Özensizim her konuda …

kendine ne kadar özenirsen, o kadar iyi hissediyorsun.
Mesela evde bile, yırtık solgun küçülmüş pörsümüş kıyafet giymeyin.
Enerjisi bile geçiyor.
Alışveriş yapın, çeşitli şeyler almaya çalışın. Eşinizde destekmiş ne güzel. Elbise mesela tek parça ve kurtarıcı. Daha kadınsı.
Etek bluz mesela. Jean şık bir parça ayrıca. Kombine bağlı. Şık bir beyaz gömlek, fular ve takılar. Altına temiz sneaker.
Hafif bir koku. Mesela çoklu kolyeler, çoklu yüzükler fazlasıyla moda.
Giyindikten sonra, mutlaka aksesuar ekleyin. Zamanla alışacaksınız zaten.
Yukarda belirtilmiş, evde saç şekillendirmeyi, toplamayı öğrenin. Youtube da çok güzel videolar var.
Şık topuzlar, maşalar yapabilirsiniz.
Az biraz zorlayın kendinizi.

kendine ne kadar özenirsen, o kadar iyi hissediyorsun.
Mesela evde bile, yırtık solgun küçülmüş pörsümüş kıyafet giymeyin.
Enerjisi bile geçiyor.
Alışveriş yapın, çeşitli şeyler almaya çalışın. Eşinizde destekmiş ne güzel. Elbise mesela tek parça ve kurtarıcı. Daha kadınsı.
Etek bluz mesela. Jean şık bir parça ayrıca. Kombine bağlı. Şık bir beyaz gömlek, fular ve takılar. Altına temiz sneaker.
Hafif bir koku. Mesela çoklu kolyeler, çoklu yüzükler fazlasıyla moda.
Giyindikten sonra, mutlaka aksesuar ekleyin. Zamanla alışacaksınız zaten.
Yukarda belirtilmiş, evde saç şekillendirmeyi, toplamayı öğrenin. Youtube da çok güzel videolar var.
Şık topuzlar, maşalar yapabilirsiniz.
Az biraz zorlayın kendinizi.
Böyle sadece eleştirmek için yorum yapmayan motive eden heveslendiren mesajlara bayılıyorum çok iyi hissettiriyor 🌼 teşekkür ederim sevgiyle kalın 🤍

İnsan kendine baktığı zaman hem daha özgüvenli hem daha mutlu oluyor kesinlikle. Ben de eskiden nerde ne giyindim hiç takmazdım. Şimdi ev kıyafeti olarak bile cicili bicili bir şeyler almaya çabalıyorum. İnanın çok daha iyi hissettiriyor. Kombin yapamıyorsanız direkt kombin şeklinde satın alın. Takılar alın takın takıştırın. Saçlarınıza kremler bakımlar uygulayın, boyatın. Bunu sadece eşiniz için de değil kendiniz için yapın. İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye kendine iyi bakmak bence. Bir yerden başlayın mutlaka devamı gelir.

Kızlar ben kendime hiç dikkat etmiyorum yani giyinme konusunda olsun bakım konusunda olsun bilmiyorum hep toparlanmak istiyorum böyle yapan dikkat eden insanlara çok özeniyorum ama yok olmuyor zorla da olcak bisey değil sanırım ama mesela bi tarzım yok her yere hep aynı kıyafetle gidiyorum . Mesela çocukları dışarı çıkarılan jean tshirt eşimle dışarı çıkıcam yine aynı .. yani bi ayrım olmalı dimi ? Bi çeşitlilik olmalı dolabımda .. ben sanki sadece giyinmiş olmak için giyiniyorum mecburiyetten yani . Çok skldm bu durumdan esimde aksine kendine çok dikkat eder renk uyumuna saatine kadar seçer .
Yani giyinmek için giyinince mesela o onla olmuş hayatım diyor 😏bakıyorum cidden olmamış ama ben önemsemediğim için dokunmuyor eşimde bak giyimin önemli için nekadar önemliyse kılıf kıyafette o kadar önemli kendini iyi özgüvenli hissedersin konuşman bile değişiyor diyo senin iyiliğini istiyorum diyor 😭 neden böyle paspalim ben ya🥸
Çocuk mu küçük, depresyonda mısınız hep mi böyleydi. Aynada güzel bir kadın görmek insana iyi geliyor. Sizin bilinç altınıza inmek lazım sanki

