Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar kızlar, ikizlere gebe olan var mı acaba aranızda, varsa beta hcg si nasıl ilerledi diye soracaktım da. 24 mayısta 3. Gün çift embriyo transferi olmuştum.
5 hazıranda 515
10 haziranda 4449.5
13 haziranda 16091.7 geldi beta
Kese randevum yarın , daha kese mı keseler mı görmedik ama çok hızlı yükselince size de sormak istedim

Aramızda sadece 2 güncük var benim de sat 12 mayıstı. Bu zamanlar çok dikkat et canım temizlik işlerine falan girişme ben ilk bebeğimi 5 haftalıkken kaybettim. Bolca ayağını uzat dinlen
AA oylemi sen hiç doktora gitti mi peki?benim 4.gebelik 4.sezeryan korkmuyor da değilim tabi.temizlik derken ufak çaplı cnm. sürpriz bı gebelik oldu benimkisi aslında.Hayirla sağlıkla gelsinler insallah

Bu süreçte karında şişlik oluyor genelde bir iki kilo fazla çıkmak da o yüzdenmiş aslında sonra geçiyor diyorlar (yani inşallah) ben de ilk aşermemi dün gerçekleştirdim sanırım canım inanılmaz baharatlı şeyler istedi baharat hangisine dahil onu bilemeyeceğim de bu ifadelerin pek gerçekliği bulunmuyor bence

Kızlar kullandığınız vitamin vs var mı peki. Progesteran folik asit alınmalı mı?
ben solgar'in folatini alıyorum, yani folik asit in aktif formu, progestani duruma göre veriyorlar, ya da zaten tedaviyle olduysa kullanıyor oluyorsun. folik asit ya da folat zaten gebelik olmadan da baslaniyor, planladığıniz anda

Kızlar kullandığınız vitamin vs var mı peki. Progesteran folik asit alınmalı mı?
ben gebelik düşündüğüm gibi bir kadın doğum uzmanına gittim, bana folik asit yazdı. hamile kalana kadar bunu kullan dedi. yani yaklaşık 3 ay kendi kendime kullandım. sonra pozitif olunca folik asitimi değiştirerek daha yoğun bir ilaç reçete etti. Bir de bu süreçte kendi araştırmalarımla ve diyetisyen tavsiyesi ile (yakın arkadasım diyetisyen) selenyum ve magnezyum takviyesi almamı söyledi. 3 ay boyunca bunları da aldım. Selenyum üreme sistemini güçlendiriyormuş. Ama dediğim gibi diyetisyen önerisi ile. (kendisinin mesleki bilgisine güvendiğim için şüpheye düşmedim). Kaldı ki benim bebeğimin olması zordu, benden yana değil. Eşimden yana. Ona rağmen kendimi güçlendirdim ve burdayım :)

rabbim sağlıklı evlatlar versin yeterki, bizimki işin tatlı kısmı, kız mı erkek mi diye süreci heyecanlı hale getiriyoruz. yoksa hepimizin yavrusu dünyanın en güzeli olacak, yeter ki sağlığı tam ahlakı güzel evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin Allahım. Yine de baharatlı kız diye düşünüyorum ben de baharatlı ekşi tuzlu hepsini yiyorum tatlı görmeye dayanamıyorum ama önceden de tatlı sevmezdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…