Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Sadece böbrek büyümesi ile amniyosentez önereni ilk defa duydum,bebeğin gelişimi geri olsa,ense kalınlığı,kalpte parlama,ne bileyim özellikle kol ve bacak ölçülerinde geri olması falan olsa genetik olabilir diye düşünülür genelde ama başak bir belirtide yok değilmi.bence bir kaç doktordan fikir alın

Yanıtınız için çok teşekkür ederim, evet başka hiçbir terslik yok diğer organlarda. Doktor karışık mesajlar verdi aslında. Hem çok endişelenmeyin, hem de yaptırmak iyi olur dedi. Söylediğiniz gibi birkaç uzman görüşüyle hareket etmek mantıklı görünüyor.

Kızlar iyi akşamlar. Yarın ikinci defa detaylı ultrasona gireceğiz biz. Aynı zamanda serviks uzunluğuna bakılıp dikiş kararı verilecek. Bizim için dua eder misiniz ? İkizlerimden biri baya aşağıda kalıyordu geçen hafta. Alttan bakılınca 30mm dendi. Tedirgin olmamaya çalışıyorum fakat saat yaklastıkca tedirginlik artıyor bende. Bir de aşağıda kalan ikizimin tekmelerini baya asagıda hissediyorum. Sizin de desteğinizi almak istedim

Selam kızlar tetenoz aşısı oldunuz mu 20. Haftada yapılıyormuş ben çok kararsızdım perinatolog yaptır dedi kendi doktorumda yaptır demişti yaptırdım perşembe günü. Birde sağlık ocağında hemşire biraz bilgilendirme yaptı bebeğin hareket takibini yapmanın öneminden bahsetti. 2 saat aralıkla hareket etmezse sessiz bir alanda soluna yat bebişi dinle hareket olmazsa tatlı bişeyler ye tekrar soluna yat hareket yine olmazsa sağlık ocağına yada doktoruna mutlaka git diye söyledi. Günde en az 10 kez hareket etmesini istiyorlarmış. Bunların önemini bilmiyordum. Bu gün bebeğim 2 saat hareket etmedi ne yaptıysam olmadı tam artık eşime gidelim diyordum ki hareket etmeye başladı. Ama aklım gitti ya bide kasıklarımda sancı hissettim çok korktum. dün gece ve sabah da kalp sıkışması ağrısı yaşamıştım. Sizde oluyor mu böyle şeyler kalp sıkışması falan

Bence de birkaç uzman görüşü ile ilerlenmeli. Ben amniyosentez yaptırdım, hiç korkulacak bir işlem değil ama riske değer bir sebepten dolayı yaptırmak mantıklı tabii ki

Sizin için de bebişleriniz için de sağlıkla devam etsin inşallah süreç Yanlış fetal dna, amniyosentez süreçlerimde gruptaki kızçelerimin desteği bana çok iyi gelmişti. Dua edeceğim size

Reactions: dhn
Ben oldum tetanoz canısı. Olmak lazım bence. Nereden ne gelir bilinmez. Doktorum ameliyat özelde olacak sorun olmaz bıçak makas açısından dedi ama ben günlük hayattaki durum açısından oldum. Geçen halının altında zımba varmış o battı ayağıma mesela. Ne olacağı belli olmuyor. Bebek hareketleri konusunda da ben de endişeliydim. Geçen hatta hiç hissedemedim moralim bozuldu. Ama sonra hareketlenmeye başladı. Gün içinde fazlaca hareket ettiğimizde hissedemeyebiliyoruz ben genelde gece yatarken çok çok hissediyorum hatta gece 3e kadar vuruyor alttan alttan :)

Merhaba canım bende geçen hafta sağlık ocağına gittim o zaman 18 haftaliktim ama bana hiç böyle uyarılarda bulunmadilar. Sen kacinci haftadasin bilmiyorum ama şu an için erken değil mi ben ilerleyen haftalar için duymuştum bu söylediklerini. Kalp sıkışması yaşamadım ben o konu hakkında bir bilgim yok.

Gece bende uyuyana kadar hissediyorum gündüzde evde sakin geçirirsem sürekli hissediyorum bu gün pazara çıkmıştım heralde yordum kendimi bebiş de uyudu diye düşünmek istiyorum inşallah öyledir.

Sizin için de bebişleriniz için de sağlıkla devam etsin inşallah süreç Yanlış fetal dna, amniyosentez süreçlerimde gruptaki kızçelerimin desteği bana çok iyi gelmişti. Dua edeceğim size
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun gerçekten. 21 . Haftadayız inşallah bişey olmadan bu süreci atlatırız hepimiz

Bende perşembe yani 20+2de gittim o gün yaptılar bilgilendirmeyi. Hemşire anlatırken şuan bebeği çok net hissedemeyebilirsin ağırsak hareketleriyle karıştırıyor olabilirsin ilerleyen haftalarda daha net anlayacaksın bu bebek diyeceksin dedi. Ben zaten bir kaç haftadır net hissediyorum bebeğimi dedim kalp atışını dinlerken kendi de hissetti hareketlerini maşallah hissetmemek mümkün değilmiş hareketli bebeklerden korkmuyoruz böyle güzel hareketli olsun falan dedi. Sana tetenoz için gün verdiler mi peki

Anladım canım. Bir sikinti yasamadan inşallah saglikli bir sekilde bebislerimize kavusuruz. Evet ekimin sonunda olucam ben.

son muayenede bana da söylendi bu durum. ama erkek bebeklerde olur dedi perinatolog bakıyor zaten problem görmedi amniyonsentez de onermedi ayın onunda detayliya gidicem biraz da geç aldım ben daha büyümüş olsun diye

Bence de birkaç uzman görüşü ile ilerlenmeli. Ben amniyosentez yaptırdım, hiç korkulacak bir işlem değil ama riske değer bir sebepten dolayı yaptırmak mantıklı tabii ki
Deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkürler. Yorumunuz çok doğru, ben de ne kadar gerekli o konuda emin olamadım.

son muayenede bana da söylendi bu durum. ama erkek bebeklerde olur dedi perinatolog bakıyor zaten problem görmedi amniyonsentez de onermedi ayın onunda detayliya gidicem biraz da geç aldım ben daha büyümüş olsun diye
Yorumunuz için çok teşekkürler, bu siteden gelen cevaplar bile bu durumun erkek bebeklerde yaygın olduğunu gösterdi. Açıkçası endişelerim biraz azaldı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…