21 yasindayim annemin kiyafetlerime asiri karismasi

Zaman tabiki kötü ama giyimle alakalı değil soru anlayın şunu sapık ve tecavüzcü giyime bakmıyor onların amacı kolay av olan herkes.Kedi,köpek,damacana bile tecavüze uğruyor kiyafet sadece mahkemede kusur bulma’ya çalışma

Yahu herkes bana yürümüş beğenmedim emojileri havada ucusmus fakat ben diğer cevapta da yazdım giyimde özgürsünüz ama anneniz korkuyor diyorum. Tamamen tahmin ettim ben nerden bileyim annesi niye söylüyor.

Yahu herkes bana yürümüş beğenmedim emojileri havada ucusmus fakat ben diğer cevapta da yazdım giyimde özgürsünüz ama anneniz korkuyor diyorum. Tamamen tahmin ettim ben nerden bileyim annesi niye söylüyor.
Hayır anlatmaya çalıştığımız giyim tecavüzcü için önemli değil tesettürlü tesettürsüz her kadın tacize uğruyor ne demişdi Ceren’i öldüren katil bütün gün Kolay hedef aradım

Hâlâ anlamıyorsunuz elbette zihniyetleri kötü,açık giyinmesi tecavüz edilecek anlamına gelmiyor. Annesinin söylediği şeye tahmin yürüttüm karışmasına tahmin yürüttüm !!!!!!

ya sen ne saçmalıyorsun? ban yiyeceğim şimdi
Ukalalık etme.Olani söylüyorum. Benim tercihim değil. Bu durumdan mutlu da değilim.Var olan bir durumu dillendirdim. Herseyi kontrol edebiliyor muyuz? Sapkın erkekler var.iradesiz empati gücü aklı zayıf erkekler var. Kıyafet te onları iyice şirazeden çıkarabiliyor. Mahkemede böyle ifade veren çok. Ölçüsüz giyinmek mantıklı da ben mi var olanı söyleyince saçmalamış oluyorum.Bazi erkekler hayvandan hallice beyincik soğanının onu durttugu haliyle yön buluyor.
Eğer giyimin böyle kötü bir durumda yüzde bir bile katkısı varsa değmez diye düşünüyorum. Benim şahsi fikrim bu. seni ilgilendirmez. Dekolteyi süper miniyi vs gereksiz ve iti kopuğu cesaretlendirici buluyorum. Ben böyle buluyorum diye bu olaylar gerçekleşmiyor.
Ban yiyecek ne yazacaksa da artık hadsiz.

Bu süreci yumusak bir sekilde atlatmak ikiniz icin de en sağlıklısı olur. Oncelikle ona bir birey olduğunuzu anlatmalı, -inanç yüzünden yapiyorsa- gunahsa sizin gunahiniz olduğunu yumusak sekilde soylemelisiniz.

Sonra yavas yavas baslamali, etek boylari kademe kademe kisalmali, tişört kollari yavas yavas açılmalı.

Zamanla gözü alışacaktir. Tesettürlü kadinlar, muhafazakar ailelerine, baslarini acmalarini kabul ettiriyorlar.

Herkes her seye alışır. Onemli olan kademeli ve yumuşak bir geçis olmasi.

Aslında ben sizin dediğinize katılmıyorum ama beni de sizi. Dediğiniz gibi anladılar. Erkekler sapik diye ben giyimimi degistiremem.herkes giyiminde özgür. Annesi öyle düşünmüş olabilir.

Yazamayan bilmez konu sahibini anlıyorum
Benim de annem bana böyle hissettirirdi. Herkesin bir sınırı var ben konu sahibine göre daha bile kapalıyım ama benim annem de bazı kıyafetlerime.... muamelesi yapardı.
Ben yetişkinlikten sonra kapandım kendi arzumla ama ne zaman biliyor musunuz evlendikten sonra. Bu baskıcı ailemle aynı evdeyken tam tersine giyinirken evlenince daha kapalı oldum. Yetişkin bir insana Major konular dışında baskı yapılmamalı bence. Senin doğrun sana benim doğrum baba.
Şimdi kız annesi oldum. Sevdikleri begendikleri varsa alıyorum. Tabi belli seyler giysinler istemem ama ortalama Bi yasaları varsa.... muamelesi yapmam inşallah

Kıyafet te tetikliyor. Eşek eşektir ama durduk yere karpuz kabuğunu aklına sokmak gibi bir şey

Bilmiyorsunuz, öğrenin.

