Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ya canım bayağı sıkıldı bu gün, kilom gün geçtikçe artmaya devam ediyor düzensiz artıyor bir sıkıntı mı var acaba ya az önce tartıldım 77 kilo çıktı ödemim var bol su içiyorum ama ödem de gitmiyor napıcam bilmiyorum. Diyetisyen ile mi görüşmeliyim yoksa önce bi kadın doktoruna mı gitmeliyim onu da bilmiyorum
Şeker şüphen varmı varsa biran önce doktora danış ben öyle anladım birden kilo aldım çok su içiyordum 7 kilo aldım 18 gündür 2kilosunu verdim diyetle oda çok kasmıyorum yine canimım çektiği şeyleri yiyorum ama azar azar öncesi tatlıyı çok abartırdım sonra şeker çıktı şimdi de yürüyüşe , çıkamıyorum diye koşu bandı aldık akşam ları en az 40 dk yürüyorum bakalım faydası olacak mı ama diyet sonrası o şişlik gitti gibi yüzüğüm bile dar gelırdi şimdi elim ayağımın şişliği indi

Şeker şüphen varmı varsa biran önce doktora danış ben öyle anladım birden kilo aldım çok su içiyordum 7 kilo aldım 18 gündür 2kilosunu verdim diyetle oda çok kasmıyorum yine canimım çektiği şeyleri yiyorum ama azar azar öncesi tatlıyı çok abartırdım sonra şeker çıktı şimdi de yürüyüşe , çıkamıyorum diye koşu bandı aldık akşam ları en az 40 dk yürüyorum bakalım faydası olacak mı ama diyet sonrası o şişlik gitti gibi yüzüğüm bile dar gelırdi şimdi elim ayağımın şişliği indi
Şeker şüphem yok ama bilmiyorum her ihtimale karşı ni doktorumla danışmayı düşünüyorum

Selamlar, inanılmaz bir mide yanmam var baya boğazım da acı içinde. Bu süreçte anti asit tablet kullanan var mı? Doktoruma cuma gidicem ama şu an çok fenayım çözüm bulamadım asla.
Benim de böyleydi hala böyle, kola iyi geliyor diye normalde hiç kola içmezken kolaya başladım, doktor da kola içeceğine gaviscon iç hiçbir zararı yok bizim için vitamin neyse o da öyle dedi. Ben de içiyorum valla. Bir de sabah yanma başlamadan tahin yemek biraz geciktiriyor yanmayı, denenebilir belki.

Selamlar, inanılmaz bir mide yanmam var baya boğazım da acı içinde. Bu süreçte anti asit tablet kullanan var mı? Doktoruma cuma gidicem ama şu an çok fenayım çözüm bulamadım asla.
Rennie şurup verdiydi bana doktor ama rennie tabletide kullanmakta çok sakınca yok demişti. Bir iki kere kullandım arada iyi geldi.

Slm kızlar. Baya yoğun günler geçti. Pazartesi tetonuz aşımı da oldum ama maf oldum ya. Alerjik reaksiyon gösterdi. Kolum baya şiş ve kızarık ağrısı cabası. İnşallah tez zamanda geçer yoksa gün geçtikçe kolumu hissetmiyorum resmen.

Ben ingilizce öğretmeniyim bilingual yetiştirmek ben de çok istiyorum ama yetişmesi için evde bir kişinin komple ingilizce bir diğer kişinin de komple ana dil konuşması gerekiyor çocuğun kafasının karışmaması açısından. Ama çocuğa yabancı şarkılar, yabancı hikaye kitapları okunabilir türkçe destekli.Tavsiyem komple ingilizce gidilmemesi. Arkadaşımın çocuğu şu anda 20 aylık, ingilizce bazı kelimeleri söylüyor ama türkçe hiç konuşmuyor.
Kızlar eğer kızınızın yapma yerine gelme gel yerine komyyyy top yerine ball buraya bak anne yerine guck mal mama çiş yerine pipi demesini istemiyorsanız çift dille büyütmeyin buna da meraklı olmayın çok hoş bir his değil emin olun. Benim kızım 28 aylık olana kadar bana hep mama dedi. En son Türkiye’de ben anneme anne anne diye konuşunca anne demeyi başardı. Şimdi dönünce buraya gene mamaya döndük. Günde 8 saat kreşe gidiyor full Almanca duyuyor evde bizle 4 saat geçirip uyuyor. Ne babası ne de ben doğru düzgün Almanca bilmiyoruz ve öğretmenleri de siz evde hep Türkçe konuşun diyor. Kızınızla asla Almanca konuşmayın diyorlar. Ulan bizim kız bize Almanca konuşuyor Türkçe bir iki kelam ediyor. Öyle özenilecek bir şey değil modern olcam diye anadilimizeen uzaklaşmaya lüzum yok.

