Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Ben eğer bir sıkıntı olmazsa normal doğum olsun istiyorum ama bir yerlerde gördüm benim doktor sezaryen yapıyormuş hep. Doktorumdan memnunum ama siz bu durumda olsanız ne yaparsınız. Eminim benim gibi düşünenleriniz vardır.
Doktorunuzla konuşup normal doğumu destekleyip desteklemediğini sorabilirsiniz, şayet desteklemiyorsa farklı bir doktora gidebilirsiniz. Ne kadar memnun olsanızda sadece sezeryan doğum yaptırıyorsa farklı bir doktora giderdim ben.

Kızlar merhaba bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Ben eğer bir sıkıntı olmazsa normal doğum olsun istiyorum ama bir yerlerde gördüm benim doktor sezaryen yapıyormuş hep. Doktorumdan memnunum ama siz bu durumda olsanız ne yaparsınız. Eminim benim gibi düşünenleriniz vardır.
Doktorunuz zorla sezaryen yapmaz. Mutlaka komplike bir durum vardır o yüzden öyle olmuştur. Siz normal doğum istersiniz ama bebek kanala girmez kordon dolanmıştır vs vs bunlar son haftalarda son dklarda görülen durumlar olduğu için mecburen sezaryen olan çok kişi var. Arkadaşım gebelik zehirlenmesi yaşadı sezaryen oldu, bir diğeri normal doğurcam diye tutturdu kordon bebeğin boynuna dolanmış doğuramadı sezaryen oldu gibi gibi.

Müslin örtü/battaniyeler çok kullanışlı oluyor kenarlarına yapılan işleme hoş durmuş bende kumaş alıp yapayım miniğime 🐣🥰

Eklentiler

• IMG_0138.png
    IMG_0138.png
    540,4 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_0139.png
    IMG_0139.png
    446,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0140.png
    IMG_0140.png
    626,8 KB · Görüntüleme: 44
Kizlar dna testeleriniznne kadar surede sonuclandi ben baya heyeacnliyim ama hebuz aciklanmadi 🤣 1 haftayi gecti nerdeyse

Eğer doktor sende eksiklik gördüyse bu tarz kombine vitamin kompleks vitaminlerin içinde bulunan vitaminler tek başına yeterli olmayabiliyor o yüzden ekstra vermiş olabilir ama dediğim gibi test yaptı mı eksikliğin var mı ya da şöyle bir komplo teorisi sunayım ortalığa:) ben ilaç firmasında uzun süre çalıştım çok uzun süre doktorlarla görüştüm birlikte yemeklerimiz kongrelerimiz oluyordu orada kadın doğumcularla konuştuğumuz zaman şunu bile diyorlardı sezeryan yanlısı çoğu doktor vitamini basıyor basıyor o kadar rahim kasları da kuvvetli oluyor ki normal doğum gerçekleşmesi de zor oluyor çünkü rahim ağzı çok sıkı bir şekilde tutuyor ve suni sancıyla bile zor açılabiliyor içinize kurt düşürmüş olmayayım:))
Yaaaaa bunu bilmiyordum..benim ilk doğumum sezeryandi zaten bu da sezeryan olucak..ama ilginçmiş bu

Doktorunuz zorla sezaryen yapmaz. Mutlaka komplike bir durum vardır o yüzden öyle olmuştur. Siz normal doğum istersiniz ama bebek kanala girmez kordon dolanmıştır vs vs bunlar son haftalarda son dklarda görülen durumlar olduğu için mecburen sezaryen olan çok kişi var. Arkadaşım gebelik zehirlenmesi yaşadı sezaryen oldu, bir diğeri normal doğurcam diye tutturdu kordon bebeğin boynuna dolanmış doğuramadı sezaryen oldu gibi gibi.
Bazıları böyle durumlar olmasa bile sezaryene yönlendiriyor diye duydum o yüzden canım sıkıldı. Tabi ki sezaryen olmam gereken durum olursa ben illaki normla doğum yapicam demem. Ama normal doğum olacakken sezaryen yapıyorsa o zaman kötü bisey yani.

Bazıları böyle durumlar olmasa bile sezaryene yönlendiriyor diye duydum o yüzden canım sıkıldı. Tabi ki sezaryen olmam gereken durum olursa ben illaki normla doğum yapicam demem. Ama normal doğum olacakken sezaryen yapıyorsa o zaman kötü bisey yani.
Bunu doktorunuzla açık bir şekilde konuşun. Mesela ben zaten sezaryen düşünüyordum. Doktorumun da hiç normal doğum yaptırdığını duymadım. Ama bana normal doğum düşünelim bence sezaryen düşünme bakalım sürece dedi. Şaşırmıştım. Her duyulan doğru olmayabilir :)

Bunu doktorunuzla açık bir şekilde konuşun. Mesela ben zaten sezaryen düşünüyordum. Doktorumun da hiç normal doğum yaptırdığını duymadım. Ama bana normal doğum düşünelim bence sezaryen düşünme bakalım sürece dedi. Şaşırmıştım. Her duyulan doğru olmayabilir :)
Bende şaşırdım su an 😊 evet konuşmakta fayda var

Kızlaaar selam. Hastaneden şimdi geldik, size de yazmak istedim. Doktor duyar duymaz 13,18,21 de bu testin güvenirliği yüksek ama diğerlerinde yanılma payı fazla dedi. Ultrasonda her şey yolunda çok şükür, detaylı uzun uzun baktı. Genetik uzmanını aradı. İlk söylediği 3 anomali olsa 4-5. Haftalarda düşerdi zaten ve y kromozomu çok küçük olduğu için yanılabiliyorlar dedi. Kesin emin olmak için amniosentez yaptıracağız Eylülün ilk haftası ama içime su serpildi binlerce şükür 🥹🥹🥹🥹 Rabbim kimseyi darda koymasın inşallah 🥹
Ben bile rahatladım okuyunca seni düşünemiyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok geçmiş olsun canım inşallah amniyosentez sonrası daha da güzel haberler gelecek🙏🏻

Dediğim gibi tavsiye istersen şöyle diyebilirim bir gün birini bir gün diğerini kullanabilirsin eğer ciddi bir eksikliğin yoksa tekrar edeyim testi yapılıp da bir eksikliğin olduğu söylenmediyse dönüşümlü kullanabilirsin ben öyle yapıyorum çünkü vitamin fazlası da tabiki zarar
Benim de folatim çok yüksekti doktor 2 günde 1 kullanabilirsin demişti

X