21 yasindayim annemin kiyafetlerime asiri karismasi

Kızım 13 yaşında oversize takılıyor.
Dar giyinmesini istemiyorum.
Kendince bir tarz oluşturdu.
Bol ve salaş türü giyinmeyi seviyor.
İp askılı.
Shirt
Dar pantolonlar
Göbek kısmı görünecek şekilde kısa t-shirtler, bizim evde yasak
Ha bu biraz da çocuğun karakteriyle de alakalı.
Biz dar giyinmeyi 2 senedir bıraktık.
Mayoyu da 3 sene önce giyindi en son.
Kendisi yüzücü mayolarindan kullanmak istedi ondan aldım.
Yani şunu diyebilirim anneniz modadan anlamadigi için giydirdigi kıyafetler sizi mutlu etmemiş ki doğal olarak da etmezdi zaten.
1- Oversize takılan kızınız değil, siz onu buna zorladınız.
2- “Kendince bir tarz” oluşturan kızınız değil sizin korkunç baskılarınız.
3- “Karakteriyle de alakalı?” Ne yani baskı uygulayıp kişisel özgürlüklerine saldırdığınız çocuğunuz sizinle psikolojik bir savaşa girip kendini daha da yıpratmadığı ve boyun eğdiği için şanslısınız öyle mi?
4- “Biz dar giyinmeyi 2 senedir bıraktık.” Çocuklarınız sırf sizin sperm ve yumurtalarınızdan dünyaya geliyor diye sizin birer uzantınız olmuyorlar hanımefendi.
5- Çocuğunun mayo giymesini bile yasaklayan bir zihniyet bunu utanmadan nasıl ifade edebilir aklım almıyor.
6- “Sanane, sanane, ahahah sanane” minvalinde verdiğiniz güzel cevabı siz de kendi hayatınıza uygulayabilseniz keşke. Zira konu sahibinin haklı isyanının altına sanki onun kendi annesinin yaptığı asla aklanamayacak muameleyi aklarmışçasına kendi kızınıza yaptığınız baskıları anlatmanıza neden olan zihniyetinizin kişisel hak ve özgürlükler konusunda bir bilinci ve bilgisi olduğunu hiç zannetmiyorum.

Benim annemde ergenlik donemimde cok karisirdi.. 20 den sonra rahat birakti ama benimde icimde yoktu cok acik giyinmek..
ben zamanla hem onu rahatsiz etmeyecek hem de sık duracak kıyafetler almayi ogrendim..
Acik giyinmekle şik olunmuyor ki.
Bazen goruyorum cok normal giyinip asiri sık oluyor kizlar..
Zaten gencsin guzelsin havan yeter.
Bas kaldir kavga et tepkini koy diyenlere hic katilmiyorum..
Su dunyada bir annen var bez parcasi icin kirmaya uzmeye degmez.
Kiyafetle de ozgur olunmaz..
Kendi tarzini tam bulursan cokta şik olursun..
Biraz bu konuda arastirma yapabilirsin
Konu sahibi çıplak gezmek istiyor da ben mi yanlış anladım konuyu? Kısa kolluya bile çok açık muamelesi yaptığını söylüyor annesinin, bu baskıya annesi diye boyun mu eğecek yani? “Kendi tarzını bulmasını” söylerken demek istediğiniz bile “izin verilen” kıyafetlerden şık bir şeyler ortaya çıkarmak. Kendi tarzını bulmasını öğütleseydiniz bu kısıtlamaları kabul etmesi gerektiğini söylemezdiniz. Bu arada kısa kollu, kolsuz, dar vs. kıyafetler de “çok normaldir.” Çok normal giyinen kızları görüyormuşsunuz ya, o bakımdan.

