sebebiyle yargılanamaz ayıplanamaz.
Bari siz kadınlar birbirinizin özgürlüklerine karşı çıkmayın lütfen.

Biz İstanbul'da yaşarkende böyleydi, nispeten küçük ve kapalı bir ilçesinde yaşıyorduk, bırakın şortu yırtık jean giyiyorum diye duyduğum lafları söylesem ohoooo
3-4 yıllık evliyken de üzerimde dizlerime kadar inmiş yağmurlukla alışverişe gittiğimde arabalı biri tarafından takip edildim arabalı tacize uğradım resmen, sebep yanımda erkek yoktu, ekleme yapayım gündüzdü gece de değil, yanımda da kızım vardı, saç makyaj da yoktu çünkü küçük çocukla saçımı toplamak bile lütuftu Bir ekleme daha 1,5 metre yurdum ev kadınıyım, alımlı da değilim, tacizcinin kriteri nefes alsın yeterdi sanırım
Velhasıl erkekler eğer pis düşünceliyse gerçekten ne giydiğinizin önemi yok, kadın mısınız bitti.

Sen ne anlatıyosun kardeş saçma sapan?

Ebeveynlerin ben anayım ben babayım karışırım anlayışını azaltarak bitirmek zorundayız. Bunu başarırsak birey olabilen insanlar yetişebilecek bu toplumda. Yoksa böyle anneler babalar yüzünden mutsuz, özgüvensiz, içe kapanık, kendini sevmeyen gençler ilerde kendi çocuklarına da ister istemez sağlıklı ebeveynlik yapamayacaklar.

beyincik soğanının onu durttugu haliyle yön buluyor.
beyincik soğanı niye bir şey yok bu arada. omurilik soğanı onun adı, tıptaki adı da medulla oblongatadır.
Bu ülkenin doktorlari da yobaz oluyor arkadas
Herkes görsün yazdığın şu saçmalığı vala bıktım bir de doktor olacaksınız.
bahsettiğiniz hanımefendi doktor değil,nick'i o şekilde yalnızca.

bir de genelleme yapmazsanız bence daha iyi olur, zira bu lafların sonu hiç hoş olmayan yerlere de varabiliyor sonrasında...

bunun doktor,öğretmen,polis vb olmakla alakası yok,kişinin mesleğiyle alakalı değil bu durum. mesele tamamen kişilik ve karakterle,zihniyetle alakalı.

o yüzden ''bir de şöyle şöyle olacaksın,tü kaka'' diye yapılan eleştiriler bir süre sonra maksadını aşıp,mesleği hedef haline getirmeye sebep olabiliyor.

naçizane bir uyarıda bulunmak istedim,iyi forumlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…