Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ayy bende aldım bişeyler çok duygulandık evde eşimle açtık serdim hepsini koltuğa 🙈 3 aylık aldım hep ama bazılarının kalıbı küçük bazılarında sanki büyük gibi yani internetten alırken biraz sürpriz oluyor.
Biz internetten almadık direkt mağazadan aldık. Valla ilk diye biz de bilemedik ama yenidogan dedik standart imiş. Biz bir parça alacaktik ama eşimi kandırdılar. 😂 Kadın bize 10 lu set alın zaten alacaksınız arada çok bir fiyat farki da yok diyince hemen tav oldu eşim, madem alacağız alalım dedi. Çok duygulanıyor değil mi insan 🥲 Evde bebise ait bir şey olsun istedim ben, hayırlısıyla 6 dan sonra kalanı alırız diye düşünüyoruz. :)

Hayırlı akşamlar. Bulantılarında hiç azalma yok mu peki. 14. Haftamdayim hap da kullanıyorum ama kesmiyor tamamen. 16. Haftadan sonra azalır dediler hep. Bu arada benim ablam ferrumu hap olarak kullanmıştı o iyi gelmişti ona bulandirmiyodu midesini
Yemek yemezsem iyi gibiyim. Yersem de iştahım zaten yok. Yemek yemeyi özledim. Ferrum çok kabızlık yapıyor. Ondan onu vermedi doktorum

Cok teşekkür ederim.cevabin için. Acaba demir ilacının adını söyler misin benim çok zor yükseliyor demirim🤕 bu ay 3 kilo vermişim. Kilo vermek de istemiyorum.
Ferrosanolduodenal ama ben bunu ilk hamileliğimde bulantıdan demir ilacımı içemiyorum diye vermişti doktor adı değişti mi noldu bilmiyorum canım doktoruna sormadan kullanma.

Son tablo da kız bebişler 13 🩷
erkek bebişler 9 🩵 olmuş
Kızçeler çoğalmış 🧿
Biz yinede cinsiyet pastası yaptırıyoruz her ne kadar biliyor olsakta 🤣 hem sosyal medyada ki çevremizle paylaşmak için hem de hatıra olsun diye pasta balon fln ufak çaplı evde bi cinsiyet partisi yapıcaz 🥳

Biz kızımıza ilk kıyafetlerini aldık. Aşırı duygusal bi andı. Hâlâ da kıyafetler önümde duygulanıyorum.
Ben de hastane çıkışını aldım sanırım hemşireye bunu vericem

Eklentiler

• 1000013453.jpg
    1000013453.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 45
Son tablo da kız bebişler 13 🩷
erkek bebişler 9 🩵 olmuş
Kızçeler çoğalmış 🧿
Biz yinede cinsiyet pastası yaptırıyoruz her ne kadar biliyor olsakta 🤣 hem sosyal medyada ki çevremizle paylaşmak için hem de hatıra olsun diye pasta balon fln ufak çaplı evde bi cinsiyet partisi yapıcaz 🥳
Cinsiyet için böyle ufak partiler güzel oluyor 🐣🥳bende doktoruma söyledim süprizle öğrenmek istiyoruz diye ultrason sonrası pembe ve mavi balon verdi bize gözümüzü kapatıp video çekti asistanı, açıp açıp izlerim her fırsatta 😍 sosyal medyadada paylaştık sevdiklerimizle 🥰

Yemek yemezsem iyi gibiyim. Yersem de iştahım zaten yok. Yemek yemeyi özledim. Ferrum çok kabızlık yapıyor. Ondan onu vermedi doktorum
Hap olani varmış o iyi gelmiş de ona tabi kisiden kişiye değişiyor. Kusmalar var mı peki bulantidan çok kusmaktan mahvoldum ben.

hakikaten kızlar demir ilacı ne kullanıyorsunuz kabız oluyor musunuz
Ben içeriğinde demir vs birçok vitamin içeren bir takviye kullanıyorum Pregnom max isimli,ayrıca d3k2 sprey kullanıyorum. Günlük 2 adet kayısı yediğim için herhangi bir kabızlık problemim olmadı aksine iyi geldi

Eklentiler

• IMG_0154.jpeg
    IMG_0154.jpeg
    61 KB · Görüntüleme: 41
Ben de hastane çıkışını aldım sanırım hemşireye bunu vericem
Benim de hastane için olan bu renkte çok güzel bence. Ama o zamana kadar baska alir miyiz bilemiyorum. Sizin bebise de bizimkine de diğer tüm hamile hanımların bebislerine de sağlıkla giymek nasip olsun. Çok heyecanlıyım, küçücük kolları var kıyafetlerin ya 🥲

Benim de hastane için olan bu renkte çok güzel bence. Ama o zamana kadar baska alir miyiz bilemiyorum. Sizin bebise de bizimkine de diğer tüm hamile hanımların bebislerine de sağlıkla giymek nasip olsun. Çok heyecanlıyım, küçücük kolları var kıyafetlerin ya 🥲
am8n canım sağlıkla inşallah. Beş altı tane daha 3 lu 5 li takım koyarım herhaldezamani gelince hepimiz valiz hazırlama telaşına gireriz

inşallah hiç yaşama yemekten önce sonra veya nasılsın kullaniyorsun
Yemekten 1 saat önce sabah akşam aç karna kullanmalı yazılmış ilacın üstüne sabahları kullanıyorum ama akşamları aç olamıyorum gün içinde sürekli bişeyler atıştırdığım için. Akşamlarında yemekten biraz sonra kullanıyorum bazen yatarken kullanıyorum değişiyor dün doktoruma sordum hiç kullanmamaktan iyidir dedi öyle devam edicem. Dün bir de magnezyum verdi bana ara ara kasığımda iğne batması gibi hisler oluyordu onunda kutusuna yazmış eczanedekiler aç karna kullanımda ishal yapabilir diye. Bide magnezyum doğuma yakın mı veriliyor eczanedeki kadın doğum yakın heralde demiş kocama oda daha 5 ay var yaklaşık diye söyleyince kasılmaları mı başladı diye sormuş. Bi ufaktan tedirgin oldum.

Selam kızlar benim doktorum da 12.hafta itibariyle demir hapı verdi. Solgar’ın Gentle Iron 17 mg’lığını verdi, endokrinoloğum da bu markanın iyi olduğunu söyledi.
Hamileliğin başından beri kabızlık yaşıyordum son 1-2 haftadır daha normale döndü tuvalet düzenim ki bu demir hapını da kullanmama rağmen. O yüzden daha kötü olucam diye beklerken daha normalleştim😁
Veziir Veziir canımcım benim doktorum şimdiden verdi magnezyumu, bacağıma kramp giriyor arada bir de uzandığım yerden doğrulurken falan karın kaslarım da arada kasılıyor (içten değil dış kas olduğunu hissediyorum) o yüzden kullanmam için ocean extramag verdi. İyi geliyor ☺️ eczacının dediği tedirgin etmesin hiç, bizim dönemlerde de kramplar başlıyor.

Yiyebilsem kusuyorum da. Ama yiyemiyorum bulantidan. Canım hiçbir şey istemiyor
Bulantı hapı kullansan az da olsa yiyebilirsin. Benim geçirmedi bulantımı ama kusmayı azalttı. İlaç kullanmazsam günde 10 kere de kusarim ilaçla bir iki kez kusuyorum bulantı hep var ama en azından midemde bikac şey duruyor.

X