Sokakta mini etekle daha çok insan bakar mı, evet. Bu nedenle zannedilir ki daha çok bakılınca tecavüz riski de artar, bazıları da zanneder ki kapalı giyinirsek daha güvende oluruz.

Ancak... Tecavüzte asıl nokta direnemeyecek kişileri bulmaktır. Güç gösterisidir.

Bu ne demek?
1) Tecavüzde çoğu kurban suçluyu tanır. Komşu olur, akrabanın/arkadaşın tanıdığı olur. Yani sizi saçı dağınık pijamanızla tanıyanlar gayet de tecavüzü düşünür.

2) Sokakta yaşlı babannelere ıslık çalınıyor mu? Hayır? Sıksık tecavüze uğruyorlar mı, evet. Zihinsel engelliler de aynı şekilde.

“Eteği kısa giyiyorlar, ayıp aaa, sonra dayamıyor erkekler şekerimmmm” argümanını buyrun tekrar söyleyin.
85 yaşındaki komşusuna parkta tecavüz etmeye çalışan pisliği döven kişinin video kaydını göndereyim. Bakalım o çığlıkları duyunca “eteği uzun giyseydin teyze” denecek mi?

3) Aynı şekilde yabancı yerde sarhoş olunurken size bir arkadaşın sahip çıkması da önemli. Yine yanınızda bir kişi fazla olsa güvenlik artıyor.

3) Suçlulara sorulduğunda omuzları düşük, süklüm püklüm yürüyenleri daha çok tercih ettiklerini söylemişler. Yine “Bu kişi beni şikayet eder mi? Direnebilir mi?” noktasına geri dönüyoruz.

Omuzları dik, ittireni dövecek gibi bakan, mini etekli hanım düşündüğünüzden çok daha güvende.

Konu sahibine annesi hiç iyilik yapmamış, tam tersine riski artırmış. Acilen kendi parasını kazanıp özgüvenini tazelemesi gerekiyor.

Erkekler yuzunden niye surekli engelleniyoruz ya? Siz kendinize yedirebiliyor musunuz bu durumu? Kime göre ölcüsüz? Size gore cok ölcüsüz olan bir sey bana gore gayet uygun olabilir. O zaman erkeklerin oldugu ortamlara girmeyelim is yerlerinde calısmayalım cunku hemen tahrik olabilirler demi

bir hadsiz varsa o da sensin. kadınların yüz karası seni. tecavüzün gerekçesi OLMAZ. dekolte ve süper mini gerekli olduğu için giyilmez zaten. kıyafet zevktir. belli ki giyemiyorsun giyenlere hasetleniyorsun böyle. yazık, acıdım sana.

Tamamen yanlış düşünüyorsunuz.

Önceki mesajımda da yazdım, mevcut veriler bu argümanınızı desteklemiyor. Yani cinsel istek daha çok duydu o zaman tecavüz daha çok eder diye birşey yok.

Mesele şu: “Zayıf mısınız?”
Tecavüzlerin birçoğu rapor edilmiyor, karşı taraf da buna göre hesaplama yapıyor. Özellikle suçlu kurbanın tanıdığı oldukça rapor etmek zorlaşıyor.

Yok kiracı deli komşum dekolte giymiş, ıyyyy dersiniz, sonra bir duyarsınız ki hırsız yan kapıdaki teyzenin evine girmiş tecavüz etmiş.

Ben dekolte mini etek falan hiç giymem.
Kilom var, yakışmıyor da. Ancak bunları giymiyorum diye kendimi güvende de hissetmiyorum. Çünkü biliyorum ki riskli bir yere gidilecekse yanınıza alacağınız bir fazla arkadaş, bütün çarşaflardan daha kıymetli.

kuşak farkı diyoruz biz buna

Benim annemde biraz böyleydi.
O giyme dedikçe ben mini şort be varsa inada yapar gibi giymek istiyordum.