Ukalalık etme.Olani söylüyorum. Benim tercihim değil. Bu durumdan mutlu da değilim.Var olan bir durumu dillendirdim. Herseyi kontrol edebiliyor muyuz? Sapkın erkekler var.iradesiz empati gücü aklı zayıf erkekler var. Kıyafet te onları iyice şirazeden çıkarabiliyor. Mahkemede böyle ifade veren çok. Ölçüsüz giyinmek mantıklı da ben mi var olanı söyleyince saçmalamış oluyorum.Bazi erkekler hayvandan hallice beyincik soğanının onu durttugu haliyle yön buluyor.
Eğer giyimin böyle kötü bir durumda yüzde bir bile katkısı varsa değmez diye düşünüyorum. Benim şahsi fikrim bu. seni ilgilendirmez. Dekolteyi süper miniyi vs gereksiz ve iti kopuğu cesaretlendirici buluyorum. Ben böyle buluyorum diye bu olaylar gerçekleşmiyor.
Ban yiyecek ne yazacaksa da artık hadsiz.
images

Sıkıldigim ve beni cokca yoran konu zaten herkes olmasa da cogu kiz bunu yasamistir. Ilkokul, ortaokul lise ve universite hayatimin hicbir doneminde seve seve giydigim ve kendim karar verdigim bir kiyafetim bile olmadi. Ben giyime asiri duskun bir insanim cok para harcamam ama magazalari cok takip ederim hep guzel giyinmek farkli giyinmek isterim yani boyle bi ilgim alakam olmasa hic takilmam buna. 10 yasinda bile annem beni 40 yasinda gibi giydiriyordu o yasta bile anliyordum yasitlarimla aramdaki farki hep siniftaki diger kizlara ozeniyordum. Onlar da benimle dalga gecip surekli disliyordu. Ilkokulda sivil gelinen gunler karne gunleri okula gitmek istemiyordum yani o yasta bir cocugun kiyafet takintisi olabilir mi ya 😂 Anneme gore kisa kollu bile cok acik giyinmek 10 yasindaki daha ergen olmamis beni bile yasitlarimdan farkli giydiriyodu mesela hic elbise giymedim hayatimda. Cok ozeniyordum ya asiri ben hic olamasam da pembe cicekli tatli giyinen o kizlardan olmayi cok istiyodum o yuzden kiyafet mevzusu benim icimde kaldi hep. Sacma gelicek ama bu yuzden hic kendimi begenmedim dislandim mesela ortaokulda sinif arkadaslarim bana cok guzel kizsin ama giyinmeyi bilmiyosun, bu kimin babanenin mi falan diyolardi guluyoduk ama sinirlerim bozuluyodu 😅 Lisede de oyleydi cok yakin bir arkadasim vardi ikimizde kiyafetlere cok duskunduk okuldan sonra evde bulusur hep kiyafetlerle oynardik haftasonu disari cikicaz birbirimizin dolaplarini paylasirdik ama o benden giyicek bir sey bulamazdi ayri 😁😁 Yani boyle bi tisort bi kot giyeyim insan degilim farkli farkli giyinmek istiyorum o yuzden cok sinirleniyorum. Hicbir seye izin yok mezuniyete elbise giyemeyecegim icin gitmedim haziran ayinda da uzun kollu uzun elbise tuhaf durucakti zaten. Suan uni 4. Sinifa gectim hala ayni. Seneye bu zamanlar mezuniyet var ne yapicam... Kendimi cok begeniyorum spor yapiyorum yani biraz da uzerime yakisan seyleri giymek istiyorum. Hala daha baskalarina ozeniyorum ya yaz aylari boyle yasitlarimi cok guzel goruyorum cok kiskaniyorum. Sifir kol yasak gobek acik yasak cok kisa kol kiyafet yasak diz alti kalem elbise giymek istiyorum cok begeniyorum o da dar diye yasak 😁 yani bakiyorum annemin istedigi gibi giyinmem icin alacak bir kiyafette bulamiyorum. Bulduklarimi da sonradan begenmiyorum giymek istemiyorum cunku kapali olsun diye begenmeden aldigim seyler. Yani hiccbir zaman uzerime yakisan icime sinen bir kiyafet giyip cikamadim disari bazen gercekten kotu giyiniyorum ya da kotu degil de yasitlarimdan cok farkli benim tarzim olmayan sekilde giyiniyorum hic sevmiyorum kendimi disardayken hemen eve donmek istiyorum. Cunku 180 boyda bi kizim citi piti giyinmek bana yakismiyor omuzlarim cok genis her sey yakismiyor bana gore kiyafet bulmak da cok zor zaten. Tum yaz tisort giymek istemiyorum bluzlar bodyler giymek istiyorum o yuzden yazlari hic disari cikmiyorum😁😁 universitede ozgurce giyiniyorum ama orda bile abartmadim dozunda giyindim vicdan azabi duydugum icin ki zaten ben full acik giyinmek istddigimden degil cok guzel bluzlar begeniyorum giymek istiyorum o kadar. Anneme karisma giyicem desem terbiyesiz ahlaksiz namussuz olurum gozunde💔 Bunu asamiyorum ben gizli gizli giyiniyor arkadaslarim oyle yapmam daha mi iyi ya da cidden cocuk degilim bu yaptigi anormal , artik bas kaldirmali miyim... Bu yasta kariyerim icin derslerim icin bir seyler yapmam gerekirken ben oturmus napicam bu yaz ne giyicem ben diye dusunuyorum acikcasi bu beni utandiriyor da ama illa bunlari yasayan vardir ya 💔
Yanlis anlaşılmasın yazdığım tesettürluyum( öncesinde acıktım giyimimde haliyle acikti ) o.zaman karıştırdı annem.kapandim sonrasında kendi isteğimle hala karışmaya çalıştı onu bunu geçtim evliyim elinden gelsin şimdi karisacK 😃😃😃 bu anneler bulur illa kariscak birşeyler ama zamanla geçiyor alısıyorlar galiba

