Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    164
Kizlar bebis ocak dogumlu olacak ya, uyurken ustune ne ortucez benim ilk cocuk konuya hakim degilim:) bebek yorganı almama gerek var mi yoksa bebek battaniyeleri yeterli mi? Izmirde yaşıyorum burda pek kış olmasa da ocak subat soğuk olur tabi.
Evinizde kalorifer vs yanacaksa sıcak olur, ince bir örtü yeter bence. Bizim burada kışlar çok soğuk olur ama ev sıcak oluyor, biraz fazla yakıyoruz. Müslin örtü kullanmayı düşünüyorum

Benim kızımı doğurduğum ve şimdiki hamileliğimde bu zamana kadar muayene olduğum hastane listede. Tam doktor değiştirdim özel muayenehanesi olan bir doktora başladım memnun kaldım derken onunda doğum yaptırdığı hastane listede çıktı. Napıcam bilmiyorum canım çok sıkıldı yeni doktor yeni hastane nasıl bulcam bilmiyorum.
Nerden bakabiliriz listeye? Hangi hastaneler var ? Acıbadem de var mı? Çok üzücü bir haber içim parçalandı görünce o bebeklere ailelere 😞

Selam kizlar şu günlerde özel hastanelerdeki yeni doğan bebek çetesi haberleri çok canımı sıktı. İhbarlara göre Türkiyenin dört bir yaninda bu çeteler mevcut. Bende doğumu özelde yapicaktim ama bu son gelişmeler beni tedirgin ediyor. Oldum olası özel hastanelere hiç guvenmiyordum nedense .
Ben de çok korkuyorum bu konu yüzünden ne yapacağız bilemiyorum 🥺
Rabbim o yavruların ahını çıkarsın o zalimlerden.

Merhabalar, 2025 Ocakta anne olacağım💕🤰🏼🎀 minik kızımızı heyecanla bekliyoruz, dün kasık fıtığı olduğumu öğrendim ve 1 gece hastanede kaldım müşade altında, 2-3 kez kan tahlili, ultrason yapıp boğulma ve enfeksiyon olmadığını öğrenince çıkış verdiler. Halen kasık fıtığımda şişlik oluyor, aranızda benzer bir problem yaşayan var mı sormak istedim🙌🏼 umarım yoktur ama yinede bilginiz var ise dönüş yaparsanız süper olur 🙌🏼

Nerden bakabiliriz listeye? Hangi hastaneler var ? Acıbadem de var mı? Çok üzücü bir haber içim parçalandı görünce o bebeklere ailelere 😞
Yok acıbadem yok canım. Ekliyorum listeyi

Eklentiler

• IMG-20241017-WA0005.jpg
    IMG-20241017-WA0005.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 5
O zaman bende pamuk alayım canım 🧡🌸 hastanede ıslatmak zor olur diye bir tane ıslak mendil alacaktım
Canım geçenlerde gördüm ıslak mendil kutuları çıkmış onun içine temizleme pamuğunu koyunca kaynamış ılımış su döküp orada temizleyebilirsin zaten kışın doğum yapacağız ya o kabı da petek üstüne koyarsan hem ılık olur hem ıslak mendil kullanmamış
Olursun mesela doğuma gideceğin sabah hemen su kaynatıp koyarsın ılısın o pamukları da kaba koyarsın temizleyeceğim zaman suyu kaba dökersin ben ikizlerime bir süre öyle yaptım saklama kabında günlük yapıyordum pamuklara su koyup peteğin üstüne koyardım ılık olurdu hem üşütmezdi

Kızlar yataş juno alan var mı ikizlerim de reflüden çok çektim de bunda alayım diyorum kasım indirimlerini takipteyim indirime girerse alacağım direk girmezse yine almak istiyorum kullanan memnun kalan oldu mu hiç

Kızlar yataş juno alan var mı ikizlerim de reflüden çok çektim de bunda alayım diyorum kasım indirimlerini takipteyim indirime girerse alacağım direk girmezse yine almak istiyorum kullanan memnun kalan oldu mu hiç
Ben aldım ama doğunca deneyimlicez bakalım kullanan arkadaşların baya memnundu

Tabiiki kullanırsın kuzum ben kızımda direk pamuk ıslatıp kullandım hiç değmedi popişine ıslak mendil 🥰

Birde sudocrem vajinada kapanma yaptı diyen bir arkadaş vardı bende kızımda sudocrem kullandım ama hiç bir sorun yaşamadık hiç pişik dahi olmadı kızım. Belki yapısal olarak olmuştur kapanma.
Onu diyen bendim😃 kızıma 1 yaşına kadar kullandım ve gerçekten nasıl bir kremse ben bile elim yansa sürdüm hemen geçirdi. Ama sonra kızımda vajinal kapanma olduğunu öğrendim çok minik bir operasyon geçirdi. Doktorumuz sudokremin bazen yapabildiğini söyledi. Ben de yaşadığım deneyimi aktardım açıkçası belki %1 ihtimaldi beni buldu. Şimdi oğlum olacak ama yine de ağzım yandı bir kere daha evime sokmam🙈 mavi hametan krem verdi çocuk doktoru o da her derde deva ondan başka pişik kremi kullanmıyoruz artık.

Ben aldım ama doğunca deneyimlicez bakalım kullanan arkadaşların baya memnundu
İkizlerimde çok çektim kusmadan bunda biraz olsun rahat olurum inşallah o sebeple almak istiyorum çevremde gereksiz bulanda çok gerekli diyen de bende alacağım ama aklımda mutlaka kasımı bekliyorum ☺️

X