Kızlar eğer kızınızın yapma yerine gelme gel yerine komyyyy top yerine ball buraya bak anne yerine guck mal mama çiş yerine pipi demesini istemiyorsanız çift dille büyütmeyin buna da meraklı olmayın çok hoş bir his değil emin olun. Benim kızım 28 aylık olana kadar bana hep mama dedi. En son Türkiye’de ben anneme anne anne diye konuşunca anne demeyi başardı. Şimdi dönünce buraya gene mamaya döndük. Günde 8 saat kreşe gidiyor full Almanca duyuyor evde bizle 4 saat geçirip uyuyor. Ne babası ne de ben doğru düzgün Almanca bilmiyoruz ve öğretmenleri de siz evde hep Türkçe konuşun diyor. Kızınızla asla Almanca konuşmayın diyorlar. Ulan bizim kız bize Almanca konuşuyor Türkçe bir iki kelam ediyor. Öyle özenilecek bir şey değil modern olcam diye anadilimizeen uzaklaşmaya lüzum yok.
Zaten genelde destek almadan evde kendi çabamızla yapmaya kalksak başarısız olunan bir durum. Bakıcının olması ve sadece ingilizce konuşması lazım o da belirli bir yaştan başlayarak olabilir. Ama evde ben hem türkçe hem ingilizce konuşur bir şeyler vermeye çalışırsam kafası karışıp komple konuşmaya da bilir. Çok sıkıntılı süreçler. Kreş yaşına gelene kadar Türkçe ilerlemek en iyisi. Önce Türkçe sonra diğer diller şeklinde ilerlenir. Ama dediğim gibi şarkılar dinlenebilir ve türkçe destekli yabancı kitaplar okunabilir. Bunun modern olcam demekle bir alakası yok. Gerekli gördüğüm bir dil. Doğru adımlarla da öğrenebileceği bir dil olur. Sizin dezavantajınız anadil destekli bir kreş olmayışı. Çocuk sadece tek bir dil duyuyor ve ondan ilerliyor. Türkiye’deki kreşlerde Türkçe dilinde ekstra dil ingilizce destekli ilerliyor o yönden aynı sorun yaşanmaz.

canım iyi misin nasılsın

Sağlık ocağında basit ultrason cihazına benzer kalp atışlarını takip eden bir cihaz oluyor. Ben teteonoz aşısı için gittigimde ebe dinledi. Ben evde olsam arada panik olsam sağlık ocağına gidip kalp sesini dinlerim hemde paniğim geçer.
Tetenoz u 24 te yapmiyorlar mi? Beninkimse aramadı hala

Canım paylaştın mı Ben mi kaçırdım bilmiyorum ama diyet listen nasıl paylaşman mümkün mü?

Tetenoz u 24 te yapmiyorlar mi? Beninkimse aramadı hala
Canım 21-22 den sonra yapıyolar genelde. Öyle geç kalınmış bir durum yok. Bu haftalardan sonra her ifa gi bir zaman yaotdabilrsin. Hatta önceki sene yaptırdıysan belki yapmazlar bile. beni de aramadılar ben tesadüfen geçerken sordum. Ama hastayken vs yaptırmayın kendinizi iyi hissedince yaptırmak daha iyi

Canım 21-22 den sonra yapıyolar genelde. Öyle geç kalınmış bir durum yok. Bu haftalardan sonra her ifa gi bir zaman yaotdabilrsin. Hatta önceki sene yaptırdıysan belki yapmazlar bile. beni de aramadılar ben tesadüfen geçerken sordum. Ama hastayken vs yaptırmayın kendinizi iyi hissedince yaptırmak daha iyi
Geçen seneden 2 dozum var ama doktor 1 tane daha yaptir yeter dedi.. bende zamanı mı kaçırdım diye endişe ettim.. bakalım kızın 1 yaş aşısı zamanı sorarım en kötü.. teşekkür ederim canım..

Geçen seneden 2 dozum var ama doktor 1 tane daha yaptir yeter dedi.. bende zamanı mı kaçırdım diye endişe ettim.. bakalım kızın 1 yaş aşısı zamanı sorarım en kötü.. teşekkür ederim canım..
Yok canım yok zamanı kaçmadı. Bir pekiştirme dozu yaparlar büyük ihtimalle. 🌺

oyy yerim ben senin tatlı kızını misafirini yumuk yumuk ellerini 🥰🥰🥰🥰 benim misafir de çok tatlı çünküü o da hamis bir bayan 🫠🫠🥰🥰
☺️ne güzel kadınsın sen 🥹
Kızlar kahvaltıya yarım bardak organik elma sirkeli su ile başladım. Biraz daha geç yerdim ama misafir var diye erken yaptık.
Mideye önce protein ve sebze yolladım En son
IMG_2921.jpeg
karbonhidrat yani patates soğuyunca iki üç tane yedim. Üzerine çaayyyy ve keyif 🥰 herkese afiyet olsun yarasın bebişlere size sağlık olsun 🙏

X