Sıkıldigim ve beni cokca yoran konu zaten herkes olmasa da cogu kiz bunu yasamistir. Ilkokul, ortaokul lise ve universite hayatimin hicbir doneminde seve seve giydigim ve kendim karar verdigim bir kiyafetim bile olmadi. Ben giyime asiri duskun bir insanim cok para harcamam ama magazalari cok takip ederim hep guzel giyinmek farkli giyinmek isterim yani boyle bi ilgim alakam olmasa hic takilmam buna. 10 yasinda bile annem beni 40 yasinda gibi giydiriyordu o yasta bile anliyordum yasitlarimla aramdaki farki hep siniftaki diger kizlara ozeniyordum. Onlar da benimle dalga gecip surekli disliyordu. Ilkokulda sivil gelinen gunler karne gunleri okula gitmek istemiyordum yani o yasta bir cocugun kiyafet takintisi olabilir mi ya 😂 Anneme gore kisa kollu bile cok acik giyinmek 10 yasindaki daha ergen olmamis beni bile yasitlarimdan farkli giydiriyodu mesela hic elbise giymedim hayatimda. Cok ozeniyordum ya asiri ben hic olamasam da pembe cicekli tatli giyinen o kizlardan olmayi cok istiyodum o yuzden kiyafet mevzusu benim icimde kaldi hep. Sacma gelicek ama bu yuzden hic kendimi begenmedim dislandim mesela ortaokulda sinif arkadaslarim bana cok guzel kizsin ama giyinmeyi bilmiyosun, bu kimin babanenin mi falan diyolardi guluyoduk ama sinirlerim bozuluyodu 😅 Lisede de oyleydi cok yakin bir arkadasim vardi ikimizde kiyafetlere cok duskunduk okuldan sonra evde bulusur hep kiyafetlerle oynardik haftasonu disari cikicaz birbirimizin dolaplarini paylasirdik ama o benden giyicek bir sey bulamazdi ayri 😁😁 Yani boyle bi tisort bi kot giyeyim insan degilim farkli farkli giyinmek istiyorum o yuzden cok sinirleniyorum. Hicbir seye izin yok mezuniyete elbise giyemeyecegim icin gitmedim haziran ayinda da uzun kollu uzun elbise tuhaf durucakti zaten. Suan uni 4. Sinifa gectim hala ayni. Seneye bu zamanlar mezuniyet var ne yapicam... Kendimi cok begeniyorum spor yapiyorum yani biraz da uzerime yakisan seyleri giymek istiyorum. Hala daha baskalarina ozeniyorum ya yaz aylari boyle yasitlarimi cok guzel goruyorum cok kiskaniyorum. Sifir kol yasak gobek acik yasak cok kisa kol kiyafet yasak diz alti kalem elbise giymek istiyorum cok begeniyorum o da dar diye yasak 😁 yani bakiyorum annemin istedigi gibi giyinmem icin alacak bir kiyafette bulamiyorum. Bulduklarimi da sonradan begenmiyorum giymek istemiyorum cunku kapali olsun diye begenmeden aldigim seyler. Yani hiccbir zaman uzerime yakisan icime sinen bir kiyafet giyip cikamadim disari bazen gercekten kotu giyiniyorum ya da kotu degil de yasitlarimdan cok farkli benim tarzim olmayan sekilde giyiniyorum hic sevmiyorum kendimi disardayken hemen eve donmek istiyorum. Cunku 180 boyda bi kizim citi piti giyinmek bana yakismiyor omuzlarim cok genis her sey yakismiyor bana gore kiyafet bulmak da cok zor zaten. Tum yaz tisort giymek istemiyorum bluzlar bodyler giymek istiyorum o yuzden yazlari hic disari cikmiyorum😁😁 universitede ozgurce giyiniyorum ama orda bile abartmadim dozunda giyindim vicdan azabi duydugum icin ki zaten ben full acik giyinmek istddigimden degil cok guzel bluzlar begeniyorum giymek istiyorum o kadar. Anneme karisma giyicem desem terbiyesiz ahlaksiz namussuz olurum gozunde💔 Bunu asamiyorum ben gizli gizli giyiniyor arkadaslarim oyle yapmam daha mi iyi ya da cidden cocuk degilim bu yaptigi anormal , artik bas kaldirmali miyim... Bu yasta kariyerim icin derslerim icin bir seyler yapmam gerekirken ben oturmus napicam bu yaz ne giyicem ben diye dusunuyorum acikcasi bu beni utandiriyor da ama illa bunlari yasayan vardir ya 💔
Bence bu kadar takmayın kıyafet konusunu.annenizin neden izin vermediğini bahsettiğiniz tarzdan anlayabiliyorum.dikkat çeken şeyleri seviyorsunuz gibi geldi.ama siz kapalı ve açık ayrımı yaptığınız için daha kapalı kıyafetlerin hiçbirini beğenrmiyorsunuz.bu konuda yanlış siniz bence çünkü her türlü çok.guzel parçalar var.
Zaten gizli gizli istediğinizi giyiyormussunuz.
Sizin fikrinizi anneniz değiştirebiliyor mu,hayır.siz de annenizi kendiniz gibi dusunduremezsiniz.
Benim ablamlar da daha açık dar kiyafetleri yanlarında poşetle götürür gizlice giyerlerdi.hatta bı gün ablamın başka şehirde evinde yırtılmış gecelik bulmuştuk🤦‍♀️
Evlendikten ya da ayrı yaşayamaya başladıktan sonraya bırakın, üzmeyin annenizi.anneler bu durumu çok takıyor.kendi annem ve ablalarin sayesinde biliyorum

