Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Güzel düşünün güzel olsun hiç kendinizi sıkıntıya sokmayın hiç bi testin ve uygulamanın 100 💯 güvenirliği yok bence içerde olup biteni tek Allah bilir . Şöyle böyle deseler bile eğer siz bebeği dünyaya getirmekte kararlıysanız amniyon sıvısı aldırmanıza hiç gerek yok onunda kendi içinde riskleri var çünkü kaldı ki şu an hiç bi tedavisi yok anca moral bozukluğu anneye stres olarak geçiyor . Siz merak etmeyin nice ense kalınlığı var denip bu çocuk down sendromlu denilen bebeklerin sapasağlam doğduğunu biliyorum.
Tesekkurler 🌿

Canım çok zor bir süreç ama kesin sonuç almadan kendini çok üzmemeye çalış unutma ki sen üzülürsen bebişin de üzülür. Yaş faktörü ense kalınlığı vs tanı testinde etken ama senden ileri yaşta tanıdığım kişilerde de böyle sonuçlar duymuştum ama şükür ki onlarda herhangi bir sıkıntı olmadan sağlıkla bebeklerini kucağına aldılar hatta birinin yaşı 42 idi amniyosentez yaptırdı bir sorun çıkmadı ama bebeğinin ensesi genetik olarak kalın mesela ☺️ Amniyosentez biraz riskli ama kesin sonuç veriyor diye biliyorum inşallah tertemiz çıkar ve sen de rahatlarsın geçmiş olsun💙
Evet 1/200 riski var. 2. Alternatif testin riski daha buyuk. Ben de hem dusuk riskli oldugu icin hem de kesin sonuca ihtiyacim oldugu icin amniyosentez yaptiracagim.
Tesekkur ederim 🙏🏻

Sitede araştırırken gördüm amniyosentez ile negatif gelen sonuçlar var .zaten tespit değil tarama testi amniyosentez kesin olan. olasilik yüksek olup sizin bebek de olmayabilir down sendromu
Evet bazilarinin testi negatif vermis, biraz icimi rahatlatti. insallah boyle olur benim de, tesekkur ederim.

Çok geçmiş olsun dilerim herhangi bir sorun yoktur 🙏 yaşınız kaç bir de ultrasonda doktor daha önce şüphe duydu mu? Ense ölçümü vs?
Tesekkur ederim🙏🏻 yasim 37. Doktor dun cok hizli sekilde kalp atisini dinleyip bitirdi ultrasonu. Haftaya carsamba detayli ultrasonda ogrenecegim, 13. Haftamda. Sanirim o olcumler duruma aciklik getirecek.

Arkadaşlar merhaba Dr um beni 12 + larda cagirmisti.malesefki o hafta izne çıkıyormuş. Şu an 11+3 um..Dr bana 13 + larda gel dedi.izinden dönünce gel dedi..geç mi olur arkadaşlar.

Kızlar kontrolden çıktım ikili tarama sonucu temiz çıktı çok şükür 13+5 günlük bebişim 7.7 cm cinsiyet tahmini olursa kağıda yazmasını istedim tahminim var ama net olsun 2 hafta sonra tekrar gel o zaman söyleyelim dedi kağıt falan demeseydim söyleyecekti
Testi ne zman vermistiniz.kac günde cikti

Evet 1/200 riski var. 2. Alternatif testin riski daha buyuk. Ben de hem dusuk riskli oldugu icin hem de kesin sonuca ihtiyacim oldugu icin amniyosentez yaptiracagim.
Tesekkur ederim 🙏🏻
benim hastanede de ikili yaptılar. nipt yapmrmasaydim endişeden kafayı yerdim. yaş riskim 1/75 çıktı.

Kizlar merhaba bugun komtrolumuz vardi 12+1. Sukur hersey yolunda 633 mm olmusuz 🧿 ikili test icin kan verme yastan dolayi zaten riskli cikacak dedi ama ultrasonda ense kalinligi 1.22 cok iyi dedi cok sukur 🧿 15. Haftada tekrar goruselim dedi. Tansiyon gene yuksek, hastanedeki olcumlere 13 14 cikiyor maalesef. O yuzden 24 saat idrar topluyorum bugun

Kizlar merhaba bugun komtrolumuz vardi 12+1. Sukur hersey yolunda 633 mm olmusuz 🧿 ikili test icin kan verme yastan dolayi zaten riskli cikacak dedi ama ultrasonda ense kalinligi 1.22 cok iyi dedi cok sukur 🧿 15. Haftada tekrar goruselim dedi. Tansiyon gene yuksek, hastanedeki olcumlere 13 14 cikiyor maalesef. O yuzden 24 saat idrar topluyorum bugun
Kaç yaşındasınız

9 hafta 1 günlük karindan ultrasonumuzdu,cinsiyet tahmini yapabilen var mi acaba

Eklentiler

• 20240729_124615.jpg
    20240729_124615.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 20240729_124608.jpg
    20240729_124608.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 24
Bende 38 yaşındayım,şeker hastasıyım,10 hafta 4 günlüğüm şu an,insulinle devam ediyoruz.insallah sağlıkla kavusuruz yavrularimiza🙏
Amin sagolun, benimde seker sinirdaydi erken seker yuklemesi yapildi hatta 2 hafta once. Sukur o normal cikti ama herseye dikkat etmek zorundayim tatli, tuzlu olarak. Rabbim yuzumuzu guldursun, kolaylikla ve saglkla kucagimiza alalim insallah

X