Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba son muhabbetleri okuma fırsatım olmadı öncesinde konuşulduysa kusura bakmayın lütfen ama sormam lazım 🥹🙈 Bebişlerin hareketini ilk kez nerede ve nasıl hissettiniz? Ben bugün pıt pıt hareket hissettim ama alt karnımda değildi genelde alt karın yazıyor internette ben yanda ve göbek deliğimin hizasında hissettim bu mümkün mü?
Canım bende 16+5 te hissettm yani tam üç gün önce ve emin olamadım tabiki çünkü 20 lerdr falan hisssederim diye düşünüyodum.Yalnız şöyle oldu yani hiçbir işle uğraşmıyodum uzanıyodum ve göbeğimi seviyodum.Göbek deliğimin üç dört parmak altında içimde küçük bir baloncuk patlamış gibi hissettim.Bağırsak hareketidir,gazdır vs dedim 5 dk sonra iki kez daha aynı şekilde hissettim.Dün ve bugündr aynı yerde aynı şeyleri hissedince sanırım emin oldum o 🙈 Bağırsak hareketlerimi ayırt edebiliyorum o daha farklı bu miniicik bir patlama gibi.Ama başkasının hissedebileceğini sanmıyorum ben bütün odağımı verip çokkk nadir çok hafif hissediyorum çünkü.🩵

15 yaş ama ergen demek 😅 Ben 14de buzluğa atıp 22de çıkartmayı düşünüyorum bebeleri 😂😂 ergen sevmiyorum ben 😂 Allahım nolur karşıma geçip sen beni sevmiyorsun hiç beni düşünmüyorsun senden nefret ediyorum falan demesin nolur 🥺
Offf ben doğduğu ilk gün dedim ki bu çok asi olacak belli ve yıllardır o yaş grubuna öğretmenlik yaptım o kadar sevmiyorum ki ergenleri :)) tahammülüm kalmadı uyuz oluyorum hepsine 😀mümkünse dediğin gibi hepsini dondurup 23-24’te uyandırmak lazım kendi kardeşinden de biliyorum bize kan kusturuyorlar. Her yaşta bir derdi var ama ergenlik asıl dertmiş

Allahım ikizi olanlara çok şaşırıyorum düşünsene biri dursa biri durmaz emzirmek ayrı dert alt değiştirmek ayrı biri ağlasa diğerini uyandırır o da ağlar 😓 Allah gani gani sabır versin yengene 🙏🙏
Onun yanında ablam ve ben vardık o sebeple biraz daha rahattı. Süt meselesinde çok haklısınız. Bazen birisine sağdan veriyorsa bir dahaki sefere soldan veriyordu hak geçmesin diye. Ama gerçekten çok zor iki, üç vs. Çocuk sahibi olanların işi. Allah gani gani sabır versin herkese.

Canım değişebilir çünkü daha çok erken. Doktorun acele mi etmiş yoksa sen mi söylesin diye ısrar ettin
Kontrole çağırdığında yüzde seksen söylerim demişti. Ben ultrasonla bakmaya başlamadan önce cinsiyeti söyleyecek misiniz dedim. %70 tahmin ederim dedi. Çıkıntıyıda gösterdi aslında. Bak burada bir çıkıntı görüyorum dedi canım. Kaçıncı haftada kesinleşir peki

lights lights G gardenya21 kızlar ne yaptıysam göstermedi benim çocuk kahve çikolata tatlı yemek herşeyi denedik 1 saate yakın hastanede kalıp doktorla uğraştık ama nafile benim cinsiyet partisi 1 hafta ertelendi
En azından haftaya gittiğinizde kesin sonuç olmuş olur bana ilk kız dendi sonra erkek dendi siz bir de parti yapacakmissiniz kesin sonuç daha iyi olur 😊

Saçlarım dip boyası çok geldi. Yıllardır sarıya boyarım. Cumartesi doktora gidince sorcam çok kötü duruyor. Genel görüş ne boya ile ilgili görüş ne? Google da sorun olmaz falan da yazıyor

Merhabalar. Yani değişen olduğunu duydum ama tabi sizin nasıl olur bilemicem kesinleşmesini bekleyin siz yine de. Benim 12+4 deyken cinsiyet tahmininde bulunmadi doktorum mesela tam emin olamadığı için
Benim doktor tahminde bulunurum demişti. Hatta gördü bizede gösterdi bak burada bir çıkıntı var dedi ekranda bizde gördük. Kesinleşme zamanı 16. Haftada mı olur peki ?

Hayırlı akşamlar. Bebeğim ultrasona göre 16+5 haftalık. Bulantilar devam ediyor. Kanım da 9 a düşmüş. Bana bir öneriniz olur mu? Doktor bir tane kan hapı verdi ama ilk gebelikten biliyorum. Yükselmiyor. Çok halsizim.

Offf ben doğduğu ilk gün dedim ki bu çok asi olacak belli ve yıllardır o yaş grubuna öğretmenlik yaptım o kadar sevmiyorum ki ergenleri :)) tahammülüm kalmadı uyuz oluyorum hepsine 😀mümkünse dediğin gibi hepsini dondurup 23-24’te uyandırmak lazım kendi kardeşinden de biliyorum bize kan kusturuyorlar. Her yaşta bir derdi var ama ergenlik asıl dertmiş
Valla Allah sabır versin ben de dedim doğduğu gün bu çok atarlı diye. Ya aşırı inatçı. Ek gıdaya geçtiğimiz günden beridir kendi yiyor. Bayadır da kaşık çatal kullanmayı öğrendi kendi kendine yerken bi noktada sinirleniyor elinden çatalı alıp masaya koymaya çalışıyorum. Başarıyorum da sessiz sessiz gelip o çatalı alıp gelişine fırlatıyor. Var o an beynimden alev fışkırıyor 😏 ergenken allahtan kardeşi de ergen olacak ikisi de sinir yaparsa bi odaya koyup kapıyı kapatmayı düşünüyorum yesinler birbirlerini modunda 😂 2 ergen benim bünyeye zarar 😓