Annenın sozunu dınle bence .

6 yıllık evliyim, 40 yaşındayım, hala annem karışır kendince. İlk günden bu yana bıkmadan, esime derki: Bunu yanıma böyle çıplak getirme🤣 çıplak dediği sıfır kol.

Annenizi değiştiremezsiniz o hep aynı modda kalacak siz bildiğinizi okuyacaksınız.Ben de çok çatıştım çok gözyaşı döktüm zamanında.Ya lisede kendıme bır kot pantolon aldım kıyamet koptu çok darmış .Sadece annem değil babamda vardı işin içinde hatta babam daha fazla.Ne ağladım o pantolon için ne hakaretler işittim .Sonra annem götürüp iki beden buyuguyle degıstırdı ,kemersız belımde durmuyordu aldıgı pantolon.Aynı sizin gibi mecbur kalmadıkça evden çıkmak istemıyordum üstümdekilerin utancından.Ben 18 yaşında ayrıldım baba evinden o yüzden daha rahat oldu bu süreç.İstediğimi giydim ondan sonra.Yine onların yanına giderken dikkat ediyordum.Şu an eskisi gibi değiller skinny jean ve body giyerım rahatlıkla yanlarında tayt da öyle.Ama sözkonusu kolsuz,şort ve mini etek olunca kıyamet kopar.Ben de giymıyorum onların yanında.Tatile gidiyorum her yıl bana mayo gıymıyorsun denızde dımı dedı :) yok dedım şort gıyıyorum; halbukı bıkını gıyıyorum :) Anne sözü dinleyeceksınız dıye uzaylı gıbı dolaşmanıza gerek yok dınlemeyın.

