Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar.
Uzun süredir takip ediyorum sessizce, ben değişik bir hikaye ile geldim, sizinkilere hiç benzemeyen.
Biri 10, biri 5 yaşında iki kızım varken, aniden 5 günlük adet gecikmesi yaşayınca beynimden vuruldum. Çünkü hayatım boyunca 2 kez adetim gecikti, biri 10 biri 5 yaşında işte o gecikmelerin.
SAT 24 Mayıs, 5 günlük gecikme olunca bir günün içinde 2si erken gebelik testi, biri normal kaset test yaptım, saniyesinde kontrol çizgisi kadar net ve koyu çizgileri gördüm. 3 testte de geçirdiğim ağlama krizlerinden bahsetmeyeceğim😔
Neyse, doktora gittik, içimde bir umut, kist var, ondan gecikmiş falan der diye beklerken gebelik kesesi var fakat henüz bebek görünmüyor dedi. 6 gün önce oluyor bu muayene, 5+3 dedi kesenin boyutuna göre. Hem karın, hem vajinal baktı. Sadece küçücük bir parlama vardı vajinal utrason görüntüsünde. Doktorda da bir ağlama krizi geçirdim tabi, gebelik kesesi var diyince. Hcg de 10 bin küsür çıktı kanda.
Doktor istenmeyen bir gebelik olduğunu anlayınca 2. bir seçeneğiniz daha var biliyorsunuz dedi ama hayatımı ne hale getireceğini bilsem bile bir bebeği aldırmayı hiçbir zaman düşünmedim, hala bunu yapabileceğime inanmıyorum. Bunun vicdani yükü ile yaşayacağıma geri kalan hayatımı, bir çocuğun yükünü taşırım daha iyi.
Velhasıl, sizin mesajlarınızı okuyunca, ilk 2 gebeliğimdeki heyecanlarım, testi görünce, kalp atışını duyunca mutluluktan ağlayışımı hatırlıyorum ve sonra da diyorum ki hayat ne kadar acımasızsın. Kimini bebek diye senelerce ağlatırken, kimine de hiç istemediği zamanda, istemediği bir bebek veriyorsun, neden? Bu sorunun cevabını hiçbir zaman bulamayacağım.
2 çocuklu mutlu bir anneyken bir anda suyu çekilmiş bir ağaca döndüm. Ne yemek, ne içmek, ne uyumak, ne nefes almak, hiçbir şey yapmak istemiyorum, çünkü çok mutsuzum. Sürekli ağlıyorum, gözyaşım da bitmiyor😢 Yanımda da benim sevgime ilgime muhtaç 2 tane yavrum olunca iş iyice zorlaşıyor.
Hayat enerjim ve ışığım söndü sanki. 39 bitmiş olacak bebek doğduğunda, ben bu yaşta artık yeni bir bebek büyütmek değil, bütün ilgimi ve emeğimi kızlarıma vermek istiyordum. Düşündükçe nefesim kesilecek gibi oluyor. Allah kimseyi istemediği bir gebelik ile sınamasın.
2 gün sonra randevum var, doktorun 'aa kese var ama bebek oluşmamış, yok bebek' diyebileceği umuduyla ayakta duruyorum, hala bu ihtimale tutunuyorum, bunun ne kadar düşük bir ihtimal olduğunu bildiğim halde.

İşte benim hikayem böyle bir şey. İçinden bana kızan da olur şimdi, bebeği oldu diye ağlanır mı diye ama ağlanır, inanın bana ağlanır.

Ben sessiz sessiz sizin sevinçlerinizi izlemeye devam edeceğim. Umarım hepiniz sağ salim yavrularınıza kavuşursunuz 🙏
evet burdaki çoğu kadın belki de gebelik haberi için her gün Allaha dua etti her gün yatmadan ağladı belki umudu bittiği anda o bebiş haberini aldılar . yani ben de ilk hamileliğimde 9 haftalık bebeğimi kalbi durdu diye kaybettim ve kürtaj oldum 6 aydır bununla baş etmeye ve yeniden anne olmaya hazırladım kendimi ve benim hikayemden de daha zor hikayeler de vardır doğumda bebeğini kaybedenler var hiç anne olamayacaklar var. hiç bebeği istemiyorsanız ona sevgisiz bir hayat vermeyin ama bana sizinki biraz şımarıklılık gibi geldi kusura bakmayın