Çok heveslendim artık bu psikolojiden çıkmak istiyorum tabi bunlar yani böyle olmak kolay olmuyor çocukluk tramvalari, özdeğer eksikliği , ihmal edilmiş çocukluk .. bi çok şey çocukluktan geliyor sanırım mesela dışarda tüm gün oynadığım tozlu kıyafetlerle uyurdum ben kimse duş aldırıp pijama giydirme alışkanlığı kazandırmadı ki .. yani o yüzden bazı şeyler sanırım küçüklükte ..
Çocukluğunuzda alamadığınız giyemediginiz şeyler için şimdi üzülüyorsunuz, şimdi giyinmezseniz de yaşlanınca gençliğimde hep özensiz giyindim hiç şık bir kadın olamadım diye üzüleceksiniz.

Kızlar ben kendime hiç dikkat etmiyorum yani giyinme konusunda olsun bakım konusunda olsun bilmiyorum hep toparlanmak istiyorum böyle yapan dikkat eden insanlara çok özeniyorum ama yok olmuyor zorla da olcak bisey değil sanırım ama mesela bi tarzım yok her yere hep aynı kıyafetle gidiyorum . Mesela çocukları dışarı çıkarılan jean tshirt eşimle dışarı çıkıcam yine aynı .. yani bi ayrım olmalı dimi ? Bi çeşitlilik olmalı dolabımda .. ben sanki sadece giyinmiş olmak için giyiniyorum mecburiyetten yani . Çok skldm bu durumdan esimde aksine kendine çok dikkat eder renk uyumuna saatine kadar seçer .
Yani giyinmek için giyinince mesela o onla olmuş hayatım diyor 😏bakıyorum cidden olmamış ama ben önemsemediğim için dokunmuyor eşimde bak giyimin önemli için nekadar önemliyse kılıf kıyafette o kadar önemli kendini iyi özgüvenli hissedersin konuşman bile değişiyor diyo senin iyiliğini istiyorum diyor 😭 neden böyle paspalim ben ya🥸
Kapsül dolap fikirlerine bakın lütfen oradaki her parça birbirleriyle kombinlenebilir gayet zarif , sade ve şık parçalar içeriyor hem rahat edersiniz hem de bir görünüş tarzı elde edersiniz. ❤️

Böyle sadece eleştirmek için yorum yapmayan motive eden heveslendiren mesajlara bayılıyorum çok iyi hissettiriyor 🌼 teşekkür ederim sevgiyle kalın 🤍

rica ederim. :KK36:

bende sizin gibiydim, şimdi sabah kalkınca, en önce kendimi derleyip topluyorum. İnanın çok fark ediyor.
Dolaplarınızı bir kurcalayın bakalım, elinizde neler var :KK66:

Kot tişörtle ömür geçirebilirim ama dediğiniz gibi bir yaştan sonra olmuyor. Üzerinde iki sevimli sincap olan tişörtüme yeğenim bakıp hala bu senin yaşına olmuş mu dedi 😒 yürü git ne varmış yaşımda diye kovaladım ama 35 olunca artık biraz şık kombin gerekiyor.

Ben şöyle başladım iki ay önce vitrininde şık kombinler olan bir butiğe girdim. Bir pantolon gözüme çarptı asla tarzım olmayan. Denedim. Beğendim. Spor kesim, kumaş, gri, cepli bir pantolon. Buna uygun bir üst verebilir misiniz dedim. Beyaz bir bluz verdiler. İkisi çok hoş oldu. Bu bluza uygun başka bir pantolon verebilir misiniz dedim. Onu da aldım. Dedim ki bunlara nasıl ayakkabı tavsiye edersiniz çünkü ben kombin yapmayı bilmiyorum. Bana sandalet, beyaz spor ayakkabı veya klasik düz hafif taşlı babet olabilir dediler. Ben spor ayakkabı aldım başka yerden. İki ayda bir gidip iki kombin almayı düşünüyorum böyle. Bu sefer iki üst bir alt alacağım.

