Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar diş macununuzu değiştirdiniz mi? Bazı uzmanlar florürlü diş macunu öneriyor diş minesini güçlendirmek ve diş çürüklerini önlemek için. Bazı uzmanlar ise florürün bebeğe zarar verdiğini dile getiriyor. Eyüp Sabri Tuncer’in florürsüz doğal olanını aldım ama Sensodyne le dönüşümlü kullanıyorum kafam karışık 😂

Kızlar diş macununuzu değiştirdiniz mi? Bazı uzmanlar florürlü diş macunu öneriyor diş minesini güçlendirmek ve diş çürüklerini önlemek için. Bazı uzmanlar ise florürün bebeğe zarar verdiğini dile getiriyor. Eyüp Sabri Tuncer’in florürsüz doğal olanını aldım ama Sensodyne le dönüşümlü kullanıyorum kafam karışık 😂
Ben zaten hiç florur lu kullanmiyorum cnm doğal içerikli ürünler tercih ediyorum ve genelde deodorant olarak nemlendirici şampuan deterjan vs hepsi doğal temiz içerikli olarak alıyorum

Ben zaten hiç florur lu kullanmiyorum cnm doğal içerikli ürünler tercih ediyorum ve genelde deodorant olarak nemlendirici şampuan deterjan vs hepsi doğal temiz içerikli olarak alıyorum
Ay ben daha çok kimyasala sahip opalescence filan kullanıyordum gebelik düşününce bıraktım. Duş jelimi değiştiricem Loccitane sabun alacağım ama hala alacağım🤦🏻‍♀️ Tercih ettiğiniz bir marka var mı?

Kızlar ya ben bu gün sabah ezanında bebişimin hareketlerini hissettim galiba. Tam emin de değilim ilk gebeliğim o yüzden tecrübesizim size tarif etsem tecrübeli anneler bana bebiş mi yoksa başka bişey mi söylesenize yaa🤣🤣🤣
Solumdan sağıma döndüm böyle kasığımın sağ tarafında bi kıpırtı oldu böyle içeride bişey dönüşüyor gibi geldi başta sonra sanki kas seğirmesi gibi tık tık 6 7 kere tık tık bi atma oldu tekme attı desem o küçücük şeyin tekmesi hissedilir mi bilmiyorum kas seğirmesi içinde çok güçsüz dü. Elimi koydum elimle de hissettim o atmaları. Kaç gündür hissetmek için elim hep karnımda oluyordu uzanırken. Ya gerçekten bebişim hareket etti hissettim yada uyku sersemliğinde öyle sandım 🤣🤣🤣

Kızlar ya ben bu gün sabah ezanında bebişimin hareketlerini hissettim galiba. Tam emin de değilim ilk gebeliğim o yüzden tecrübesizim size tarif etsem tecrübeli anneler bana bebiş mi yoksa başka bişey mi söylesenize yaa🤣🤣🤣
Solumdan sağıma döndüm böyle kasığımın sağ tarafında bi kıpırtı oldu böyle içeride bişey dönüşüyor gibi geldi başta sonra sanki kas seğirmesi gibi tık tık 6 7 kere tık tık bi atma oldu tekme attı desem o küçücük şeyin tekmesi hissedilir mi bilmiyorum kas seğirmesi içinde çok güçsüz dü. Elimi koydum elimle de hissettim o atmaları. Kaç gündür hissetmek için elim hep karnımda oluyordu uzanırken. Ya gerçekten bebişim hareket etti hissettim yada uyku sersemliğinde öyle sandım 🤣🤣🤣
Canım ilk gebelikse 20. Haftaya kadar hissetmezsin diye biliyorum benim kızımda öyle oldu. 2. Gebelikte 16da falan hissedilebiliyor.

Evet canım yani hadi erkenler filan derken 20 ocaktan sonra doğurmaya başlarız. O zamanlar soğuk olacak. Giyecekler bunları. Tulum örecegim. Bir de suveter battaniye filan.
Ben geçen sene örmüştüm☺🥰 9 aya kadar giyilebilir tulum yaptım. Puset de ördüm hatta😂 ara ara da oyuncaklar örüyorum öyle hobi :) yelek çok güzel olmuş bu arada canım benim ellerine sağlık😍

Eklentiler

• 5C416720-4EEE-4F8E-8874-89805CE28CA6.jpeg
    5C416720-4EEE-4F8E-8874-89805CE28CA6.jpeg
    260,1 KB · Görüntüleme: 45
  • b45467d2-60c9-4cb3-bd1a-58f74f2b6ad3.jpeg
    b45467d2-60c9-4cb3-bd1a-58f74f2b6ad3.jpeg
    251,6 KB · Görüntüleme: 45
Canım ilk gebelikse 20. Haftaya kadar hissetmezsin diye biliyorum benim kızımda öyle oldu. 2. Gebelikte 16da falan hissedilebiliyor.
Annem de kayınvalidem de 3. aylarında hissetmişler ilk gebeliklerinde o yüzden belki hissederim diye heyecanlıyım 🤣🤣 bu gece de aynı hisler oldu ama dünden çok yorulmuşum uykumun arasında rüya mı gerçek mi ayırt edemiyorum 🤣🤣

Ben geçen sene örmüştüm☺🥰 9 aya kadar giyilebilir tulum yaptım. Puset de ördüm hatta😂 ara ara da oyuncaklar örüyorum öyle hobi :) yelek çok güzel olmuş bu arada canım benim ellerine sağlık😍
Cokk güzellerrr puset çok iyi fikir hemen çalıyorum 🫠🫠 ben kağıt ipten çanta örüyordum. Bebis gelince hele de kış bebeği olunca yemekten başladım. Yeleği gören kızım ben de istiyorum dedi. Ona da bunu öreceğim 💜💜

Eklentiler

• 04980338-b327-4e67-951c-3ec8c3ac6a0f-1_all_13468.jpg
    04980338-b327-4e67-951c-3ec8c3ac6a0f-1_all_13468.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 39
  • 1000011603.jpg
    1000011603.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 41
Çok sevindim 🤩 fetal dna ile belli oldu dimi
Evet canım. 26 sindi öğrendik. :anne:
Kas seğirmesi o canım. İlk gebelikte zor bu hafta. Annen de kv de belki bu kas seğirmesi ni hareket sanmış olabilirler. Benim beşinci gebeligim. Hissettim geçen gün. Dönüyor içerde. Bir kere sırt üstü yatarken ama. Daha hissetmedim.

Annem de kayınvalidem de 3. aylarında hissetmişler ilk gebeliklerinde o yüzden belki hissederim diye heyecanlıyım 🤣🤣 bu gece de aynı hisler oldu ama dünden çok yorulmuşum uykumun arasında rüya mı gerçek mi ayırt edemiyorum 🤣🤣
Cnm benim fikrim hissettiğin evet bebeğin çünkü ben de bu şekilde hissediyorum uzanıp karnımı elledigim çok oluyor ve gece de dediğin gibi bazen oluyor bu kas seyirmesi ve onlar ve bu senin anlattigin ayırt edilebiliyor yani bu arada benim 4 .bebeğim olacak tecrube ettim diyebilirim.hatta dün karnımı yokladigimda incir büyüklüğünde bişey vardı ve elimi yavaşça koydugumda eridi gitti bu bebek tabiki ama çok küçük olduğu için çok şık yakalayamiyorum

Yani canım belki bağırsak hareketidir zannetmiyorum çok erken değil mi?

X