Eğer çok zorlanıyorsanız doktor kontrolünde bırakın. Aktif içen biri için gerçekten çok zor eskiden ben de içerdim ama inanın bebeğe zarar vermesin diye sürdüğümüz kremlerin bile içeriğini araştırıyoruz. O derece dikkat ederken sigaranın zararını düşünemiyorum. Dilerim en kısa sürede azalarak da olsa bırakırsınız🌸
inşallahhh teşekkür ederimm :)

Hatta benim folik asitimi değiştirdi iyot içeren bir tame verdi tansiyonum az da olsa dengelendi bol bol yoğurt ve ayran tüket dedi ama şansınız varsa doğal olanlardan tüketin siz de korkmayalım birbirimize destek vermek için buradayız ❤️ Allah’a emanet bebekler. Akıntım için de bu haftadan itibaren 7-8 yani, rahim çok büyümeye amniyon sıvısında miktarsal artış meydana gelmeye başlıyormuş. İlk gebelik olduğu için rahim bu durumu ilk def yaşıyor ve büyüme sebebiyle minik lekelenme/kanama görülebiliyormus. Diğer arkadaşlara fikir olsun. Ama kırmızı canlı kan ve bol miktar görürseniz hemen hastaneye gidin. Sadece pecetede iz bırakan az az lekelenmeden korkmayın. Yine de doktorunuza sorun tabii ki. Sadece panik ve stres yapmayın. Bebişimiz artık hissediyor. Soğuk kanlı birer anne olmamız lazım 🤣🤣
Yaa ne kadar rahatlatıcı ve iyi geldi bu mesaj. Teşekkür etmek istedim ♥️

Sigara konusunda ise günde 2 paket içen biriydim maalesef henüz tamamen bırakmadım. İki günde bir içen birinden bir fırt alıyorum ama sadece bir fırt vicdanım Çok rahatsız bu gidişle daha da elime almayacağım ama şunu söyleyeyim bir kerede bıçak gibi kesmek çok zor kimse kendini yargılamasın 10 senedir içiyorum ve bir kerede 2 paketten günde 1 adete sonra 2 günde bir fırta indirdim. Beni kınamayın lütfen ama çabam çok 😔

Kızlar tansiyon düşüklüğü normal mi? Dün dışarı çıktım başım döndü gözüm karardı sanırım tansiyonun düştü. Bugün de biraz sersem gibiyim ölçtüm 9/6 çıktı baya düşük. Biraz korktum açıkçası
Hamileliğin ilk zamanları düşük olurmus zaten uyku ce halsizlikte bundan oluyor benimde 9/5 çıktı gecen

Sigara konusunda ise günde 2 paket içen biriydim maalesef henüz tamamen bırakmadım. İki günde bir içen birinden bir fırt alıyorum ama sadece bir fırt vicdanım Çok rahatsız bu gidişle daha da elime almayacağım ama şunu söyleyeyim bir kerede bıçak gibi kesmek çok zor kimse kendini yargılamasın 10 senedir içiyorum ve bir kerede 2 paketten günde 1 adete sonra 2 günde bir fırta indirdim. Beni kınamayın lütfen ama çabam çok 😔
Asla yargılayamayız içmediğinde olusan stres bebege daha zararlıymıs.içmeyince olmuyorsa arada bi iki fırt al🤲🏻❤️😍

Hiç tanımadığı bir insanın yaşadığı travmaya bu kadar acımasızca yaklaşan insanlardan alacak bir şeyim yok zaten, bir beklentim de yok forumdan, çocuk büyütme konusunda yeterince deneyimliyim. 'Şımarıklığım' için destek alır mıyım bilmem ama sizin acımasızlık üzerine biraz kendinizi eğitmeniz doğacak yavrularınız için iyi olabilir. Bu kadar uzun ve samimi bir şekilde kendimi anlatmaya çalıştım ama siz sadece kendi pencerenizden ve istediğiniz şekilde görmüşsünüz. Çok yazık. Anlama zahmetinde bile girmeyen herkesin hayatının bir döneminde istemediği bir gebelikle sınanmasını dilerim Allah'tan 🙏
Sessiz takipçi de değilim artık, forumunuz da sizin olsun, istemediğiniz hiçbir şey duymaya tahammülünüz yok. Buyurun tepe tepe kullanın babanızın malı gibi 😕

