Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Kızlar kendisi icin alışveriş yapan varmii fikirlere ihtiyacım var😂
Benim de tecrübelilerden desteğe ihtiyacım var bu konuda. Şu az hava sıcak olduğu için bol elbiselerle kurtarıyorum ama kışın ne yapacağım bilmiyorum. 3-4 ay kadar sonbahar kış dönemi olacağı için çok parça da almak istemiyorum ama ne giyeceğim konusunda da bi fikrim yok 😅 Çamaşırlar bile rahatsız ediyor bazen, battal boy aldım birkaç tane. Mağazadaki kız şok oldu defalarca sordu emin misiniz 4xl istediğinize diye 🤣🤣 Lastikler çok rahatsız ediyor artık beni.

Benim de tecrübelilerden desteğe ihtiyacım var bu konuda. Şu az hava sıcak olduğu için bol elbiselerle kurtarıyorum ama kışın ne yapacağım bilmiyorum. 3-4 ay kadar sonbahar kış dönemi olacağı için çok parça da almak istemiyorum ama ne giyeceğim konusunda da bi fikrim yok 😅 Çamaşırlar bile rahatsız ediyor bazen, battal boy aldım birkaç tane. Mağazadaki kız şok oldu defalarca sordu emin misiniz 4xl istediğinize diye 🤣🤣 Lastikler çok rahatsız ediyor artık beni.
Benim kesinlike kaban,mont almam lazım🫠

Aslında özel de olsa kamu da olsa çalışan üreten kadınlar olarak 4 ay izin çok az bebek 2 aylıkken işe başlamak çok zor herkesin ailesi yanında değil benim annem rahmetli oldu eşimle ben varım teyzemler var ama herkes ayrı yerde İstanbul’da kime güveneyim 2 sene parasız izin var kiracıyız tek maaşla çok zor ben Cimere yazdım bir konu başlığı açmışlar Yeni Türkiye Yüzyılı Hayaliniz diye oraya Cumhurbaşkanının 1 senelik ücretli izinden bahsettiğini ve bunun çalışan üreten ülkesine katkı sunan kadınlar için çok önemli olduğundan bahsettim. Az kişiyiz kalabalık olsak Twitter da hastag açalım dicem ama etkili olmayabilir. Ben de takipteyim bakalım inşallah hayırlısı olur buna çok ihtiyacımız var
İzin suresinin azligi konusunda cok haklisiniz da calisan ureten diye vurgu yapmaniz ev hanimlarina biraz nezaketsizlik olmamis mi sizce de. Burada herkes calisan degil sonucta.

Benim elbise almam lazım önce şuan giyck 2 elbisem var onlarda dar gelmek üzere😂

Ben de Florije'nin nakışlı modellerini çok beğenmiştim anneme gösterdim. Annem de ben bunları işlerim sen düz tulum set aldı. Bazıları da benim gibi düz alıp işlemiş aşağıda örnek Trendyol yorumlarını attım fikir olması açısından sizinle de paylaşıyorum. Özellikle kokina işlemek açısında da görece basit bir modeldi. Şimdi oğluma işleme modeli bulmam lazım 🙃
Modellere bayildim hepsi harika. Kizim zamaninda Instagram i karis karis etmistim de boyle cici model bulamamistim. Tebrik ediyorum. Hemen sayfayi kaydettim Instagram acilirsa buradan siparis vereyim bende. Hatıra bir takim kalmasini istiyorum böyle özel bisey olarak. Fiyatlarina ne diyorlardi sormus muydunuz

Bnm şehir hastanesindeki Dr um perinatoloji den randevu al dedi.onlarda 17+5e yani bu perşembeye gün verdi.bibkac gün önde gidiyor yani olsa olsa 18haftalik fln olur.ilcedeki Dr uma gitmiştim cuma gün perinatoloji den perşembeye gün aldım dedim.daha erken ayrıntılı için ama bı git muane olmuş olursun dedi.onlar bidaha gün verir büyük ihtimal dedi.bana da çok erken gibi geldi sanki ya.bnm ikili testimde yaş riski çıktı acaba ondan mı erkene verdi bilmiyorum.cunku ikili test sonucuma baktı perinatoloji Dr u.insallah bı sıkıntı çıkmaz Perşembe gün.
Aman aman sus benim de yas riski cikti. Birazdan gelmesin bize yasi fazla olanlar riskli gebelik oluyor vs vs vs vs basimizi sisiren ben hakliydim demeye🤣🤣🤣

Arkadaşlar acil lütfen bilgisi olan cvp yazsın çok endişeliyim çocuklarım göz enfeksiyonu oldu banada bulaştı ama öyle böyle değil geçmedi çok kötü oldu içi kan kan toplamış yanıyor açıp kaptmak dışarı çıkmak iskenceji cikamiyorum 4 aylık gebeyim dün kadın doğuma göz damlası kullaniyimmi dedim böyle göze mecbur kullanacan dedi göz doktoruna gittim özele ilaçla uyusturuo benim ve oğlumun gözünü temizledi hamile olduğumu söyledim ayını sordu iki tane antipotik damla vermiş kana karışmaz dedi ama nette kana karıştığı yazıyor dünden beri kullanıyorum tabi hamileler kullanmaz diyefe yazıyor gözüm çok kötü gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ilaçların resmi bunlar bilgisi olan varsa cvp yazsın lutfenzarari olurmu bunların bebege
İlaclari bilemiyorum tabiki ama bitkilerle takviye ederdim ben olsam. Hatta once rahatsızlığının size kalici zarari yoksa hic ilac kullanmayip direkt dogal tedaviyle iyilesmeye calisirdim. Cay pansumani. Kantaron yagi damlatma vs. Knternetten de biraz arastirma yapardim. Ama kalici zarari olma rsiki varsa tabiki doktorlarda ilac verirken kar zarar dengesini gozetip veriyorlardir heralde. Ama bur kac doktora daha sormakta fayda vardir tabi. Cok geçmiş olsun 🌷🌷🌷

