Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de bu şekilde düşünüyordum şehri, hastaneyi daha iyi seçerim çünkü doğduğu gibi ameliyat olabiliyorlar ya da eğitim bakarım diye düşündüm çok takıntılıyım depresyona girip ona daha da zarar vermek istemedim kötü bir sonuc gelince o gücü kendimde göremedim kendi evim de olmayınca hep etrafımda sürekli yorum yapan fikir söyleyen kişiler olacaktı 2 3 ay en iyisi ikili teste göre bakayım dedim o şekilde oldu size katılıyorum bazılarının sebebi bu maalesef ama şartları nasıl iyilestirebilirim diye bakılmalı
Kesinlikle. Ben yaptırırken kendimi hazırladım sandım ama sonuç çıkınca kalbim yerinden fırlayacaktı. Çok şükür temiz geldi sonuçlarımız. Gerçekten sağlam psikoloji gerekiyor bunun için de o süreci değerlendirmek mantıklı gibi geliyor. Doğumdan sonra birden karşılaşmak daha sarsıcı olabilir ☹️

Bence çok haklısınız. Ben de tam bu saydığınız sebeplerden dolayı yaptırma taraftarıyım. 4 ay evvel bir arkadaşım doğum yaptı o da yaptirmamisti, ne fetal ne ikili test vs. Hatta doktor ona kalpte parıltı var falan diyince kızmıştı. 'Ben zaten aldirmayacagim ne diye kötü olan bir şeyi söyleyip moralimi bozuyor, her gelen kabulüm' demişti.
Benim arkadaşım da hiçbir şey yaptırmadı ama dediğim gibi sağlıklı bir zemin hazırlamak amacıyla mantıklı gelmiyor bu durum. Yaptırmayanların da inşallah sağlıcakla doğar bebişleri. Hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım valla 🥹

Kesinlikle. Ben yaptırırken kendimi hazırladım sandım ama sonuç çıkınca kalbim yerinden fırlayacaktı. Çok şükür temiz geldi sonuçlarımız. Gerçekten sağlam psikoloji gerekiyor bunun için de o süreci değerlendirmek mantıklı gibi geliyor. Doğumdan sonra birden karşılaşmak daha sarsıcı olabilir ☹️
Evet öyle bir yorum da okumuştum burada 🥲

fetal dna testinin türkiyede özel olması benim sinirime dokunuyor. Bence Almanya’da olduğu gibi standart bir test olmalı. Almanya’da hayır yaptırmak istemiyorum diye imza vermedikçe herkes ücretsiz yaptırıyor ücretsiz dediğim de sağlık sigortanızdan karşılanıyor. Ben 2021de kızım için türkiyede 3250 tl ödemiştim genoxa. Bence herkese rutin olarak yapılmalı.

Ben babymall var izmirde oradan aldım bebek bakim çantası bej renkte içinde haki renkte iplikler var ön kısmı bölmeli ısı izolasyonlu Ben özellikle sap kısımlarına dikkat ettim ince olmamasına içinde ekstra şeyler varken ağır olan çanta ince askiyla omuzlari agritabiliyor
Çok mantıklı

Arkadaşlar merhaba.ben multivitamin kullanıyorum içinde herşey var.dr um ayrıca d vitamini demir ilacı ve magnezyum başladı..magnezyumun içinde multivitaminde olan bazı vitaminler de var...çok olmaz mı ki..anlamadım ben..multivitamini bırakma dedi

Arkadaşlar merhaba.ben multivitamin kullanıyorum içinde herşey var.dr um ayrıca d vitamini demir ilacı ve magnezyum başladı..magnezyumun içinde multivitaminde olan bazı vitaminler de var...çok olmaz mı ki..anlamadım ben..multivitamini bırakma dedi
Yok canım olmaz o vitaminlerin çoğu fazlası vücuttan atılan vitaminler. Eksik kalmasından yeğdir. Bak benim listeme