Seni anlıyorum bende çok içerdim ama hamile olduğumu öğrendiğim gibi bırakmak zorunda kaldım mide bulantısı ile öğrendım zaten arada canım istiyor ama dayanmaya çalışıyorum bence böyle bir alışkanlığı olmayan anlayamaz öyle kolay olmuyor bazen birden bire bırakamıyorsun

Hiç tanımadığı bir insanın yaşadığı travmaya bu kadar acımasızca yaklaşan insanlardan alacak bir şeyim yok zaten, bir beklentim de yok forumdan, çocuk büyütme konusunda yeterince deneyimliyim. 'Şımarıklığım' için destek alır mıyım bilmem ama sizin acımasızlık üzerine biraz kendinizi eğitmeniz doğacak yavrularınız için iyi olabilir. Bu kadar uzun ve samimi bir şekilde kendimi anlatmaya çalıştım ama siz sadece kendi pencerenizden ve istediğiniz şekilde görmüşsünüz. Çok yazık. Anlama zahmetinde bile girmeyen herkesin hayatının bir döneminde istemediği bir gebelikle sınanmasını dilerim Allah'tan 🙏
Sessiz takipçi de değilim artık, forumunuz da sizin olsun, istemediğiniz hiçbir şey duymaya tahammülünüz yok. Buyurun tepe tepe kullanın babanızın malı gibi 😕
Allah bu bebeği nasip etsin diye değil paramı pulumu kolumu bacağımı verirdim. Ben sizi anlamam siz de beni anlamazsınız. Burda herkes hevesli ve şükür içinde iken gelip Allahın verdiği candan istenmeyen bir durum olarak bahsediyorsunuz. Kendiniz gibi hisseden insanları bulun onların içine girin. Bu konu başlığında sizi anlayacak kimse olduğunu sanmıyorum.

Bedduanızı da alın gidin burdan pis zihniyetinize ihtiyacımız yok. Terbiyesizliğin lüzumu da yok

Gerçekten ya. Durup dururken gelip beddua edip gitmek nedir. Korun istemiyorsan bebek. bide seviniyoruz diye sanki ayıp ediyoruz.
Kendisini anlayıp ne dememizi bekledi anlamadım. Burda herkes bebek istiyor. Kimimiz de çok kötü yaralı geçmişte bu konudan ötürü. Korunsaydı. Çocuğa üzüldüm. Umarım sevgisiz büyümez.

Merhaba kızlar.
Uzun süredir takip ediyorum sessizce, ben değişik bir hikaye ile geldim, sizinkilere hiç benzemeyen.
Biri 10, biri 5 yaşında iki kızım varken, aniden 5 günlük adet gecikmesi yaşayınca beynimden vuruldum. Çünkü hayatım boyunca 2 kez adetim gecikti, biri 10 biri 5 yaşında işte o gecikmelerin.
SAT 24 Mayıs, 5 günlük gecikme olunca bir günün içinde 2si erken gebelik testi, biri normal kaset test yaptım, saniyesinde kontrol çizgisi kadar net ve koyu çizgileri gördüm. 3 testte de geçirdiğim ağlama krizlerinden bahsetmeyeceğim😔
Neyse, doktora gittik, içimde bir umut, kist var, ondan gecikmiş falan der diye beklerken gebelik kesesi var fakat henüz bebek görünmüyor dedi. 6 gün önce oluyor bu muayene, 5+3 dedi kesenin boyutuna göre. Hem karın, hem vajinal baktı. Sadece küçücük bir parlama vardı vajinal utrason görüntüsünde. Doktorda da bir ağlama krizi geçirdim tabi, gebelik kesesi var diyince. Hcg de 10 bin küsür çıktı kanda.
Doktor istenmeyen bir gebelik olduğunu anlayınca 2. bir seçeneğiniz daha var biliyorsunuz dedi ama hayatımı ne hale getireceğini bilsem bile bir bebeği aldırmayı hiçbir zaman düşünmedim, hala bunu yapabileceğime inanmıyorum. Bunun vicdani yükü ile yaşayacağıma geri kalan hayatımı, bir çocuğun yükünü taşırım daha iyi.
Velhasıl, sizin mesajlarınızı okuyunca, ilk 2 gebeliğimdeki heyecanlarım, testi görünce, kalp atışını duyunca mutluluktan ağlayışımı hatırlıyorum ve sonra da diyorum ki hayat ne kadar acımasızsın. Kimini bebek diye senelerce ağlatırken, kimine de hiç istemediği zamanda, istemediği bir bebek veriyorsun, neden? Bu sorunun cevabını hiçbir zaman bulamayacağım.
2 çocuklu mutlu bir anneyken bir anda suyu çekilmiş bir ağaca döndüm. Ne yemek, ne içmek, ne uyumak, ne nefes almak, hiçbir şey yapmak istemiyorum, çünkü çok mutsuzum. Sürekli ağlıyorum, gözyaşım da bitmiyor😢 Yanımda da benim sevgime ilgime muhtaç 2 tane yavrum olunca iş iyice zorlaşıyor.
Hayat enerjim ve ışığım söndü sanki. 39 bitmiş olacak bebek doğduğunda, ben bu yaşta artık yeni bir bebek büyütmek değil, bütün ilgimi ve emeğimi kızlarıma vermek istiyordum. Düşündükçe nefesim kesilecek gibi oluyor. Allah kimseyi istemediği bir gebelik ile sınamasın.
2 gün sonra randevum var, doktorun 'aa kese var ama bebek oluşmamış, yok bebek' diyebileceği umuduyla ayakta duruyorum, hala bu ihtimale tutunuyorum, bunun ne kadar düşük bir ihtimal olduğunu bildiğim halde.