Merhaba herkese uzun zamandır yanma ve bulantı ile uğraşıyordum. Hiç okuyamadım sayfayı. Ama dün cinsiyetimiz belli oldu onu yazmak istedim. Kızımız olcak inşallah. 🥰🥰Yanma ve bulantı şikayeti hala devam eden var mı acaba? Ben geçer sanmıştım ama hala devam ediyor 😓
Aynı sorun bende var. Bulantı haplari bile geçirmiyor 6 kilo verdim. Ne yesem midemi bulandiriyo.

Kontrole çağırdığında yüzde seksen söylerim demişti. Ben ultrasonla bakmaya başlamadan önce cinsiyeti söyleyecek misiniz dedim. %70 tahmin ederim dedi. Çıkıntıyıda gösterdi aslında. Bak burada bir çıkıntı görüyorum dedi canım. Kaçıncı haftada kesinleşir peki
Canım o çocuğun pozisyonu ile alakalı sana şöyle söyleyim ilk kızım 13+0 da %70 kız dedi değişmedi şu anki hamileliğimde 14+5 de kapadı bacakları göstermedi. 15+4de başka bir doktor baktı %100 kız dedi 3-4 kere de gösterdi.

Canım o çocuğun pozisyonu ile alakalı sana şöyle söyleyim ilk kızım 13+0 da %70 kız dedi değişmedi şu anki hamileliğimde 14+5 de kapadı bacakları göstermedi. 15+4de başka bir doktor baktı %100 kız dedi 3-4 kere de gösterdi.
Çok çok teşekkür ederim bilgiler için.🌸 Bizim doktor baya inceledi bugün detaylı ultrason yaptı. Kesin demedi ama yüzdelik verdi. Bakalım benim değişecek mi. 13+0da söyleyip değişmediyse belki benimkide değişmez 🤗 herşeyin hayırlısı olsun öncelikle sağlıklı olsunda cinsiyet kız olsun erkek olsun fark etmez

Hayırlı akşamlar. Bebeğim ultrasona göre 16+5 haftalık. Bulantilar devam ediyor. Kanım da 9 a düşmüş. Bana bir öneriniz olur mu? Doktor bir tane kan hapı verdi ama ilk gebelikten biliyorum. Yükselmiyor. Çok halsizim.
Canım bulantı için ilk hamileliğimde sabah kalkar kalkmaz çubuk kraker, leblebi önerdiler bana pek bi işe yaramadı, limonlu su pek bi işe yaramadı ama şu an mevsimi değil ama tuzlu limonlu ayva ve bildiğin limonu 2ye bölüp tuzlayıp yedim o bi tık işe yaradı ama kesmedi. Mide bulantım hapları etki etmedi 6 ay full son 3 ay ara ara kustum demir midemi aç karnına bulandırdığı için bende de düşüktü başka bir demir hapı verdi o işe yaradı

Birde demir hapıyla ilgili de bişey soracaktım. Hangi hapı kullanıyorsunuz? Ve kaçıncı haftada başlattı doktorlarınız. Sabah aç karnına yazıyor ilaç ama eczaneci mide bulandırır akşam yatmadan önce 2saat açlıkla iç uyu dedi. Sizler nasıl içiyorsunuz kızlar demir hapını ? Bana bugün verdi doktorum henüz başlamadım hiç bilmiyorum sizlere sormak istedim.

Canım bulantı için ilk hamileliğimde sabah kalkar kalkmaz çubuk kraker, leblebi önerdiler bana pek bi işe yaramadı, limonlu su pek bi işe yaramadı ama şu an mevsimi değil ama tuzlu limonlu ayva ve bildiğin limonu 2ye bölüp tuzlayıp yedim o bi tık işe yaradı ama kesmedi. Mide bulantım hapları etki etmedi 6 ay full son 3 ay ara ara kustum demir midemi aç karnına bulandırdığı için bende de düşüktü başka bir demir hapı verdi o işe yaradı
Cok teşekkür ederim.cevabin için. Acaba demir ilacının adını söyler misin benim çok zor yükseliyor demirim🤕 bu ay 3 kilo vermişim. Kilo vermek de istemiyorum.

Biz kızımıza ilk kıyafetlerini aldık. Aşırı duygusal bi andı. Hâlâ da kıyafetler önümde duygulanıyorum.

Eklentiler

• 1000170051.jpg
    1000170051.jpg
    205 KB · Görüntüleme: 43
  • 1000170052.jpg
    1000170052.jpg
    110,4 KB · Görüntüleme: 41
Biz kızımıza ilk kıyafetlerini aldık. Aşırı duygusal bi andı. Hâlâ da kıyafetler önümde duygulanıyorum.
Ayy bende aldım bişeyler çok duygulandık evde eşimle açtık serdim hepsini koltuğa 🙈 3 aylık aldım hep ama bazılarının kalıbı küçük bazılarında sanki büyük gibi yani internetten alırken biraz sürpriz oluyor.

Hayırlı akşamlar. Bulantılarında hiç azalma yok mu peki. 14. Haftamdayim hap da kullanıyorum ama kesmiyor tamamen. 16. Haftadan sonra azalır dediler hep. Bu arada benim ablam ferrumu hap olarak kullanmıştı o iyi gelmişti ona bulandirmiyodu midesini

X