Eklentiler

• IMG_6494.png
    IMG_6494.png
    95,1 KB · Görüntüleme: 30
Kızlaaar selam. Hastaneden şimdi geldik, size de yazmak istedim. Doktor duyar duymaz 13,18,21 de bu testin güvenirliği yüksek ama diğerlerinde yanılma payı fazla dedi. Ultrasonda her şey yolunda çok şükür, detaylı uzun uzun baktı. Genetik uzmanını aradı. İlk söylediği 3 anomali olsa 4-5. Haftalarda düşerdi zaten ve y kromozomu çok küçük olduğu için yanılabiliyorlar dedi. Kesin emin olmak için amniosentez yaptıracağız Eylülün ilk haftası ama içime su serpildi binlerce şükür 🥹🥹🥹🥹 Rabbim kimseyi darda koymasın inşallah 🥹

Yok canım olmaz o vitaminlerin çoğu fazlası vücuttan atılan vitaminler. Eksik kalmasından yeğdir. Bak benim listeme
Ya multivitaminde selenyum çinko B6 gepsi var.ayrica verdiği magnezyum ilacinda da selenyum çinko B6 var..birde demir ilacı verdi onda folik asitte var ayrıca multivitaminde de var folik asit var..nerdeyse hepsini çift doz kullanmış oluyorum

Kızlaaar selam. Hastaneden şimdi geldik, size de yazmak istedim. Doktor duyar duymaz 13,18,21 de bu testin güvenirliği yüksek ama diğerlerinde yanılma payı fazla dedi. Ultrasonda her şey yolunda çok şükür, detaylı uzun uzun baktı. Genetik uzmanını aradı. İlk söylediği 3 anomali olsa 4-5. Haftalarda düşerdi zaten ve y kromozomu çok küçük olduğu için yanılabiliyorlar dedi. Kesin emin olmak için amniosentez yaptıracağız Eylülün ilk haftası ama içime su serpildi binlerce şükür 🥹🥹🥹🥹 Rabbim kimseyi darda koymasın inşallah 🥹
Oh şükür 🙏 Amniyosentezden sonra daha da rahatlayacaksın inşallah 🙏

Ya multivitaminde selenyum çinko B6 gepsi var.ayrica verdiği magnezyum ilacinda da selenyum çinko B6 var..birde demir ilacı verdi onda folik asitte var ayrıca multivitaminde de var folik asit var..nerdeyse hepsini çift doz kullanmış oluyorum
Canım iyi de şu an hamilesin bebek vücudundaki bütün vitamin ve minareleri sömürüyor. Fazla kullanmak senin vücut depolarını doldurmana yarar en fazla bi zararı olacağını sanmıyorum

Eğer doktor sende eksiklik gördüyse bu tarz kombine vitamin kompleks vitaminlerin içinde bulunan vitaminler tek başına yeterli olmayabiliyor o yüzden ekstra vermiş olabilir ama dediğim gibi test yaptı mı eksikliğin var mı ya da şöyle bir komplo teorisi sunayım ortalığa:) ben ilaç firmasında uzun süre çalıştım çok uzun süre doktorlarla görüştüm birlikte yemeklerimiz kongrelerimiz oluyordu orada kadın doğumcularla konuştuğumuz zaman şunu bile diyorlardı sezeryan yanlısı çoğu doktor vitamini basıyor basıyor o kadar rahim kasları da kuvvetli oluyor ki normal doğum gerçekleşmesi de zor oluyor çünkü rahim ağzı çok sıkı bir şekilde tutuyor ve suni sancıyla bile zor açılabiliyor içinize kurt düşürmüş olmayayım:))

Dediğim gibi tavsiye istersen şöyle diyebilirim bir gün birini bir gün diğerini kullanabilirsin eğer ciddi bir eksikliğin yoksa tekrar edeyim testi yapılıp da bir eksikliğin olduğu söylenmediyse dönüşümlü kullanabilirsin ben öyle yapıyorum çünkü vitamin fazlası da tabiki zarar

Kızlar merhaba bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Ben eğer bir sıkıntı olmazsa normal doğum olsun istiyorum ama bir yerlerde gördüm benim doktor sezaryen yapıyormuş hep. Doktorumdan memnunum ama siz bu durumda olsanız ne yaparsınız. Eminim benim gibi düşünenleriniz vardır.

X