Yorumlarin bazilari ilginç. O yasak, bu yasak...
Cocuklar hep cocuk kalmayacak, o yasaklariniz bir gun umurlarinda bile olmayacak belkide. 🙄 Kimi cocuk alişip itaat etse de cocukken çok farkli buyutulup, buyudugunde ogretilenin tam tersi şekilde yaşayan insanlar da çok.

Ben ergenlige yeni adim attigim yillarda etek elbise giymeyi birakmiştim. Cok zayifim bacaklarim cirpi gibi diye yakistirmazdim. Annem inatla elbise, etek alirdi giy neyi var cok guzel derdi. 😔
Ozguven vermeye calismak yerine cocugun dislanmasina, ozguveninin kirilmasina neden olup, boyle yasaklamanin nesi daha iyiyse...

Allah bizi senin gibilerden korusun siz bu ülkenin başına belasınız sadece..ben burdan kapalı kadınlarımıza sesleniyorum kendinize dikkat edin bi yerde otururken yada yolda yürürken birileri tarafından saldırıya ugrayabilirsiniz (başınız kapalı olduğu için sadece ) o yüzden gözünüzü dört açıp etraftan gelebilecek tehlikelere karşı hazırolda beklemek zorundayız..bunlarda bi kac örnek sadece​

1..Oyuncu Deniz Çakır'ın, doğum gününü kutlamak üzere gittiği mekanda yan masasında oturan başörtülü genç kadınları "Burası Arabistan mı?" diyerek tacizetti.​

2..Karaköy’de bir kadın, yanından geçen başörtülü kızlara hakaret edip saldırdı. Kızlardan birini yumruklayan kadın ‘Ben Cumhuriyet kadınıyım’ diye bağırdı. Neye uğradığını şaşıran kızlar ise gözyaşlarıyla esnafa sığınırken, saldırgan kadın gözaltına alındı​

3...Nişantaşı'nda bir parkta oturan akademisyen Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşına başörtülü oldukları için "Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere. Gaziosmanpaşa’ya gidin" şeklinde nefret söylemlerinde bulunan Eray Ç. daha sonra yumruklu saldırıda bulundu. Genç kadın darp raporu alarak şikayetçi oldu.​

Ben açık olsun diye diretmiyorum. Cocuk kendi karar versin rahat birakin diyorum. Kendi kapanmak isterse kapansin kim ne diyebilir. Konu acilma kapanma degil, bir bireyin isteklerine ailesinin saygi duymamasi konu. Ha bunu yaparken beynini yikamayin diyorum bizim gorusumuze o yasak bu yasak mahalle ne der baban duysa napar gibi gibi.

Ya annem ful evde oldugu icin hic oyle sansim yok dhhshz dun giydigim bluzumn sirti biraz acikti acele ciktim balkondan gormus aradi beni yolda o sirtin ne diye dhhs
Böyle korktuğun için sınırlarına giriliyor. Sınırlarına girildiği için korkuyorsun. Nasıl bir kısır döngü? Canım bu özgürlüğü elde etmek istiyorsan inadına giymelisin. Sana kızacaklar başta. Sonra da alışacaklar. Bu arada şurada normal burada anormal denmesi sinirimi bozuyor. Başörtülü bacımız Anadolu'nun her yerine sığıyorken başörtüsüz kadınların kendini coğrafyaya göre sığdırması üzücü. Ben herşeye rağmen görünür olmak taraftarıyım. Ben,sen,bir başkası bu şekilde düşünerek bizi azınlıkta bırakıyoruz.