evet, tek parça asla kendini göstermiyor. Kombin şeklinde alınca yüzü gülüyo kıyafetin :KK48:
yerini seven çiçek misali Hoppa

Düz renkli şeyler al öncelikle
Yani karışık renkli desenli şeyleri birbiriyle kombin edemezsin
Mesela bir siyah bir beyaz bi koyu mavi bir de açık mavi kot al
Siyah ve beyaz düz tshirtler bluzlar al

Bunları giyip üstüne aksesuar bile taksan iyi durur
Basic şeyler kurtarıcı oluyor

Onun dışında alırken takım şeyler al hazır kombin edilmiş şeyler 🤭

Ben de malesef zamanında düşünmeden aldığım için eşyaları birbiriyle uydurup giyemiyordum şimdi hep tek düz renkler alıyorum

Aslında bu da bir kişilik yapısı. Kolay kolay da değişmez. Ya kendini böyle kabul edip mutlu olacaksın ya da ufak ufak değişeceksin. Benim arkadaşım da böyleydi. Özenmeye çalışıyordu ama beceremiyordu, en sonunda kendini öyle kabul etti.

Hiç uydurmuyorum uymuyorlar bile çünkü 😣
Ee olabilir, demek ki beceremiyorsun gayet normal. Herkes güzel özenli giyinecek diye bir şey yok. Bence güzel giyinmektense kıyafetin temiz olması daha önemli. Benim arkadaşım da kombin yapamaz saçma giyinir ama üstü başı temizdir, güzel kokar. Bir kot bir tişört ben böyle rahatım der. Herkeste ne kadar sade ve temiz giyiniyorsun der.

Ben de genelde spor ve rahat giyinirim günlük, bence spor şık da olabilirsiniz. Birkaç tüyo vereyim:

- Yazları ketenli, pamuklu mümkünse değişik renkli pantolonlar/şortlar giyerim. Zara çok iyi bohem ve rahat pantalonlar yapıyor tavsiye ederim. Olmazsa güzel bir üst, rahat beyaz bir pantolon/şort giyerim. Bir de beyaz ceket üste gider:) Burda önemli olan kumaşın iyi kalite olması, kötü kalite kumaşlar insanı paçoz gösteriyor genelde.

- Takı bence kıyafeti değiştirir, imkan varsa günlük spor bir altın küpe+yüzük (+bileklik) takımınız olsun. İmkan yoksa da biju kapın derim gerçekten çok güzel biju küpeler var:KK200:

- Çok kafa yormak istemiyorsanız 2 çanta yeter bence, yazlık çanta için taba ve beyaz gibi 2 nötral rengi tercih edin, kışlıkta da bir siyah bir koyu kahve olsun mesela.

- Ayakkabıda da düz beyaz keten olur, taba sandalet/terlik olur, her şeyin altına gider bu ikili.

- Her şeyden önce insanı şık gösteren SAÇtır diyorum, kıyafet süper olmasa bile saç iyi yapılmışsa tüm görünüm iyi olabilir. Aksine tüm kıyafet iyiyse saç baş iyi değilse yine de kötü bir görüntü olabilir. Evde kullanılan saç aparatları var gayet praitk oluyor.

Benim stil danışmanım olsana miss 😂

Çok heveslendim artık bu psikolojiden çıkmak istiyorum tabi bunlar yani böyle olmak kolay olmuyor çocukluk tramvalari, özdeğer eksikliği , ihmal edilmiş çocukluk .. bi çok şey çocukluktan geliyor sanırım mesela dışarda tüm gün oynadığım tozlu kıyafetlerle uyurdum ben kimse duş aldırıp pijama giydirme alışkanlığı kazandırmadı ki .. yani o yüzden bazı şeyler sanırım küçüklükte ..

O küçük çocuk seni harika kıyafetler içinde görmek ister eminim. Giyinmiş süslenmiş halinle o küçük kızın karşısına çıksan gözleri parlardı. Birkaç kozmetik ürünü, güzel bir kombin ve şık bir ayakkabı al ve küçük kıza hediye et. 🥰

X