Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba Instagram'da bir ablaya denk geldim de bazılarına galiba cinsiyetlerin tahmini hakkında bilgi vermiş ağrılı Necla diye bir abla ama kimse burda ondan bahsetmemiş söyleyeceklerini söylemişler ama kimse bahsetmemiş

Ne yaparsak yapalım net travmasız çocuk büyümez:) dileğimiz minimum olması 😊🙏
Bizde büyümedik zaten düşe kalka,yaralana yaralana büyüdük ben zaten bir kutu içinde herseyde korunarak büyütülen çocuklardan olsun istemiyorum evlatlarım.helikopter bir annede değilim olamadımda hiç,oda düşe kalka kendi doğrusunu bulsun biz rehber olalım yeter

Neden iki sene sizle uyuyacak. Şahsen ben iki çocukta da 3 aydan sonra odalarında beşiklerinde uyuttum telsiz kamera hersey var zaten. Hadi 6 ay diyelim ama 2 yıl uzun değil mi yani sebebi varsa ben de bilmek isterim
Bir sebebi mi tonla sebebi var tüm uzmanlar en az 1 sene aynı oda ayrı yatak diyor. 3 aylık süt kuzusu kamera da olsa telsiz de olsa hologramını yanınıza da yansıtsanız ayrı odada uyumamalı. Kızım 2.5 yaşında hala odaları ayırmıyoruz. Çünkü zaten öğlen uykusunu kreşte uyuduğu için akşama kadar beni özlüyor ben de anlayış gösteriyorum.

Bende üniversite bittikten sonra başlamıştım. Başlayan bir şekilde başlıyor! Ben sigara nasıl yanar onu da bilmiyordum. Bıraktım bebiş ile beraber . Sende kafana takma. Herkes kendine
Evet zaten herkesin hayatı kendine olduğu için direkt yüzüne ters bir şey söylemedim ama ablası olarak sinirlenmek hakkım. FMF hastası normalde sigara içilen bir ortamda bulunmaması gerekiyor. Ve başlama sebebi de çok saçma erkek arkadaşı yüzünden başlamış. 🤷‍♀️

Böyle umut tacirliğine de ayrı tilt oluyorum ya. Hoş neyin umuduysa. Ya kız ya erkek olacak işte ikisi de kabul edilmeli.
Hani Bulgaristan göçmeleri falan Trakya’ya yerleşmiş ya halk arasında da Trakyalılar için de her şeyi satabilir derler 😂😂 Aklıma kayınvalidem geldi agahahah 😂😂 Aynı o hesap günümüzde herkes her şeyi paraya çeviriyor 😅

Evet zaten herkesin hayatı kendine olduğu için direkt yüzüne ters bir şey söylemedim ama ablası olarak sinirlenmek hakkım. FMF hastası normalde sigara içilen bir ortamda bulunmaması gerekiyor. Ve başlama sebebi de çok saçma erkek arkadaşı yüzünden başlamış. 🤷‍♀️
Özel hastalığı olduğunu bilmeden boşverin dedim. İnşallah daha çok bağımlı olmadan bırakır.

Onlar bölmeli mi? Nasıl acaba? Ben ısı izolasyonlu ve bol bölmeli olsun istiyorum mesela
Ben babymall var izmirde oradan aldım bebek bakim çantası bej renkte içinde haki renkte iplikler var ön kısmı bölmeli ısı izolasyonlu Ben özellikle sap kısımlarına dikkat ettim ince olmamasına içinde ekstra şeyler varken ağır olan çanta ince askiyla omuzlari agritabiliyor

Çokça amin. Başka birinin hayatını dışardan izliyor gibiyim. Bilmiyorum ben de yaptırdım ama iyi mi oldu kötü mü 😭 Sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz bebeklerimizi 🤍
Destekleriniz ayrı mutlu ediyor kızlar beni, iyi ki varsınız 🫶🏻
Bana kuzenim testten ziyade sonucunu ogrenince ne yapacağımın önemli olduğunu söylemişti Ben de fetal yaptirmadim o yüzden

Bana kuzenim testten ziyade sonucunu ogrenince ne yapacağımın önemli olduğunu söylemişti Ben de fetal yaptirmadim o yüzden
Aslında fetal dna testi aldırıp aldırmama konusuyla ilgili olmamalı. Allah korusun eğer engelliyse erkenden öğrenip doğana kadar ona göre uygun ortam hazırlanması için gerekli eğitimler alınması ve uygun koşullar sağlanması için yapılmalı bu testler. Tabii ki aldırıp aldırmamak kişiye kalan bir şey. Ama nasıl olsa aldırmayacağım diyerek de yaptırmamayı doğru bulmuyorum üstte söylediğim nedenlerden dolayı.

Ben de oda yapacağım. 2 sene benle uyuyacak ama en azından vakit geçireceği bir alanı olsun istiyorum. Ona ait bir alan olduğunu bilsin. Oyuncakları kitapları hayal dünyasına uygun duvarları süslü bir yer. Çok da heyecanlıyım. Yavrularımız sağlıcakla büyüsün orada🥲
Ben de bu şekilde düşünüyorum gündüz orada vakit geçiririz oyun odası gibi başlarız sonra ısınır odaya zaten 1.5 2 yaşta da yavaş yavaş geçer 🫠

Aslında fetal dna testi aldırıp aldırmama konusuyla ilgili olmamalı. Allah korusun eğer engelliyse erkenden öğrenip doğana kadar ona göre uygun ortam hazırlanması için gerekli eğitimler alınması ve uygun koşullar sağlanması için yapılmalı bu testler. Tabii ki aldırıp aldırmamak kişiye kalan bir şey. Ama nasıl olsa aldırmayacağım diyerek de yaptırmamayı doğru bulmuyorum üstte söylediğim nedenlerden dolayı.
Ben de bu şekilde düşünüyordum şehri, hastaneyi daha iyi seçerim çünkü doğduğu gibi ameliyat olabiliyorlar ya da eğitim bakarım diye düşündüm çok takıntılıyım depresyona girip ona daha da zarar vermek istemedim kötü bir sonuc gelince o gücü kendimde göremedim kendi evim de olmayınca hep etrafımda sürekli yorum yapan fikir söyleyen kişiler olacaktı 2 3 ay en iyisi ikili teste göre bakayım dedim o şekilde oldu size katılıyorum bazılarının sebebi bu maalesef ama şartları nasıl iyilestirebilirim diye bakılmalı

Bence çok haklısınız. Ben de tam bu saydığınız sebeplerden dolayı yaptırma taraftarıyım. 4 ay evvel bir arkadaşım doğum yaptı o da yaptirmamisti, ne fetal ne ikili test vs. Hatta doktor ona kalpte parıltı var falan diyince kızmıştı. 'Ben zaten aldirmayacagim ne diye kötü olan bir şeyi söyleyip moralimi bozuyor, her gelen kabulüm' demişti.

X