İşte benim hikayem böyle bir şey. İçinden bana kızan da olur şimdi, bebeği oldu diye ağlanır mı diye ama ağlanır, inanın bana ağlanır.

Ben sessiz sessiz sizin sevinçlerinizi izlemeye devam edeceğim. Umarım hepiniz sağ salim yavrularınıza kavuşursunuz 🙏
Şimdi soktasin canım ondan bu hislerin benim de doğum olunca 39 bitmiş olacak. Bir kızım var 8.5 yaşında iki gebeliğim kızımdan önce erken doğumla sonlandı 5 aylık 6 aylık. Kızım ve bu bebekler tedaviyle oldu. Sokaklarda ağlaya ağlaya olumsuz muayenelerden isyan ede ede döndüğüm çok oldu. Yesinler salavatlara sarildim olmadı olmadı. Sonra çok şükür tedaviyle kendi doğum günümde kızımı doğurdum. Biz artık çocuk defterini kapattık derken geçen yıl Kasım ayında hamile olduğumu öğrendim. 16 temmuz bdtsi idi oglumun. 27 martta erken doğumla yoğun bakıma gitti 25 haftalık doğdu
35 gün yaşadı meleğim. Kaybettim. Asla asla bir daha çocuk mu asla derken hiç adet görmeden tekrar hamile kalmışım doktora gidip ben adet olmadım bana söktürücü ver dedim. Muayenede birsey çıkmadı daha erkenmis 4 gün sonra kaset testte çizgi gördüm. Kan verdim ertesi gün hamileyim. Kırdım çıkmış hamile kalmışım. Ne yapacağımı şaşırdım. Yasım daha çok taze ben bu bebeği nasıl kabul edicem derken 9.haftaya geldik. İlk başta aldırırım dedim niyetim de oydu aslında ama olmadı kıyamam ki yavrum şu anda bir gün belirtim olmazsa napacagimi sasiriyorum

Lütfen zamana bırakın. Biliyorum insan ümitle yazar ne bulur. Yargılamak çok kolay. Anlamak zor. Eminim zaman size iyi gelecek doğru karar vermenizi sağlar. İnsan neye alışmıyor ki. Dünyanın sonu değil. Her durumda bir çare bulunur öyle düşünün.

M Morfokelebegi merak etmeyin tecrübeliymişsiniz, maşallah 2 tane büyütmüşsünüz ama mutsuz olacaksanız, çocuklarınız bu durumdan etkilenecekse eğer 2. Seçeneği geç olmadan düşünün derim. Yoksa bence de psikolojik yardım alın. Duygular alt üst olmuş durumda iken kendinizi de ailenizi de bebişi de üzmeyin

X