Ukalalık etme.Olani söylüyorum. Benim tercihim değil. Bu durumdan mutlu da değilim.Var olan bir durumu dillendirdim. Herseyi kontrol edebiliyor muyuz? Sapkın erkekler var.iradesiz empati gücü aklı zayıf erkekler var. Kıyafet te onları iyice şirazeden çıkarabiliyor. Mahkemede böyle ifade veren çok. Ölçüsüz giyinmek mantıklı da ben mi var olanı söyleyince saçmalamış oluyorum.Bazi erkekler hayvandan hallice beyincik soğanının onu durttugu haliyle yön buluyor.
Eğer giyimin böyle kötü bir durumda yüzde bir bile katkısı varsa değmez diye düşünüyorum. Benim şahsi fikrim bu. seni ilgilendirmez. Dekolteyi süper miniyi vs gereksiz ve iti kopuğu cesaretlendirici buluyorum. Ben böyle buluyorum diye bu olaylar gerçekleşmiyor.
Ban yiyecek ne yazacaksa da artık hadsiz.
Hanımefendi lütfen kendinizle barışın. Kıyafet bir rızayı belirtmiyor. Bu şekilde konuşarak tecavüzün sebebi olarak mağduru gösterdiğiniz anlaşılıyor. Bu söylemleriniz cinsiyetçi. Ayrıca her erkeği potansiyel tecavüzcü olduğunu düşündüğünüzü de görebiliyorum.
Kamu spotu:
1-Her erkek tecavüzcü değildir
2-Kıyafet rızayı belirtmez

En güzeli oturup konuşmak. Çünkü aileniz sizi evlendirene kadar karışacak evlenince ohhh be benden çıktı tertemiz yolladım artık kocası sahip çıksın diyecek. Korkuyorlar tertemiz evlendirmek amaçları.ama birşeyi unutuyorlar sizin rızanızı almayı. Bu işler gönülden olur.Olucaksa eğer uzun kollu giydiğinde de olur.önemli olan davranışlardır aslında.biz bunu unutuyoruz.sen çocuğunu nerde nasıl davranmasını konuşmasını oturup kalkması gerektiğini öğrettiysen o zaman korkmıyacaksın.ben kapalıyım benim ablam aşırı açık kendi rızalarımız benim babam ne yapabilir baskıyla bizi tersine çevirebilir fakat bu sefer gizli gizli yaparız hataya düşeriz diye çok korkar..herkes istediği hayatı yaşar şükür.

Zaman kötü diye yapıyordur. Anneleri bu kadar kötü görmeyin lütfen. Neden namussuz diye görsün ki sizi. Anne bu ya anne. Beslemiş büyütmüş hâlâ bakıyor sana. Öyle bir zamandayiz ki insanlar zorla kaçırılıp tecavüze uğruyor,yapanda rahat rahat geziyor. Korkuyordur,ben korkuyorum şahsen. Gözümün çiçeği yavruma da karışırım tabii ki.

kadınlar askılı bluz, etek, kalem elbise falan giydikleri için tecavüze uğramıyorlar yalnız. taciz vakalarını araştırırsanız çoğunda kadınların üstünde kaban, kot pantolon , kazak gibi bol kıyafetlerin olduğunu görürsünüz. erkeklerin sapıklığını kadınların giyimiyle meşrulaştırmaya çalışmayın. soru sahibinin annesinin yaptığı şey kızını düşünmek değil yobazlık. düşünce yapınızı değiştirin de bari çocuklarınızı sizin gibi ataerkil zihniyetle yetişmesin.

Annenizi değiştiremezsiniz o hep aynı modda kalacak siz bildiğinizi okuyacaksınız.Ben de çok çatıştım çok gözyaşı döktüm zamanında.Ya lisede kendıme bır kot pantolon aldım kıyamet koptu çok darmış .Sadece annem değil babamda vardı işin içinde hatta babam daha fazla.Ne ağladım o pantolon için ne hakaretler işittim .Sonra annem götürüp iki beden buyuguyle degıstırdı ,kemersız belımde durmuyordu aldıgı pantolon.Aynı sizin gibi mecbur kalmadıkça evden çıkmak istemıyordum üstümdekilerin utancından.Ben 18 yaşında ayrıldım baba evinden o yüzden daha rahat oldu bu süreç.İstediğimi giydim ondan sonra.Yine onların yanına giderken dikkat ediyordum.Şu an eskisi gibi değiller skinny jean ve body giyerım rahatlıkla yanlarında tayt da öyle.Ama sözkonusu kolsuz,şort ve mini etek olunca kıyamet kopar.Ben de giymıyorum onların yanında.Tatile gidiyorum her yıl bana mayo gıymıyorsun denızde dımı dedı :) yok dedım şort gıyıyorum; halbukı bıkını gıyıyorum :) Anne sözü dinleyeceksınız dıye uzaylı gıbı dolaşmanıza gerek yok dınlemeyın.
ahahah aynisini yasadim lisede bi pantolonum vardi 3 beden buyuk popomdan dusuyordu😂 temmuz ayina girdik evde durmaktan kilo almisim hicbir sey yakismiyor artik intdrnetten aldigim kiyafetlsri bile giymek istemiyorum begenmiyorum cunku param da bosuna gitti:KK43:

En güzeli oturup konuşmak. Çünkü aileniz sizi evlendirene kadar karışacak evlenince ohhh be benden çıktı tertemiz yolladım artık kocası sahip çıksın diyecek. Korkuyorlar tertemiz evlendirmek amaçları.ama birşeyi unutuyorlar sizin rızanızı almayı. Bu işler gönülden olur.Olucaksa eğer uzun kollu giydiğinde de olur.önemli olan davranışlardır aslında.biz bunu unutuyoruz.sen çocuğunu nerde nasıl davranmasını konuşmasını oturup kalkması gerektiğini öğrettiysen o zaman korkmıyacaksın.ben kapalıyım benim ablam aşırı açık kendi rızalarımız benim babam ne yapabilir baskıyla bizi tersine çevirebilir fakat bu sefer gizli gizli yaparız hataya düşeriz diye çok korkar..herkes istediği hayatı yaşar şükür.
evet anlayislari evlenirsen ne yaparsan yap ssklinde. yani ben 30 yasimda evlensem 30uma kadar bu sekilde mutsuz mu geciricem cok sacma

1- Oversize takılan kızınız değil, siz onu buna zorladınız.
2- “Kendince bir tarz” oluşturan kızınız değil sizin korkunç baskılarınız.
3- “Karakteriyle de alakalı?” Ne yani baskı uygulayıp kişisel özgürlüklerine saldırdığınız çocuğunuz sizinle psikolojik bir savaşa girip kendini daha da yıpratmadığı ve boyun eğdiği için şanslısınız öyle mi?
4- “Biz dar giyinmeyi 2 senedir bıraktık.” Çocuklarınız sırf sizin sperm ve yumurtalarınızdan dünyaya geliyor diye sizin birer uzantınız olmuyorlar hanımefendi.
5- Çocuğunun mayo giymesini bile yasaklayan bir zihniyet bunu utanmadan nasıl ifade edebilir aklım almıyor.
6- “Sanane, sanane, ahahah sanane” minvalinde verdiğiniz güzel cevabı siz de kendi hayatınıza uygulayabilseniz keşke. Zira konu sahibinin haklı isyanının altına sanki onun kendi annesinin yaptığı asla aklanamayacak muameleyi aklarmışçasına kendi kızınıza yaptığınız baskıları anlatmanıza neden olan zihniyetinizin kişisel hak ve özgürlükler konusunda bir bilinci ve bilgisi olduğunu hiç zannetmiyorum.
hanimefendinin kizi icin cok uzuldum. 13 yasinda ben de annemin giydirdiklerini kendi tarzimmis gibi giyiyordum tarzim olmadigini farkettigim an utanmaya basladim toplum icinde kendi kendimi ezip buzdum. sonuc 21 yasinda iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanan, yolda yururken eliyle surekli ustunu basini duzelten dumduz yolda yuruyemeyen bir birey.

21 yasindasiniz,
Bu kadar karıştırmayın kendinize.

Tamam gidip ertesi gun hic alismadiklari bir kombinle cikmayin da karsilarina ama yavas yavas uygun gormedikleri kiyafetleri de giymeye baslayin. Sormayin, direk alin ve giyin.

Zamanla herkes alisir. Siz de kafanizda buyutmeyin bu meseleyi, aman etek degil mi bunu begendim aldim diye düşünün. Once kendi icinizde normallestirin.

X