Sonra ünv de ayrı semte çıktım ve istediğim gibi giyindim uzakta.

Derken yaş 23-24 olduğu zamanlarda artık kendi tarzımı buldum. Ne çok dekolte giyiniyorum ne çok kapalı.
Standart giyiniyorum.
Kısacası hevesim geçti.

Ha şort mini giymeyi hala severim ama yaşadığım ortam iş hayatım vs buna müsait değil.

Deniz kenarı sakin , insanların daha özgür hareket ettiği bir yerde yasasam yine dilediğince giyebilirdim.

Annen diye yobaz birinin laflarını dinlemek hatta onu sevmek zorunda bile değilsin. Sevgi ekmek gibidir yani kazanılması gerekir. Seni dünyaya getirdiler diye istedigi eziyeti yapma haklari yok. O cocuguma elbet karışırım ben büyüttüm zihniyetinin bir tık üstü ensestlik zaten. Ben getirdim dünyaya ona istediğimi yaparim dayatirim kafasi. Dikbasli olman lazim dozunu kendin ayarlarsin. Şahsen senin yerinde olsam ekonomik özgürlüğümü elde edince çeker giderim ki öyle yaptim yillar sonra gorusmeye tekrar basladim. Bu nedenle degil de baska can sıkıcı nedenle. Dünyaya bir kez geliyoruz annem de olsa umrumda degil kimseye birsey borclu degilim bu kadar boyundurluk altina girecek kadar.

Son düzenleme:
Ben de bu durumu babamdan dolayı yaşıyorum 23 yaşındayım ve inanılmaz sinirlenmeye başladım artık. Ben zaten çok açık giyinmeye meraklı değilim öyle olsam yaklaşık 1.5 sene ailemsiz yaşadım istediğimi giyerdim. Normal giyindiğim halde babam beni her gördüğünde baştan aşağı süzer bir açıklık veya darlık varsa söylenir durur. Uzun süre görüşemediğimiz zamanlar bile gelir gelmez bana sarılmak hal hatır sormak yerine kıyafetlerimi süzer. Sabrım taştı taşacak bazen gerçekten gözlerini oymak istiyorum yani babam olabilir ama o bakışları tavrı o kadar rahatsız edici ki. Ben çok gerginim bu konularda maalesef

Bu ülkenin doktorlari da yobaz oluyor arkadas :) 13 yasindaki cocugu bari rahat bırakın be. Öğrenilmiş çaresizlik onunki napsin ufacik cocuk sizinle laf dalaşına girmemek icin sizin istediginiz tarzi kaniksamis sadece. Bunu onun kendi görüşü sanmaniz cahillikten baska bisey degil.

Bigun acilde rontgen cekecekler bana ayilip bayiliyorum agridan turbanli bir doktor bana zıbın var mi içinde diyor ısrarla anlamadim ben de zıbın ne alaka ya bebek miyim ben diye bağırdım en sonunda meğersem erkek gorevlinin yaninda sütyen demek istemiyormus ondan öyle söylermis. Allah sizi kahretmesin ya.

Son düzenleme:
Ben 26 yaşındayım, babamla bugüne kadar kaç kez kavga ettim. Artık uğraşmıyorum, şu an kendisi burda değil zaten istediğim gibi giyiniyorum. Ama bir gün geldiğinde bile o gün rahat giyinememek sinirlerimi yıpratıyor. Bie an önce iş bulup ayrı eve çıkacağım. Tek çözümü kendi hayatını kurmak bence.

Hicbir andavala anne baba diye saygı duymak gerekmez. Saygı sevgi kazanılması gereken şeylerdir öyle bedavaya kimseye duyulcak seyler degildir zaten. Seninle sohbet etmek yerine üstünü başını inceleyip kavga çıkararak vakit kaybeden birine zamaninizi ayirmayin. Hayat gercekten kısa bir bakmissiniz giydiğiniz seyler zaten artik yakismiyor bir bakmissiniz giyecek yerleriniz kronik agrilarla zonkluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…