Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Canım sıkısma sebebı ne olabılır doktorunuz bunla ilgilı ne dedı bunu ilk kez duydum.ama bazka bır doktora gıdın bence hatta mumkunse rısklı gebelık uzmanı bır doktora tatmın edıcı bır acıklama yapsın.bebek ıyıyse kesede sıkıntı olması medendır cozemedım ben hıc .bende de kalp atımı yavas ama ınanıyorum haftaya guclenecek🤲🏻sende guzel haberler alırsın ınsallah❤️
2EC6552A-27BB-433E-AD4C-A6FFE4904DDB.jpeg

Kesem bu şekilde bir sebebi yok git Allah’a dua et yapacak bir şey yok dedi. Başka doktora gittim o da dedi ki genetik sorunlu bebekte olabiliyormuş:KK43: düzeledebilir yoksa haftaya kürtaj olmak zorundayım

Merhabaa, hangi ülkedesin acaba? Ben İsvecteyim benim de ilk randevumu 11.haftaya verdiler, elimde sadece evde yaptığım gebelik testi var hic bir şekilde kanda beta hcg takibi de yapmıyorlar.
Amerikadayım burada da sadece idrardan hamilelik testi ve ilk ultrasona kontrolünü yapıyorlar kalp atışı için. Sonrasında 10. haftaya kadar randevu vermiyorlar. Tabi ben maddi durumdan dolayı özel kliniklere gitmedim hiç denemedim bile belki özel kliniklerde süreç farklıdır. 14. haftaya kadar burada olacağım sonrasında Türkiye’ye döneceğim o yüzden biraz daha rahat davrandım.

Eki Görüntüle 3447762
Kesem bu şekilde bir sebebi yok git Allah’a dua et yapacak bir şey yok dedi. Başka doktora gittim o da dedi ki genetik sorunlu bebekte olabiliyormuş:KK43: düzeledebilir yoksa haftaya kürtaj olmak zorundayım
Evet kese ve bebek aynı boyutta hemen hemen ama saçma olan su genetik sorun kesede olamaz bebek normal gayet 🤷🏼‍♀️Allahım hayırlısını nasip etsin insallah haftaya guzel olur canım🤲🏻

Amerikadayım burada da sadece idrardan hamilelik testi ve ilk ultrasona kontrolünü yapıyorlar kalp atışı için. Sonrasında 10. haftaya kadar randevu vermiyorlar. Tabi ben maddi durumdan dolayı özel kliniklere gitmedim hiç denemedim bile belki özel kliniklerde süreç farklıdır. 14. haftaya kadar burada olacağım sonrasında Türkiye’ye döneceğim o yüzden biraz daha rahat davrandım.
En azından kalp atışı için bi ultrason olması iyiymis 😊 mmm anladım canım umarım bu süreç hepimiz için güzel geçer 🤗🙏

Allah bu bebeği nasip etsin diye değil paramı pulumu kolumu bacağımı verirdim. Ben sizi anlamam siz de beni anlamazsınız. Burda herkes hevesli ve şükür içinde iken gelip Allahın verdiği candan istenmeyen bir durum olarak bahsediyorsunuz. Kendiniz gibi hisseden insanları bulun onların içine girin. Bu konu başlığında sizi anlayacak kimse olduğunu sanmıyorum.
Umarım kimse size bunu demez burda! Ve herkes anlamaya çalışır. Zorda olana bir tekme atılmaz. Aklıma takılmıştı bu durum. Maalesef yazmak zorunda hissettim. Allah yardımcınız olsun, herkesin tabi.

Umarım kimse size bunu demez burda! Ve herkes anlamaya çalışır. Zorda olana bir tekme atılmaz. Aklıma takılmıştı bu durum. Maalesef yazmak zorunda hissettim. Allah yardımcınız olsun, herkesin tabi.
Bunu demeyın ama kımın ne olacagı bellı olmuyor kız zaten uzgun bıde bız uzmeyelım lutfen🤲🏻

Bunu demeyın ama kımın ne olacagı bellı olmuyor kız zaten uzgun bıde bız uzmeyelım lutfen🤲🏻
Evet herkesin hepimizin başına ne gelir bilemeyiz. Ama zorda olan birine git burdan seni anlayacak kimse yok denmez. Diğer kadın da zordaydı. Herkesin acısı kendine büyük. Acılar yarışmaz. Bi farkındalık olsun.

Evet herkesin hepimizin başına ne gelir bilemeyiz. Ama zorda olan birine git burdan seni anlayacak kimse yok denmez. Diğer kadın da zordaydı. Herkesin acısı kendine büyük. Acılar yarışmaz. Bi farkındalık olsun.
canlarım benim grubun enerjisini yuksek tutup birbirimize destek olalım. birbirimize pozıtıf yonlu destek verelim. bazen kızarız da olur karsımızdakini anlamayız da anlarız da. ablanız olarak hiçbirinizi tanımıyorum. hepinizi çok seviyorum.

Eki Görüntüle 3447762

canım ınsallah buyuyecek okudum bıraz durumla ılgılı folık asıt ıhtıyacından da olabılıyormus ve 12. haftaya kadar takıp edılmesı gerekıyır dıyordu yazı

Kalp atışını duydun mu canım ben inşallah cuma günü gidicem umarım duyarım rüyalarıma giriyor artık duymak istiyorum 🤍
Hayır canım hala gidemedim,bu cumartesi gidecektik ama eşimin amcası vefat etti şehir dışına çıktı onsuzda gitmek istemiyorum.yani hafta içine kaldı 7 hafta bitecek o zamana nerdeyse 🫣 ve oradamı benimlemi bilmediğim için çokta tedirginim,görsem sesini duysam rahatlıycam

Ben elenatal 1 kullanıyorum
Bana henuz sadece folik demişti bu aylarda multivitamin bulantı yapar ileri donemlerde muktivitamin baslıyoruz demişti
doktor bana vinalac yazdı hem multivitamin hem folik asit içeriyor 12-14 haftalara kadar kullanacağım
Folik asit kullanıyorum
Ben aktif folat formunda olanı kullanıyorum fodega
Elenatal kullanıyorum ben de, multivitamin destekli folik asit
5 haftalığım tam. Gebelik öncesi özel hastanede önerilen multivitaminimle devam ediyordum. Gebelik sonrası İlk muayenemdi bugün devlete gittim. Multivitamini bırak dedi bugün bana dr. Folidoce yazdı 🤷‍♀️

5 haftalığım tam. Gebelik öncesi özel hastanede önerilen multivitaminimle devam ediyordum. Gebelik sonrası İlk muayenemdi bugün devlete gittim. Multivitamini bırak dedi bugün bana dr. Folidoce yazdı 🤷‍♀️
özel bir diyet yapmıyorsan multıvıtamıne gerek yok çunku ondan demiştir. bebişin sağlıkla gelsin.

X