Benim eşim de gerek yok diyor alalım ama kullanmayalım Altı ay daha o minik diyo 🤣🤣 heyacanını anlıyorum da ne bileyim ben daha realistik bi insanım sanırım 😂😂
Her an esiniz yaninizda olmayacaksa bence alin koyun kenara. Hem gunden gune hersey zamlaniyor. Hem de insan tek basina disari cikabilecegini bilince biraz daha rahatliyor psikolojik olarak. Biz kizimla cok market gezerdik bazen aglama krizleri tutunca kendimizi disari zor atardik. Nasilsa alinacak mecbur. Sıkıntı cekmeye gerek yok😊😊

Arkadaşlar acil lütfen bilgisi olan cvp yazsın çok endişeliyim çocuklarım göz enfeksiyonu oldu banada bulaştı ama öyle böyle değil geçmedi çok kötü oldu içi kan kan toplamış yanıyor açıp kaptmak dışarı çıkmak iskenceji cikamiyorum 4 aylık gebeyim dün kadın doğuma göz damlası kullaniyimmi dedim böyle göze mecbur kullanacan dedi göz doktoruna gittim özele ilaçla uyusturuo benim ve oğlumun gözünü temizledi hamile olduğumu söyledim ayını sordu iki tane antipotik damla vermiş kana karışmaz dedi ama nette kana karıştığı yazıyor dünden beri kullanıyorum tabi hamileler kullanmaz diyefe yazıyor gözüm çok kötü gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ilaçların resmi bunlar bilgisi olan varsa cvp yazsın lutfenzarari olurmu bunların bebege
Sen dr unu dinle burdan kimse bunun cevabını veremez ki, normal hastalıkta bile antibiyotik kullanılıyor gebelikte, hem çok kötü olduğunu söylüyorsun içini ferah tut inşallah bişey olmaz çok geçmiş olsun

çok güzelmiş odası sakin tonlarda sizinde🥳
Bende oda duvarı için kararsızım oda şuan gri renkte
Kafamda duvarın yarısını beyaz çıta yapıp üstüne tavşanlar çizmek istiyorum veya duvar kağıdı, sticker gibi
Veya duvarına gökkuşağı çizmek istiyorum fakat planlarımı bozan bş ayrıntı ortaya çıktı
Duvar dümdüz değil 3-5 cm lik bi kısmında bi kolon girintisi var simetriklik açısından
Odası eskiden ofisti daha tam boşalmadı ama girintiyi anlamanız açısından atayım foto
Çita fikri çok güzel bence. O girintili olan yere boydan kitaplık mı yapsan acaba ? Ikea da var ya raf raf ayrı takılan onlar gibi , nasıl olur ?

Canım benim doktorda perinatolog, dün kontrolüm vardı detaylı ultrason için de gün verdi 18 ve 22. haftalar arasında yapılabilir dedi🙋🏻‍♀️ bana 4 eylüle randevu verdi 20+ falan oluyorum herhalde
Ben de konuştum doktorumla değiştirmeye gerek yok dedi. 20 ağustosta gideceğim bakalım 😅 çok heyecanlı 🤩🤩

Ben de konuştum doktorumla değiştirmeye gerek yok dedi. 20 ağustosta gideceğim bakalım 😅 çok heyecanlı 🤩🤩
Ben de hem heyecan hem korku var 😁 eşim iyice paranoyak oldun diyor 😁
At inşaAllah herşey sorunsuz ilerler, bir an önce ocak gelirde doğururuz🤭
Kızlar ayrıntılı ultrason fiyatları nasıl sizin oralarda ? Bizim doktorun ki 5750 imiş 40 dk sürüyormuş. Mecbur vereceğiz ama çok değil mi ya 😂
Bize de 4250 dediler dün 🙄 e muayene ücreti de 3500 dü zaten , dün nedense 2750 aldılar herhalde artık takipli hastası olduğum için biraz ücrette kolaylık yaptılar bilmiyorum 😁
Tek bildiğim doğurana kadar bir araba parası harcayacağız herhalde 🤦🏻‍♀️😁

Eklentiler

• IMG_8338.png
    IMG_8338.png
    138,3 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_8339.png
    IMG_8339.png
    411,5 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_8340.png
    IMG_8340.png
    281,3 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_8341.png
    IMG_8341.png
    444 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_8342.png
    IMG_8342.png
    192 KB · Görüntüleme: 46
Ben de hem heyecan hem korku var 😁 eşim iyice paranoyak oldun diyor 😁
At inşaAllah herşey sorunsuz ilerler, bir an önce ocak gelirde doğururuz🤭

Bize de 4250 dediler dün 🙄 e muayene ücreti de 3500 dü zaten , dün nedense 2750 aldılar herhalde artık takipli hastası olduğum için biraz ücrette kolaylık yaptılar bilmiyorum 😁
Tek bildiğim doğurana kadar bir araba parası harcayacağız herhalde 🤦🏻‍♀️😁
Sorma o korku hep bende de var. Daha önce yaşadıklarımızdan kaynaklanıyor muhtemelen. İnşallah bu sefer her şey sorunsuz olacak sağlıkla kucağımıza alacağız bebeklerimizi 🙏🏻
Bizimde muayene ücreti 2750 tl. Valla dediğin gibi baya para harcayacağız , doğum ne kadar olur ocağa kadar Allah bilir 😂 Gerçi bizim doğumlar aralıkta olabilir benim doktorum serklajlı olanlar genelde 35-36. Haftalarda doğuyor dedi. Bakalım hayırlısı artık.

X